Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Generacna vymena reprosustav
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11489
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut január 02, 2018 07:51:25    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry, a ako si vlastne predstavujes tu zvukovu vlnu? Resp. ako sa na nej "vezie" vysoky ton a ako nizky ton?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ut január 02, 2018 08:12:08    Predmet: Odpovedať s citátom

To si naštuduj alebo sa opýtaj niekoho iného.

Ja mám praktické skusenosti vyskušané aj u iných stačí sedieť o 30-50cm viacej dopredu ku reprosustavám a niekedy ten vplyv miestnosti hlavne to nabublávanie basov sa o dosť zmenší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11489
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut január 02, 2018 08:29:41    Predmet: Odpovedať s citátom

A suvisi to "nabublavanie" basov nejako s umiestnenim bassreflexoveho natrubku? Pretoze o tom sme sa tu teraz bavili... Nepredpokladam, ze mas reprobedny, v ktorych mozes "otacat" bassreflex.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ut január 02, 2018 08:44:53    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
A suvisi to "nabublavanie" basov nejako s umiestnenim bassreflexoveho natrubku? Pretoze o tom sme sa tu teraz bavili... Nepredpokladam, ze mas reprobedny, v ktorych mozes "otacat" bassreflex.


Ak je basreflex vzadu a blízko steny tak basy viacej nabublávaju v spojení z akustikou miestnosti.Ak su umiestnené ako to ludia občas robia v rohoch tak sa to ešte viacej zvýraznuje.

Srandičky z basreflexom si možeš robiť ak ho ladíš a ten sa naladí na optimalnu dlžku pri návrhu a konštrukcii reprosustav.


Ved to asi vieš ak nie ja mám basový reproduktor v uzavretej ozvučnici.
Tie nie su tak háklivé na umiestnenie pri zadnej stene ale aj tak ich mám vysunuté v priestore aj koli káblom a poistkám aby som mohol meniť.
http://noble-audio.webnode.cz/products/lucid-premium/

Mám najkvalitnejšiu verziu Noble Audio Lucid Premium Gold signature.


Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11489
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut január 02, 2018 08:56:46    Predmet: Odpovedať s citátom

U kvalitnych trojpasmovych repro by malo byt jedno kde a ci je bassreflex, ak ich mas povedzme aspon 5cm od steny. To ci to "nabublava" basy u steny/rohy suvisi uz s niecim inym, tak ako to tu uz pisal marcin:
marcin napísal:
Zamieňajú/pletú sa tu dve veci: funkčnosť bassreflexu s vyžarovaním reprosústavy do polopriestoru, prípadne aj menšieho priestoru, keď je v rohu miestnosti. BR za to nemôže...

+ mody miestnosti, ktore maju vplyv na hlasitost basov na urcitych frekvenciach v urcitych miestach miestnosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ut január 02, 2018 09:10:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi ked je basreflex vzadu a blízko stien tak ten výsledný zvuk bude iný(ako ked je vpredu atd) ako ked su reprosustavy vysunuté v priestore 70 cm a viac od každej steny a aj počuvaš nie nalepný na zadnej stene ale tiež aspon tých 70cm od nej.

Nemože to byť jedno lebo nepočuvaš v lese kde nemáš steny a tá akustika v miestnosti vytvára a deformuje zvuk reprosustav a podiela sa na celkovom vnímaní zvuku.


Ak si v blízkom posluchu cca rovnostranný trojuholník a máš kvalitné reprosustavy a su idealne umiestnené v tom priestore aj poslucháč tých 70-80cm a viacej od všetkých stien tak dosť eliminuješ vplyv akustiky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Flashko
Hifi obsluha


Založený: 21 december 2017
Príspevky: 12
Bydlisko: Liptov, SK

PríspevokZaslal: Ut január 02, 2018 10:24:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Repro mozem dat max 15cm od steny. Bocne steny su od repro cca 1m a posluchove miesto je v strede miestnosti. To znamena ze mam priblizne rovnaku vzdialenost k repro a aj k zadnej stene (zadnym rohom miestbnosti)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ut január 02, 2018 10:54:59    Predmet: Odpovedať s citátom

marcin napísal:
Ty si naozaj myslíš, že je rozdiel či tá 10 metrová vlna príde zpredu, zozadu, od zeme, alebo z vrchu?

Lenže to všetko, čo "lezie z BR", už nie je "10 metrová vlna".
Písal som, že umiestnenie BR má vplyv na to, ako sa tá "vlna" v akustickom priestore odrazí.
Už pri samotnom basovom reproduktore je rozdiel, či je umiestnený 10 cm nad podlahou, alebo 1 m nad podlahou (na stojane).

Nie som konštruktér, ale myslím si, že keby to, čo tvrdíš, bolo také jednoznačné, tak by všetci vyrábali reprosústavy s BR vzadu. Ale nevyrábajú...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ToolFan
Hifi obsluha


Založený: 27 február 2010
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Pi január 12, 2018 00:30:09    Predmet: Re: Generacna vymena reprosustav Odpovedať s citátom

Flashko napísal:
Zdravim vsetkych.
Zvazujem vymenu stavajucich reprosustav Mission 703 (https://www.cnet.com/products/mission-700-series-703-speaker/specs/) z dovodu prestahovania do domu (obyvacka vzrastla z 20m2 na 40-45m2) a aj vymeny starej Yamahy (reciever) za zosik BVaudio PA300SSE aj predzosik BVaudio PRE1. Kedze nemam moc casu ne prehladavanie internetu a skumanie frekvencnych charakteristik, atd.... chcel by som vas poziadat o nejake typy, ktore by som si mohol blizsie prezriet, vypocut aby som skratka nevyberal z 20 typov ale napriklad z 5. (To bude lahsie aj casovo menej narocne). Kazdopadne tu je par veci co by mali zmensit rozsah. Pri logickom vysvetleni viem upustit od nejakej z nich.
Chcel by som 3p. namiesto tychto 2p.Basrelex z predu, kedze nemozem ist daleko od zadnej steny, Urcite nie som fanusik dunivych basov. Cena 1300-1400 Eur.
Preferujem nove pred bazarovymi. A co je hlavne, neponahla to. Pocuvam zvacsa 80's (ROCK, POP, SYNTH POP..) aj akustucku hodbu.

Dakujem vsetkym vopred za rady a info

Cerwin Vega XLS-15 ....................... 906,- EUR/pár (muzikus.sk)
Cerwin Vega XLS-12 ....................... 628,- EUR/pár (muzikus.sk)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Pi január 12, 2018 13:43:56    Predmet: Re: Generacna vymena reprosustav Odpovedať s citátom

ToolFan napísal:
Flashko napísal:
Zdravim vsetkych.
Zvazujem vymenu stavajucich reprosustav Mission 703 (https://www.cnet.com/products/mission-700-series-703-speaker/specs/) z dovodu prestahovania do domu (obyvacka vzrastla z 20m2 na 40-45m2) a aj vymeny starej Yamahy (reciever) za zosik BVaudio PA300SSE aj predzosik BVaudio PRE1. Kedze nemam moc casu ne prehladavanie internetu a skumanie frekvencnych charakteristik, atd.... chcel by som vas poziadat o nejake typy, ktore by som si mohol blizsie prezriet, vypocut aby som skratka nevyberal z 20 typov ale napriklad z 5. (To bude lahsie aj casovo menej narocne). Kazdopadne tu je par veci co by mali zmensit rozsah. Pri logickom vysvetleni viem upustit od nejakej z nich.
Chcel by som 3p. namiesto tychto 2p.Basrelex z predu, kedze nemozem ist daleko od zadnej steny, Urcite nie som fanusik dunivych basov. Cena 1300-1400 Eur.
Preferujem nove pred bazarovymi. A co je hlavne, neponahla to. Pocuvam zvacsa 80's (ROCK, POP, SYNTH POP..) aj akustucku hodbu.

Dakujem vsetkym vopred za rady a info

Cerwin Vega XLS-15 ....................... 906,- EUR/pár (muzikus.sk)
Cerwin Vega XLS-12 ....................... 628,- EUR/pár (muzikus.sk)

Strašné šhity,že to tu niekto môže ponúkať,myslím tie Cerwin-ny,akurát tak tuc tuc na domácu Disco párty,ani na dobre zvučenie kapely by som si to nedovolil.
Nič v zlom ku tejto značke,v dobách keď nebolo iného dostupného sa robilo aj na tomto ale na inej úrovni modelov subbov min 18-tok a delených horných trojpásiem.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Po január 15, 2018 14:31:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Práveže naopak, žiadna šhity to nie sú, na webe sú aj dostupné merania XLS-215 aj CLS-215 a tutiž za tú cenu sa žiadna hrôza nekoná, práveže by som sa zameral na tieto dva modely, isto lepšia voľba ako nejaké malé nehrajúce nízkocitlivé mrdky od BW v tej istej cene. Ako sú odladené frekvenčne, impedančku a skreslenie je na webe normálne dostupné a zrejme na žáner pop, disco, dance, electro to bude ideálna voľba. Má to patričný objem, výbornú citlivosť 91.5dB/2.83V a cerwin vega je predsa len americká legenda. Bolo by vhodné si ich vypočuť do akej mieri je to použiteľné. Keby boli na hovno, tak ich nemá pomaly každý druhý američan Very Happy poprípade infinity kappa ... série
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pedro Marantz
Nádejný hifista


Založený: 28 marec 2014
Príspevky: 64
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Po marec 05, 2018 16:35:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Flashko napísal:
F3ROY sa mi pacia z pohladu parametrov a zrejme budu aj vyladene viac-menej pre HW od BV len ta cena je uz trosku nad moje moznosti. Oplati sa pockat a dosetrit? Este som ich nepocul. Planujem cestu do Trnavy.

No a varianta: dalsi zosik a dat urobit poloaktiv.....to uz je dost Eur.

Ja viem ze je to velka obyvacka....6x8m to ma aj s kuchynskym kutom Smile .


Ahoj Flashko, chcem sa opýtať ako si to vyriešil - ja sa totiž pokúšam riešiť to isté asi 7,7x4,5 plus otvorený priestor kuchyňa. Ja som bol rozhodnutý pre F3Roy - bol som v TT a počul som ich. Mám A300 SE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Flashko
Hifi obsluha


Založený: 21 december 2017
Príspevky: 12
Bydlisko: Liptov, SK

PríspevokZaslal: Ut marec 06, 2018 07:33:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Musel som to rozhodnutie odlozit. Jednak trochu "vychladnut", lebo som podvedome pridaval na sume, ktoru som bol ochotny investovat Smile , a jednak sa mi prihodili nepredvidane vydaje.

A aky mas dojem z F3ROY?. Spokojnost?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pedro Marantz
Nádejný hifista


Založený: 28 marec 2014
Príspevky: 64
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: St marec 07, 2018 07:43:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Flashko napísal:
Musel som to rozhodnutie odlozit. Jednak trochu "vychladnut", lebo som podvedome pridaval na sume, ktoru som bol ochotny investovat Smile , a jednak sa mi prihodili nepredvidane vydaje.

A aky mas dojem z F3ROY?. Spokojnost?


Poslal som Ti ss
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: St marec 07, 2018 13:48:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Flashko napísal:
F3ROY sa mi pacia z pohladu parametrov a zrejme budu aj vyladene viac-menej pre HW od BV len ta cena je uz trosku nad moje moznosti. Oplati sa pockat a dosetrit? Este som ich nepocul. Planujem cestu do Trnavy.

No a varianta: dalsi zosik a dat urobit poloaktiv.....to uz je dost Eur.

Ja viem ze je to velka obyvacka....6x8m to ma aj s kuchynskym kutom Smile .


To som si kedysi tiez myslel, az dokym som si ich raz nesiel vyskusat na svojom kembridzi. F3roy potrebuju zosik, co ma "gule", inak hraju tak akosi neduzivo na basoch (odpozorovane na denonoch pma 720, 1510 a tiez na zosiku od BV). Treba ich rozhodne odskusat skor, ako ich odpises. Podla mna f3roy hraju lepsie ako vacsina 5x drahsich bedni od komercnych vyrobcov. Dalsia vec je, ze do tak velkeho priestoru, aky mas ty, budes potrebovat zrejme nieco trocha "intenzivnejsie" ako nejake skapate bedne komercnej znacky. Ak je cena privysoka, isiel by som tiez asi do Cervin Vega...

_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pedro Marantz
Nádejný hifista


Založený: 28 marec 2014
Príspevky: 64
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št marec 08, 2018 15:54:02    Predmet: Odpovedať s citátom

F3roy potrebuju zosik, co ma "gule", inak hraju tak akosi neduzivo na basoch (odpozorovane na denonoch pma 720, 1510 a tiez na zosiku od BV).

Ahoj - takže na denonoch pma 720, 1510 a tiez na zosiku od BV to hralo neduživo?
Alebo ako tomu mám rozumieť? Zo zosíkom od BV by mali šlapať dobre - či nie?
Ja som ich počul v BV ale nepočul som ich s A300SE, ktorý som medzitým kúpil. Takže ma celkom zaujíma ako hrajú s integráčom A300SE. Ak si ich s ním počul - zaujíma ma to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Št marec 08, 2018 16:32:42    Predmet: Tazko to Odpovedať s citátom

opisem inak ako tak, ze to bola na moj vkus prilis mdla kombinacia. Co sa tyka tych dvoch denonov, pri vyssich hlasitostiach to akosi cele stracalo dojem "priestorovosti" v nahravke - u pma 720 skor aku u vyssieho modelu. Tiez sa mi oba tie zosiky zdali, ze pri trosku vyssej hlasitosti to bolo na f3roy akesi uskriekane. V korekciach to nebolo.. tie boli v pripade denonov vsetky na nule (hralo sa cez foobar). Nic z toho som nepozoroval na svojej aparature. Neviem to vyjadrit "technickejsie", sorry. Ale pripustam, ze ten moj opis moze byt podmieneny aj osobnymi preferenciami, co sa zvuku tyka.
_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pedro Marantz
Nádejný hifista


Založený: 28 marec 2014
Príspevky: 64
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št marec 08, 2018 18:25:24    Predmet: Re: Tazko to Odpovedať s citátom

Fajadefil napísal:
opisem inak ako tak, ze to bola na moj vkus prilis mdla kombinacia. Co sa tyka tych dvoch denonov, pri vyssich hlasitostiach to akosi cele stracalo dojem "priestorovosti" v nahravke - u pma 720 skor aku u vyssieho modelu. Tiez sa mi oba tie zosiky zdali, ze pri trosku vyssej hlasitosti to bolo na f3roy akesi uskriekane. V korekciach to nebolo.. tie boli v pripade denonov vsetky na nule (hralo sa cez foobar). Nic z toho som nepozoroval na svojej aparature. Neviem to vyjadrit "technickejsie", sorry. Ale pripustam, ze ten moj opis moze byt podmieneny aj osobnymi preferenciami, co sa zvuku tyka.

Super, dík za vysvetlenie. A ak sa ešte môžem opýtať - zosík od BV si aký skúšal?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Pi marec 09, 2018 07:30:02    Predmet: Nie som Odpovedať s citátom

isty, nechcem kecat...
_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pedro Marantz
Nádejný hifista


Založený: 28 marec 2014
Príspevky: 64
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi marec 09, 2018 16:48:39    Predmet: Re: Nie som Odpovedať s citátom

Fajadefil napísal:
isty, nechcem kecat...


fíha, no ja ich chcem k môjmu A 300 SE. To si ma celkom vyviedol z miery. No aj tak plánujem zosík zobrať do TT a tam ho vyskúšať priamo s F3ROY. Lebo tie cervin vega sú už fakt obrovské a hlavne nie je jednoduchá možnosť vypočuť si ich pred kúpou na svojom železe . Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist