Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

VIDEO: Výroba gramofónovej platne

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
rastaman2000
Nádejný hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 85

PríspevokZaslal: St február 07, 2018 02:37:35    Predmet: VIDEO: Výroba gramofónovej platne Odpovedať s citátom

http://www.ardmediathek.de/tv/Die-Sendung-mit-der-Maus/Die-Sendung-mit-der-Maus-vom-04-02-2018/Das-Erste/Video?bcastId=1458&documentId=49749850
https://www.kika.de/die-sendung-mit-der-maus/sendungen/videos/video52546.html

Vo vedľajšej úlohe Krtko Zdeňka Milera.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rastaman2000
Nádejný hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 85

PríspevokZaslal: St február 07, 2018 18:50:26    Predmet: ZÁLOHA (online) Odpovedať s citátom

https://uloz.to/!BJ5xa4BXTXek/diesendungmitdermaus-2018-02-04-diesendungmitdermausvom04022018-daserste-mp4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: St február 07, 2018 19:42:20    Predmet: Re: VIDEO: Výroba gramofónovej platne Odpovedať s citátom

rastaman2000 napísal:
http://www.ardmediathek.de/tv/Die-Sendung-mit-der-Maus/Die-Sendung-mit-der-Maus-vom-04-02-2018/Das-Erste/Video?bcastId=1458&documentId=49749850
https://www.kika.de/die-sendung-mit-der-maus/sendungen/videos/video52546.html

Vo vedľajšej úlohe Krtko Zdeňka Milera.


Ako videl som fabrické lisovanie ale to toto je bomba,taký naozajstný príbeh nie len pre deti a vedľajšia úloha krtej,to musi byť. Very Happy

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: St február 07, 2018 20:04:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Prispejem aj ja,je to síce skrátená výroba ale spomenul som si z detských čias.Viktor Kubal-Zbojník Jurko,Začína to vo filme na 29-tej minúte,odsek oslava:
https://youtu.be/5OkzvND6ipw?t=1702

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: St február 07, 2018 20:28:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja pridam jeden starsi clanok zo Sme. Su tam super fotky, len skoda, ze ho uz zamkli...

https://kultura.sme.sk/c/7457527/ziadne-retro-poriadny-biznis-takto-sa-lisuje-platna.html

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rastaman2000
Nádejný hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 85

PríspevokZaslal: St február 07, 2018 22:34:38    Predmet: Odpovedať s citátom

daniel00421 napísal:
Prispejem aj ja,je to síce skrátená výroba ale spomenul som si z detských čias.Viktor Kubal-Zbojník Jurko,Začína to vo filme na 29-tej minúte,odsek oslava:
https://youtu.be/5OkzvND6ipw?t=1702

Žeby gramofón vynašli Slováci, presnejšie zbojník Jurko? Laughing


Naposledy upravil rastaman2000 dňa St február 07, 2018 22:48:52, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rastaman2000
Nádejný hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 85

PríspevokZaslal: St február 07, 2018 22:45:22    Predmet: Odpovedať s citátom

moses napísal:
Ja pridam jeden starsi clanok zo Sme. Su tam super fotky, len skoda, ze ho uz zamkli...

https://kultura.sme.sk/c/7457527/ziadne-retro-poriadny-biznis-takto-sa-lisuje-platna.html

Pekný článok. Zdá sa, že zamknutý bol od začiatku http://web.archive.org/web/20141025163943/https://kultura.sme.sk/c/7457527/ziadne-retro-poriadny-biznis-takto-sa-lisuje-platna.html, len v pôvodnej verzii (pred perestrojkou webu SME) v ňom bol vložený i obrázok drážky (matrice) pod mikroskopom:

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Št február 08, 2018 07:14:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som ho videl aj cely. V nejaky den tusim nieco oslavovali, tak odomkli vsetko. Alebo mali nejaku akciu na predplatne za korunu Smile Uz si to nepamatam.
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Po február 19, 2018 13:15:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Povodny link je uz nefunkcny. Teraz tam maju tento, zial, bez Krtecka:

http://www.ardmediathek.de/tv/Die-Sendung-mit-der-Maus/Sachgeschichte-Schallplatte/Das-Erste/Video?bcastId=1458&documentId=49749930

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ut február 20, 2018 15:42:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten záver je veľavravný. Položiť platňu na gramofón a točiť s ňou rukou dopredu a dozadu.
Vznikne z toho "ganz neue musik".

A k tomu tá "do očí bijúca" pozitívna diskriminácia ARD. Ešte aj do technických informácií pre detičky musia vsunúť politickú agitáciu. Pripomenulo mi to Matelko z čias socializmu. Evil or Very Mad
Krtko si nezaslúžil aby ho k tomu zneužili.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Ut február 20, 2018 15:55:30    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG ty uz vsade vidis iba konspiracie, diskriminaciu a globalizmus. Musis viest vskutku zaujimavy zivot...
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ut február 20, 2018 16:19:38    Predmet: Odpovedať s citátom

moses, kde Ty tu vidíš konšpiráciu? Ja som nič také nespomínal.

Asi sme iná generácia. Ja som videl za socializmu ideologických agitácií "viac než dosť". Propagandu viem rozoznať ihneď. A opovrhujem ňou stále rovnako.
To mladšej generácii väčšinou chýba.

A neprechádzaj do osobných útokov. O mojom živote nevieš nič a nemáš právo ho hodnotiť.
Napíš radšej niečo k téme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Ut február 20, 2018 16:26:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Takze ja mam pisat k teme a Ty si tu mozes cmarat kokotiny, jo? Mas trosku pokrivene hodnoty Smile

A nic osobne som zatial nenapisal, tak laskavo nezavadzaj...

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ut február 20, 2018 16:47:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Re: moses
Ja som písal o obsahu videa, teda k téme. Aj ten výraz "ganz neue musik" tam odznel.

Nepísal som nič o Tvojom "zaujímavom živote", o tom, že "čmáraš kokotiny", máš "pokrivené hodnoty", a že "zavádzaš".

To všetko si do témy zavliekol Ty. Vecnú diskusiu sa tu snažíš zmeniť na osobné útoky. A ešte z toho obviníš iného.
Spamätaj sa!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Ut február 20, 2018 16:48:56    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:
A k tomu tá "do očí bijúca" pozitívna diskriminácia ARD. Ešte aj do technických informácií pre detičky musia vsunúť politickú agitáciu. Pripomenulo mi to Matelko z čias socializmu. Evil or Very Mad
Krtko si nezaslúžil aby ho k tomu zneužili.


A co teda bolo toto? Si klamar alebo mas tak slabu pamat? Smile

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ut február 20, 2018 18:00:55    Predmet: Odpovedať s citátom

moses napísal:
MaG napísal:
A k tomu tá "do očí bijúca" pozitívna diskriminácia ARD. Ešte aj do technických informácií pre detičky musia vsunúť politickú agitáciu. Pripomenulo mi to Matelko z čias socializmu. Evil or Very Mad
Krtko si nezaslúžil aby ho k tomu zneužili.


A co teda bolo toto? Si klamar alebo mas tak slabu pamat? Smile


Takže keď trváš na osobnej diskusii, tak sa výnimočne prispôsobím.
To si naozaj taký hlúpy, že nechápeš rozdiel medzi vecnou diskusiou a osobnou diskusiou, či v tomto prípade medzi osobným útokom?

Môj výrok, ktorý si citoval, je stále o obsahu videa, teda je to diskusia o veci. Nie je to nič o autorovi príspevku, ktorý sem dal na video odkaz, či ku ktorejkoľvek osobe, ktorá sa k videu vyjadrila. Je to preto stále vecná diskusia. Nie osobná diskusia.

Ak si s mojim názorom nesúhlasil, mohol si mi oponovať a napísať niečo o k obsahu môjho príspevku, teda diskutovať vecne. Namiesto toho si začal sproste útočiť na mňa, ako osobu. Správaš sa ako hulvát, ktorý nie je schopný s niekým inteligentne komunikovať. Takto sa správajú len primitívi, ktorí nedokážu argumentovať, nevedia logicky obhájiť svoj názor, prípadne žiaden vlastný názor nemajú. Keď Tvoja "inteligencia" nepostačuje na vecnú diskusiu, tak sa snažíš "súpera" poraziť osobnými útokmi.

Ja však nie som Tvoj súper a toto je diskusné fórum. Ja Ti na Tvoje komplexy zvysoka kašlem. Ak dokážeš diskutovať vecne, môžem s Tebou diskutovať. Ak s Tebou nebudem súhlasiť, budem Ti oponovať. Tvoje primitívne pokusy k osobným útokom však budem ignorovať. S primitívnymi indivíduami nebudem strácať čas.

A ak by si bol naozaj až tak hlúpy a stále nechápal, tak nazvať niekoho "klamárom", či napísať o ňom, že "má slabú pamäť", je osobný útok na diskutujúceho. Ak by si chcel (bol schopný) diskutovať vecne, napísal by si, v čom je ten výrok "klamlivý", prípadne v čom si odporuje s predchádzajúcim tvrdením.

PS: Ospravedlňujem sa ostatným diskutujúcim, ktorí takéto základné princípy diskusie vysvetľovať nepotrebujú. Inak to ale uzavrieť asi nešlo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Ut február 20, 2018 18:07:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak si si nahodou neuvedomil, tak ta relacia je pre deti a mladez a ak tam aj tak dokazes vidiet politiku, tak si vazne chory. Dalej sa s Tebou nemienim o tom bavit.
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ut február 20, 2018 18:28:53    Predmet: Odpovedať s citátom

moses napísal:
Ak si si nahodou neuvedomil, tak je to video pre deti a ak tam dokazes aj tak vidiet politiku, tak si vazne chory. Dalej sa s Tebou nemienim o tom bavit.

S "uvedomením si" obsahu tu máš zrejme problém práve Ty. Dokonca si to aj citoval!!!
MaG napísal:
Ešte aj do technických informácií pre detičky musia vsunúť politickú agitáciu. Pripomenulo mi to Matelko z čias socializmu.

Keď nie si schopný pochopiť písaný text, tak skutočne neviem, ako sa chceš "baviť" s niekým v diskusii.

Či niekto je schopný rozoznať politickú agitáciu, to je aj vecou skúseností.
Z Tvojej hysterickej reakcie však usudzujem, že tú politickú agitáciu tam vidíš aj Ty. Len jej kritika sa dotkla Tvojho ideologického názoru. Potreboval si svoj svetonázor brániť, ale bez argumentov si sa zmohol iba na osobné útoky.
A ak označíš niekoho s iným názorom "za chorého", tak diskusia nemá význam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Ut február 20, 2018 18:44:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Noze napis aka len politicka agitacia to tam bola?

To, ze to moderuje zena tmavsej pleti? To, ze aj DJ-ka bola zena? Vazne?

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist