Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Reprosoustavy k zesilovači AUDIO RESEARCH REFERENCE 75
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Mikipetr
Hifista - pokročilec


Založený: 30 január 2011
Príspevky: 404

PríspevokZaslal: Po máj 07, 2018 13:28:21    Predmet: Reprosoustavy k zesilovači AUDIO RESEARCH REFERENCE 75 Odpovedať s citátom

Zdravím , potřebuji radu , poznatek ...sháním reprosoustavy vhodné do menší poslechové místnosti k zesilovači AUDO RESEARCH REFERENCE 75. Poslouchám rock , jazz ,akustickou i vážnou hudbu z LP a CD.
V současné době používám reprosoustavy THIEL CS 2.4 , které mám doma- po prodeji koncového zesilovače BRYSTON 14 B SST. Není to sice zlé , ale není to úplně ono , s B 14 SST si rozumněli lépe.

_________________
ACCUPHASE A50V , CLASSE CP 700, KRELL EVO 505, KEF 109 MAIDSTONE, VPI Prime Scout, LYRA DELOS , CANOR TP306 VR+ ,KENWOOD KD990+ MADRIGAL, THORENS TD150+SAECW308N ,MAGNUM DYNALAB ETUDE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St máj 09, 2018 10:39:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Obecna rada:

.... the amplifier should not be used with loudspeakers whose impedance drops significantly below the nominal value of the output transformer tap
Read more at https://www.stereophile.com/content/audio-research-reference-75-power-amplifier-measurements#LKyEOFxzBUMEJS2O.99

Je mi to az zinantni ale kterepak reprosoustavy siroko daleko nemaji pokles impedance pod 6 ohmu?

Ano jsou to napríklad reprosoustavy 1518 a podobne = zvukovod konstrukce s PA basaky (JBL M2, JBL K2, JBL 4430) Laughing

BTW ty extremne nepovedene Thiely jsou 2,5 ohmove: https://www.stereophile.com/content/thiel-cs24-loudspeaker-measurements
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Panzer
Hifi obsluha


Založený: 31 júl 2010
Príspevky: 35

PríspevokZaslal: Po máj 14, 2018 08:57:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:

...
Je mi to az zinantni ale kterepak reprosoustavy siroko daleko nemaji pokles impedance pod 6 ohmu?


AR REF75 maji dva vystupy, 8 a 4 ohmy. Na tech 6 ohmu jsi prisel jak? Zprumerovanim? Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po máj 14, 2018 10:39:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Panzer napísal:
Bartoli napísal:

...
Je mi to az zinantni ale kterepak reprosoustavy siroko daleko nemaji pokles impedance pod 6 ohmu?


AR REF75 maji dva vystupy, 8 a 4 ohmy. Na tech 6 ohmu jsi prisel jak? Zprumerovanim? Wink


Jak jsem uz drive citoval Atkinsona, impedance repro k lampaci je tim faktorem uspechu....

Zadne impedancne privetivejsi bedny nez 1518/JBLM2, JBL K2 a podobne konstrukce s PA basaky neznam.

U kalota beden se ta min. impedance typicky pohybuje kolem 3 ohmu. Ale treba nekdo neco impedancne privetiveho v komerci najde? Treba poradis sam neco impedancne lepsiho ty Penzare?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po máj 14, 2018 11:11:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Mikipetr: Jan Ott, vyrobca repro Elfton, sam pouziva k svojim bednam lampovy zosilnovac. Mozno by to mohlo byt i pre tvoje usi dobre... :)

https://www.elfton.cz/elfton-vegas-2/
https://www.elfton.cz/vigo/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št máj 17, 2018 13:37:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Mirku jen proto, ze ma vysokozkreslujici lampy mu radis takovou zlomyslnost?

Jsi po slovensky pekne skodoradostny Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Št máj 17, 2018 13:51:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
Obecna rada:

.... the amplifier should not be used with loudspeakers whose impedance drops significantly below the nominal value of the output transformer tap
Read more at https://www.stereophile.com/content/audio-research-reference-75-power-amplifier-measurements#LKyEOFxzBUMEJS2O.99

Je mi to az zinantni ale kterepak reprosoustavy siroko daleko nemaji pokles impedance pod 6 ohmu?



OMG Rolling Eyes

Ty navrhovane Elftony jsou naprosto bez problemu i pro lampac, staci se podivat na prubeh impedance. (a asi dalsich milion komercnich beden o kterych odbornik na pisoary asi nikdy neslysel)


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št máj 17, 2018 14:02:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja tam na to obrazku vidim impedancni minimum 3 ohmy.

Naposledy upravil Bartoli dňa Št máj 17, 2018 14:04:02, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Št máj 17, 2018 14:03:54    Predmet: Odpovedať s citátom

No, při 10Hz asi 3,8R a pri 20Hz uz 4,5R,a co ? Ty toho o lampacich a zesilovacich obecne moc nevis,ze ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št máj 17, 2018 14:06:46    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix napísal:
No, při 10Hz,a ? Ty toho o lampacich a zesilovacich obecne moc nevis,ze ?


No moc ne.
Jediny lampac co jsem mel doma byl audiomat solfege a s impedancne narocnymi bednami focal electra 936 hral priserne.

Btw jsou ty 3 ohmy na 70Hz, ale co uz, lampy me uz nelakaji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Št máj 17, 2018 14:12:08    Predmet: Odpovedať s citátom

3R nejsou nikde,pro lampac je predevsim dulezite aby impedance nelitala odezdi ke zdi, coz je zde celkem "splneno".
Pozadavek autora byl na mensi bedny, tam by mohly vyhovet jine z nabidky Elfton.

AR R75 ma pokud se nepletu ZV primo do katod extra vinutim na trafu a docela slusnou vystupni impedanci, podle me si s temito bednami poradi bez vetsich potizi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št máj 17, 2018 14:23:08    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix napísal:
3R nejsou nikde,pro lampac je predevsim dulezite aby impedance nelitala odezdi ke zdi, coz je zde celkem "splneno".
Pozadavek autora byl na mensi bedny, tam by mohly vyhovet jine z nabidky Elfton.

AR R75 ma pokud se nepletu ZV primo do katod extra vinutim na trafu a docela slusnou vystupni impedanci, podle me si s temito bednami poradi bez vetsich potizi.


No hrajkat to nejak bude (hodne spatne) i s temi zvonkohra thiely. Spise by me zajimalo zda bys souhlasil s tvrzenim ze impedancne nejprivetivejsi kvalitni bedny jsou takove kde je PA basak v konfiguraci jako je napr u JBL K2, 1518, JBL 4430 a podobny konstrukce?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Št máj 17, 2018 14:33:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Prubeh impedance je dan necim jinym, nez PA basakem a dalsim zminenym...

Bartoli napísal:
Spise by me zajimalo zda bys souhlasil s tvrzenim ze impedancne nejprivetivejsi kvalitni bedny jsou takove kde je PA basak v konfiguraci jako je napr u JBL K2, 1518, JBL 4430 a podobny konstrukce?

_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št máj 17, 2018 15:03:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Bavime se o PA basacich, typicky tohle: http://www.bcspeakers.com/en/products/lf-driver/15-0/8/15nbx100

Nerozumim jak bych z toho setupu s kompresnim driverem (typicky tedy souhra s kompresnim driverem s fajne impedanci nad 8 ohmu) mohl udelat nizkoimpedancni bednu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Št máj 17, 2018 15:15:56    Predmet: Odpovedať s citátom

A jak bych s hifi 8 ohm basakem a hifi vyskacem s citlivosti nad 90dB mohl udelat nizkoimpedancni bednu? Hmmm? Chapes?
_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Št máj 17, 2018 17:46:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:

No hrajkat to nejak bude (hodne spatne) i s temi zvonkohra thiely. Spise by me zajimalo zda bys souhlasil s tvrzenim ze impedancne nejprivetivejsi kvalitni bedny jsou takove kde je PA basak v konfiguraci jako je napr u JBL K2, 1518, JBL 4430 a podobny konstrukce?


Jak uz napsal Kocour nademnou, to snad nezalezi na tom,jestli je to PA a zvukovod, nebo Hifi a kalota.
Vis co ta pripadna divoka impedance udela s tim lampovym zesilovacem ? Jaky parametr to ovlivnuje ?
Dale by me zajimalo, z ceho ze usuzujes ze to bude hrat
Bartoli napísal:

hodne spatne


???

BTW, je nejde dispozici mereni impedance 1518 v pasivni verzi ? Ja nemam naladu prochazet tech 85 stran, kdyz to autor nedal do prvniho postu prislusneho vlakna.
EDIT: Jo tak tady primo od Mabata:
http://hifi.slovanet.sk/bb/download.php?id=23470

Ted si to zkus Porovnat Bartoli s tou impedanckou od Elftona.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi máj 18, 2018 04:22:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Když už na něco odkazuješ, tak to aspoň dělej pořádně: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=228738#228738
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi máj 18, 2018 08:11:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Kocour napísal:
A jak bych s hifi 8 ohm basakem a hifi vyskacem s citlivosti nad 90dB mohl udelat nizkoimpedancni bednu? Hmmm? Chapes?


Ja se vyhybkama nezabyvam a ani me pasivni vyhybky priznam se uz nezajimaji, nicmene to co jsem napsal plati, dokud mi nedate ukazky komercnich beden s kalotou ktery maji impedanci fajne.

Kaloty bedny (i ty velmi dobre zvladnute vividy, revely) maji typicky impedancni minimum 3 ohmy.

Konstrukce ala JBL K2, JBL M2, 1518 maji typicky impedancni minimum 6 ohmu, a proto jsem to k tomu vysokozkreslujicimu nestabilnimu lampaci doporucil.

PS: thiely, focaly, wilsony a jiny kalota nepodarky maji impedancni minimum bezne pod 2 ohmy...proc to takhle napr focal mrsi bez kompenzace je jina vec, ze to tak ale je, je factum, dolozitelne merenim. Takze majiteli lampace dejte odkaz na repro s min impedanci 6 ohmu, pokud mozno hledejte 3p. s kalotou a plnorozsahovym zvukem (nebavime se o regalovym 2p. kde ta impedance bezne vychazi s kalotkou lepe).


Naposledy upravil Bartoli dňa Pi máj 18, 2018 08:14:19, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi máj 18, 2018 08:14:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Nad 100Hz je to všude nad 5ohm, takže jsou to dost nesmyslné úvahy. Je to lehká zátěž pro zesilovač. Ani v kombinaci s fázovou char. to není problematická zátěž. Pokud se bavíme o

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=305899#305899

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi máj 18, 2018 08:24:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:


Ja se vyhybkama nezabyvam a ani me pasivni vyhybky priznam se uz nezajimaji, nicmene to co jsem napsal plati, dokud mi nedate ukazky komercnich beden s kalotou ktery maji impedanci fajne.

Kaloty bedny (i ty velmi dobre zvladnute vividy, revely) maji typicky impedancni minimum 3 ohmy.



3 ohmy? To si fakt nemyslím. Je tu spousta tvrzení, tak trochu vycucaných z prstu a založených na předsudcích.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi máj 18, 2018 08:28:24    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Nad 100Hz je to všude nad 5ohm, takže jsou to dost nesmyslné úvahy. Je to lehká zátěž pro zesilovač. Ani v kombinaci s fázovou char. to není problematická zátěž. Pokud se bavíme o

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=305899#305899


BTW ty elfton - to maji byt ty kalota bedny 1+10+ basak? Bojim se ze se tady tocime na impedanci kalota bedny ktera je extremnim prikladem jak to nedelat....to uz radeji ty 1+7+basak impedancne nezvladnuty focaly s min impedanci 2 ohmy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 18, 2018 08:34:54    Predmet: Odpovedať s citátom

neviem ci Mikipetr to tu cita, aby to tu trocha usnernil, no vedla toho prezradil co hlada...
citácia:
Můj zájem se soustředí na repro , o kterých jsem jen četl a nikdy je neslyšel např. HARBETH 40.1 , KRELL RESOLUTION 1 ATC SCM 50.......a spíše by mne zajímalo , jestli má někdo zkušenost s těmito repro

https://www.hifiroom.cz/potrebuji-poradit/reprosoustavy-k-zesilovaci-audio-research-reference-75-t18713.html

A podla znaciek vo vybere odhadujem, ze malo znamy cesky Elfton asi nebude chciet.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi máj 18, 2018 08:35:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli, o cem to proboha blabolis ? Byl tu odkaz na cryrpasma od Elfton, ty jsi hned prispechal s tvrzenim jak to na hovno hraje, zacal blabolit neco o impedanci a jak bedny se zvukovodem a PA basakem maji super impedanci a hifi bedny s kalotou jsou v tomto ohledu katastrofa, dam ti sem impedanci beden od Elftonu a ty dal blabolis nesmysly Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 18, 2018 08:37:36    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix: ale vsak ho nechaj, doma mu to zrejme nikto nezerie, tak nech si ulavi aspon tu :)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi máj 18, 2018 08:37:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
1518 maji typicky impedancni minimum 6 ohmu, a proto jsem to k tomu vysokozkreslujicimu nestabilnimu lampaci doporucil.



1518 maji impedancni minimum 5R , viz mereni autora. Dale zadam dolozeni toho, ze ten AR je "vysokozkreslujici" a nestabilni, zaroven prosim vysvetleni co si pod temito pojmy vlastne predstavujes.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi máj 18, 2018 08:39:56    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
neviem ci Mikipetr to tu cita, aby to tu trocha usnernil, no vedla toho prezradil co hlada...
citácia:
Můj zájem se soustředí na repro , o kterých jsem jen četl a nikdy je neslyšel např. HARBETH 40.1 , KRELL RESOLUTION 1 ATC SCM 50.......a spíše by mne zajímalo , jestli má někdo zkušenost s těmito repro

https://www.hifiroom.cz/potrebuji-poradit/reprosoustavy-k-zesilovaci-audio-research-reference-75-t18713.html

A podla znaciek vo vybere odhadujem, ze malo znamy cesky Elfton asi nebude chciet.


No ty jsi sem zatahnul 1+10 od elftonu. Asi jsi tim skodoradostne neco sledoval. Ale nevim, mozna je to jinak.

Ja ted stavim STH12 a mam trochu jine zajmy nez se hrabat v hrajkostrojich kde 10" s kalotou je deleny na 3 kHz....to fakt uz neni muj skodoradostny obzor Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi máj 18, 2018 08:44:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
mam trochu jine zajmy nez se hrabat v hrajkostrojich kde 10" s kalotou je deleny na 3 kHz....to fakt uz neni muj skodoradostny obzor Very Happy


Dělící frekvence Elfton Vegas jsou 150,2000,12000Hz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi máj 18, 2018 08:54:18    Predmet: Odpovedať s citátom

2 kHz? He he, tak už to posunuli aspoň takhle, bylo to pokud se pamatuju 3,3 kHz. Aneb jak se vyplatí chodit se radit na hifi fóra Laughing
(Tu debatu jsem tu kdysi četl, ale pro zachování duševního zdraví raději nereagoval. Zastoupil mě docela slušně tehdy ale myslím TheLastUnicorn. Výrobce si to pak snad nějak vyžádal celé smazat - ani nevím, jestli aspoň poděkovali za radu Smile )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 18, 2018 10:32:13    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
2 kHz? He he, tak už to posunuli aspoň takhle, bylo to pokud se pamatuju 3,3 kHz. Aneb jak se vyplatí chodit se radit na hifi fóra :lol:
(Tu debatu jsem tu kdysi četl, ale pro zachování duševního zdraví raději nereagoval. Zastoupil mě docela slušně tehdy ale myslím TheLastUnicorn. Výrobce si to pak snad nějak vyžádal celé smazat - ani nevím, jestli aspoň poděkovali za radu :) )

plus minus pamatas dobre, 20.3.2017 to bolo takto:
citácia:
ještě upřesňuji dělící frekvenci T35 a H1597, není 1500Hz jak píše pan Bartolík, ale je až nad 3kHz, již mimo uchu nejcitlivější frekvence. Kupodivu i mimo osu funguje jak má.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi máj 18, 2018 10:38:17    Predmet: Odpovedať s citátom

jj - "Výhybka dělí pásma na hranicích 150, 2 000 a 12 000 Hz (poslední verze posunula dělící kmitočet z 3 300 právě na 2 000 Hz). "
Zdroj: https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/reprosoustavy-podlahove/1389-elfton-vegas

Tak by mě zajímalo, jak by to záměrné posunutí do "pro ucho nejcitlivějších frekvencí" teď vysvětlili. Něco mi říká, že to tak bude hrát o něco líp, kupodivu...

Pan Bartolík se prostě nezavděčí nikomu. Ale myslel to s nimi dobře - to jim ještě fandil Laughing


Naposledy upravil MaBat dňa Pi máj 18, 2018 10:40:41, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist