Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Quadral Ascent 90
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St jún 13, 2018 15:48:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Když to je jak mluvit do dubů. Já radím udělat tomu nejdřív kompetentně výhybku. Nejdřív musíš mít tu bednu zvládnutou amplitudově ve třech rozměrech, pak si můžeš eventuelně hrát s nějakým jednorozměrným globálním doladěním v podobě ekvalizace, fáze nefáze. Tohle je prostě zoufalý. Jestli PMA tak fandíš, pomoc mu to dotáhnout někam do tělocvičny a normálně to tam změřte aspoň jako průměrně inteligentní běloši, to jako první.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St jún 13, 2018 18:13:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasne, diky! :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St jún 13, 2018 20:46:34    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
pokial by bol problem len s fazou, tak ta ide tiez takmer lubovolne doladit ... https://www.meldaproduction.com/MFreeformPhase


Neexistuje nezávislost fázové a amplitudové charakteristiky. Jsou vždy svázané. Odkazy na filtry nejsou až tak potřeba, rePhase je dostatečně výkonný nástroj.

Tělocvična by byla overkill. Brzdou jsou samotné měniče, v oblasti, kde by se měl překrývat střeďák a výškáč, se oba chovají mizerně. To je vidět i na mých měření doma z nearfieldu a z 1m, samotných měničů v bedně bez výhybky. Prostě nemá cenu tomu věnovat víc času. Konkrétně ten výškáč je mnohem horší, než byl třeba SEAS H1149, co jsem tu měl před lety. Takže možná dojde na Kocourův tip na SB acoustics, jako poslední pokus. Ten výškáč by pak šel použít i pro "normální" projekt. U těch původních měničů nemá význam přidávat v oblasti, kde se chovají mizerně. Tudíž ekvalizace je nesmysl. Naopak, je lepší, když je ta problematická oblast trochu utlumená. Zvukově určitě. Graf je sekundární záležitost. Oči neposlouchají a uši nevidí.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St jún 13, 2018 20:53:44    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Neexistuje nezávislost fázové a amplitudové charakteristiky. Jsou vždy svázané.

Njn, to je pak těžký. Přitom ještě o kousek výš jsi mudroval o neminimální fázi - co to podle tebe teda potom asi je? A proč bych si nemohl vytvořit amplitudově rovný filtr s libovolným fázovým průběhem? Co mi v tom zabrání? Ty? Kdybys to aspoň pořád nepsal jako nějaký pravdy tesaný do kamene...

Zbytek je jistě rozumný a konečně taky čas si přiznat skutečnou kvalitu těch beden.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St jún 13, 2018 22:57:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Odkazy na VST davam preto, ze ich ide h
skoro hned vyskusat a navyse sa zdaju byt velmi kvalitne. U toho MFreeformPhase su 4 urovne kvality a uz ani na tej druhej mi nepride ze na mojich sluchadlach by bol este pocutelny rozdiel po zmene fazy, nech ju menim akokolvek.

S tymi repro je to skoda, mozno este skusit najst i nove menice na stredy, ta ozvucnica by mohla byt dostatocna.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št jún 14, 2018 06:42:27    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
U toho MFreeformPhase su 4 urovne kvality a uz ani na tej druhej mi nepride ze na mojich sluchadlach by bol este pocutelny rozdiel po zmene fazy, nech ju menim akokolvek.

Ano, a otázka zní, proč to pak vůbec dělat, že Smile
Že to jde, neznamená, že je to k něčemu dobré, nebo naopak že by to bylo příčinou nějaké zvukové degradace. To jsem se tu snažil už taky naznačit.

Protože toto je změť skutečně divotvorných úvah, lamentování nad přesolenou bramboračkou:
PMA napísal:
Potíž s EQ je v tom, že se snažíš ekvalizovat akustický obvod s neminimální fází, takže máš malou naději se nějak strefit. Spíš je to lepší nechat, protože vcelku pozvolná změna FCH nebolí. Je to daň za výhybku 1. řádu, je potřeba to nenechat totálně překrýt a tím to srovnat na oko, ale zkazit na ucho. Ještě k EQ, použití EQ vede ke zvuku typu průlet černou dírou nebo star wars, tím se snažím popsat to velice nepříjemné točení fáze, které pak slyšíš hlavně na hlasech.

Řešením je samozřejmě to vylít a udělat novou. A pokud možno nepřesolit Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Št jún 14, 2018 07:16:37    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
.... Brzdou jsou samotné měniče, v oblasti, kde by se měl překrývat střeďák a výškáč, se oba chovají mizerně. To je vidět i na mých měření doma z nearfieldu a z 1m, samotných měničů v bedně bez výhybky. Prostě nemá cenu tomu věnovat víc času. Konkrétně ten výškáč je mnohem horší, než byl třeba SEAS H1149, co jsem tu měl před lety. Takže možná dojde na Kocourův tip na SB acoustics, jako poslední pokus. Ten výškáč by pak šel použít i pro "normální" projekt. U těch původních měničů nemá význam přidávat v oblasti, kde se chovají mizerně. Tudíž ekvalizace je nesmysl. Naopak, je lepší, když je ta problematická oblast trochu utlumená. Zvukově určitě. Graf je sekundární záležitost. Oči neposlouchají a uši nevidí.

Možno by stálo za to vymeniť to celé. Som zvedavý čo to bude. Čo sa ale na bedniach od roku 2012 zmenilo, keď
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=172903#172903
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št jún 14, 2018 08:49:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Nic, subjektivne s nimi nemam problem. Chtel jsem vymenit nelinearni civky a starnouci elyty nahradit svitky, coz se stalo. Problemy tu mate vy s merenimi, vy, kteri vyjma jednoho jste to nikdy neslyseli, vy co umite poslouchat grafy.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št jún 14, 2018 08:56:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Chtěl jsi napsat my, co máme za ty roky, co se v tom rutinně hrabeme, slušně naposlouchanou korelaci mezi grafy a zvukem.

citácia:
Chtel jsem vymenit nelinearni civky a starnouci elyty nahradit svitky, coz se stalo.

Jo? A s dělícími frekvencemi tu chtěl naslepo hýbat a výhybku dělat v MicroCapu jen podle impedancí asi tak kdo?
citácia:
Děličky budou cca 400Hz a 2kHz.
...
Co se týče fázového rozdílu a směrových charakteristik čistě v závislosti na vzdálenosti středů výškáče a střeďáku, nemyslím si, že doporučovaná vzdálenost středů rovná 5/4 vlnové délky na dělicím kmitočtu, jak se často doporučuje s ohledem na index (seriál v AR), je vhodná. Výsledná směrovost je potom převážně do stran a vyzařování do stran je pak větší, než na ose. Proto jsem volil, zcela v rozporu s poučkou, 3/4 lambda (na příznivějších 1/2 lambda se nedá geometricky dostat, při rozumném dělicím kmitočtu).

... Dále - zlepšilo se časové navázání ve skokové odezvě

FFFfff___ hadr. A Koukám, že už to v tomto vlákně píšu poněkolikátý. No nic, čas věnovat se něčemu smysluplnému. Tady se to nezmění, spíš bych řekl, že to chytá progresi... Chudák miero, taková snaha Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RK3
Hifi obsluha


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: Št jún 14, 2018 11:00:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím že né. Někdy v 2012 jsem začal stejně, opravou basáků, výměnou drátků, vytlumení,... následně jsem objevil audio weby a pochopil, že tudy cesta nevede....pan Macura je na cestě a myslím, že to nakonec odměří, znovu navrhne výhybku a dojde do cíle. Jsou to složité věci a je tam hodně slepých uliček, ale on rozhodně má potenciál se tím prokousat. A možná ani ta šuplera nakonec nebude potřeba...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št jún 14, 2018 11:12:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Pan Macura je na cestě a plive u toho arogantně kolem. To je to, co mi vadí. Kdyby se mě to netýkalo, neměl bych důvod se něco psát. Na cestě jsme všichni Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št jún 14, 2018 12:26:50    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
...Jestli PMA tak fandíš, pomoc mu to dotáhnout někam do tělocvičny a normálně to tam změřte aspoň jako průměrně inteligentní běloši, to jako první.

Co myslíš, dala by se rozumně reprobedna změřit na zaskleném balkónu ?
To je taková ta opičárna, co má do výšky zábradlí pevné zasklení nějakým plastem a pak jsou posuvná skla, se kterými se dá hýbat.
Myšlenka je taková, vystrčit tu bednu do mezery mezi skly, aby čelní deska s nimi byla v rovině a skla sešoupnout na minimální mezeru od bedny.
Takže by to hrálo vlastně do poloprostoru (kromě malé díry nad bednou).
Ale žádné odrazy od podlahy nebo od stropu. Mikrofon na tenké štangli ze strany, tak asi metr od bedny (ale asi by šlo i víc)...

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št jún 14, 2018 12:43:35    Predmet: Odpovedať s citátom

opa, alebo ju vylozit na komin :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št jún 14, 2018 12:47:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě by na tom nejvíc znervózňovalo to (krom toho, že to může na někoho spadnout - nevím, v jakém patře bys to prováděl), že to nebude vyzařovat do stejných akustických podmínek, jako potom při poslechu, a to ještě kdovíjak definovaným způsobem. Měřit to opravdu do poloprostoru (třeba zakopané v rovné ploše) bych se asi nebál, ačkoliv tím kompletně ztrácíš informaci o vlivu difrakce od ozvučnice na vyzařovací diagram - to je řekněme pak věc celkem jednoduché dodatečné ekvalizace, víc se s tím beztak dělat nedá, ale tady bych z toho měl trochu obavu. Ale nikdy jsem to nezkoušel a neporovnával. Tento nápad se nicméně jednou za čas někde objeví a ještě jsem ho nikdy neviděl nikoho realizovat. Dělat bych to nechtěl, to už mi ta tělocvična přijde neskonale jednodušší a hlavně spolehlivější.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št jún 14, 2018 20:42:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Na streche toho paneláku alebo na dvore / parkovisku / nedokončenej slepej ceste / športovom letisku... to bude lepší nápad, z okna alebo balkónu je to hodne šialený nápad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi jún 15, 2018 11:30:06    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Na streche toho paneláku alebo na dvore / parkovisku / nedokončenej slepej ceste / športovom letisku... to bude lepší nápad, z okna alebo balkónu je to hodne šialený nápad


Jak jsi dopad s merenim JBL250 ty? Ubehl rok a tehdy jsi to (ne)resil, PMA ted bude "merit" quadralky, tak doufam ze bude za rok az dva roky dale nez JMD. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi jún 15, 2018 16:58:44    Predmet: Odpovedať s citátom

niekedy to zo zvedavosti ci dlhej chvile pomeriam. Mozno ma niekto aj predbehne. To by ma potesilo. Nadsenych meracov je teraz mraky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne jún 17, 2018 06:58:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Komu se nechce do tělocvičny, může i doma - za necelých 100.000 € není co řešit Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: Ne jún 17, 2018 09:43:44    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat: To je jen manipulátor pro pohyb ve 2 osách? To bych asi poskládal i ze zásob, které jsem už nasyslil Smile Já se snad budu muset naučit měřit, abych si mohl taky takhle hrát Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne jún 17, 2018 10:00:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdepak, v tom je ještě hodně matematiky - z měření v blízkosti zdroje zvuku (což samo o sobě není přímo užitečné) lze pak zrekonstruovat zvukové pole i v libovolné vzdálenosti. Což je samozřejmě úžasné, ale není to vůbec triviální. A jistě se to i otáčí.

Tělocvična je pořád jistota. Chci se pustit aspoň do nějakého ručního zvedáku - něco, na čem by se dala bedna zvednout třeba do 2 - 3 m a nahoře otáčet. Něco, co by se dalo převézt v autě a složit až na místě (typicky někde v kulturáku).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: Ne jún 17, 2018 10:28:14    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat: Mám doma vybetonované základy pro stožár větrné elektrárny a 12m trubku ze které má být stožár. Celé to bylo plánované jako sklápěcí stožár a na vršku otočná platforma pro generátor .......... na tom by se asi dalo měřit Laughing
Nebo do té tělocvičny pěkný lineární posuv s kuličkovým šroubem v hliníkovém profilu. Délka cca 2m. 100kg by to v pohodě uneslo. Nějaké planetové převodovky na výrobu točny bych také našel. řídicí systém pro 2 osé polohování mám také, drivery pro serva a krokáče také.Já už se domů skoro nevejdu Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
alicetaylor
Ready2Die
Ready2Die


Založený: 21 jún 2018
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Št jún 21, 2018 04:01:51    Predmet: thanks Odpovedať s citátom

Its really good information, i like your blog post. Thanks for sharing

Happy Wheels

_________________
[url=Happy Wheels]Happy Wheels[/url]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St jún 27, 2018 22:03:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Směrové charakteristiky z 1m, normované k osové char. ve výši výškového repro.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Unicorn
Nádejný hifista


Založený: 27 október 2007
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 14:10:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Prosím Tě, proč to nezměříš normálně? Prostě nenormalizovaný graf 0-90° v alespoň 15° krocích. Pokud nám tedy chceš opravdu něco ukázat, ať už teda pochlubit se, nebo dát k zhodnocení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi jún 29, 2018 15:35:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi tě považuje za Trolla Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Unicorn
Nádejný hifista


Založený: 27 október 2007
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: So jún 30, 2018 06:19:21    Predmet: Odpovedať s citátom

To je dost možný. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Janka300
Hifi obsluha


Založený: 02 júl 2018
Príspevky: 1
Bydlisko: Slovensko - Bratislava

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2018 12:39:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak tomu sa povie krása a kvalita! Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ut júl 03, 2018 08:14:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Povídání k tomu Klippelu NFS:
http://www.audioxpress.com/article/A-New-Approach-to-Loudspeaker-Measurements

Na diyAudio zřejmě vzniká podobná iniciativa, ale jako zjednodušené DIY, s využitím Geddesova know-how:
http://www.diyaudio.com/forums/software-tools/318151-klippel-near-field-scanner-shoestring.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne júl 08, 2018 09:01:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak to dopadlo s tou výhybkou,vrátil jste tam původní ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po august 06, 2018 14:36:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak je tam zpátky původní výhybka. Ten 1. řád byl úlet a nešlo to srovnat, ale bylo potřeba si tím projít Very Happy.
Měření v ose výškáče s původní výhybkou z 1,25m. Na 300 Hz navázáno na nearfield basáku. Port v měření není.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Ďalšia
Strana 19 z 20

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist