Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Design Kazetky

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne júl 01, 2018 14:57:20    Predmet: Design Kazetky Odpovedať s citátom

Tak potom ku kúpe tu,ak by niekto hral aj s optikou pohľadu.
https://www.ebay.de/sch/geen61/m.html?item=223006223782&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&rt=nc&_trksid=p2047675.l2562

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne júl 01, 2018 15:07:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj - máš nejakú takú reel-to-reel na výmenu ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: Ne júl 01, 2018 15:53:28    Predmet: Design Odpovedať s citátom

Len problem je ten ze su to robene kazety ,vyraba ich aj jeden pan zo Slovenska.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2018 11:33:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer napísal:
Ahoj - máš nejakú takú reel-to-reel na výmenu ?

Nie nemám takéto designovky,len som upozornil na toto a kto chce tak si objedná.
To ku testom kaziet v druhom vlákne,ak niečo pohľadám a na test,dám vedieť a pošlem darom,musím prehrabať šuflíky a krabice,málo už frčím na CC kazetách,sem tam vypočuijem alebo známym prekopirujem do digi,možno aj niaka Metal typu IV sa nájde.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2018 11:48:01    Predmet: Odpovedať s citátom

daniel00421 napísal:
Designer napísal:
Ahoj - máš nejakú takú reel-to-reel na výmenu ?

Nie nemám takéto designovky,len som upozornil na toto a kto chce tak si objedná.
To ku testom kaziet v druhom vlákne,ak niečo pohľadám a na test,dám vedieť a pošlem darom,musím prehrabať šuflíky a krabice,málo už frčím na CC kazetách,sem tam vypočuijem alebo známym prekopirujem do digi,možno aj niaka Metal typu IV sa nájde.

to by bola paráda ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
E001
Hifi obsluha


Založený: 06 jún 2015
Príspevky: 26
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2018 22:39:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Daniel. Trocha ma prekvapil Tvoj laxný postoj k téme týchto testov. Ja síce momentálne nevlastním žiadny kazeťák, ale porovnávať kazety rôznych typov na magnetofóne bez možnosti priamej kalibrácie mi príde tak trocha scestné a neseriózne pre jednotlivé pásky. A tie hlášky, ako je tam lepšie počuť gitaru, alebo priestor - no radšej nekomentujem... Ak by použil kazeťák typu Nakamishi Dragon, alebo čosi podobné, tak si tá mašina kazetu nameria, nakalibruje a ide. Ale takto? To je ako by ktosi išiel porovnávať na páskáči Emgeton DP 26, Maxell UD a súčastné RMG LPR na jednom stroji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Ut júl 03, 2018 12:59:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Takéto testy kaziet som robil pred cca 25 rokmi. Taktiež na magneťáku bez kalibrácie. Nuž, každý musí dospieť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ut júl 03, 2018 14:27:03    Predmet: Odpovedať s citátom

E001 napísal:
Ahoj Daniel. Trocha ma prekvapil Tvoj laxný postoj k téme týchto testov. Ja síce momentálne nevlastním žiadny kazeťák, ale porovnávať kazety rôznych typov na magnetofóne bez možnosti priamej kalibrácie mi príde tak trocha scestné a neseriózne pre jednotlivé pásky. A tie hlášky, ako je tam lepšie počuť gitaru, alebo priestor - no radšej nekomentujem... Ak by použil kazeťák typu Nakamishi Dragon, alebo čosi podobné, tak si tá mašina kazetu nameria, nakalibruje a ide. Ale takto? To je ako by ktosi išiel porovnávať na páskáči Emgeton DP 26, Maxell UD a súčastné RMG LPR na jednom stroji.

Ale áno.Na kazetách už aktívne roky nefrčím,prečo nepomôcť aspoň niakemu nadšencovi z rád anech si ošahá,nech si testuje,on dozrie ale hádať sa a vnášať sem zlo,to k tomu nepatrí-všimnite si čo hovorí motto fora,kde ste,nechajme tomu priebeh...Mám mu hádam požičať svoj Technics RS-BX 606 aj s bias kalibráciou ?Inak nemám rád tzv autokalibračné procesy,keď ide o už používanú kazetu tak si niekedy ani tá autokalibrácia neporadí...
Alebo ísť do toho metodou nahrávať sinusy a rovnať záznam a samo len na trojhlaváčoch a potom zrovnábvať a mať stroj otvorený a krútiť bias trimrami aj aj aj do blba.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist