Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Quadral Ascent 90
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 18, 19, 20  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: St máj 23, 2018 18:52:44    Predmet: Odpovedať s citátom

RK3 napísal:
No konečně se toho po zbytečném prošlapávání slepých uliček chytil někdo seriozní. Takže je to jasné, nejprve se změří impedance a to v bedně, potom se udělá nástřel mimo bednu, se ví a nakonec se to doladí a na úplný konec se použije šuplera...no to bylo hádek na rozporů, celé ty léta, že mabate a další ...

Teď nevím, jestli jsi to nepřekombinoval, ale základ máš dobrý Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St máj 23, 2018 19:14:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepochybujem, ze vyhybka pre reprobednu sa da navrhnut i v MC, no zrejme z toho nepojde dostat grafy, ktore by boli porovnatelne s tym co tu robia kolegovia na fore, napr. Kocour -- https://pkaudio.webnode.cz/sprint/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: St máj 23, 2018 19:39:07    Predmet: Odpovedať s citátom

No dokud do toho nenasypeš i akustické přenosy jednotlivých surových repráků (a to komplexní), tak fakt ne Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St máj 23, 2018 20:06:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Sa divim, ze doteraz nevzniklo nieco ako databaza surovych merani reprakov, kludne i s platenym pristupom. By to mohlo byt efektivnejsie nez kupit reprak, zmerat a vratit....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: St máj 23, 2018 20:16:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevim jestli by to melo valny smysl. Nejdrive by se musely jasne stanovit co a jak merit, a pak by to musel kazdy, kdo by tam chtel neco vlozit, dodrzet. Me treba staci databaze jako Hificompass nebo drive Zaph. A alespon solidni datasheety, v dnesni dobe impedance a osova frekvencka fakt nestaci. A hlavne grafy citelne. Grafy typu Eton jsou vysmech.

miero napísal:
Sa divim, ze doteraz nevzniklo nieco ako databaza surovych merani reprakov, kludne i s platenym pristupom. By to mohlo byt efektivnejsie nez kupit reprak, zmerat a vratit....

_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St máj 23, 2018 20:29:20    Predmet: Odpovedať s citátom

stanovit pravidla by bolo treba urcite, a nejaka kontrola by mohla byt tym, ze to premeria viac ludi nez jeden a pripadne nahlasia nezhodu. a napr. by slo prerozdelovat clenske medzi tych co to meraju. pride mi ze premerat poriadne jeden reprak zaberie aspon hodinu bez priprav, co nie je malo. z merani na hificompass nedostanes troma klikmi data pouzitelne pre navrh vyhybky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: St máj 23, 2018 21:38:47    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
stanovit pravidla by bolo treba urcite, a nejaka kontrola by mohla byt tym, ze to premeria viac ludi nez jeden a pripadne nahlasia nezhodu....

Miero stavěl jsi někdy nějaký vlastní projekt bedny včetně měření surových repráků, návrhu výhybky atd? Tvoje představa je bohužel úplně mimo realitu Sad To by každý měřič musel mít na zahradě stodolu plnou normovaných zkušebních beden a zvukovodů, přesně zkalibrovanou měřicí sestavu atd. Jen vytvoření tohoto je na několik let DIY práce po večerech. Kdo to bude dělat a kdo to bude financovat? Když vím co chci a jak toho dosáhnout tak mi pro představu stačí i nějaké anonymní měření z netu, jestli ten reprák/horna má šanci nebo vůbec. Podle toho pak rozhodnu o koupi a stejně si jej změřím v konkrétní prototypové bedně spolu s ostatními repráky, už jen proto abych si přesně chytil fázi mezi nima, i když je mám třeba změřené už z jiného projektu. Pak podle měření nasimuluju výhybku a když se nikde neseknu tak to sedí přesně obvykle na první pokus. Stejně si každý oblíbí určité typy a z toho pak vychází takže toho slepého experimentování zas tolik není potřeba. A když někdy koupím reprák který se mi nakonec nehodí (no jistě že už jich byly spousty) tak ho zase v klidu prodám, s malou finanční ztrátou která se v celkových nákladech na projekt většinou úplně ztratí.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St máj 23, 2018 22:19:57    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Návrh jsem dělal sám, v MicroCapu, s použitím změřených impedančních charakteristik měničů v bedně jako první nástřel .

Rozumím tomu dobře, že jde výhradně o měření elektrických parametrů na svorkách reproduktoru bez použití mikrofonu a jakéhokoliv akustického měření ?
To by se mi líbilo ! Jak se to dělá ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: Št máj 24, 2018 04:43:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Můžeš se vybodnout i na měření impedancí, protože to už je pak skoro jedno.
Tady je hezkej návod i se vzorečkama, pro první nástřel: https://www.dexon.cz/clanky/konstrukce-teorie/konstrukce-reproduktorovych-vyhybek.html Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 24, 2018 07:45:30    Predmet: Odpovedať s citátom

To je hezký, jenomže ty vzorečky jsou platné, pokud by reproduktor byl reálný odpor, což neplatí. PMA chce patrně vykompenzovat impedanci reproduktorů tak, aby se v daném pásmu blížila reálné zátěži. Jenomže i když na svorkách reproduktorů budou vypočtené průběhy, pořád mi chybí frekvenční a fázový průběh "na výstupu" tedy myslím tím akustický výstup. Nehledě na možné rozdíly v citlivosti reproduktorů, zpoždění dané umístěním reproduktorů a v neposlední řadě směrové charakteristiky reproduktorů samotných, případně v okolí dělicích kmitočtů ve vzájemné interakci.
Tohle všechno mi tam chybí a netuším, jak by se to dalo změřit bez mikrofonu... Confused

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 24, 2018 08:05:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som nikdy nic s repro nemeral ani nenavrhoval... Ale je zjavne, ze sme si zvykli na vysoky standard kvality i prezentacie vystupov inych miestnych konstrukterov, a nie je uplne fer vyzadovat ho od kazdeho, kto si chce navrhnut vlastnu vyhybku. Drzim Pavlovi palce a som zvedavy, co z toho vyjde...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št máj 24, 2018 08:08:59    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
To je hezký, jenomže ty vzorečky jsou platné, pokud by reproduktor byl reálný odpor, což neplatí. PMA chce patrně vykompenzovat impedanci reproduktorů tak, aby se v daném pásmu blížila reálné zátěži. Jenomže i když na svorkách reproduktorů budou vypočtené průběhy, pořád mi chybí frekvenční a fázový průběh "na výstupu" tedy myslím tím akustický výstup. Nehledě na možné rozdíly v citlivosti reproduktorů, zpoždění dané umístěním reproduktorů a v neposlední řadě směrové charakteristiky reproduktorů samotných, případně v okolí dělicích kmitočtů ve vzájemné interakci.
Tohle všechno mi tam chybí a netuším, jak by se to dalo změřit bez mikrofonu... Confused


1) ano, reproduktor není odpor a výhybka se nedá počítat tak, že se místo reproduktoru dosadí odpor. Výsledek je potom nesmyslný. Jelikož máme k dispozici výkonné simulátory, dává mnohem větší smysl místo reproduktoru obsadit jeho simulovanou impedanční charakteristikou na el. straně.

2) samozřejmě el. charakteristika podle (1) neobsáhne fázové jevy způsobené jak umístěním repro, tak reálnými jevy na akustické straně repro. Co se týče fázového rozdílu a směrových charakteristik čistě v závislosti na vzdálenosti středů výškáče a střeďáku, nemyslím si, že doporučovaná vzdálenost středů rovná 5/4 vlnové délky na dělicím kmitočtu, jak se často doporučuje s ohledem na index (seriál v AR), je vhodná. Výsledná směrovost je potom převážně do stran a vyzařování do stran je pak větší, než na ose. Proto jsem volil, zcela v rozporu s poučkou, 3/4 lambda (na příznivějších 1/2 lambda se nedá geometricky dostat, při rozumném dělicím kmitočtu). Viz přiložený obrázek. Výsledek se stejně zjistí až po měření na akustické straně, jelikož graf předpokládá 2 bodové zářiče ve fázi.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 24, 2018 08:20:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Predpokladam, ze vsetky tie moderne nastroje pre navrh vyhybiek ako Arta, Xover, Virtuix... pocitaju so skutocnou impedanciou menicov na danej frekvencii. A naviac tam maju ten prepocet na akustickej strane. Je to tak?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Št máj 24, 2018 08:33:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Alespon Vituix co vim tak ano, ale tvurce tam pridal i defaulni prubehy 4 a 8 ohm a frekvencky 80dB, pro teoreticke hrani si s filtry. Bez spravne nebo zadne impedance to sice frekvencku vykresli, ale je spatne, tzn si tam Vituix asi neco dosadi.

Na navrh vyhybek bez mereni je na DIYAudio dlouhe vlakno, vyzaduje to nacteni grafu z datasheetu. Obecne pro navrh bez frekvencek bych videl jako zasadni vyber menicu podle datasheetu, vyselektovat hodne problematicke. Ale je to porad v oblasti, ze to bude cele spatne. Kdyz si to predstavim, tak mi to prijde slozitejsi nez chytit nejaky mikrofon a merit. Kdyz ma clovek rutinu, a bednu pripravenou na mereni, tak tripasmo mam zmerene a rozumnou verzi vyhybky hotovou za jeden den, zadna intenzivni prace, pekne v klidu. Ale s prvnim tripasmem - Sprint, jsem se pekne moril. Co muzu doporucit, tak studovat navrhy jinych, z toho se clovek nauci hodne.

miero napísal:
Predpokladam, ze vsetky tie moderne nastroje pre navrh vyhybiek ako Arta, Xover, Virtuix... pocitaju so skutocnou impedanciou menicov na danej frekvencii. A naviac tam maju ten prepocet na akustickej strane. Je to tak?

_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 24, 2018 08:52:41    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
.... Výsledek se stejně zjistí až po měření na akustické straně, jelikož graf předpokládá 2 bodové zářiče ve fázi.

No právě. Proto jsem myslel, že obvyklý postup je změřit nejprve samotné reproduktory a potom použít program, který je určený na návrh reprobeden a umí s těmi daty pracovat.
Protože až ten výsledek nevyjde, jaký je další krok ? Metoda pokus - omyl ?
Nic proti tomu, ale počet proměnných a jejich kombinací je značný.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: Št máj 24, 2018 08:56:54    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
To je hezký, jenomže ty vzorečky jsou platné, pokud by reproduktor byl reálný odpor, což neplatí. ...

Proboha, to bylo myšlená sarkasticky, TAK SE TO NEDĚLÁ!
A nějaké přiblblé řeči o zlomcích lambda jsou oproti tomu všemu, co se tím zanedbává, naprosto k smíchu.

Když chceš odladit zesilovač, taky si na to nevezmeš kapesní nožík, úhloměr a atlas ptáků (říkejme tomu klidně vysoký standard kvality). Jak to vidím, tragikomedie tohoto vlákna není ještě zdaleka u konce. Tu původní výhybku bych si každopádně dobře schoval.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RK3
Hifi obsluha


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: Št máj 24, 2018 09:40:21    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Ja som nikdy nic s repro nemeral ani nenavrhoval... Ale je zjavne, ze sme si zvykli na vysoky standard kvality i prezentacie vystupov inych miestnych konstrukterov, a nie je uplne fer vyzadovat ho od kazdeho, kto si chce navrhnut vlastnu vyhybku. Drzim Pavlovi palce a som zvedavy, co z toho vyjde...


Rozhodně souhlasím, je třeba hájit hrad do posledního muže. I já považuji za naprosto zbytečné pořizovat si třeba toto: http://www.prodance.cz/m-1.html
https://www.puhy.cz/monofonni-predzesilovac-pro-mikrofon-conrad-9-15-v-dc-stavebnice-10459.html
a třeba :https://www.muziker.cz/behringer-uca-222-u-control

prodrátovat to třeba se starou PC bedýnkou, připevnit mikrofón na stojan od not a třeba v holmu si propísknout pár křivek, měnit polohy bedýnky a snažit se alespoň zhruba pochopit co to tady ti kluci dělají. Takže vzhůru do Říma...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 24, 2018 10:13:26    Predmet: Odpovedať s citátom

mikrofon od Sonarworks [1] je sice drazsi a potrebuje phantom, ale kazdy kus ma individualne kalibrovanu krivku (300 bodov od 20 do 20000Hz) k stiahnutiu [2]:

[1] https://www.gear4music.cz/en/Recording-and-Computers/Sonarworks-XREF-20-Measurement-Microphone/27SM#full-des
[2] https://www.sonarworks.com/downloads#microphone
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RK3
Hifi obsluha


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: Št máj 24, 2018 11:01:21    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
mikrofon od Sonarworks [1] je sice drazsi a potrebuje phantom, ale kazdy kus ma individualne kalibrovanu krivku (300 bodov od 20 do 20000Hz) k stiahnutiu [2]:

[1] https://www.gear4music.cz/en/Recording-and-Computers/Sonarworks-XREF-20-Measurement-Microphone/27SM#full-des
[2] https://www.sonarworks.com/downloads#microphone


Souhlas, snaha o dokonalost je boží vůle, takže kdo je schopen a má předpoklady, do toho. Já se držím při zemi, pokud možno v rámci principů. Kbyž jsem v zimě konečně pustil vlastnoručně oměřenou ...bednu s 10 "trychtýřem od daytonu a s 10PS26, tak i moje skvělá žena řekla, že to hraje supr. Takže když spím, tak sním, že si časem nechám vyrobit 10" umyvadélko a napasuji to k té BS. Ty umyvadla vedle jsou extratřída. Pamatujete, kdo na základě toho osového zvlnění zpochybňoval koncepci zvukovodu ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: Št máj 24, 2018 11:14:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdyby jen zvukovodu. Tenhle patlal už tu toho nažvanil tolik, že kdyby to měl všechno brát po zralý úvaze zpátky, křivý nařčení nevyjímaje, bude tady do soudnýho dne.

RK3 napísal:
... tak i moje skvělá žena řekla, že to hraje supr.

Bacha, to řeknou vždycky Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po máj 28, 2018 08:43:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Horizontální směrovost, původní stav.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Unicorn
Nádejný hifista


Založený: 27 október 2007
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Po máj 28, 2018 10:38:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Já mám jednu otázku:
Tohle vlákno je pro pobavení se u piva, nebo je to fakt myšleno vážně?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: Ut máj 29, 2018 08:29:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Na takovou otázku se asi těžko dočkáš odpovědi Smile Sám jsem tomu dodnes nepřišel na kloub.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut máj 29, 2018 09:03:30    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="MaBat"]Třeba to myslel tak, že aktiv s DSP je pro naprostého amatéra (chcete-li začátečníka) daleko snazší úkol, než pasivní výhybka.

Ano presne takhle jsem to myslel.

PMA to s DSP ale nepochopil a chce nahradit mizernou pasivni vyhybku od lowcost vyrobce jeste horsi pasivni výhybkou (bez mereni). A nic jineho z toho jeho postupu navrhu pasivni vyhybky vzniknout nemuze nez paskvil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut máj 29, 2018 09:27:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepochybně, tak co jiného než paskvil bych mohl vytvořit, že. A na to "bez měření" jsi přišel jak?
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: Ut máj 29, 2018 10:40:58    Predmet: Odpovedať s citátom

No, obávám se, že jediný další, kdo si tu nemyslí, že to bude zákonitě paskvil, je asi miero Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut máj 29, 2018 11:06:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Na Slovensku sa traduje nasledujuce prislovie: "Keď Pán Boh dá, aj motyka vystrelí."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut máj 29, 2018 12:17:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Sorry pánové, ale on to není paskvil ani teď. Jediný z diskutujících to slyšel opakovaně miero, ani MaBat, ani Bartoli ne. Jim stačí pohled na grafy, kterých de facto moc nebylo, aby z nich šlo něco vyčíst. Přesto mají jasno. To je úsměvné zejména v případě Bartoliho ohánění se okoposlechem. To on splňuje na 100% - podívá se na graf, nebo si ho vyfabuluje, a ví. Podle metody "okoposlechu" se zvuková kvalita bedny posuzuje pouze podle grafu. Škoda jen, že z těch několika lidí, co znám a co u Bartoliho slyšeli kombinaci velkého basáku s výškáčem v trychtýři - se to nikomu zvukově nelíbilo, a všichni měli víceméně stejné výhrady. Zřejmě si předem nenastudovali pravidla okoposlechu a byli navíc pomýlení zvykem poslouchat špatné bedny. Je třeba více osvěty. A taky se těším na nějaké solidní porovnání dvou koncepcí, kterým se zastánci 18" + 1" (v trychtýři) vyhýbají jako čert kříži, s tím, že metodika by zřejmě nebyla dost vědecká. Nám přece stačí grafy, ne? Poslouchat netřeba.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: Ut máj 29, 2018 12:19:43    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Sorry pánové, ale on to není paskvil ani teď.

To tu taky nikdo netvrdí. Paskvil z toho teprve bude, protože motyka nevystřelí. Co to tady zase žvaníš?? Celý ten traktát sis mohl odpustit, protože je úplně mimo mísu.
Nechceš ty bedny už konečně aspoň pořádně změřit?? Hlavně, že jim "navrhuješ" novou výhybku. Proč vlastně?

Miero, ty to vidíš.

Tak takhle končí hifi-celebrity... To by chtělo fotku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut máj 29, 2018 13:22:38    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat, uz som to pisal vyssie. Pavel si chce navrhnut novu vyhybku a nevadi mu (a ani mne), ze to nebude navrh na takej urovni na aku sme zvyknuty od teba a dalsich. Ano, tie Quadraly som uz pocul niekolkokrat a nehraju zle, resp. hraju dost dobre na to kolko stali. Ked motyka vystreli, tak sa podari s novou vyhybkou z tej ozvucnice a reprakov dostat lepsi zvuk. Pavel spominal, ze slabe miesto vidi vo vyssom skresleni sposobene pravdepodobne nejakou cievkou vo vyhybke. V davnych dobach robil i check nejake merania skreslenia cievkou [1] [2], a nejak nemam dovod predpokladat, ze Quadral tam dal najlepsie co slo. A mozno by stacilo len vymenit tie cievky, ale preco sa trochu neplacnut po kapse, a neskusit to prekopat cele. Ucit sa novym veciam da v kazdom veku...

[1] http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/zkresleni_civky.php
[2] http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/zkresleni_civky2.php
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 18, 19, 20  Ďalšia
Strana 14 z 20

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist