Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Walkman

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po jún 18, 2018 18:21:15    Predmet: Walkman Odpovedať s citátom

Myslím, že táto téma tu ešte nebola.
Ak máte doma klasické tape walkmany (nielen sony), postnite sem fotky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po jún 18, 2018 18:31:09    Predmet: Tak začnem Odpovedať s citátom

tu je môj. Nie je to žiaden hi-en,ale zvukovo velmi slušný a pri bežnej hlasitosti je šum aj bez dolby takmer zanedbateľný.
Nemá bass expande, ale nie je treba, aj tak to boli len hučadlá. Chcel by som ale elektronicky ovládaný - no sú pomerne drahé.



DSC01009.jpg
 Description:
 Filesize:  69.49 KB
 Viewed:  99 Time(s)

DSC01009.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Po jún 18, 2018 19:44:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Naposledy ked som este riesil kazety, tak som chcel od bratranca zobrat jeho Sony WM-DD33, co bola vo svojej dobe spickova masina. Mal som ale moznost lacno zohnat vyssi model prenosneho CD playera (schvalne som nepouzil slovo Discman Wink) od Philipsu a s nim som nejaku dobu vydrzal. V BA ho mam niekde doteraz a stale bezi Smile. Potom sa uz zacal pomerne rychlo rozsirovat MP3 format, tak som presiel aj ja (minidisk ma uplne minul). Kazety maju svoje caro ale teraz uz pre mna nemaju zmysel. Jedine media, ktore este nakupujem su CD a aj tie su uz v podstate prezitok Smile
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Po jún 18, 2018 22:09:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Súhlas, kazeta je prežitok. Platne ešte pochopím, možno aj kotúče, ale kazety a ešte ich reálne používať...

Ja som mal v čase fičiacich discmanov doma Walkman Panasonic RQ-SX80V. Bol to super prehrávač. Hliníkový, tenký, no nie najtenší, lebo to malo aj displej a rádio. Sluchadlá na hovno. Diaľkové bolo na kábli a na akumulátor to hralo 72 hodín. Bola to špička a v tej dobe to stále 6500 slovenských šušňákov. Bola to riadna pálka. Žiaľ neviem, kam sa Walkman podel, ale aj keby som ich ešte mal, tak by som ich už aj tak nepoužíval.



1428107170234.jpg
 Description:
Panasonic RQ-SX80V
 Filesize:  72.92 KB
 Viewed:  117 Time(s)

1428107170234.jpg



_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Ut jún 19, 2018 05:29:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Panasonicy tej doby boli krasne masinky. Hlavne tenke (pouzivali vlastne baterie a nie tuzkovky)Very Happy Ta WM-DD33 bola totiz hruba ako prasa - dokonca mam pocit, ze hruba asi ako dva take Panasonicy Smile


_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Ut jún 19, 2018 09:06:17    Predmet: Odpovedať s citátom

DD11-ku som pribalil kupcovi ku kazetam. Stravil som s nim vela chvil a odtocil si fakt dost. Vtedy to nebolo obvykle pouzivat vacsie sluchadla na von, tak som sa dostal pri jeho posluchu, zacitany a nevediac do doboveho platku (skor kvoli cetbe ako sluchadlam:-)


0041ADA6-2EAF-40D2-B820-3061F24DEAEB.jpeg
 Description:
 Filesize:  123.07 KB
 Viewed:  123 Time(s)

0041ADA6-2EAF-40D2-B820-3061F24DEAEB.jpeg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po jún 25, 2018 05:37:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Skopčím sem môj príspevok z vedlajšieho vlákna - asi to viac patrí sem:
Ja som niekedy v časoch bolševika kúpil v tuzexe walkman Sharp - trojpásmový ekvalizér, dva výstupy na sluchátka (bolo fajn že sme mohli počúvať spolu s frajerkou - nebolo treba žiadne rozdvojky). Ešte ho mám niekde v šuplíku. Kto vie či ešte funguje.
Manželka mala krásny kovový Panasonic - ešte donedávna si z neho občas niečo púšťala cez sluchátkový výstup do nášho mikrosystému v spálni, ale asi pred dvoma rokmi sa v ňom niečo poondilo.
Nevýhodou týchto walkmanov bola potreba nosiť viac kaziet na dlhšie cesty. Ono to to dosť naberalo na objeme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist