Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Basreflexova ozvucnica pre SPH-450TC

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jao01
Hifi obsluha


Založený: 27 február 2017
Príspevky: 48
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po december 18, 2017 20:33:42    Predmet: Basreflexova ozvucnica pre SPH-450TC Odpovedať s citátom

Zdravim vie mi niekto vypocitat basreflexovu ozvucnicu pre tento subwoofer: https://monacor.sk/product/sph-450tc zosilovac mam k nemu tento: https://www.hifitalo.fi/hypex_ds_80 nasiel som nejaky test tu: https://www.hifitest.de/test/lautsprecherbausaetze/monacor-raver_cinema_5219 Dik za rady.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Miotornut
Ready2Die
Ready2Die


Založený: 20 január 2018
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: So január 20, 2018 08:21:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Vďaka za odkaz mi pomohol veľa. Je to veľmi užitočné pre mňa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jao01
Hifi obsluha


Založený: 27 február 2017
Príspevky: 48
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: So január 20, 2018 20:43:53    Predmet: Odpovedať s citátom

No ja som sa tam nedocital aku dlzku ma basreflex ja som tento reproduktor kupil aj s bednou ale zda sa mi mala ma asi 100l a len jeden basreflex s priemerom 80mm a dlzkov 200mm aj napriek tomu to nehra zle zosilovac tam bol Hypex DS 8.0 ale bolo to zapojene len na jednu cievku do 4 ohmov na 800W RMS. Ja som to napojil na obe cievky do 8 ohmov na 530W RMS a hra to dost dobre ale zda sa mi ze ta bedna je nanho mala a basreflex nedostatocny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne január 21, 2018 12:54:09    Predmet: Odpovedať s citátom

jao01 napísal:
No ja som sa tam nedocital aku dlzku ma basreflex ja som tento reproduktor kupil aj s bednou ale zda sa mi mala ma asi 100l a len jeden basreflex s priemerom 80mm a dlzkov 200mm aj napriek tomu to nehra zle zosilovac tam bol Hypex DS 8.0 ale bolo to zapojene len na jednu cievku do 4 ohmov na 800W RMS. Ja som to napojil na obe cievky do 8 ohmov na 530W RMS a hra to dost dobre ale zda sa mi ze ta bedna je nanho mala a basreflex nedostatocny.

Na aký účel sa daná kombinácia reproduktora bude užívať-domáce home alebo zvučenie verejné,produkcia verejná,koncert,produkcia v klube aj...?
Výhybka-ladenie ako,kde alebo cez aktiv crossover...?

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne január 21, 2018 12:59:30    Predmet: Odpovedať s citátom

jao01 napísal:
No ja som sa tam nedocital aku dlzku ma basreflex ja som tento reproduktor kupil aj s bednou ale zda sa mi mala ma asi 100l a len jeden basreflex s priemerom 80mm a dlzkov 200mm aj napriek tomu to nehra zle zosilovac tam bol Hypex DS 8.0 ale bolo to zapojene len na jednu cievku do 4 ohmov na 800W RMS. Ja som to napojil na obe cievky do 8 ohmov na 530W RMS a hra to dost dobre ale zda sa mi ze ta bedna je nanho mala a basreflex nedostatocny.

Celkovo za tú cenu-reproduktor aj zosik čo uvádzaš by som si už vedel predstaviť aj hotovú kúpenú produktovú sériu bední aj vážnejších renomovaných výrobcov.
https://www.twaudio.de/en/product/b-series/b15-format-with-functionality/

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jao01
Hifi obsluha


Založený: 27 február 2017
Príspevky: 48
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne január 21, 2018 18:02:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ja som to nekupoval v tychto cenach http://www.elektrodoplnky.sk/kategoria/reproduktory/basove-subwoofery/monacor-sph-450tc/ https://www.hifitalo.fi/hypex_ds_80 Pouzivam to momentalne v izbe 6x6m na domace kino a hudbu na chate. Predtym som mal Jamo sub 660. Skor aby to hralo a nie len dunelo. A bedna aby bola cim mensia aj ked to asi nie je mozne. Do uzavretej bedni tento reproduktor asi vhodny nebude.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marcin
Hifista - pokročilec


Založený: 30 september 2008
Príspevky: 341
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Po január 22, 2018 20:21:41    Predmet: Odpovedať s citátom

BR je vzhľadom na objem naladený strašne nízko a má veľmi malý priemer.

Červená krivka je terajší stav.
Modrá je čistý objem bez BR a meniča: 150l, štrbinový BR 32Hz, rozmer 50x6x41,5cm, zaoblený na oboch stranách, alebo kruhový prierez 2xBR 13,5x43cm.
Tlmiaci materiál 25% objemu ozvučnice znižuje dĺžku BR.
Rozsah od 33Hz/-3dB do polopriestoru.

Reproduktor nie je vhodný do uzavretej ozvučnice.

_________________
......Casea Deneb, DRC Preamp, DSP PA2, DPA 380, 2way OSWG, SW 15''
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Ut január 23, 2018 15:47:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Jozef, kvôli čomu tu otravuješ chalanov, keď všetky moduly a subwoofery už pomaly rok predávaš na bazároch, tak na čo to hm ???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jao01
Hifi obsluha


Založený: 27 február 2017
Príspevky: 48
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut január 23, 2018 19:11:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Rok urcite nie za posledny mesiac som toho predal dost a malo co je este aktualne. Skoro vsetko co predavam mam asi tak od septembra.Mozno chcem urobit nejaku peknu bednu a ak sa mi to nebude pacit predam to ako celok.Doma mam momentalne Monacor SAM-300D , Monacor SAM-2, ten Hypex DS 8.0 a rad by som si postavil viac subwooferov a potom si nejaky necham. Pouzijem asi autosubwoofer kedze potrebuju mensiu bednu a su 4 ohmove. SAM-2 + INFINITY REFERENCE 1260 tento reproduktor sa pouziva v home hifi dost casto. SAM-300D s JBL P1222 to skôr zo zvedavosti a ten hypex a img som zvedavy ako by hral v spravnej bedni. Naposledy som mal jamo sub 660 a sam-300 a to infinity hralo v provizornej bedni lepsie. Mal som rozne subwoofery a do 300e nehralo skoro nic dobre asi najmenej sa mi pozdaval Magnat supreme 302 za tu cenu slabota. Ale mal som aj toto http://www.webareal.sk/highend-eshop/eshop/39-1-JL-AUDIO/0/5/2082-JL-AUDIO-FATHOM-F112-GLOSS a ten hral super. A vlastne ten JL tiez pouziva autosubwoofer JL audio 12W7.

-marcin dakujem za navrh ozvucnice takze ta moja ma tak o 50l menej.
-dbmax sorry ze otravujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist