Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Rolling Stones aneb absolutní zvukovej průser
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut júl 10, 2018 12:52:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Mna by naozaj zaujimalo, ci na hudbe co pocuvate spolahlivo rozlisite 320kbps MP3 od nekomprimovaneho WAVu... :-)

To ze 64/96/128/160/192kbps MP3 znie mizerne sa snad zhodneme vsetci.

Ale ze vyssi bitrate (224/256/320) a novsie kodeky (OGG, AAC, MQA, OPUS) ale i enkodery stareho kodeku (napr. Lame pre MP3) uz tak mizerne nie su, si tu malo kto pripusti... :-)

Napr. u OPUS kodeku by na hudbu takmer vernu originalu uz mohlo stacit 128kbps(VBR) -- http://abx.digitalfeed.net/opus.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ut júl 10, 2018 14:14:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja počuvam CD a Flac a podobné formáty(časom ak bude DAC čo to prehrá aj novšie a "kvalitnejšie" formáty ) a ostatné ma nezaujíma. A porovnávať si možeš vieš kde a vieš čo.

Pardon som zabudol ešte počuvam kazety na deckoch a "walkmane" a radio a teda vysielače FM. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ut júl 10, 2018 14:31:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som si pred pár dňami z nostalgie na svoje začiatky, keď som všetko so všetkým porovnával, skomprimoval jednu skladbu z CD do mp3 (64, 128 a 320) a do flac (44,1 a 384k). Zatiaľ som sa k podrobnejšiemu posluchu nedostal, ale s určitosťou viem povedať, že doma aj narýchlo 128 od 320 rozonám. No flac od 320...? Zatiaľ tvrdím, že nie, ale potrebuje to viac času.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
orhore
Hifista


Založený: 21 február 2010
Príspevky: 117
Bydlisko: Moravskoslezský kraj

PríspevokZaslal: Ut júl 10, 2018 16:35:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ono je to pohodlné tvrdit, že rozdíly jsou malé a nebo skoro žádné mezi mp3 a originálem. Tím se často ospravedlňuje používání mp3 všude možně.
Je to jen pomalá smrt pro správné vnímání zvuku.

Než mp3, tak si raději pustím nějakou hodně starou, frekvenčně omezenou analogovou nahrávku s určitým šumem a zkreslením z mgf.
Kupodivu se to poslouchá náramně dobře a navíc ta nostalgie Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MilanTuma
Hifista


Založený: 15 november 2007
Príspevky: 158

PríspevokZaslal: Ut júl 10, 2018 20:29:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Trochu odbočím od Prahy. V pátek jsem byl na koncertě v Český Skalici, Tropická charitativní pouť. Okolo půlnoci tam hrál Vaťák až asi do 01:10. U pódia to bylo na můj vkus trochu přeřvané na středy, ale v povzdálí u zvukařů to hrálo náramně dobře. Výšky a středy čisté, nesykalo to a neslévalo se to. K tomu přesné a rychlé basy. Jestli tam byl někde digitál, tak jsem ho vůbec neodhalil a to jsem na středy a výšky hodně náchylnej. Kéž by to tak hrálo na většině koncertů, většinou je to ale "ozvučené" na efekt, přeřvané, přebasované a na uchu lahodných tónech tupý a nezáživný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut júl 10, 2018 21:54:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Kecáš, Tůmo...zvuk nemůže bejt přeřvanej jen někde, v tvým případě u pódia...A taky si ujasni, co je u sdělení důležitější, tj. třeba na co se hrálo a ne že se hrálo až přes půlnoc, což je údaj nahovno, s kvalitou zvuku vůbec nesouvisející...

Naposledy upravil kazzatel dňa Ut júl 10, 2018 22:13:25, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut júl 10, 2018 22:06:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud Tě tak rozčílí i pouhé konstatování, že se hrálo přes půlnoc, možná bys měl v zájmu svého zdraví zvážit, jestli je bezpečné takové příspěvky vůbec číst.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut júl 10, 2018 22:10:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě rozčiluje lautr něco jinýho a není problém si to domyslet...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut júl 10, 2018 22:17:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlasitost prece klesa se vzdalenosti.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut júl 10, 2018 22:29:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Jenže tak to zcela jistě nemyslel, protože ke zkreslení vlivem přílišného ak. tlaku dochází až při mnohem větších úrovních....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ut júl 10, 2018 22:34:53    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Mna by naozaj zaujimalo, ci na hudbe co pocuvate spolahlivo rozlisite 320kbps MP3 od nekomprimovaneho WAVu... Smile

Záleží na nahrávke. Pri porovnávaní tej istej a kvalitnej nahrávky počujem rozdiel aj medzi FLAC a WAV. MP3 je mizéria aj pri porovnaní s FLAC.

Práve nedávno som si zakúpil skvelý album od Beaty Hlavenkovej - Theodoros. Súbory WAV 16 bit./44,1 kHz. Album som mal už pre oboznámenie sa vo FLAC 396 kbps/44,1 kHz. Dajú sa medzi nimi nájsť počuteľné rozdiely vo zvuku, a to je len čisto klavírny album. Napr. v dynamickejšom závere skladby Aprilios je súzvuk tónov klavíra vo FLAC dosť problematický s náznakom skreslenia. WAV je bez problémov.
Aby bolo zrejmé, o čom hovorím:
https://www.youtube.com/watch?v=6OXHAFUiMI0
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: Ut júl 10, 2018 23:21:08    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:
miero napísal:
Mna by naozaj zaujimalo, ci na hudbe co pocuvate spolahlivo rozlisite 320kbps MP3 od nekomprimovaneho WAVu... Smile

Záleží na nahrávke. Pri porovnávaní tej istej a kvalitnej nahrávky počujem rozdiel aj medzi FLAC a WAV. MP3 je mizéria aj pri porovnaní s FLAC.

Práve nedávno som si zakúpil skvelý album od Beaty Hlavenkovej - Theodoros. Súbory WAV 16 bit./44,1 kHz. Album som mal už pre oboznámenie sa vo FLAC 396 kbps/44,1 kHz. Dajú sa medzi nimi nájsť počuteľné rozdiely vo zvuku, a to je len čisto klavírny album. Napr. v dynamickejšom závere skladby Aprilios je súzvuk tónov klavíra vo FLAC dosť problematický s náznakom skreslenia. WAV je bez problémov.
Aby bolo zrejmé, o čom hovorím:
https://www.youtube.com/watch?v=6OXHAFUiMI0


MaG - mohl by jsi ten vypozorovaný rozdíl mezi FLAC a WAV prosím doložit ABX testem z Foobaru? A není to pruda, zajímá mě to. Já to schopen rozeznat nejsem. BTW, FLAC 396 kbps? Komprimuješ na level 8? I když, neumím si představit procesor, kterej by to realtime dneska nedal... A k tomu albu od Beaty Hlavenkove - no, dokazu si zive predstavit, jak nejaka grupa vysere ven MP3 sracku a pak to suverene prekodi z mp3 do flacu... To neni uplne relevantni info. Vezmi original ty desky, udelej flac na level 5 a zkus to porovnat. Pokud slysis rozdil, tak je neco podle me velmi spatne... Nebo zlaty usi, ja rozdil neslysim.

_________________
Omlouvám se, jsem hifitele Smile

Když se na světe objeví opravdový génius, pozná se podle toho znamení,že se všichni hlupci proti němu spolčí. JONATHAN SWIFT
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St júl 11, 2018 04:41:43    Predmet: Odpovedať s citátom

pri dekodovani FLACu nehraje pouzita uroven kompresie takmer ziadnu ulohu. rozbaleny WAV musi byt az na metadata zhodny s originalnym WAVom pouzity ku kompresii, a aj cas dekodovania bude takmer rovnaky.

MaG: never suborom ziskanych z roznych zdrojov, nemusi sa jednat o identicke data a v tvojom pripade zrejme neporovnavas kompresny format, ale nieco uplne ine...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St júl 11, 2018 05:13:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Už zase plácáte sračky s pískem, Stounům se už ani nedivím... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St júl 11, 2018 05:53:43    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
zvuk nemůže bejt přeřvanej jen někde, v tvým případě u pódia...

Ale môže , pretože
citácia:
Hlasitost prece klesa se vzdalenosti.

, navyše útlm so vzdialenosťou je kmitočtovo závislý.. Takže tesne pred pódiom hlasitosť a hlavne výšiek prílíš, 20-30m od pódia tak akurát..A práve na to sú dobré "banány", tam hlasitosť so vzdialenosťou klesá pomalšie ako pri "klasických " boxoch, napr.aj KV.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St júl 11, 2018 06:14:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Přesytit pole právě v místě kde by zvuk měl bejt nejkvalitnější je známka prasáckosti zvukaře, sorry...že se tak často děje je ovšem dabl sorry... maximálně sorry : nikdy jsem to nepozoroval, byla-li aparatura v KV konfiguraci....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St júl 11, 2018 06:39:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Není banán jako banán. A slyšitelnost lineárního zkreslení, kterého takové LA může produkovat v míře nezanedbatelné, je amplitudově závislá. Při hlasitostech rockovéko koncertu to už může klidně trhat uši. Nevím, jak se přesycuje pole, ale hlasitost samozřejmě může být i výrazně místně závislá, to snad je ta nejpřirozenější věc při venkovním ozvučování, už jen vlivem nedokonalé směrovosti zdroje zvuku, a to ještě frekvenčně závisle.

Subjektivně opravdu kvalitně ozvučený koncert jsem zažil jen jednou, ale to se nehrálo až tak nahlas, což je zřejmě dost podstatné. Při hlasitostech provozovaných na takových velkoplošných akcích to už totiž není žádná prdel. Musíte zvyšovat počty repráků, což vnáší další problémy. Co dokáže udělat zážitek ještě snesitelným, jsou dobré špunty do uší. Bez nich bych už dnes na takovou akci ani nešel. Nevím, jestli je používají i zvukaři - tipoval bych, že jo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: St júl 11, 2018 07:34:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj. bez špuntov ja už na rockový megakoncert nechodím. Potom je to počúvateľné a ver tomu, že špunty, resp. nejaký odposluch majú aj zvukári, inak by po pár koncertoch ohluchli.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St júl 11, 2018 17:34:28    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:
Pri porovnávaní tej istej a kvalitnej nahrávky počujem rozdiel aj medzi FLAC a WAV.

Protože FLAC umožňuje bezztrátové uložení zvukové informace, nachází uplatnění především v archivaci zvukových záznamů, neboť při něm nedojde k degradaci kvality. Lze si takto vytvořit zálohu disku CD audio, takže v případě jeho zničení nebo opotřebení je možno z takovéto zálohy vytvořit přesnou kopii tohoto disku. Během zálohy CD lze ripovacím programem vygenerovat CUE soubor popisující přesné rozložení stop na disku a další informace (CD Text), takže vypálená kopie z této zálohy je binárně identická s původním CD. Přesné obnovení dat ze zálohy CD uložené v některém ze ztrátových formátů by bylo nemožné.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St júl 11, 2018 17:45:12    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard: len kratka poznamka, na (datovom) CD je ulozenych este par megabytov s datami nesuvisiacich metadat, ktore vyuzivali antipiratske ochrany na detekciu originalneho CD

napr. zaloha ktoru spominas, neobnovi dokonale pripadne chyby na disku. a ani presne vzdialenosti "pits", na ktore mohli byt niektore starsie prehravace haklive
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St júl 11, 2018 17:48:49    Predmet: Odpovedať s citátom

a zial do mnohych sucasnych digitalnych vydani (sony, universal) sa vkladaju watermarky na neskorsiu detekciu poruseni copyrightu

https://www.mattmontag.com/music/universals-audible-watermark
citácia:
A while ago, I wrote about my confusion regarding Weird Spotify Compression Artifacts. It turns out the artifacts I was hearing are not due to compression, but a result of audio watermarks that Universal Music Group embeds in digitally distributed tracks. This watermark is embedded in UMG tracks on Rdio, Spotify, iTunes, Tidal, and others. The watermark can also be heard in Universal tracks broadcast over FM radio. Universal Music recordings make up about 25% of most online catalogs, and its labels include Interscope, The Island Def Jam, Universal Republic, Verve, GRP, Impulse!, Decca, Deutsche Grammophon, Geffen, etc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: St júl 11, 2018 21:55:03    Predmet: Odpovedať s citátom

WaVe_99 napísal:
MaG - mohl by jsi ten vypozorovaný rozdíl mezi FLAC a WAV prosím doložit ABX testem z Foobaru?

Nie, Foobar mám na PC a k nemu mám pripojené PC repráčiky 2+1. Na tom nič nezistím.
Audio súbory prehrávam cez Volumio na Raspberry Pi s DAC Allo Piano 2.1 + Allo Reclocker.
Netvrdím, že sú tam zásadné rozdiely. Možno sú nejaké limity inde. Ale dajú sa nájsť pasáže, kde sa dajú počuť rozdiely. Chce to len zamerať sa na detaily a porovnávať konkrétne časti nahrávky.

WaVe_99 napísal:
BTW, FLAC 396 kbps? Komprimuješ na level 8? I když, neumím si představit procesor, kterej by to realtime dneska nedal...

Ja som to nekomprimoval a ani sa tým nezaoberám. Ten súbor by mohol pochádzať zo Supraphonu, ktorý album predáva vo FLAC. Ja som si zakúpil WAV od Animal Music.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: St júl 11, 2018 22:06:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Re: danhard
Ďakujem za vysvetlenie.
Ja osobne si CD nezálohujem. Prehrávam ich len doma a dávam si na nich pozor. To skôr by som si vyrobil kópiu na prehrávanie v aute, kde je vyššie riziko poškodenia.
Ale ani to nerobím Very Happy Zistil som, že ak niečo počúvam v aute, potom ma to nebaví počúvať doma. Takže v aute mám iné nahrávky.

V dnešnej dobe už nevidím veľký význam komprimovať audio súbory. V začiatkoch MP3 (čo si ja pamätám) stál 512 MB USB kľúč toľko, čo dnes stojí 500 GB externý harddisk. Dnes nie je problém s kapacitou úložného priestoru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: St júl 11, 2018 22:10:46    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:
Re: danhard
Ďakujem za vysvetlenie.
Ja osobne si CD nezálohujem. Prehrávam ich len doma a dávam si na nich pozor. To skôr by som si vyrobil kópiu na prehrávanie v aute, kde je vyššie riziko poškodenia.
Ale ani to nerobím Very Happy Zistil som, že ak niečo počúvam v aute, potom ma to nebaví počúvať doma. Takže v aute mám iné nahrávky.

V dnešnej dobe už nevidím veľký význam komprimovať audio súbory. V začiatkoch MP3 (čo si ja pamätám) stál 512 MB USB kľúč toľko, čo dnes stojí 500 GB externý harddisk. Dnes nie je problém s kapacitou úložného priestoru.


Nu, to zalezi na objemu dat. Ja vidim celkem podstatne, jestli mas nekde na ulozisti 4 nebo 2TB dat...

_________________
Omlouvám se, jsem hifitele Smile

Když se na světe objeví opravdový génius, pozná se podle toho znamení,že se všichni hlupci proti němu spolčí. JONATHAN SWIFT
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: St júl 11, 2018 22:45:27    Predmet: Odpovedať s citátom

WaVe_99 napísal:
Nu, to zalezi na objemu dat. Ja vidim celkem podstatne, jestli mas nekde na ulozisti 4 nebo 2TB dat...

Definuj "úložište".
Ja mám na mysli audio súbory pre vlastnú potrebu. Načo sú mi 2TB dát? Ja osobne uprednostňujem kvalitu pred kvantitou.
A ak niekto investuje do kúpy originálnych audio súborov v objeme 2TB, tak kúpa úložiska v potrebnej kapacite je zanedbateľná.
Nejaký "balast" z internetu predsa nebudem archivovať. A k tomu stačí aj MP3.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
orhore
Hifista


Založený: 21 február 2010
Príspevky: 117
Bydlisko: Moravskoslezský kraj

PríspevokZaslal: St júl 11, 2018 22:59:55    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:
Ten súbor by mohol pochádzať zo Supraphonu, ktorý album predáva vo FLAC. Ja som si zakúpil WAV od Animal Music.

Tak tím se to vysvětluje. Musíš porovnávat zvukové soubory pocházející z jednoho zdroje a ne ze dvou různých. Jedno hudební album se obvykle vydává ve více variantách po celém světě. A ty rozdíly jsou docela šílené!
Převeď si ty wavy od Animalu do FLACu a pak to porovnej. Garantuji, že už rozdíl nepoznáš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: St júl 11, 2018 23:11:07    Predmet: Odpovedať s citátom

To je presne to. Ľudia často nevedia, čo vlastne počúvajú a tak porovnávajú jablká s hruškami. Je jasné, že jablko chutí inak, ako hruška a to bez ohľadu na formát. Či to je šťava, alebo ovocie, nikdy nechutia rovnako. Takže porovnávajme formáty, ktoré vychádzajú z rovnakého a hlavne overeného zdroja. Takto sa len množia názory, že rozdieľ medzi flac a CD je poznať.

Na poslednom High-End Praha v jednej miestnosti porovnávali rôzne formáty. Referenciou bol samozrejme nový, ešte High-End-ovejší formát MQA. Všetci sa radovali, fuuuu, to je rozdieľ. No keď som sa pána spýtal, odkiaľ má ten flac, tak povedal, že nevie. Potom som mu vysvetlil, prečo sa ho na to pýtam, no nechápal... Prisediaci tiež len zírali, o čom to tam vlastne točím, veď rozdiel je jasne počuteľný.

Tak asi toľko k počuteľným rozdielom naprieč formátmi.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2018 07:05:43    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:
Re: danhard
Ďakujem za vysvetlenie.

To né já, já sem trubka, to Google, ten je nejchytřejší Very Happy
Ale WAW > FLAC > WAW by mělo dát stejná data.
Jo to bezeztrátová datová komprese.
Něco jako když si zazipuješ soubor v počítači, aby zabíral méně místa.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2018 07:32:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Wav x Flac z téhož wav a hraný z téhož PC nikdo sluchem nerozezná. Pokud ano, tak je někde zásadní tech. problém v jeho PC. Jako ve většině podobných případů.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mechanik
Hifista


Založený: 01 august 2007
Príspevky: 185
Bydlisko: Revúca

PríspevokZaslal: Pi august 03, 2018 18:20:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Napriek tomu že si myslím že nemá zmysel sem čokolvek písať to napíšem.

Počul som direct digital od lyngdorfu a od prúseru ako sa o digitaloch píše to malo rozhodne daleko. Nemal som možnosť meniť čisto komponent medzi digitálnym audiom a reprobednami. Lyngdorf sa počúval na BW, ale jednoducho to nebol žiaden obrovský prúser ako niektorí píšu.

Zatial čo také hrúzy ako MJE350 vo VAS, ktorými sa osadzovali staré DPA fakt hrajú ako z prdele, v porovnaní s rýchlymi tranzistormi. Radšej než osadzovať tým starým hnojom by som išiel do dobre spraveného digitálu. Chápem že v tej dobe bol asi problém zohnať kvalitnejšie tranzistory. Ide len o to že ABčko tiež môže kludne hrať na prd, aj keď uplne inak... Potvrdí hromada ludí čo upgradovali DPA na speed...

K "bananom" tie čo som počul na pohode 2015, keď mala koncert napríklad Bjork hrali dobre. Určite lepšie než klasická staršia koncepcia čo som mal možnosť počuť pred tým inde. Takže znovu, nejednalo sa rozhodne o žiaden prúser ako sa tu popisuje. Mal som jediný problém. Doma počúvam sakra nahlas ale tam to nešlo vydržať ani odhadom 50m od podia. Aj basy bolo cítiť velmi na tele napriek vzdialenosti. Neviem ako sú ludia schopní vydržať 20m od reprobední tie 3 dni hromadu koncertov... Mne tak hučalo v ušiach a mal som tak otupený sluch po koncerte že som ledva počul sám seba. Nabudúce bez štuplov nikam nejdem... Ale festival hradby samoty a metal v uzatvorenom priestore s klasickou koncepciou reprobední rozhodne lepší nie je. Človek už len čaká kedy mu potečie krv z uší Very Happy

Kvalitné ABčko ako išlo ešte pred pár rokmi postaviť už postaviť nepôjde. Postupne zostane len ten hnoj od ON Semi čo na audio uplne kašlú. Zatial čo Dčka sa budú dalej zlepšovať... Len to chce začať myslieť nad hodinami a všetkým čo to potrebuje.

A jo, som mladý a stále počujem v pohode aj 22kHz Very Happy Chcel som skúsiť viac ale akosi som nevedel upraviť pri generovaní v audacity vzorkovačku nad 44,1kHz. Ale úprimne myslím si že o to až tak nejde.

Tušim dawsoo sem kedysi dával nejaky test mp3 320kbps oproti FLAC alebo WAV a lepšie bola hodnotená mp3 takže myslím že ani 320kbps od nekomprimovaného súboru nikto nerozozná... Každopadne nemá cenu sa tým príliš zaoberať.

Kto si myslí že všetky telefony nutne hrajú na prd zaspal dobu. Videl som fotky telefonu s ESS čipom, tušim až dvoma oscilátormi pre audio a kvalitnými OZ od TI. Typ už neviem, dával som na AW aj s odkazom. Celé to bolo na malej ploche zakryté plechovou "krabičkou"... Doporučujem slepí test pri drahom telefone ktorý má to audio dobre urobené. Sám som sa ho nedobrovolne zúčastnil a musel som to rozdýchať...

Problém je že starší ludia tažko menia názor. Ja som sice mladý ale platí to o mne tiež. Z toho dôvodu je dobré si aj nedobrovolne nejaky veci skúsiť než spomínať na telefony z anténkami a šumiace integrované zvukovky okolo roku 2002 a dalšie veci... Doba sa mení. Verím že je len otázkou času kedy sa hromadne prejde na prehrávanie z online služieb. Kvalita časom určite bude bezstratová. Veď sa stačí pozrieť ako vyzerali videá na youtube kedysi. Malý štvorček a totalne rozmachlený záznam a zvuk jasná komprimácia, ako cez vodu... Kde je dnes? Hudba je rozhodne už minimálne počuvatelná a kvalita je bežne HD, FHD alebo tušim aj viac.

Prichádza doba že každý pako s lepším telefonom a predplateným hudobným serverom bude mať prístup takmer ku všetkému a kdekolvek a v dosť slušnej kvalite. Nie je lahké si to pripustiť kde má človek doma hromadu CD za tisíce eur.


Naposledy upravil mechanik dňa Pi august 03, 2018 18:45:05, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 3 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist