Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

CW DAC1NG - tech. minirecenze + diskuse o ABX testech
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2018 14:37:55    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Neviem co k tomu dodat, mozno keby si pre zmenu niekto dalsi pozical tento DAC a napisal k nemu svoje postrehy.


Nic ve zlém, ale asi to nic nepřinese kromě nějakých chvalozpěvů nadšeného posluchače. Ono to jinak než dobře hrát nemůže. Potenciálně je tam jen jedna chybička, která ale nemá při normálním poslechu prakticky žádnou šanci se projevit. Ledaže by někdo poslouchal hudbu podobnou obdélníkům a stále blízko FS. Dělají to ale skoro všechny DACy bez výjimky. Tedy znám zatím jedinou výjimku (DacMagic+ to není). PCM1732.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2018 15:14:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Trebars si to pozicia nejaky majitel DACu od napr. MSB a zisti, ze to hraje rovnako, pripadne ze to rovnako nehra, lebo to ma napr. iny filter.

Vsak i samo AKM tvrdi, ze "velkost bubliny" na obrazku u cipu znazornuje kvalitu zvuku...

Zdroj obrazku: https://www.akm.com/akm/en/product/featured/velvetsound/dac/



akm-dac-portfolio.jpg
 Description:
 Filesize:  79.04 KB
 Viewed:  68 Time(s)

akm-dac-portfolio.jpg




Naposledy upravil miero dňa Št apríl 26, 2018 15:18:33, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2018 15:15:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsem rád, že jsi nevěděl, jaký filtr byl nastavený na DM+.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2018 15:19:31    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Bartoli napísal:
... PS: Mabat tohle zna odhaduji uz davno, jen ja jsem si tohleto ujasnil celkem nedavno, posledni krok byl ten muj slepy test D class. Ty pohadky jak jsou D class zvukove hrozne me prave proto tak nebavi. Nebavi me tyhle reci lidi co nikdy ani za nic netestuji naslepo a jen kolem dokola pisou na forum jak jsou hifisti tetrevi. Neni to pravda.

Moc se to tu nerozjelo. Třeba by se to dalo trochu katalyzovat -

kazzatel napísal:
BLÁBOLI, TY HOVADO ZASRANÝ HLUCHÝ...já na rozdíl od tebe ty nectnosti digitálu slyším, já si nic nevymýšlím...ten prdelní zvuk na výstavě nebyl způsobenej přetížením Nautilů, protože nehrály neúměrně hlasitě, nýbrž vlastnostma digitálu, což je ovšem za horizontem tvýho chápání....


Bartoli ... ? Laughing



Takže nepočuje rozdiel pri DAC a asi aj zosilnovačoch ani PMA ani BV ani MaBat ani Bartoli to tu píšu technici , konštrukteri a merači aj DIY repro stavitelia.

Gratulacia ! Very Happy
Hifi priatelia.


BlackBerry

Cheers Cheers Cheers Cheers





Applause
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2018 15:22:36    Predmet: Odpovedať s citátom

BTW kdyz tady tak v souladu klabosime z pozic racionalniho reseni HIFI tak bych chtel PMA + Miero upozornit na projekt bedny STH12 (1512 do 70 litru), je to tak malinke az je to krasne do panelaku, rozmer 1000x400x270mm je to imho tak akorat to prave.

A ty bedny se narozdil od DACU a D class /vs A/AB class poznaji na prvni dobrou i tema usima.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2018 15:32:19    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:


Takže nepočuje rozdiel pri DAC a asi aj zosilnovačoch ani PMA ani BV ani MaBat ani Bartoli to tu píšu technici , konštrukteri a merači aj DIY repro stavitelia.

Gratulacia ! Hifi priatelia.


BlackBerry

Cheers Cheers Cheers Cheers


Applause


To on leckdo pozná kulový, jenže to není ochoten přiznat. Protože nemá co nabídnout, než zázračné uši Very Happy. Nakonec máme se supersluchaři a chvástouny dost konkrétních zkušeností na různých poslechových testech i na totálních špecích, které by měl takzvaně poznat každý a opak je pravdou.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2018 15:33:20    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="BlackBerry"]
MaBat napísal:
Bartoli napísal:
... PS: Mabat tohle zna odhaduji uz davno, jen ja jsem si tohleto ujasnil celkem nedavno, posledni krok byl ten muj slepy test D class. Ty pohadky jak jsou D class zvukove hrozne me prave proto tak nebavi. Nebavi me tyhle reci lidi co nikdy ani za nic netestuji naslepo a jen kolem dokola pisou na forum jak jsou hifisti tetrevi. Neni to pravda.

Moc se to tu nerozjelo. Třeba by se to dalo trochu katalyzovat -

kazzatel napísal:
BLÁBOLI, TY HOVADO ZASRANÝ HLUCHÝ...já na rozdíl od tebe ty nectnosti digitálu slyším, já si nic nevymýšlím...ten prdelní zvuk na výstavě nebyl způsobenej přetížením Nautilů, protože nehrály neúměrně hlasitě, nýbrž vlastnostma digitálu, což je ovšem za horizontem tvýho chápání....


Bartoli ... ? Laughing

Takže nepočuje rozdiel pri DAC a asi aj zosilnovačoch ani PMA ani BV ani MaBat ani Bartoli to tu píšu technici , konštrukteri a merači aj DIY repro stavitelia.

Tak Kazzatel tam pise ze ty rozdily D class slysi.
Uz jsem to Dudkovi drive racionalne rozmlouval, napriklad s tema malinkyma snekama ve velke cimre na vystave a nedal si rict Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2018 15:44:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
BTW kdyz tady tak v souladu klabosime z pozic racionalniho reseni HIFI tak bych chtel PMA + Miero upozornit na projekt bedny STH12 (1512 do 70 litru), je to tak malinke az je to krasne do panelaku, rozmer 1000x400x270mm je to imho tak akorat to prave.

A ty bedny se narozdil od DACU a D class /vs A/AB class poznaji na prvni dobrou i tema usima.


Technici čo vlastnia Cambridge DacMagic Plus tu ohluchli a len svoju De-magogiu tlačia.

A Bartoli kde je teda problém? Reprosustavy "čo najviac skresľujú" rozdiel je počuť a u DAC a Zosilnovačov už to neodokážete ?

(hlava , elektrika, kable, poistky, filtracia Rotfl Rotfl Rotfl)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2018 16:03:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi to az prilis zjednodusim, ale pri pokuse o prepocet urovni skreslenia beznych hifi do realnych rozmerov dostaneme nieco taketo.

Ak ma koleso priemer 100cm, tak:
- skreslenie repro s THD 1% je nerovnost kolesa na urovni 5cm
- skreslenie sluchatok s THD 0.1% je nerovnost kolesa na urovni 0.5mm
- skreslenie DACu s THD 0.001% je nerovnost kolesa na urovni 5 mikrometrov

Bartoli, nie su tam IMHO ziadne nanometre!!! :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2018 16:16:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Píšeš ptákoviny.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2018 16:21:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozná/nepozná, nikdo z nich žádné solidní testy nedělá. Všechno jsou to sighted test, založené na chiméře o vlastní zkušenosti a dokonalosti vlastního sluchu. Slyšet je pak úplně cokoliv, ad absurdum. Třeba i jasné rozdíly mezi 2 úplně stejnými soubory.

Právě pro ty nekončící ad absurdum limity a po zkušenostech z asi 15 let různých moudrých testů, kde se scházejí zasloužilí zkušení posluchači, jsem otočil a začal se ptát po prokazatelných výsledcích. Bylo to to hodně let, ale lepší pozdě, než později.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2018 16:25:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Škoda , že sem nepíše Lachim. Ten slyší všechno. I podloženou rozvodnou lištu (psa) dřevěným polenem, a vlastně jakákoliv sebemenší změna v sestavě je jasně slyšitelná. Ten by vám řekl svoje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2018 16:27:48    Predmet: Odpovedať s citátom

boxer napísal:
Škoda , že sem nepíše Lachim. Ten slyší všechno..


Já vím. Jeden z posledních "jasných" testů byl cca před rokem u něj. Nechci jít do podrobností, ale byl to skoro poslední hřebíček do rakve mé účasti na podobných akcích.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2018 16:30:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
A ty bedny se narozdil od DACU a D class /vs A/AB class poznaji na prvni dobrou i tema usima.

To je potvrzené slepým testem nebo jsou to okoimprese?

_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1924

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2018 16:31:25    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
MaBat napísal:
Bartoli napísal:
... PS: Mabat tohle zna odhaduji uz davno, jen ja jsem si tohleto ujasnil celkem nedavno, posledni krok byl ten muj slepy test D class. Ty pohadky jak jsou D class zvukove hrozne me prave proto tak nebavi. Nebavi me tyhle reci lidi co nikdy ani za nic netestuji naslepo a jen kolem dokola pisou na forum jak jsou hifisti tetrevi. Neni to pravda.

Moc se to tu nerozjelo. Třeba by se to dalo trochu katalyzovat -

kazzatel napísal:
BLÁBOLI, TY HOVADO ZASRANÝ HLUCHÝ...já na rozdíl od tebe ty nectnosti digitálu slyším, já si nic nevymýšlím...ten prdelní zvuk na výstavě nebyl způsobenej přetížením Nautilů, protože nehrály neúměrně hlasitě, nýbrž vlastnostma digitálu, což je ovšem za horizontem tvýho chápání....


Bartoli ... ? Laughing

Takže nepočuje rozdiel pri DAC a asi aj zosilnovačoch ani PMA ani BV ani MaBat ani Bartoli to tu píšu technici , konštrukteri a merači aj DIY repro stavitelia.

Gratulacia ! Very Happy Hifi priatelia

Klasický BlackBerry. Zas nechápeš napísanému textu. Problémom nie je to, že rozdiel nepočuli tí, ktorých tu menuješ. Problém je v tom, že to nepočuje nikto, resp. nikto zatiaľ nedokázal opak. Kapito?

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2018 16:37:24    Predmet: Odpovedať s citátom

boxer napísal:
Škoda , že sem nepíše Lachim. Ten slyší všechno. I podloženou rozvodnou lištu (psa) dřevěným polenem, a vlastně jakákoliv sebemenší změna v sestavě je jasně slyšitelná. Ten by vám řekl svoje.


BTW jestli to neni tajne jaky mas doma D class a ten druhy AB zesilovac?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2018 16:40:46    Predmet: Odpovedať s citátom

RedBaron napísal:
Bartoli napísal:
A ty bedny se narozdil od DACU a D class /vs A/AB class poznaji na prvni dobrou i tema usima.

To je potvrzené slepým testem nebo jsou to okoimprese?


Jestli jsi to ty ten clovek co si v Brne koupil ty JBL250 od novyho majitele 1518, poslouchal jsi 1518 vedle JBL250??

Ten rozdil ve prospech 1518 je opravdu znacny a to pisu absolutne bez financni zainteresovanosti, protoze uz ty bedny neprodavam a jen me zajima Tvuj nazor na 1518.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2018 16:43:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
BlackBerry napísal:
MaBat napísal:
Bartoli napísal:
... PS: Mabat tohle zna odhaduji uz davno, jen ja jsem si tohleto ujasnil celkem nedavno, posledni krok byl ten muj slepy test D class. Ty pohadky jak jsou D class zvukove hrozne me prave proto tak nebavi. Nebavi me tyhle reci lidi co nikdy ani za nic netestuji naslepo a jen kolem dokola pisou na forum jak jsou hifisti tetrevi. Neni to pravda.

Moc se to tu nerozjelo. Třeba by se to dalo trochu katalyzovat -

kazzatel napísal:
BLÁBOLI, TY HOVADO ZASRANÝ HLUCHÝ...já na rozdíl od tebe ty nectnosti digitálu slyším, já si nic nevymýšlím...ten prdelní zvuk na výstavě nebyl způsobenej přetížením Nautilů, protože nehrály neúměrně hlasitě, nýbrž vlastnostma digitálu, což je ovšem za horizontem tvýho chápání....


Bartoli ... ? Laughing

Takže nepočuje rozdiel pri DAC a asi aj zosilnovačoch ani PMA ani BV ani MaBat ani Bartoli to tu píšu technici , konštrukteri a merači aj DIY repro stavitelia.

Gratulacia ! Very Happy Hifi priatelia

Klasický BlackBerry. Zas nechápeš napísanému textu. Problémom nie je to, že rozdiel nepočuli tí, ktorých tu menuješ. Problém je v tom, že to nepočuje nikto, resp. nikto zatiaľ nedokázal opak. Kapito?



Práveže to je ten problém.

Dlhé roky tu na Slovanete aj na iných forach navrhuju rozne vylepšenia a debatuju o HIFI a hlavne zosilnovačoch , načo su potom všetky tie merania a grafy ?

Jedná sa hlavne o PMA a BV.

PMA napíše naokoniec

Zaslal: St apríl 25, 2018 15:04:52 Predmet: Odpovedať s citátom
Uz jsem to napsal o prispevek vyse - zabava Very Happy
_________________

A BV

BV
Hifi expert


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4540
Bydlisko: Trnava
PríspevokZaslal: St apríl 25, 2018 19:08:17 Predmet: Odpovedať s citátom
2 miero
Neviem, či sa správam "racionálne", ale jednoducho to robím preto, že ma to baví a je to určitá výzva, hlavne keď vidím čo sa predáva za nehorázne ceny . Priznám sa, že "spúšťačom" hifi programu bola žiadosť jedného známeho o lampový zosilňovač, do čoho som nechcel ísť ani za svet (takže vznikol bipolár..), aj keď prvý funkčný zosilňovač, čo som "vyrobil" (cca 1965?) bol s ECL82.. A samozrejme dôvodom je aj to, že sa dosť ľudí správa racionálne aj pri koníčku ako je hifi a veria zdravému rozumu. Takže o to čo stihnem vyrobiť je aj záujem.

...........

Každý HIFIsta si " na svoje uší " ladí zvukový aparát. Meráky na to nepotrebuje.

A samozrejme na svoju"penaženku" kolko je ochotný do toho svojho koníčka investovať penazí a dalšia vec ja aj dizajn. Cool


Naposledy upravil BlackBerry dňa Št apríl 26, 2018 16:55:52, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2018 16:45:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
Jestli jsi to ty ten clovek co si v Brne koupil ty JBL250 od novyho majitele 1518, poslouchal jsi 1518 vedle JBL250??

Ten rozdil ve prospech 1518 je opravdu znacny a to pisu absolutne bez financni zainteresovanosti, protoze uz ty bedny neprodavam a jen me zajima Tvuj nazor na 1518.

Ano, jsem a s kamarádem jsme byli pro ty Michalovo před pár týdny. Já ty bedny vedle sebe neměl, odvezl jsem je dřív než je on přivezl. Já bych v takové situaci taky řešil detailnější bedny, Petr hrál z windows media playeru přes windows mixer a do medově hrajícího koncáku to pouštěl asi třináctimetrovou datart tkaničkou. Já je přivezl dom a po zapojení úplně jiná písnička, hraje to pěkně řízně a vyrovnaně. Ale ne že bych je nerad poslechl, nebo třeba Tritonii, jestli se povede Wink

_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee


Naposledy upravil RedBaron dňa Št apríl 26, 2018 16:53:01, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1924

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2018 16:48:50    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
...Každý HIFIsta si " na svoje uší " ladí zvukový aparát. Meráky na to nepotrebuje.

A samozrejme na svoju"penaženku" kolko je ochotný do toho svojho koníčka investovať penazí a dalšia vec ja aj dizajn. Cool

V tom s tebou súhlasím, ale o tom sa tu nebavíme. Ak sa napríklad tebe páči pískajúci zvuk, tak je logické, že si budeš kupovať komponenty, ktoré pískajú. Rozdiel bude počuteľný asi každému. Tu sa však bavíme o "kvalitných", resp. kvalitatívne zrovnateľných produktoch (,ktoré nepískajú).

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12761

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2018 16:54:29    Predmet: Odpovedať s citátom

RedBaron napísal:
...a do medově hrajícího koncáku to pouštěl asi třináctimetrovou datart tkaničkou. Já je přivezl dom a po zapojení úplně jiná písnička ...

Kabel! Já to tušil, to je ta žába na prameni! Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2018 16:55:12    Predmet: Odpovedať s citátom

RedBaron napísal:
Já ty bedny vedle sebe neměl, odvezl jsem je dřív než je on přivezl. Já bych v takové situaci taky řešil detailnější bedny, Petr hrál z windows media playeru přes windows mixer a do medově hrajícího koncáku to pouštěl asi třináctimetrovou datart tkaničkou. Já je přivezl dom a po zapojení úplně jiná písnička, hraje to pěkně řízně a vyrovnaně. Ale ne že bych je nerad poslechl, nebo třeba Tritonii, jestli se povede Wink


Aha, no ja myslel ze jsi 1518 slysel a ze se ti to nelibilo.

Prijde mi az divny kolik ruznych flame kolem tech 1518 bylo a ze to skoro nikdo neslysel.

Ale jak tak koukam na diksuse kolem D class tak sacuju ze ty D class vs AB class taky nikdo na slepo se srovananou hlasitosti netestoval uchem.

Prijde mi ze zvuk zajima lidi ale uplne nejmene, to i snad mistnich techniku - mericu je vice nez slepotestovacich prukopniku. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2018 16:59:46    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Kabel! Já to tušil, to je ta žába na prameni! Laughing

Jde o průřez, stínění a pevnost spojů, s kabelovou magií tu nikdo čarovat nechce, jak se snažíš jízlivě naznačit. Po vlastní zkušenosti, kdy jsem podobnou tkaničkou propojil některý ze svých předchozích zesilovačů a na 7m jsem dostal ze 3/4 brum a rádio a jen čtvrtinu původního signálu, něčemu takovému prostě nevěřím.

_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2018 17:10:30    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Píšeš ptákoviny.

Prosim upresnit. Co konkretne? Je blbost porovnavat dlzku cez decibely?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2018 17:22:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
RedBaron napísal:
Já ty bedny vedle sebe neměl, odvezl jsem je dřív než je on přivezl. Já bych v takové situaci taky řešil detailnější bedny, Petr hrál z windows media playeru přes windows mixer a do medově hrajícího koncáku to pouštěl asi třináctimetrovou datart tkaničkou. Já je přivezl dom a po zapojení úplně jiná písnička, hraje to pěkně řízně a vyrovnaně. Ale ne že bych je nerad poslechl, nebo třeba Tritonii, jestli se povede Wink


Aha, no ja myslel ze jsi 1518 slysel a ze se ti to nelibilo.

Prijde mi az divny kolik ruznych flame kolem tech 1518 bylo a ze to skoro nikdo neslysel.

Ale jak tak koukam na diksuse kolem D class tak sacuju ze ty D class vs AB class taky nikdo na slepo se srovananou hlasitosti netestoval uchem.

Prijde mi ze zvuk zajima lidi ale uplne nejmene, to i snad mistnich techniku - mericu je vice nez slepotestovacich prukopniku. Laughing


.........


Ja som na kvalitnej aparature u známeho vypočul monobloky BelCanto Ref.1000( dlhodobo som ten zvuk poznal ) a potom porovnával z monoblokmi Classe a tie o odstrelili zvukovo BelCanto monobloky na plnej čiare.

Cool

BelCanto známi predal a má AB monobloky Classe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12761

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2018 17:39:32    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
PMA napísal:
Píšeš ptákoviny.

Prosim upresnit. Co konkretne? Je blbost porovnavat dlzku cez decibely?

Smyslem analogie je, že je v něčem analogická. Slyšitelnost THD se vyhodnocuje ušima, přes vlastnosti sluchu. Čím se jak má vyhodnocovat ta nepravidelnost kola? Očima? Z jaké vzdálenosti? Nebo jak je ta nepravidelnost cítit, když ti to spadne na hlavu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2018 17:41:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Diky.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2018 17:47:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Jejda, samozrejme ze na nejakom dopravnom prostriedku - ved to uz tu bolo vyssie. Povedzme, ze na vlaku - a vnimat z vagonu ako to hluci resp. drnca.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2018 17:53:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli

Bryston 4B SST a Lyngdorf TDA-2200 s ATB a DSP.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12761

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2018 17:56:02    Predmet: Odpovedať s citátom

miero: Ale kde je ta analogie? Že je cítit, že to drncá "nerovností kolesa na urovni 5cm" znamená, že 1% THD je slyšet? Very Happy Kam se hrabe Bartoliho konstanta.
Vždyť ta čísla si tam můžeš zvolit úplně jak chceš, nemá to vůbec žádnou souvislost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Ďalšia
Strana 8 z 13

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist