Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

klasika a pc/sluchátka

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Noobislav
Hifi obsluha


Založený: 16 január 2018
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: St január 17, 2018 08:24:57    Predmet: klasika a pc/sluchátka Odpovedať s citátom

Přeji příjemný den všem audiofilům i posluchačům bez diagnózy,

právě jsem se zaregistroval a hned bych Vás rád požádal o radu.
Jak napovídá hlavička, jsem zaměřen na čistě sluchátkový poslech a zdrojem signálu je PC. Tématem je převážně klasika typu Smetana, varhanní záznamy, chorály. Oddechově pak Clapton, Ebeni, jazzíček a sem tam i nějaký rock.
V současnosti shromažďuji zatím blíže neurčený obnos pro pořízení dac/amp a sluchátek.
Vzhledem k tomu, že jsem technikou hifi téměř nepolíben, poněkud tápu. Hledám proto lidi, kterým je problematika uvedeného poslechu blízká a mají již nějaký ten nákup a hodiny poslechu za sebou.
Já sám zatím poslouchám pouze z PC na celkem slušná, ale přesto herní:
https://www.alza.cz/hyperx-cloudx-revolver-s-d4065160.htm
která jsem měl možnost také vyzkoušet přes zapůjčený Fubar4, nebo z mobilu na RHA MA750i.
Doufám, že jsem nikoho moc nepohoršil a budiž mi polehčující okolností touha po zlepšení Smile
Prosím tedy o radu/pomoc s předvýběrem. Chápu, že se pohybujeme ve vodách individuálních preferencí, nastíním tedy aspoň své minimum.
Rád bych ze svého PC pouštěl poměrně slušnou sbírku FLACů přes soustavu DAC + sluchátkový zesilovač (odděleně či 2v1) do sluchátek okolo uší - nejlépe otevřených.
Před hutnými basy preferuji spíš prostor a čistotu přednesu. Pro poslech mám klidné zákoutí ve kterém nikoho neruším a hlavně nikdo neruší mě. Pro aparaturu mám dostatek místa a rozhodně není nutné aby byla mobilní. Rovněž nemusí být nová. Investici zvažuji v řádech desítek tisíc a rád bych se v tomto směru choval rozumně Smile
Na teoretickou přípravu samozřejmě hodlám navázat přiměřeným množstvím nájezdů na testovací základny zatím neurčených prodejců v oblasti Praha a dále na západ. Pokud by se našla nějaká dobrá duše s relevantní aparaturou a chutí podělit se o své zkušenosti s (ne)zvaným hostem, dojedu (téměř)kamkoliv vyzbrojen nápoji a pochutinami Razz Pokud by měl někdo zajímavé a nepotřebné kousky k prodeji, nabídky uvítám.
Budu rád i za všeobecné postřehy a zkušenosti dnes již ostřílených hifistů, které by mohl potřebovat začátečník v oboru.

Pokud jste dočetli až sem, děkuji za Váš čas Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: St január 17, 2018 08:48:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslim, ze CA DACMagic+ je celkom overena zalezitost a da sa zohnat aj za dobru cenu. Co sa tyka sluchadiel, tak v ramci nizsej cenovej hladiny by som Ti odporucil asi Beyery 990-ky Pro. Ja sam pouzivam uzavrete DT831 a je to v pohode - jedine mne na nich vadia obcas usi rezuce vysky ale to zasivi dost aj od nahravky. Cital som, ze Senny HD700 su super ale este som nemal moznost ich na nom vyskusat ale silne nad nimi uvazujem. Cenovo je to ale uz kdesi uplne inde...
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 814

PríspevokZaslal: St január 17, 2018 20:20:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Apogee Groove

https://avmania.e15.cz/apogee-groove-maly-ale-paradni-sluchatkovy-usb-zesilovac
https://www.altei.cz/apogee-groove-news/


Sennheiser HD600

https://www.innerfidelity.com/content/very-important-sennheiser-hd-580-hd-600-and-hd-650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Noobislav
Hifi obsluha


Založený: 16 január 2018
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Pi január 19, 2018 08:06:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Máte někdo zkušenost s NAD D 1050?
Pokud ano, jakou a s jakými sluchátky?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Miotornut
Ready2Die
Ready2Die


Založený: 20 január 2018
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: So január 20, 2018 08:23:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Děkuji za odkaz, který jsem hledal. Děkuji vám
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist