Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Rolling Stones aneb absolutní zvukovej průser
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 01:07:47    Predmet: Rolling Stones aneb absolutní zvukovej průser Odpovedať s citátom

Byl jsem kdysi na prvním i druhém koncertě Stounů u nás a v obou případech jsem byl po zvukové stránce nadšený. Hrálo jim to jako perfektní studiová nahrávka a zvuku se nedalo nic vytknout. Tato kapela měla vždy dost peněz na to, aby zvuk byl odpovídající jejich pověsti a protože uplynulo už spousta času a tak jsem předpokládal, že to bude dnes ještě lepší...Leč, jak se zdá, blbost lidská a zvukařská se dnes řídí zcela něčím jiným....
Už první pohled na instalovanou aparaturu mě měl varovat, neboť se tam skvěly tři obří " rohlíky " beden v " line array " konfiguraci... Protože byly pravděpodobně poháněny, jak je dnes standardním zvykem, nějakými " digitálními konci ", výsledný zvuk tomu odpovídal...byl zkreslený, prachbídně srozumitelný, prostě napoblití...Lze se tedy ptát, co vedlo kapelu k této volbě, když dříve si uměla vybrat zcela perfektně... nebo žeby i na Jaggerovi zapracoval Alzheimer ? Mimochodem i na předkapele ( Pražský výběr ) se kvalita zvuku podepsala obdobně odpudivě, neboť skladbám bylo stěží rozumět....A resumé ? Jděte s vaším digitále už do prdele....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marcin
Hifista - pokročilec


Založený: 30 september 2008
Príspevky: 340
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 03:59:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ale toto je totálna demagógia, už sa ani nedivým, že šírite správy z pochybných zdrojov/webov.
To, že je zvukár blbec, nesúvisí ani s LA, ani s "digitálmi". A že Jagger/Stouni si nechali zvukovo dokurviť album Blue & Lonesome? Za tým je tiež určite digitál, čo? Smile

BTW: Rolling Stones hrajú na koncerte posledné roky vždy slabo, to sa nedá so štúdiovou nahrávkou ani porovnávať a hlavne s výkonmi Jaggeara na sólových albumoch. Na koncertne je to hlavne šou...stoun

_________________
......Casea Deneb, DRC Preamp, DSP PA2, DPA 380, 2way OSWG, SW 15''
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 06:14:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Je-li zvuk na koncertě z prdele, podezřele často se současně sejdou dva jevy : line array + nějaká digi mršba, s čímž pak sebelepší zvukař zmůže akorát hovno, což jsem už mockrát slyšel...klidně mi můžeš říkat demagog, ale za tím si stojím... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 06:42:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajímavé. Já mám zkušenost přesně opačnou. Pokud je použito "moderní" line array, tak je zvuk většinou snesitelný, pokud je použito "retro" vybavení, tak je zvuk příšerný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 06:58:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Pak jsi ovšem hluchej tetřev a rozumíš hovnu...prdelnosti zvuku si včera všimla i má dcera, kterou rozhodně nepovažuji za zaujatou...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 07:04:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak by to zvučil https://www.kv2audio.com/cz/technologie.html asi by to hralo lepšie.

Digital je dnes ale štandard všade. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 07:08:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Jiří "George" Krampera
KV2 je dnes na vrcholu celoživotního hledání dokonalého zvuku a to zejména díky úsilí jednoho muže.

Jiří Krampera je jedním ze světových průkopníků v oblasti profesionálního audia. Díky tomu, že již 50 let navrhuje vyvíjí tyto technologie, mohou již milióny lidí sami zažít dokonalou reprodukci zvuku. Během jeho dlouhé a úspěšné kariéry zůstala jeho vize nezměněna: vyvíjet produkty, které eliminují zkreslení, ztrátu informace a poskytnou skutečnou, dynamickou reprezentaci zdroje zvuku a to v celém akustickém řetězci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 10:44:53    Predmet: Odpovedať s citátom

S digitálom to nemá nič spoločné. Už viackrát som tu písal, že je 99 percent (schválne píšem toto číslo, lebo verím, že ešte existujú dobre ozvučené koncerty, no ja som ešte na takom nebol) rockových koncertov ozvučených na hovno. Gitara si piští na plné pecky a speváka nie je počuť.

Na vine je väčšinou zvukár. Dokonca som bol aj na koncerte vo Fóre Karlín a aj tam dokázal zvukár všetko posrať.

Akoby existovalo nepísané pravidlo, že rockové koncerty musia byť na hovno.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 11:15:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Co je toho příčinou je otázka na dlouhý povídání, ale nevím, zdali tady - jak se zdá, tady tomu prakticky nikdo nerozumí...Myslel jsem to jako diskusi mezi zůčastněnými, ale jak se zdá, byl jsem tam z těch padesáti tisíc jedinej...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 11:18:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Neboj nebol si sám ,už ste 2ja a aj lidumil napísal" Stařící ukázali opět že umí, Gothard slušně zahraný kytarový rock, Výběr zvukově největší malér, chuchvalce zvuku jak z telefonu."

https://www.hifiroom.cz/koncerty/rolling-stones-praha-letiste-letnany-4-7-2018-t18925.html

Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 12:30:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Zabudli vymenit poistky a nedali tie spravne kable. To bude ten dovod Laughing

Alebo bude dovod ten, ze ludia dnes nechodia na koncert kvoli zvuku. Chodia tam pokecat so znamymi, cosi si popocuvat - ale je im u riti, ako to hra. Omnoho dolezitejsie je spravit fotky a dat na Fasbuuk. Aby znami zavideli . . .

Doba je zla. A bude horsie Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ALX
Hifi obsluha


Založený: 25 október 2011
Príspevky: 8
Bydlisko: Ivancice

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 13:30:37    Predmet: zvuk Odpovedať s citátom

Loni jsem byl v Brně na koncertu Diany Krall DRFG aréně, ze zvuku jsem jen blahem učůrával. Slyšel jsem každé nadechnuti zpěvačky, zvuk super. Vysely tam banány. Bobby centrum asi dva roky nazpět Dire Straits, zvuk výborný- vysely tam taky banány. V Rakousku TOTO a předkapela Roger Hodgson(ex. Supertramp), zvuk výborný visely tam banány. Pak spousta koncertů kde vysely banány a zvuk stál za ... , třeba
Supertramp v Brně v Sonu, a to tam má super analogovej mix. Většinou je to o zvukařovi jak se s tím popere a jak ten digitál zapojí jaký to má hodiny atd. Ne nadarmo se v branži říká, že zvukař je vždycky k...t. Sám jsem taky zvukař nějaký to desetiletí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 14:32:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Co je ti to platný, že si říkáš zvukař - hovno slyšíš a ještě tomu hovno rozumíš....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ALX
Hifi obsluha


Založený: 25 október 2011
Príspevky: 8
Bydlisko: Ivancice

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 16:29:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Stejně tak mohu tvrdit, že jako konstruktér zesilovačů stojíš za ...., nic o mě nevíš a budeš dělat soudy o mých uších. Slyším dost dobře. Co jsem napsal za tím si stojím. Věkem jsem nepatrně mladší jak Ty. Nikde jsem nepsal že digitál a line array, je zvuková nirvána, ale dá se na to nakroutit slušný zvuk, když se to umí a jsou dobří muzikanti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 16:43:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Inu, každej má svou definici kvalitního zvuku jinou a tvoje se od tý mý asi hodně liší..přečti si raději něco o šíření zvuku z této konfigurace a popřemejšlej o tom - kvalitu muzikantů do toho nepleť....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 17:19:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli chcete špičkově ozvučený živý koncert, zajděte si na Klíč, až budou hrát v Gongu.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 18:01:23    Predmet: Odpovedať s citátom

A kdo to zvučí ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 18:24:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Možno by bolo dobré založiť vlákno, kam by sme dávali info o ozvučení koncertov.
Niečo ako, kedy, kto, kde hral + ďalšie info o tom, kto, s čím zvučil, ako to hralo a kde stál/sedel poslucháč.

ALX Diana Krall a slaďákový rock, čo si vymenoval sa relatívne jednoducho zvučí, resp. takýto typ koncertov znie väčšinou dobre. Z môjho pohľadu sú problematické dynamické, gitarové, tvrdšie, rockové kapely.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdenoeddie
Hifista - pokročilec


Založený: 17 marec 2010
Príspevky: 331

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 19:57:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Na Letnanoch som bol pred 2 tyzdnami, a ten zvuk sa dost menil podla vetra atd. Takze myslim, ze ten zvukprdel nie je sposobene tym, co je napisane hore. Myslim ze toto je len cista provokacia.
_________________
Vacuum Madness
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 20:35:37    Predmet: Odpovedať s citátom

JAKÁ PROVOKACE, TY VEMENO ? Myslel jsem, že vás probudím z nevědomosti, ale jak se zdá, bude to marný - hnípejte tedy dál....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 20:46:08    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
A kdo to zvučí ?

Mají svého zvukaře. Kapelník je fanda do audiotechniky, byt v paneláku předělal na nahrávací studio. Manželka v kapele zpívá, takže táhnou za jeden provaz.
Takhle to vypadá u nich doma. Wink
http://www.studioklic.cz/index.php?page=galerie

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 20:58:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě fotka z Vánočního koncertu
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdenoeddie
Hifista - pokročilec


Založený: 17 marec 2010
Príspevky: 331

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 21:20:43    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
JAKÁ PROVOKACE, TY VEMENO ? Myslel jsem, že vás probudím z nevědomosti, ale jak se zdá, bude to marný - hnípejte tedy dál....

Dakujem za uznanie. Treba si prispevok po sebe aj precitat, a netazit zo zaslej slavy s vedomim, ze si mozme dovolit vsetko.

_________________
Vacuum Madness
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 21:42:04    Predmet: Odpovedať s citátom

OK, příště se tě půjdu zeptat, co si můžu dovolit vůči tobě...myslíš si, že tomu tak bude ? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: Pi júl 06, 2018 12:24:32    Predmet: Zvuk na koncertech Odpovedať s citátom

Tak zvuk na koncertech v posledních 15-20 letech stojé obecně za h***o. Jsou výjimky. V r. 2016 mě doslova dostali na kolena Čechomoři na zámku ve Velkých Losinách. Takto jsem NIKDY živý zvuk neslyšel. A aby to bylo ještě zdůrazněné, předkapela (jacísi studenti z Brna) se chlubila před publike tím, že nabídne mimo kvalitní hudby i vysoce kvalitné zvuk, což prý na koncertech nebývá. Nutno říct, že se to i dalo poslouchta. Ovšem pak nastoupil Čechomor a mně spadla brada na klíční kost. Konečně jsem slyšel vše, tedy rozumně slovům každý šustot metly po bláně bubnů, každé dotknutí struny na strunných nástrojích. Basa byla basa a ne bučení, jako tomu je na 99,9% live vystoupení. A co bylo markantní, nehrálo se nijak příliš nahlas, tak akorát. A pak byly ty odpudivé příklady - Kabát, No name, Rush, Deep Purple, Oldfield a nekonečná řada dalších, kdy mě akorát zvonilo v uších, kulový jsem rozumněl.

A nejhorší zvuk na poslední dekádu? Koncert Luboše Andršta u nás v Prametu letos na jaře. Tragická trageide a věřím Kazzateli, že 99% zvukařů jsou kňský vemena. Takhle bych - či snad lépe - dokázal i já s nulovými zkušenostmi. Tohle si Nadršt fakt nezasloužil. Ale je fakt, že tam měli dva banány:-)

Kupodivu, když ve stejném sále byla loni na podzim Supergroup, tak zvuk byl velmi dobrý a Střihavkovi jsem rozuměl. Asi nemá cenu se nad tím vzrušovat, doba je povrchní, kvaklita je obecně v prde*li u čehokoliv, hlavně rychle a draze prodat a užitnou hodnotu neřešit. Vzpomínám na kncert Vaška Neckáře z r. 1984 Thermalu ve Varech. U Perly mi tekla slza dojetím, protože slova, hudba a ZVUK mě dostaly. To už dneska není.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi júl 06, 2018 14:41:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem zažil jediný "elektrifikovaný" koncert, o kterém můžu říct, že se mi zvuk opravdu líbil. A o byl koncert Melody Gardot ve Smetanově síni Obecního domu v roce 2016:
http://2016.pragueproms.cz/cz/program/melody-gardot/

Tiché pasáže byly opravdu hodně tiché a "vypalovačky" byly nahlas skoro jako na metalovém koncertě (čili DR byl skoro jako na koncertě symfonického orchestru Smile ). Jediný malý neduh byl lehký brum slyšitelný při opravdu malé hlasitosti. Nebo spíš jen v pauzách.

Ovšem co tam měli za aparát, říct nedokážu. Jeviště bylo celou dobu hodně temné a zadní část nebyla vidět vůbec. "Banány" tam skoro určitě nevisely - rozhodně ne na jejich obvyklém místě. Ale "klasické almary" taky nebyly nikde vidět ani na živo a ani jsem je neodhalil na fotkách:




3 měsíce před pražským koncertem měla v Utrechtu "Banány":
https://www.youtube.com/watch?v=2p_oDmIiAk8

To musela být hrůza dobrá tak pro nás hluchý tetřevy, co rozumí hovnu a nedokážou poznat ani to, zda jsou pro ně např. texty srozumitelné nebo ne atd. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Pi júl 06, 2018 15:00:22    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
OK, příště se tě půjdu zeptat, co si můžu dovolit vůči tobě...myslíš si, že tomu tak bude ? Laughing

Nemusíte sa nikoho pýtať. Je to základná ľudská slušnosť. Ak chcete nadávať, na to máte okolo seba rodinu a blízkych. K ním si dovoľujte, čo len chcete. Very Happy

Kozousch
Melody Gardot si myslím nie je typ hudby, ktorý by sa nedal rozumne ozvučiť. Pripomínam, že najväčšie problémy sú s rockovými gitarovými koncertami. Elektronickú hudbu neriešim. Tá je mimo aj z CD-čka.

K zvukárom ešte toľko. Myslíte si, že skúsený zvukár, t. j. ten, kto zvučí ročne viac koncertov a je na scéne pár rokov, môže mať sluch ešte v poriadku? Ja si to rozhonde nemyslím. Nie je to jeho chyba. Je to dané fyziológiou ľudského ucha. Riešením by podľa mňa bolo zvučenie pomocou PC. Verím tomu, že aj priemerný algoritmus, by to zvládol lepšie, ako hocijaký zvukár. Vlastne ani nechápem, prečo tam stále sedia.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi júl 06, 2018 18:39:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Melody Gardot si myslím nie je typ hudby, ktorý by sa nedal rozumne ozvučiť. Pripomínam, že najväčšie problémy sú s rockovými gitarovými koncertami.

Zvučit Stouní poprock ale asi není zásadně náročnější než zvučit Melody Gardot, ne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Pi júl 06, 2018 19:21:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj. ja by som rád súhlasil, no moje skúsenosti hovoria o opaku.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marcin
Hifista - pokročilec


Založený: 30 september 2008
Príspevky: 340
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Pi júl 06, 2018 20:08:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Elektronickú hudbu neriešim. Tá je mimo aj z CD-čka.

Takí Lamb sú tiež elektronika a na koncerte v MMC, zneli brutálne dobre, okrem elektroniky, bicie, basa a speváčka je úžasná.

_________________
......Casea Deneb, DRC Preamp, DSP PA2, DPA 380, 2way OSWG, SW 15''
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 1 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist