Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Počúva ešte niekto MC kazetky?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Počúvam kazety
aktívne ešte počúvam aj nahrávam
17%
 17%  [ 11 ]
občas z nostalgie pustím aj nahrám niečo
9%
 9%  [ 6 ]
občas prehrám, ale nenahrávam už
17%
 17%  [ 11 ]
kazety a deck zapadajú prachom
26%
 26%  [ 17 ]
nemám deck ani kazety
28%
 28%  [ 18 ]
zbieram kazety pre zábavu
1%
 1%  [ 1 ]
Celkom hlasov : 64

Autor Správa
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2018 10:38:29    Predmet: Odpovedať s citátom

2mato napísal:
ty ale pises o nieco uplne inom, jasne ze ak zo 16/44 nieco das na kazetu tak na nej toho bude menej, vsade su straty, to je jasne asi kazdemu...

Asi si si to nevšimol, tak to radšej zvýrazním. Písal som:
Soaron napísal:
...tak určite stratíš nejaké informácie a teraz nemyslím na straty okolo prevodu.


Zároveň ty si pred tým nič o rozdielnych vstupných dátach nepísal, t. j. to, že porovnávaš "Hi-res kazetu" s obyčajným CD.

2mato napísal:
ak nahras na kazetu 24/96 ci v zrovnatelnych frekvenciach toho bude na kazete menej ako na CD v 16/44 pri tom istom obsahu ?


Na tvoju otázku je trošku ťažšie odpovedať, lebo je zcestná. Ty totiž berieš dva úplne iné zdroje. Hi-res a obyčajné CD-čko. Nechápem, ako sa môžeš pýtať na rovnaký výsledný obsah, keď už na vstupe máš úplne iné dáta. Ale dobre, asi to nemá zmysel riešiť, keď sa porovnávajú dve veci a pritom nieje zabezpečený základný predpoklad porovnávania a to, aby sa čo najviac obmedzili premenné, takže v tomto prípade, aby boli aspoň zdroje rovnaké.

básnická otázka: Tie "zrovnateľné fekvencie" určuješ ty? Takže napríklad pre kazetu 1kHz - 1,1kHz, alebo aký rozsah? Tam sa možno presne CD-čko nechytá, aj keď ja o tom pochybujem.

Ničmenej odpoveď na tvoju otázku: z podstaty veci áno. Na kazete bude menej "efektívneho obsahu", t. j. menej hudby.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
2mato
Hifista


Založený: 23 august 2009
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha, Nitra origin

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2018 10:57:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
2mato napísal:
ty ale pises o nieco uplne inom, jasne ze ak zo 16/44 nieco das na kazetu tak na nej toho bude menej, vsade su straty, to je jasne asi kazdemu...

Asi si si to nevšimol, tak to radšej zvýrazním. Písal som:
Soaron napísal:
...tak určite stratíš nejaké informácie a teraz nemyslím na straty okolo prevodu.


Zároveň ty si pred tým nič o rozdielnych vstupných dátach nepísal, t. j. to, že porovnávaš "Hi-res kazetu" s obyčajným CD.

2mato napísal:
ak nahras na kazetu 24/96 ci v zrovnatelnych frekvenciach toho bude na kazete menej ako na CD v 16/44 pri tom istom obsahu ?


Na tvoju otázku je trošku ťažšie odpovedať, lebo je zcestná. Ty totiž berieš dva úplne iné zdroje. Hi-res a obyčajné CD-čko. Nechápem, ako sa môžeš pýtať na rovnaký výsledný obsah, keď už na vstupe máš úplne iné dáta. Ale dobre, asi to nemá zmysel riešiť, keď sa porovnávajú dve veci a pritom nieje zabezpečený základný predpoklad porovnávania a to, sa čo najviac obmedzili premenné, takže v tomto prípade, aby boli aspoň zdroje rovnaké.

básnická otázka: Tie "zrovnateľné fekvencie" určuješ ty? Takže napríklad pre kazetu 1kHz - 1,1kHz, alebo aký rozsah? Tam sa možno presne CD-čko nechytá, aj keď ja o tom pochybujem.

Ničmenej odpoveď na tvoju otázku: z podstaty veci áno. Na kazete bude menej "efektívneho obsahu", t. j. menej hudby.


na tom nie je nic zcestne, odraza to prax, alebo na kazetu nemozes nahravat z lepsieho fotmatu ako CD 16/44 ? bezne nahravam z 24/96 ak nahravas z vinylu kt je z digitalu tiez to je z 24/96 tak zcestne to je asi len pre teba...

A nemas pravdu, nebude na kazete z 24/96 zaznamu menej ako na cd 16/44 v porovnatelnej freq charakteristike Laughing nevadi

_________________
Dynaudio DM 2/7-prekablovane KimberKable 8PR, TSM Sensis 100, DPA 222SE, Kenwood KA-990EX, Rotel RA-1210, Sansui 331 + DT770 Premium + Kef Cresta 1, Rotel RCD-975, Technics M04/M07, Sansui Tu-217, HRT Music Streamer II+
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2018 10:58:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja tvrdím, že bude.
skóre je 1:1

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2018 11:05:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Něco historie - v USA nabízeli kazetový přehrávač před rokem 1930. V kazetě byla míle drátu a byla na kolečkách, aby ji mohla nasadit i slabá žena. doba záznamu 20 min.
Chtěl bych to vidět ( a slyšet) někde v chodu Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
2mato
Hifista


Založený: 23 august 2009
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha, Nitra origin

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2018 11:50:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron
v pohode je to tak ako vravis, rozdielne nazory predsa nevedia Wink Hlavne, ze sa vieme o tom normalne bavit Razz

JHradec
ja som pred par dnami pocuval na Radiu 1 (cez moj skvely Sansui TU-217 hehe) relaciu kde chlapik pustal vinyly z 30 rokov, prevazne swing... bolo to velmi zaujimave pocuvanie a nutne dodat, ze prijemne... v niektorých bolo tolko praskania a sumu ako keby to bola suvisla vrstva resp audiostopa Laughing nevadilo to, dynamika bola dobra Embarassed

_________________
Dynaudio DM 2/7-prekablovane KimberKable 8PR, TSM Sensis 100, DPA 222SE, Kenwood KA-990EX, Rotel RA-1210, Sansui 331 + DT770 Premium + Kef Cresta 1, Rotel RCD-975, Technics M04/M07, Sansui Tu-217, HRT Music Streamer II+
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
spirki
Hifi obsluha


Založený: 16 február 2010
Príspevky: 20

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2018 12:12:49    Predmet: Odpovedať s citátom

2mato - tie bohatšie stredy a vyššie basy sú ale spôsobené práve absenciou výšok, teda že tie hudobné informácie na stredoch nič neprekrýva a pôsobia tak výraznejšie ... viac informácii alebo zvukov než na drojovom CD (resp. digitále) tam ale nebude, proste nemá odkiaľ. Môže ale pri zázname na kazetu dôjsť ku kompresii dynamiky a tým sa tichšie pasáže samozrejme dostanú bližšie k hlasným, preto sa ten zvuk javí bohatší. Ale rozdiel medzi CD 16/44 a digitálom 24/96 by som veľmi veľký nevidel. Ak aj 24/96 digitál obsahuje niečo naviac, je to v pásme, ktoré nie je schopné kazeta obsiahnuť ...

Soaron a RedBaron - je pekné že CD má dynamický rozsah 96dB oproti 55 dB kazeta ... ale koľko reálne z tohto rozsahu nahrávka využíva? Tak 20-30dB pre pop, rock? Možno 40 dB pre jazz a slaďáky? 50 dB pre klasiku? Povedal by som že to je také maximum pri Ravellovom Bolero kde si ide z veľkého ticha až po riadny huriavk a je to asi tak 50 dB. Otáznejšie pri kazetách je, koľko z tých 55 dB vezme šum, tam už plne závisí na kvalite prehrávača ale aj samotného záznamu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
2mato
Hifista


Založený: 23 august 2009
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha, Nitra origin

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2018 12:44:45    Predmet: Odpovedať s citátom

spirki napísal:
2mato - tie bohatšie stredy a vyššie basy sú ale spôsobené práve absenciou výšok, teda že tie hudobné informácie na stredoch nič neprekrýva a pôsobia tak výraznejšie ... viac informácii alebo zvukov než na drojovom CD (resp. digitále) tam ale nebude, proste nemá odkiaľ. Môže ale pri zázname na kazetu dôjsť ku kompresii dynamiky a tým sa tichšie pasáže samozrejme dostanú bližšie k hlasným, preto sa ten zvuk javí bohatší. Ale rozdiel medzi CD 16/44 a digitálom 24/96 by som veľmi veľký nevidel. Ak aj 24/96 digitál obsahuje niečo naviac, je to v pásme, ktoré nie je schopné kazeta obsiahnuť ...

Soaron a RedBaron - je pekné že CD má dynamický rozsah 96dB oproti 55 dB kazeta ... ale koľko reálne z tohto rozsahu nahrávka využíva? Tak 20-30dB pre pop, rock? Možno 40 dB pre jazz a slaďáky? 50 dB pre klasiku? Povedal by som že to je také maximum pri Ravellovom Bolero kde si ide z veľkého ticha až po riadny huriavk a je to asi tak 50 dB. Otáznejšie pri kazetách je, koľko z tých 55 dB vezme šum, tam už plne závisí na kvalite prehrávača ale aj samotného záznamu.


Ano pocit plnsich stredov a basov moze byt kvoli poklesu hore, ale kazety mavali svoj vlastny mastering kt to kompenzoval, tento jav nastava hlavne v amatérskych podmienkach.. skor by som povedal, ze zvuk ktory si u kaziet popisoval oproti cd bol kvôli linearite a bohatsej informacii, no nemusi to tak byt len tym... myslim, ze to je subor roznych faktorov

Myslis, ze prinos hustejsieho vzorkovania sa nachadza len vo vyssich frekv. (pravdepodobne myslis) nad 10k ? urcite nie... 16 vs 24bit mas dynamic range a 44,1 vs 96 mas hustotu vzorkovania a ta plati pre vsetky frekvencie aj jej uzitky...

_________________
Dynaudio DM 2/7-prekablovane KimberKable 8PR, TSM Sensis 100, DPA 222SE, Kenwood KA-990EX, Rotel RA-1210, Sansui 331 + DT770 Premium + Kef Cresta 1, Rotel RCD-975, Technics M04/M07, Sansui Tu-217, HRT Music Streamer II+
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2018 12:59:23    Predmet: Odpovedať s citátom

spirki asi myslí na reálne nahrávky, kedy sa ukazuje, že pri porovnaní frekvenčného spektra Hi-re a neHi-res je často medzi dvoma nahrávkami len malý rozdieľ. Teda rozhodne menší, ako by z pohľadu technológie mohlo byť. Zároveň sú tie rozdiely práve len na vysokých frekvenciách.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
2mato
Hifista


Založený: 23 august 2009
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha, Nitra origin

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2018 13:27:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
spirki asi myslí na reálne nahrávky, kedy sa ukazuje, že pri porovnaní frekvenčného spektra Hi-re a neHi-res je často medzi dvoma nahrávkami len malý rozdieľ. Teda rozhodne menší, ako by z pohľadu technológie mohlo byť. Zároveň sú tie rozdiely práve len na vysokých frekvenciách.



Neviem, mne pride na mojom HW 24bit/96k plnsi, detajlnejsi a farebnejsi ako 16/44,1 ... viem to priamo porovnat na Tidal streamingu, ten isty content si viem pustit v oboch formatoch cez rovnaky retazec... detajlnejsi nie je len na vyskach ale i na stredoch a basoch, vokaloch a pod... celkovo je bohatsi na informacie a data a myslim tie pocutelne nie na papieri

S principu ale vypliva, ze prinos hustejsieho vzorkovania je efektivnejsi pri vyssich frekvenciách resp tie maju vyssi uzitok ako tie nizke z tohto procesu,... no hranica nie je pevne dana, zvysujucou frekv. sa zvysuje uzitok upsamplingu, no neznaci to ze pri nizsich nema ziaden prinos...

_________________
Dynaudio DM 2/7-prekablovane KimberKable 8PR, TSM Sensis 100, DPA 222SE, Kenwood KA-990EX, Rotel RA-1210, Sansui 331 + DT770 Premium + Kef Cresta 1, Rotel RCD-975, Technics M04/M07, Sansui Tu-217, HRT Music Streamer II+
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2018 13:44:49    Predmet: Odpovedať s citátom

2mato napísal:
Soaron napísal:
Ešte raz. Informácia tam nejaká bude, ale nebude to hudba.
Takže áno. Ak nahráš hoci len obyčajné CD-čko, t. j. 44,1 / 16 na kazetu, tak určite stratíš nejaké informácie a teraz nemyslím na straty okolo prevodu.


ty ale pises o nieco uplne inom, jasne ze ak zo 16/44 nieco das na kazetu tak na nej toho bude menej, vsade su straty, to je jasne asi kazdemu... precitaj si to o com som pisal ja a odpovedz na otazku

ak nahras na kazetu 24/96 ci v zrovnatelnych frekvenciach toho bude na kazete menej ako na CD v 16/44 pri tom istom obsahu ?

Mato, ešte ťa to baví strácať tu čas? Radšej si pustime nejakú fajn muzičku na kazetke a užívajme. Škoda si kaziť s trollmi život.
Oni buď nechcú pochopiť, alebo ich baví sa vŕtať v téme a čítať po sebe. Teda honiť si ego.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
2mato
Hifista


Založený: 23 august 2009
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha, Nitra origin

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2018 13:51:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer napísal:
2mato napísal:
Soaron napísal:
Ešte raz. Informácia tam nejaká bude, ale nebude to hudba.
Takže áno. Ak nahráš hoci len obyčajné CD-čko, t. j. 44,1 / 16 na kazetu, tak určite stratíš nejaké informácie a teraz nemyslím na straty okolo prevodu.


ty ale pises o nieco uplne inom, jasne ze ak zo 16/44 nieco das na kazetu tak na nej toho bude menej, vsade su straty, to je jasne asi kazdemu... precitaj si to o com som pisal ja a odpovedz na otazku

ak nahras na kazetu 24/96 ci v zrovnatelnych frekvenciach toho bude na kazete menej ako na CD v 16/44 pri tom istom obsahu ?

Mato, ešte ťa to baví strácať tu čas? Radšej si pustime nejakú fajn muzičku na kazetke a užívajme. Škoda si kaziť s trollmi život.
Oni buď nechcú pochopiť, alebo ich baví sa vŕtať v téme a čítať po sebe. Teda honiť si ego.


Soaron a Spirki normalne debatuju nemam problem, netrolluju... mozno sa nieco naucim ak ma presvedcia... Laughing pohoda... ja sa uz tesim na vinyl rip na chromku od Tomasa Cool Laughing

_________________
Dynaudio DM 2/7-prekablovane KimberKable 8PR, TSM Sensis 100, DPA 222SE, Kenwood KA-990EX, Rotel RA-1210, Sansui 331 + DT770 Premium + Kef Cresta 1, Rotel RCD-975, Technics M04/M07, Sansui Tu-217, HRT Music Streamer II+
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
spirki
Hifi obsluha


Založený: 16 február 2010
Príspevky: 20

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2018 14:18:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Porovnanie frekvenčného spektra som nemal na mysli, to je v podstate rovnaké, až na to že pri 96kHz lezú výšky nad počuteľné pásmo ale okrem šumu sa tam snáď ani užitočný signál nenachádza.
Len si myslím že 44 je dostatočná vzorkovacia frekvencia a rozdiely medzi 44 a 96 vznikajú skôr v prevodníkoch ...
Osobne nemám žiadne vydanie albumu aj 44 a zároveň 96. A tie ktoré mám na 96kHz sú len Rammstein, Olympic a podobné, nie práve reprezentatívne vzorky na porovnávanie. Ale keď ich v Audition downsamplujem na 44.1 kHz, zásadnejší rozdiel okrem skreslených činelov a hutneších basov nepočuť. Ale to isté je, aj keď prepnem vzorkovaciu frekvenciu na zvukovej karte.

Inak, ako presne sa upravoval master pre kazety? Viem že na platne sa orezávali subbasy aj výšky + RIAA korekcia. A čo sa upravovalo pri kazetách?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
2mato
Hifista


Založený: 23 august 2009
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha, Nitra origin

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2018 14:46:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem, mne pride ze 44,1 + ma vyznam aj pre nizsie frekvecnie ako 22k, akurát prinos nie je tak dramaticky ako na tych najvyssich, no neznaci to, ze sice s mensou ucinnostou ale predsa sa vylepsuje aj spodok... inac by to fakt nevzniklo a ani v samotných studiach kde sa pracuje s 24/96 minimalne

Kazdy format ma mastering v studiu, CD, Vinyl, MC ... Na MC podla materialu, pracuje hlavne so skreslenim materialu Biasom (aj ako zamerny efekt výsledného zvuku) a uprava masteringu ako taka zamerana na dynamické a frekvencné vyrovnanie s ohladom na zaner a typ prenosového media... na kolko a kde sa tak dialo to je otazne, neviem odpovedat, mastering je relativne draha vec, tak u nejakých lowcost projektov nemusel byt ziaden, to je vestenie z gule Very Happy

_________________
Dynaudio DM 2/7-prekablovane KimberKable 8PR, TSM Sensis 100, DPA 222SE, Kenwood KA-990EX, Rotel RA-1210, Sansui 331 + DT770 Premium + Kef Cresta 1, Rotel RCD-975, Technics M04/M07, Sansui Tu-217, HRT Music Streamer II+
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2018 20:09:54    Predmet: Odpovedať s citátom

No neviem ale to aby niekde upravovali nahrávky pre kazety mi príde tak trošku uletené. Jediné čo viem je to, že pri porovnávaní a výrobe kópii z ľubovoľného zdroja je kazetka na poslednom mieste. Ono tá úzka pásečka a smiešne nízka rýchlosť sa niekde musí prejaviť.

Pokiaľ je to ako spomienka na staré dobré,mladé časy je to ok ale robiť s toho vedu je skoro smiešne. Sám používam cievkáče ktoré idú na 38 rýchlosti ale nedovolím si tvrdiť že hrajú lepšie ako povedzme kvalitný prevodníček a hi-res nahrávky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2018 20:24:08    Predmet: MC kazety Odpovedať s citátom

Pred digitalom davaju prednost analogu, dokonca aj tej nestastnej MC kazete ludia ako Mark Levinson,Ken Ishiwata.....
Dufam ze ludia ktory sem pisu poznaju vsetky pristroje a zapojenia tychto panov....
https://en.wikipedia.org/wiki/Mark_Levinson_Audio_Systems
https://en.wikipedia.org/wiki/Mark_Levinson_(audio_equipment_designer)
https://www.marantz.sk/sk/aboutus/pages/kenishiwata.aspx


Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
2mato
Hifista


Založený: 23 august 2009
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha, Nitra origin

PríspevokZaslal: So jún 23, 2018 00:33:55    Predmet: Odpovedať s citátom

hugo2 napísal:
No neviem ale to aby niekde upravovali nahrávky pre kazety mi príde tak trošku uletené. Jediné čo viem je to, že pri porovnávaní a výrobe kópii z ľubovoľného zdroja je kazetka na poslednom mieste. Ono tá úzka pásečka a smiešne nízka rýchlosť sa niekde musí prejaviť.

Pokiaľ je to ako spomienka na staré dobré,mladé časy je to ok ale robiť s toho vedu je skoro smiešne. Sám používam cievkáče ktoré idú na 38 rýchlosti ale nedovolím si tvrdiť že hrajú lepšie ako povedzme kvalitný prevodníček a hi-res nahrávky.


ja som uz davnejsie vo vlakne napisal, ze nikde som netvrdil ani nebolo cielom debaty to, ze kazeta je lepsia ako hi-res digital, alebo digital vseobecne - to je siroky pojem... ani to neporovnavam s nejakym inym dokonalejsim kotucom Laughing

_________________
Dynaudio DM 2/7-prekablovane KimberKable 8PR, TSM Sensis 100, DPA 222SE, Kenwood KA-990EX, Rotel RA-1210, Sansui 331 + DT770 Premium + Kef Cresta 1, Rotel RCD-975, Technics M04/M07, Sansui Tu-217, HRT Music Streamer II+
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
spirki
Hifi obsluha


Založený: 16 február 2010
Príspevky: 20

PríspevokZaslal: Ne jún 24, 2018 11:24:44    Predmet: Odpovedať s citátom

2mato napísal:
Kazdy format ma mastering v studiu, CD, Vinyl, MC ... Na MC podla materialu, pracuje hlavne so skreslenim materialu Biasom (aj ako zamerny efekt výsledného zvuku) a uprava masteringu ako taka zamerana na dynamické a frekvencné vyrovnanie s ohladom na zaner a typ prenosového media... na kolko a kde sa tak dialo to je otazne, neviem odpovedat, mastering je relativne draha vec, tak u nejakých lowcost projektov nemusel byt ziaden, to je vestenie z gule Very Happy


noo ... presne na to som bol zvedavý. Drvivá väčšina kaziet ostala u rodičov a tak to teraz nemám ako porovnať.
Pri niektorých kazetách som nabral dojem, že za zdroj slúžila ďalšia MC kazeta ale boli to hlavne neznáme vydavateľstvá dostupné na poľských či spišských trhoch.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po jún 25, 2018 05:32:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Nech je teória aká je - faktom ostáva že som si po dlhšom čase pustil kazetu (originálka od Naxosu) Bacha a čuduj sa svete, bolo to fajn, príjemné. Urobilo mi to radosť a to je podstatné.
Inak na kazeťáku mám fičurinu zvanú "play trim" a s tou viem v prípade potreby, ak mám pocit že je nahrávka bez života, tomu trochu pomôcť. Šikovná vec. Možno nie celkom hifistická, ale prečo by ma to malo trápiť?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Po jún 25, 2018 05:54:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Inak nazov vlakna by si zasluzil upravu. Pouziva zbytocne zdvojenie a la "CD disk" alebo "LED dioda". Teraz budem zas za Grammar naziho Very Happy
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Po jún 25, 2018 14:48:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Sorry za opoždění, ale ze 30- cátých let to jistě nebyl vinyl, ale šelak. První vinyly jsou až poválečné u nás padesátá léta. On ten šelak hraje naprosto suprově ( 78 ot/min), ale desky se přehrávaly kdečím ( třeba taky mechanicky)a z toho plyne značné poškození právě těch nejlepších fláků. Druhá otázka je, čím se ten šelak přehrává dnes. jednak z jaké hloubky se bere záznam ( zaoblení hrotu/ eliptik) jednak i rychlost přenosky. mezi krystalovou VK 311 a MC BELTON - nebe a dudy.
jinak Jazz z šelaku je pravidelně na VLTAVĚ v pátek dopoledne (Jazzofon L. Zajíčka) jednak poslední neděli v měsíci večer ( Sedmé nebe pánů Klikara a Havelky)
nějaké díly jsou i na webu ČRO )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po jún 25, 2018 19:07:18    Predmet: Odpovedať s citátom

"Som mal" - platne aj gramec (78ot).
Mal Wattov regulátor otáčok, ihly som mal kovové aj bambusové Smile

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
2mato
Hifista


Založený: 23 august 2009
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha, Nitra origin

PríspevokZaslal: Pi jún 29, 2018 09:01:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Vajnorhifista - analog aj napriek masovemu rozsireniu ma este stale pomerne verne core aj medzi odborníkmi a ano aj MC Wink

Spirki - najlepsie mi hraju Sony music a veci z Holandska aj na mensich labeloch... zas vela tych kaziet zatial nemam... veci s HXPro tiez dobre hraju, no lacne ´´originalky´´ su ako pises, dokaze to koncit pomaly pri 10k

J - o tom to je, play trim som este nevidel, to bude nejaky presetik pre MC Laughing

JHradec, ano je to tak, vinyl ma 70 rokov... na com to prehraval neviem v Radiu 1 ... dik za zaujimave TIPy v Prahe a v CRO

Tatko - bambusove ihly? to bolo asi setrne pre nosice Smile

_________________
Dynaudio DM 2/7-prekablovane KimberKable 8PR, TSM Sensis 100, DPA 222SE, Kenwood KA-990EX, Rotel RA-1210, Sansui 331 + DT770 Premium + Kef Cresta 1, Rotel RCD-975, Technics M04/M07, Sansui Tu-217, HRT Music Streamer II+
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi jún 29, 2018 12:35:20    Predmet: Odpovedať s citátom

"bambusove ihly?" - bolo šetrnejšie, než oceľové Very Happy


ihly2.jpg
 Description:
 Filesize:  3.67 KB
 Viewed:  5942 Time(s)

ihly2.jpg



ihly.jpg
 Description:
 Filesize:  9.76 KB
 Viewed:  5942 Time(s)

ihly.jpg



_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Pi jún 29, 2018 13:02:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Play trim v prevedeni na MC deckoch Yamaha je klasicka korekcia obvykle na 10kHz. To iste si si mohol spravit na zosilonovaci s korekciami. Skusal som to (Yamaha KX670) ale je to vyhananie certa diablom. Lepsie riesenie je Azimuth adjust. Pre prehravanie nahravok kde je ina kolmost hlav ako na decku na ktorom sa nahrava, to riesi funkcia “manual alebo automatic play azimuth adjust”. Tuto funkciu mali napr niektore decky od Nakamichi. Alebo si mozes nastavit srobovacikom (nemagnetickym) alebo pouzivat len kazety nahrate na tom istom tape decku na ktorom sa aj prehrava - kde odpada potreba nastavovat kolmost hlav. Niektore tape decky mali moznost nastavenia kolmosti kazdej hlavy nezavisle (z mojich napr Akai GX95 to namal a Sony TCK730ES mal).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: St júl 11, 2018 19:19:19    Predmet: Odpovedať s citátom

všetci deckisti poďte sa podeliť na vlákno test kaziet Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2018 07:36:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ajven Black napísal:
Mám objednaný vinyl skupiny Saxon, kde okrem LP, sú aj dve CD a jedna kazeta, tak som zvedavý, či ako zberateľ vinylov nezačnem nakoniec zbierať aj MC Laughing Druhá vec je, že nemám na čom tú kazetu ani prehrať, aj keď som videl predávať nové kazetové prehrávače, ale kupovať ho kvôli jednej kazete, tak na to sa treba asi vyspať poriadne, aby si to človek nechal prejsť hlavou Smile


Akou hlavou? Amorfnou, sendust, alebo GX ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2018 07:38:23    Predmet: Odpovedať s citátom

daniel00421 napísal:
Designer napísal:
70 pozretí a iba 9 hlasovalo ?

Ale hlasoval.Sem tam niečo pustím,mám Technics RS-BX 606 a v prachu Tascam 122.
Inak idem na kotúčiakoch aktívne a samo ydroj aj Vinzl,y digitalu jedine na DAT.


Keď budeš hádzať ten tascam z okna, tak daj vedieť !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
orhore
Hifista


Založený: 21 február 2010
Príspevky: 117
Bydlisko: Moravskoslezský kraj

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 14:34:33    Predmet: Odpovedať s citátom

RedBaron napísal:
Vyzdvihovat kazetu s použitelným dynamickým rozsahem 55dB a odsuzovat CD s dynamickým rozsahem 96dB je opravdu na pováženou. Za sebe řeknu že když jsem začal poslouchat CD místo kazet, poprvé jsem slyšel, co je v nahrávkách vlastně obsaženo. Poslouchat v porovnání s tím potom byť sebelépe nahranou kazetu bylo jako pustit si to CD na dvojčeti někde u řeky na jezu a hodit přes to osušku. Všechny drobné informace v nahrávce utopené v šumu, žádné výšky a žádná definice basového tónu, jen hukot.

Pokud nenapíšeš na čem jsi to vlastně pouštěl a jaký byl zdroj nahrávky na té "mizerné" kazetě, tak je to jen mlácení prázdné slámy. Z tvého popisu usuzuji na nějaký přenosný zázrak z vietnamu. Tohle opravdu nelze srovnávat. Mám doma dost techniky na to, abych si ověřil v praxi jak je to s kvalitou nahrávky na kazetách.
Když si v minulosti člověk koupil album CD + stejný originál nahraný na kazetě a pak porovnal, tak ta kazeta byla zvukově úplně jiný level než CD, které bylo velmi špatné - zřejmě jiný mastering. Dnes už nemá cenu CD vůbec kupovat - loudness war.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 22:27:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer napísal:
daniel00421 napísal:
Designer napísal:
70 pozretí a iba 9 hlasovalo ?

Ale hlasoval.Sem tam niečo pustím,mám Technics RS-BX 606 a v prachu Tascam 122.
Inak idem na kotúčiakoch aktívne a samo ydroj aj Vinzl,y digitalu jedine na DAT.


Keď budeš hádzať ten tascam z okna, tak daj vedieť !

Asi Daniela nepoznáš. Ten Tascam z okna nepôjde... Daniel žije analogom a poprípade ešte DAT...

_________________
SPX 2010, Revox A700, Technics SL1200 Mk2 + OpenAmp, Topping E70, RS-B965, Sony ST-SB920QS, ST-S311, TC-K808ES, K790ES, K670, CDP-915,CDP-791, DTC-790, Tascam MD-350, Akai DS-5, DPA 222 mkII Fast, Monolog (veľké bedne vo výstabe)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 19:01:14    Predmet: Odpovedať s citátom

tak na to že kazeta je total out a shit, mnoho pocestných na to kliklo a v ankete 11 z 59 aktívne vraj nahráva aj prehráva. To nie je málo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 4 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist