Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Náhrada zesilovače v subwooferu

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št jún 21, 2018 08:22:02    Predmet: Náhrada zesilovače v subwooferu Odpovedať s citátom

Třeba se bude někomu hodit... Švárovi odešel zesík v SW Heco 30a. Nebyl až tak starý, ale konstrukčně předpotopní - jednostranný "papírový" plošňák, první verze diskrétního nesehnatelného digitálu, který dle reportů na diyaudio s oblibou hoří. 18V pro předzesilovač/korekce odporem (+ regulátorem) z 50V pro koncáky - odpor těsně nad deskou, ta již za ty roky prohřívání celá spálená. I předzesilovač kmital (zřejmě vyschlé/uhnilé kondíky). Na druhou stranu 12" basák, masivní 25kg bedna, byla škoda to vyhodit, ale nechtěl jsem s tím trávit moc času.

Šlo koupit hotový modul stejného rozměru, ale ten dle fotek vypadal stejné konstrukce, navíc >150 euro. Vzal jsem nejlevnější čínský digitál v podobné velikosti (+/- 1cm) https://www.ebay.com/itm/New-Assembled-High-Power-280W-Digital-HIFI-Subwoofer-Amplifier-Board-T2H2/282710280216 za 50 liber. Na první pohled to nemohlo mít uváděných skoro 300W, ale to mě nepálí.

Překvapivě tlustý oboustranný plošňák, předzesilovač do digitálu symetricky, single napájení 36V, na desce koncáku step-down měnič 18V pro předzesilovač.

Při prvním měření samozřejmě hlasitě bručel i se zkratovými vstupy - síťový zdroj hned vedle předzesilovače. Zdroj musel pryč. Rozřízl jsem desku zdroje a koncáku (naštěstí dva oddělené návrhy na společné desce, i s vlastními montážními otvory - výhoda čínského přístupu Smile ). Zdroj akorát pasoval do plechové bedny od starého ATX zdroje, využila se komplet i se zásuvkou na kabel a vypínačem. Tlustější dvoulinkou napájení do SW. Vlastní zdroj je třídy I (PE na plechu), vlastní SW je SELV (0V není spojené s PE).

Vnitřní plastovou bednu původního zesilovače SW jsem zvenku omotal holou licnou a polepil pevnějším alobalem, licnu na 0V/GND. Zadní panel zesilovače také na GND, takže je to celé stíněné.

Digitál je stereo s paralelně zapojenými výstupy a synchronizovaným časováním kanálů. Přesný čip jsem nezjišťoval, bude to některá z klasik. Obvykle mají všechny ochrany v sobě, nic navíc se neřeší.

SW je nyní zcela tichý, jen s uchem u repro je chvilku slyšet tichý bílý šum (bez 50Hz), než automatika při nepřítomnosti signálu digitál uspí. Naměřený výkon okolo 50W/4ohm, THD mírně pod 1% (30 a 80Hz, s LPF na max frekvenci). Na tom bum bum nic poslechově nepoznám.

Žádný zázrak, ale dá se. Uvidím, jak dlouho vydrží tentokrát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist