Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Počúva ešte niekto MC kazetky?
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Počúvam kazety
aktívne ešte počúvam aj nahrávam
17%
 17%  [ 11 ]
občas z nostalgie pustím aj nahrám niečo
9%
 9%  [ 6 ]
občas prehrám, ale nenahrávam už
17%
 17%  [ 11 ]
kazety a deck zapadajú prachom
26%
 26%  [ 17 ]
nemám deck ani kazety
28%
 28%  [ 18 ]
zbieram kazety pre zábavu
1%
 1%  [ 1 ]
Celkom hlasov : 64

Autor Správa
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po jún 18, 2018 07:29:04    Predmet: Počúva ešte niekto MC kazetky? Odpovedať s citátom

Kukal som na SK-CZ internete aká je situácia ohľadom kazetiek a deckov .. no je toho málo v posledných rokoch. Preto sa rovno opýtam - počúva ešte niekto tape deck, walkman a nahráva si na kazety?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po jún 18, 2018 11:57:39    Predmet: Odpovedať s citátom

70 pozretí a iba 9 hlasovalo ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Po jún 18, 2018 13:37:21    Predmet: Re: Počúva ešte niekto MC kazetky? Odpovedať s citátom

Designer napísal:
Kukal som na SK-CZ internete aká je situácia ohľadom kazetiek a deckov .. no je toho málo v posledných rokoch. Preto sa rovno opýtam - počúva ešte niekto tape deck, walkman a nahráva si na kazety?


Ako čoho je málo?

Ved taký výber ako dnes nikdy nebolo čo sa dalo 20-30-40-rokov dozadu tu SR a CR kupiť.
Myslím samozrejme takých čo sa vtedy vyrábali a teraz bazárove staršie sa predávaju od 10€ po 1000€.
Samozrejme nové už málo výrobcov má v ponuke,vpodstate asi len skladové nevypredané zásoby.

Počuvam aj "Walkman" AIWA aj decky občas. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po jún 18, 2018 13:48:59    Predmet: Re: Počúva ešte niekto MC kazetky? Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
Designer napísal:
Kukal som na SK-CZ internete aká je situácia ohľadom kazetiek a deckov .. no je toho málo v posledných rokoch. Preto sa rovno opýtam - počúva ešte niekto tape deck, walkman a nahráva si na kazety?


Ako čoho je málo?

Ved taký výber ako dnes nikdy nebolo čo sa dalo 20-30-40-rokov dozadu tu SR a CR kupiť.
Myslím samozrejme takých čo sa vtedy vyrábali a teraz bazárove staršie sa predávaju od 10€ po 1000€.
Samozrejme nové už málo výrobcov má v ponuke,vpodstate asi len skladové nevypredané zásoby.

Počuvam aj "Walkman" AIWA aj decky občas. Very Happy

Myslel som málo príspevkov k téme decky a kazety - celkovo na nete. Pritom viem, že chalani sa tomuto venujú - len v tichosti - chcel som ich trošku motivovať aby sa ukázali Cool
Je to škoda, pretože je to pekný koníček. A z obdobia keď fičali kazety je pomerne málo "threadov" lebo nebol net .. a teraz to už neni mainstrím - takže kazetky majú tak trošku neprávom smolu.


Naposledy upravil Designer dňa Po jún 18, 2018 13:51:24, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Po jún 18, 2018 13:50:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Ked pohladáš staršie príspevky nájdeš dosť a aj inde. Very Happy

Posledný polrok napadol Slovanet uzkosmerujuco-konštantný vírus. Cool

Hyper
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po jún 18, 2018 13:55:54    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
Ked pohladáš staršie príspevky nájdeš dosť a aj inde. Very Happy

Posledný polrok napadol Slovanet uzkosmerujuco-konštantný vírus. Cool

Hyper

Aký vírus? Dlho som tu nebol - moc sa tu starinkám, ktoré mám tak rád nefandí ... Crying or Very sad - aj preto
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po jún 18, 2018 14:23:28    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
Ked pohladáš staršie príspevky nájdeš dosť a aj inde. Very Happy

Posledný polrok napadol Slovanet uzkosmerujuco-konštantný vírus. Cool

Hyper

Aký vírus? Dlho som tu nebol - moc sa tu starinkám, ktoré mám tak rád nefandí ... Crying or Very sad - aj preto
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ajven Black
Hifi obsluha


Založený: 31 júl 2017
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Po jún 18, 2018 15:36:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám objednaný vinyl skupiny Saxon, kde okrem LP, sú aj dve CD a jedna kazeta, tak som zvedavý, či ako zberateľ vinylov nezačnem nakoniec zbierať aj MC Laughing Druhá vec je, že nemám na čom tú kazetu ani prehrať, aj keď som videl predávať nové kazetové prehrávače, ale kupovať ho kvôli jednej kazete, tak na to sa treba asi vyspať poriadne, aby si to človek nechal prejsť hlavou Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Po jún 18, 2018 16:00:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer napísal:
70 pozretí a iba 9 hlasovalo ?

Ale hlasoval.Sem tam niečo pustím,mám Technics RS-BX 606 a v prachu Tascam 122.
Inak idem na kotúčiakoch aktívne a samo ydroj aj Vinzl,y digitalu jedine na DAT.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: Po jún 18, 2018 17:01:15    Predmet: Analog Odpovedať s citátom

Analog je nenavratne prec .Aj tie kazety type II sa prestali vyrabat .Dnesne vyrabajuce klasicke kotucaky a gramce ceny astronomicke.......

Naposledy upravil vajnorhifista dňa Po jún 18, 2018 17:07:55, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Po jún 18, 2018 17:06:53    Predmet: Odpovedať s citátom

ono to je hodne o tom kto s cim “vyrastal” spolu s hudbou. Ja som prave ten kazetakovy pripad a vzdy ked vidim spickovy (naozaj len spickovy) tape deck, mam taky neovldatelne nutkavy pocit ze ho chcem mat. Ale vzdy to zapudim. Len je to viac o hracke samotnej ako o zvuku a co najleosie moznej reprodukcii hudby. Posledne dva kazetaky (Akai GX95 a Sony TC-K730ES) som najprv len oprasoval, potom zabalil a dal do skrine a nasledne sa rozhodol predat aj so zbierkou kaziet. Tym ze si platim Tidal hifi, mam myslim slusny streamer a DAC, tak som si mohol prakticky vsetko co som mal na kazetak pustit s lepsim zvukovym vysledkom. (nahrate to bolo slusne avsak zdoje nahravok boli vacsinou horsie - vela nahravok z lacneho Sony CD playera, k tomu sa zacalo prejavovat prekopirovavanie magnetickeho zaznamu na sebe leziacich vrstiev pasky, sum, nie kazda nahravka mala nastavenu kolnost hlav identicky s aktualnymi tape deckami...). Co som vsak pocul u Kapra (uz sem tusim nechodi) spickove kazetaky Nakamichi, Tascam a Technics RSB965 - upravene u Alexa Nikitina a nahrate z LP, tak to mi isty zmysel davalo - v podstate sa s tym da “hrat” obdobne ako s LP a zvuk si rozne prisposobovat svojmu vkusu alebo s nim aj experimentovat a bol hodne dobry. (hlavne sa mi zvukovo pacil u Alexa upraveny Tascam 122 a nahravky nahrate na vyssiu rychlost)
Trochu som vsak bol nemilo prekvapeny ako kompromisne riesene vystupne obvody mali aj uznavane spickove kazetaky od vyroby


Naposledy upravil blesk666 dňa Ut jún 19, 2018 09:15:21, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Po jún 18, 2018 19:20:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako retro kazeta áno,ale zvuk ? To nie....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po jún 18, 2018 20:27:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj tak je fascinujúce, čo dokázali z tak biednych parametrov vyčarovať - 3,8 mm šírky, tenké ako igelitový sáčok, posuv 4,8 cm/s - na to nacápať 4 stopy ... už v 60,-70. rokoch ! Jasné, že potom sa ešte materiály posunuli vyššie - no i tak. A keby ešte prerazil Elcaset ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po jún 18, 2018 20:54:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale no...počúvame hudbu - či zvuk?
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po jún 18, 2018 21:04:43    Predmet: Odpovedať s citátom

niekto komponenty - aj to očami ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po jún 18, 2018 21:10:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Pohľadom na faktúru (výdavok).
Niektorým zjavne PRÁVE TO spôsobí orgazmus komplexným Very Happy

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ut jún 19, 2018 06:10:45    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko Tom napísal:
Pohľadom na faktúru (výdavok).
Niektorým zjavne PRÁVE TO spôsobí orgazmus komplexným Very Happy


Laughing Laughing Laughing Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hovado
Hifista


Založený: 29 jún 2015
Príspevky: 167

PríspevokZaslal: Ut jún 19, 2018 09:16:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono je to tak, mnohí vyhodili kazeťáky a kazety spolu s mnohokrát slušnými aparátmi, aby ich nahradili 128kbps MP3kami a nejakým genius setom k počítaču a ešte zasvätene tvrdia, ako im to dobré hrá. Nuž, proti gustu....

Niektorí majú v pracovnbi dokonca nainštalované dva decky, ktoré denne používajú, nakoľko potrebujú podmaz a trochu nostalgického hrania sa z obľúbenou technikou a nemajú čas sa usadiť do posluchárne a onanovať nad tým, že 7 bit vľavo odohral DAC nejako pomýlene...

Ale vážne, je to hračkarina, kto chce, má ich dodnes, používa, nerieši. Kto nechce, nemá.
Kedže mám za 4 kufre kaziet, patrím k tým, čo používajú. (fotokvalita hadr)



Lenovo_A1000_IMG_20180619_100607.jpg
 Description:
 Filesize:  103.21 KB
 Viewed:  134 Time(s)

Lenovo_A1000_IMG_20180619_100607.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Ut jún 19, 2018 09:20:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Fuj, kazety. Jednoznačně nejhorší typ záznamu ze všech, které jsem zažil. Každá jiný zvuk, každej přístroj jinej zvuk, do toho šumy, kolísání výšek, bordely, občas namotávání. Neskutečnej blevajz, jsem rád že to skončilo.
_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Ut jún 19, 2018 09:46:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Mna asi to, ze to bol pre mna od konca 70-tych rokov a do cca konca 90-tych rokov hlavny zdroj zvuku. Cize asi 20rokov. a od utleho detsva ma fascinoval zvuk, hudba a technika asi narovnako. Zial kazetaky ktore som si kupil uz ako nove v 1993 (Yamaha KX670) a Aiwa ADF910 (1994) ma sklamali po mechanickej stranke. Bola to proste uz era kedy zacinali ist kazetaky do uzadia a tak aj top modely vacsiny vyrobcov uz neboli tym cim v 80-tych rokoch. Pribudlo sice Dolby S ale to bola len taka labutia piesen. Takze dnes uz len tak nostalgicky a s istou mierou obdivu pozeram po spicke konca “zlatej ery” kazetakov z 80-tok a par kuskov zo zaciatku 90-tok. Asi by sa dalo povedat ako po “uzitkovom umeni”. Ale som zaroven zastanca “neskreckovania” Som nazoru, ze obklopovanie sa vecami a ich hromadenie mentalne zhorsuje casom kvalitu zivota rychlejsie ako je nutne (dedkovatenie, upinanie sa k minulosti...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Ut jún 19, 2018 10:43:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazetu jsem poslouchal naposled včera. A se zvukem jsem rozhodně spokojen nebyl.
šlo o tuzemskou firemní nahrávku z devadesátých let. To, co jsem si nahrával sám a to i v letech 70- sátých je poslouchatelné mnohem lépe.
Poslední deck jsem si koupil asi před měsícem. Aktivně používám asi 6 ks včetně autorádia.
Kazetový záznam je technicky opravdu z toho nejhoršího soudku, ale pokud chci nahrát např. hru , nebo jiný slovní projev z rádia ( analogového ) sáhnu po kazetě.
Nečekám od kazet ( kompaktních aby bylo jasno ) nic převratného a tak nejsem zklamán Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
2mato
Hifista


Založený: 23 august 2009
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha, Nitra origin

PríspevokZaslal: Ut jún 19, 2018 12:56:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj,
posudit tematiku kaziet na zaklade zopar nestastnych individui, kt. si vyskusali zopar tragickych kombinacii uplne nejde. Kazdeta na rozdiel od CD formatu ma bohatsi obsah informacii na stredoch, hlavne pokial sa jedna o farbu, plynulost a dostupnejsiu dynamiku ako v pripade lacneho digitalu... Cisto po zvukovej stranke je to prijemny posluch a treba poznamenat, ze nie kazdemu zanru pasuje. Na blues sedi ako rit na serbel na rock a jazz je to tiez dobre a nejaky elektro ambient a podobne veci vystavane na skresleni istych zloziek su skvele na kazete... Aj kvoli tomu kazeta oziva, v Prahe napr Punctum Krasovka je maly label, ktory vydava na kazetach live vystupenia a taktiez distribuje vela zaujimavej elektroniky na kazetach... a zvuk tych kaziet ? velmi slusny na dobrom playeri prijemna zmena oproti digitalu...


kazetaci vedia, nekazetaci by mali mat na pamati, ze vyber spravneho playera/recordera nie je jednoducha zalezitost... tie novsie tj 90+ uz chceli byt CD, takze plochsi, agresivnejsi a prevyskovany zvuk a tie starsie okolo 70-80 hrali este tak ako treba, plny, dynamicky a farebny zvuk... Napr jeden z nie drahych pristrojov je Technics M04, kombinuje novsie hlavy /zahraju aj 18kHz/ s kompletne tranzistorovymi stupnami aj na LINE-OUT v kombinacii s kvalitnymi kondenzatormi... vynikajuco hrajuci, okrem mojho kusku pocuvam na inej zostave este jeden uz asi 2 roky a tak plynuly, prekresleny bass ponukne maloktory digital za (tu cenu ziaden) a vysky su taktiez vyborne plne takeho prijemneho detajlu a ´´marastu´´ktory dotvara atmosferu... farba je tiez vyborna, holt este ziaden operak na line outoch... daleko lepsi zvuk ako na vysokom modeli Yamaha KX800 /3 hlavovy 3 motorovy fesak/ ... treba sa v tom trochu orientovat a vyskusat si tak 10-15 kazetakov na par dobrych kazetach a clovek pride na to, kam sa uberat.. pripadne vysolit balik za nejakeho kvalitneho Pioneera/Nakamichi a ucho nebude sklamane...

A inak, chystam sa nahravat priamo z Vinilu na chromky, pripadne este je v plane digital 24bit cez kvalitnejsi prevodnik priamo na kazety..


Kazety maju come back
Shocked Smile Wink



IMG-2405.JPG
 Description:
Tech M07 - na predaj : ))
 Filesize:  235.42 KB
 Viewed:  104 Time(s)

IMG-2405.JPG



IMG-2276.jpg
 Description:
Tech M04
 Filesize:  207.95 KB
 Viewed:  168 Time(s)

IMG-2276.jpg



_________________
Dynaudio DM 2/7-prekablovane KimberKable 8PR, TSM Sensis 100, DPA 222SE, Kenwood KA-990EX, Rotel RA-1210, Sansui 331 + DT770 Premium + Kef Cresta 1, Rotel RCD-975, Technics M04/M07, Sansui Tu-217, HRT Music Streamer II+
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut jún 19, 2018 13:15:58    Predmet: Odpovedať s citátom

RedBaron napísal:
Fuj, kazety. Jednoznačně nejhorší typ záznamu ze všech, které jsem zažil. Každá jiný zvuk, každej přístroj jinej zvuk, do toho šumy, kolísání výšek, bordely, občas namotávání. Neskutečnej blevajz, jsem rád že to skončilo.
Presne tak, ... CC-kazeta bol najhorší "audio formát" s akým som sa v živote stretol!

... bohužiaľ za komančov to bola pre mňa, ako bežného človeka čo chcel počúvať aj normálnu muziku, asi jediná možná voľba ... po 89-tom, keď aj u nás začala fungovať normálna distribúcia platní a CD, som všetky kazety a "sofistikovaný stolný tapedeck" hodil do popelnice Headbang

Shocked ... a dnes s neskrývaným zdesením vidím, že sú tu zase niektorí jedinci, ktorí pri tom zvuku dokážu masturbovať

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
2mato
Hifista


Založený: 23 august 2009
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha, Nitra origin

PríspevokZaslal: Ut jún 19, 2018 13:25:35    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
RedBaron napísal:
Fuj, kazety. Jednoznačně nejhorší typ záznamu ze všech, které jsem zažil. Každá jiný zvuk, každej přístroj jinej zvuk, do toho šumy, kolísání výšek, bordely, občas namotávání. Neskutečnej blevajz, jsem rád že to skončilo.
Presne tak, ... CC-kazeta bol najhorší "audio formát" s akým som sa v živote stretol!

... bohužiaľ za komančov to bola pre mňa, ako bežného človeka čo chcel počúvať aj normálnu muziku, asi jediná možná voľba ... po 89-tom, keď aj u nás začala fungovať normálna distribúcia platní a CD, som všetky kazety a "sofistikovaný stolný tapedeck" hodil do popelnice Headbang

Shocked ... a dnes s neskrývaným zdesením vidím, že sú tu zase niektorí jedinci, ktorí pri tom zvuku dokážu masturbovať


Neviem, ze by niekto onanoval nad tym, podla tvojho profilu nad vecami onanujes akurat ty... uroven adolescenta

_________________
Dynaudio DM 2/7-prekablovane KimberKable 8PR, TSM Sensis 100, DPA 222SE, Kenwood KA-990EX, Rotel RA-1210, Sansui 331 + DT770 Premium + Kef Cresta 1, Rotel RCD-975, Technics M04/M07, Sansui Tu-217, HRT Music Streamer II+
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Ut jún 19, 2018 14:06:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak já to řeknu slušně, asi může leckdo chápat vaši nostalgii po tomhle druhu záznamu danou vzpomínkami na mládí. Také pochopí zálibu v pěkně vyvedených a na vrcholu tehdy možného zkonstruovaných přístrojích.

Bohužel, technicky a zvukově opravdu není o co stát.

Šumu a jinému zkreslení zdar! Wink

_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut jún 19, 2018 14:07:38    Predmet: Odpovedať s citátom

... všetci sa nakoniec na staré kolená vrátime do "detských liet" ... u každého sa to asi prejavuje inak ... ja som napríklad spontánne dosiahol úroveň adolescenta a niekto iný (evidentne na "vyššej mentálnej úrovni") si zase začne kupovať kazety Rofl
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
2mato
Hifista


Založený: 23 august 2009
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha, Nitra origin

PríspevokZaslal: Ut jún 19, 2018 14:21:18    Predmet: Odpovedať s citátom

RedBaron napísal:
Tak já to řeknu slušně, asi může leckdo chápat vaši nostalgii po tomhle druhu záznamu danou vzpomínkami na mládí. Také pochopí zálibu v pěkně vyvedených a na vrcholu tehdy možného zkonstruovaných přístrojích.

Bohužel, technicky a zvukově opravdu není o co stát.

Šumu a jinému zkreslení zdar! Wink


To je v poriadku, kazdy ma pravo na nazor a na uplatnenie svojich preferencii, skusenostii, potrieb...
Ja mam skusenosti s tym, ze kazeta v dobrom slovazmysle je zvukovo lepsi pocin ako lacny digital... na urcite vhodne typy zanrov... Ked postavim vedla seba nejake Sony CDP za tu istu cenu ako Technics M04 tak by fakt aj hluchy prisiel na to co hra lepsie... neodskriepitelne
Podstatne je, ze sa da s niekym diskutovat aspon na nejakej bazálnej urovni, nazorova roznorodost je predsa vitana... akurát je fakt, ze niekedy netreba hladat tam kde to nie je Wink

_________________
Dynaudio DM 2/7-prekablovane KimberKable 8PR, TSM Sensis 100, DPA 222SE, Kenwood KA-990EX, Rotel RA-1210, Sansui 331 + DT770 Premium + Kef Cresta 1, Rotel RCD-975, Technics M04/M07, Sansui Tu-217, HRT Music Streamer II+
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ut jún 19, 2018 14:25:57    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
RedBaron napísal:
Fuj, kazety. Jednoznačně nejhorší typ záznamu ze všech, které jsem zažil. Každá jiný zvuk, každej přístroj jinej zvuk, do toho šumy, kolísání výšek, bordely, občas namotávání. Neskutečnej blevajz, jsem rád že to skončilo.
Presne tak, ... CC-kazeta bol najhorší "audio formát" s akým som sa v živote stretol!

... bohužiaľ za komančov to bola pre mňa, ako bežného človeka čo chcel počúvať aj normálnu muziku, asi jediná možná voľba ... po 89-tom, keď aj u nás začala fungovať normálna distribúcia platní a CD, som všetky kazety a "sofistikovaný stolný tapedeck" hodil do popelnice Headbang

Shocked ... a dnes s neskrývaným zdesením vidím, že sú tu zase niektorí jedinci, ktorí pri tom zvuku dokážu masturbovať


bacil - to stačí Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ut jún 19, 2018 14:28:58    Predmet: Odpovedať s citátom

2mato napísal:
RedBaron napísal:
Tak já to řeknu slušně, asi může leckdo chápat vaši nostalgii po tomhle druhu záznamu danou vzpomínkami na mládí. Také pochopí zálibu v pěkně vyvedených a na vrcholu tehdy možného zkonstruovaných přístrojích.

Bohužel, technicky a zvukově opravdu není o co stát.

Šumu a jinému zkreslení zdar! Wink


To je v poriadku, kazdy ma pravo na nazor a na uplatnenie svojich preferencii, skusenostii, potrieb...
Ja mam skusenosti s tym, ze kazeta v dobrom slovazmysle je zvukovo lepsi pocin ako lacny digital... na urcite vhodne typy zanrov... Ked postavim vedla seba nejake Sony CDP za tu istu cenu ako Technics M04 tak by fakt aj hluchy prisiel na to co hra lepsie... neodskriepitelne
Podstatne je, ze sa da s niekym diskutovat aspon na nejakej bazálnej urovni, nazorova roznorodost je predsa vitana... akurát je fakt, ze niekedy netreba hladat tam kde to nie je Wink


bazálna úroveň je úroveň nad úrovňou bacila - jeho nedostižná méta
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut jún 19, 2018 15:07:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Každý typ záznamu má nějaké nectnosti. Co já osobně absolutně nechápu, je záměrné sčítání více různých typů nectností:
2mato napísal:
A inak, chystam sa nahravat priamo z Vinilu na chromky, pripadne este je v plane digital 24bit cez kvalitnejsi prevodnik priamo na kazety.

To jako že když se ve studiu spáchá digitální záznam, ten se následně "zanaloguje" a vylisuje na gramoplacku, a nakonec se to z glamplacky přehraje na kazetu, tak to bude hrát líp než digitální záznam?


2mato napísal:
Ja mam skusenosti s tym, ze kazeta v dobrom slovazmysle je zvukovo lepsi pocin ako lacny digital...

Laciná kazeta přechroustávaná v laciném kazeťáku ale taky není dobrá, ne? To, že dobrá (čti drahá) kazeta v dobrém (čti drahém) kazeťáku může hrát líp než třeba zvukovka integrovaná na základní desce, je lichý argument.


Naposledy upravil Kozousch dňa Ut jún 19, 2018 15:14:21, celkom upravené 4 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 1 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist