Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

PIONEER SX-450 /osvetlenie a ine muchy/

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Amateur
Hifi obsluha


Založený: 17 jún 2018
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2018 00:01:21    Predmet: PIONEER SX-450 /osvetlenie a ine muchy/ Odpovedať s citátom

Zdravim, riesim amatersku dilemu. Obdrzal som 70tkovy receiver PIONEER SX - 450 do daru, pekny stav viacmenej funkcny az na dve veci, ktore by som rad vyriesil. Pokial to nevyjde a cele mi to zhori v rukach nic sa nedeje. Hned si tu precitam, jako to mam zaniest do servisu - zijem v prdeli sveta, navyse s otocenym dennym biorytmom, takze v case kedy bdiem ma vascsina slusnych servisov zatvorene a naopak.

Potrebujem teda vyriesit dve veci - osvetlenie a jemne praskanie/bzucanie, asi 15 - 20 sekund, kym sa ,,nahreje". Receiver som obdrzal s tym, ze ASI TREBA VYMENIT ZIAROVKY. Neviem aka je pravdepodobnost, ze odidu vsetky ziarovky naraz, mozno odisli postupne, kazdopadne - z napajania ziaroviek/osvetlenia ide kabel, ktory drzim v ruke a ktory asi niekam patri. Otazka na odbornika - KAM? Nemam k dispozicii schemu /nedopatral som sa ani na webe/. Druha vec je to praskanie/bzucanie. Odpohladu sa mi nepozdavaju vykonove kondenzatory. Nie ze by som problematike nejako rozumel, ale jeden /s ciernym vrchom/ mi pride dost ,,opuchnuty". Mam to v plane vybrat a premerat kapacitometrom. Budem vdacny za kazdy tip a radu. Diky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2018 05:12:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady máš po registraci schémata i servisní manuál. Stačí to hodit do googlu Smile

https://www.hifiengine.com/manual_library/pioneer/sx-450.shtml
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stefan31
Hifista


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 179

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2018 06:07:21    Predmet: Odpovedať s citátom

To, kam vedie ten kábel Ti asi nik takto nepovie - a ako by to mal vedieť? Schéma na nete sa dá dohľadať cca za 30 sekúnd aj bez registrácie. Žiarovky sú 8V/50mA, aj ich náhrady sa riešia na nete, tiež ich predaj napr. na ebay. Ale vyzerá to, že to bude pre ten receiver boj o život Very Happy Very Happy

Tu máš zopár pekných foto: http://www.tapeheads.net/showthread.php?t=38262

Stefan31
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Amateur
Hifi obsluha


Založený: 17 jún 2018
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2018 12:52:32    Predmet: Odpovedať s citátom

No, tak presne ako to renovoval ten chlapik tak to ja nezrenovujem. Spolocny mame akurat tak povrch pracovneho stola. V podstate mam v plane vyoperovat apendix a viem tak akurat ako sa drzi nozik. Stefan to tutok zhrnul dost triezvo, receiver caka skuska dospelosti.
Doteraz som vobec nevedel, ze kondenzator vie mat tri piny. Napriklad. Takze teraz budem zistovat AKO ich pomerat. Atd atd. ak si z tohto vlakna spravim dennik, este sa nasmejete.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stefan31
Hifista


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 179

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2018 14:20:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Nič sa neboj, veď elektrika to sú dva drôty (fáza a nulák), a ak by tam nedajbože boli tri, tak ide o trojfázovú sústavu a ten tretí je na cosΦ. A pred meraním tých elytov nezabudni, že ak ostanú nabité a sa dotkneš ich vývodov, tak na chvíľu zabudneš, kde je sever .... ale máš výhodu, stále to môžeš zveriť niekomu do rúk a Ty sa potom budeš vytešovať, alebo to bude len kopa nebezpečného odpadu súca do zberného dvora ....tak veľa šťastia a zdravého rozumu ....schému si našiel?

Stefan31
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Amateur
Hifi obsluha


Založený: 17 jún 2018
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2018 14:31:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Zrovna manipulacia s kapacitormi je ta cast pribehu, ktoru mam relativne zmapovanu. Discipliny ako demontaz kondenzatorov, meranie, vymena a pod. mam nacvicene z repasov vyhybiek. A to je asi tak cela moja ,,odbornost". Repas vyhybky. Venujem sa restaurovaniu repro a skiniek /hobby, jedna z asi 300 cinnosti ktorym sa venujem/ a tu som doma. Je to vacsinou o mechanickych zalezitostiach, upravach a neni to nejake stiepanie kremiku. Schemu vecer stiahnem /budem tomu rozumiet asi ako lekarskej sprave po odbornom vysetreni/ , pokukam, pohutam. Uvidim. Kazdopadne ak ma nieco dve technicke vysoke skoly naucili tak to jak sa rychlo zorientovat a naucit podstatne veci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stefan31
Hifista


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 179

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2018 14:47:56    Predmet: Odpovedať s citátom

... aspoň link na manuál.... https://usermanual.wiki/Pioneer/PioneerSx450UsersManual334945.600370008

Stefan31
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2018 19:36:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Podívej se na to prasácký provedení a nepřemejšlej, máš-li vyměnit to či ono - prasácká mršba to bude stejně...je-li tohle tvoje měřítlo kvality, pak já bych od tebe tvýho vlastního nic nikdy nechtěl.... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Amateur
Hifi obsluha


Založený: 17 jún 2018
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2018 21:20:29    Predmet: Odpovedať s citátom

To Kazzatel:
Aby som to tu trochu uviedol na pravu mieru. Som priemyselny dizajner, venujem sa prevazne priborom a gastro produktom pre svajciarskeho klienta, takze uplne mimo totok tutok.
Par rokov dozadu som prepadol synthetizerom a praci s nimi. Tu si celkovy servis robim sam - viete ono vymenit nejake potenciometre, buttony, display alebo pamatovu bateriu nie je ziadna veda. Kde potrebujema a je to mozne, robim si MIDI komunikacne kanaly, CV/GATE, bezne mody zariadeni. Takze to, ze letovacka je horuca, to viem.
A tak, ked som videl ako idu ten Pioneer vyhodit, tak som si povedal, ze by som sa mohol co to naucit aj o hifi crevach a tento vyuzit ako trenazer. Mam zbierku Marantzov zo 70tych rokov /nastalo zapojeny hlavne 2216B/, nejake Onkya, NADy a dokonca by sa u mna nasla SANKYO SRC 4040 zostava /deck STD 2000/, ktore mi servisuje clovek , ktory sa servisom vintage hifi slusne zivi. Vobec nemam predstavu, ako vypada dobre spraveny alebo spraseny plosak zo 70tok, viem ako zneje dobry zvuk a spraseny zvuk 70tok, to mam napocuvane. A ked som pocul ten Pioneer SX 450 oproti Maranzu 1090, tak ma prekvapila kvetnata muzikalnost tohto. Rovnako som bol prekvapeny napriklad pred casom z HITACHI SR 603, co nebol svojho casu nikteraz znamy ani drahy receiver.
Snazim sa tu teda naznacit, ze mi oprava tej veci stoji za tu namahu + sa nieco nove dozviem a naucim.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2018 22:49:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Chceš-li se něco naučit, pak je lepší učit se to na nějakém " majstrštyku " od firmy kterou měl pod kontrolou někdo, kdo byl precizností pověstný, což rozhodně nebyly v začátcích japonské firmy, které se to naučily až posléze, jako třeba u nás dobře známá firma Accuphase ( a po ní i ostatní japonské firmy). Kdežto snažit se pochytit " duši stroje " z podobných chuchvalců drátů jako zmíněný Pioneer je jen marná snaha ( a to znám i ještě horší, jako ty z prehistorie např. Marantzu )...Ale to je bohužel na opravdu dlouhou přednášku....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Amateur
Hifi obsluha


Založený: 17 jún 2018
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2018 22:54:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Moze byt. Ja mozem diskutovat o zvuku, ale urcite nie o konstrukcii/koncepcii. Vazne nerozoznam precizne a hochstaplerske vnutro. Ja mozem posudzovat tak pravouhlost osadenia suciastok na doske, mozno vedenie kablov v sasi. A tam je konec. Takze ak mi nejaky majsterstik/firmu poradis, ja to kupim a popozeram.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist