Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

VEĽKÝ SUBJEKTÍVNY TEST KAZIET - CC (Tape review -cassette)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 63, 64, 65  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2018 10:28:58    Predmet: Odpovedať s citátom

EZ647 napísal:
Pekne napísané
ja som tiež nikdy netvrdil že je kazeta lepšia, a rád skúšam nové veci, ale kazeta tu so mnou bola od môjho začiatku a bude do konca, je to vernosť ktorú nikdy nedostane žiadna žena Very Happy


Krásne to architekt napísal - ako z duše ... sedí vec.
Bohužial niekto si to môže čítať celé dni, a nepochopí.
Nikto tu nikdy netvrdil že kazeta je lepšia a dokonalejšia ako niečo - napr. dedova benzínová kosačka ... Nie je.
No a čo ?
Hádam všetko na svete má svoje lepšie a dokonalejšie alternatívy.
Ale - sú aj zábavnejšie ?
Mám rád nedokonalé veci. Zabijem sa?
Hľadanie najlepšieho v tej kope nedokonalosti je tak vzrušujúce ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2018 10:34:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Aktuálne sa nahráva Sony CDixII 90 2000 Japan

http://www.ez647.sk/cc/a/sony_cdixii9000cu.jpg

Presne ten hnusný mliečny dizajn ako som spomínal,
nahrávka AkaiDX57 do +4db bias -4, bez dropou, výškovo takmer ako zdroj, na ľahkú hudbu ako stvorené. Začiatok mierne kolísanie pásky, ale to sa už u týchto nových paskvilov nezlepší.
Celkový zvuk je aj tak o dosť lepší než by som čakal od takto novej kazety.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2018 10:36:33    Predmet: Odpovedať s citátom

to vidím 1x takú mliečnu - páči
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2018 10:38:13    Predmet: Odpovedať s citátom

EZ647 napísal:
Aktuálne sa nahráva Sony CDixII 90 2000 Japan

http://www.ez647.sk/cc/a/sony_cdixii9000cu.jpg

Presne ten hnusný mliečny dizajn ako som spomínal,
nahrávka AkaiDX57 do +4db bias -4, bez dropou, výškovo takmer ako zdroj, na ľahkú hudbu ako stvorené. Začiatok mierne kolísanie pásky, ale to sa už u týchto nových paskvilov nezlepší.
Celkový zvuk je aj tak o dosť lepší než by som čakal od takto novej kazety.


To znie ako nesmelý začiatok prvého testu na slovanete od EZ Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2018 10:38:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer napísal:
to vidím 1x takú mliečnu - páči


Vážne páči? asi máme na kazety presne opačný vkus zrejme Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2018 10:39:47    Predmet: Odpovedať s citátom

nevadí - keby sa všetkým páčili tie isté typy žien, to by bolo ... niektoré by boli ako opeľovačky a iné nepoorané ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2018 10:40:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer napísal:
EZ647 napísal:
Aktuálne sa nahráva Sony CDixII 90 2000 Japan

http://www.ez647.sk/cc/a/sony_cdixii9000cu.jpg

Presne ten hnusný mliečny dizajn ako som spomínal,
nahrávka AkaiDX57 do +4db bias -4, bez dropou, výškovo takmer ako zdroj, na ľahkú hudbu ako stvorené. Začiatok mierne kolísanie pásky, ale to sa už u týchto nových paskvilov nezlepší.
Celkový zvuk je aj tak o dosť lepší než by som čakal od takto novej kazety.


To znie ako nesmelý začiatok prvého testu na slovanete od EZ Smile


Veď som minule popisoval tú Maxell UDII 120 Smile
Ale niekedy za mesiac nahrajem aj 20kaziet a niekedy ani jednu, od toho budú aj tie popisy, ale keďže sa potrebujem zbaviť tých MD, možno to tento mesiac trochu nahustím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2018 10:41:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer napísal:
nevadí - keby sa všetkým páčili tie isté typy žien, to by bolo ... niektoré by boli ako opeľovačky a iné nepoorané ...


Tak slušne napísané som to ešte nevidel. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2018 10:42:21    Predmet: Odpovedať s citátom

tak to nejako označ v tejto záplave textov že "toto je TEST xxy" - velké červené napr Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
2mato
Hifista


Založený: 23 august 2009
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha, Nitra origin

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2018 10:51:46    Predmet: Re: Zamyslenie Odpovedať s citátom

architect napísal:
Juj, sa mi zdá, že PMA šťuchol do osieho hniezda.
Keď sa na to ale pozriem cez optiku mlčiacej väčšiny, musím pripustiť, že každý má kus svojej pravdy. Aj PMA, bacil2, hugo2, že CC je všetko možné, len nie cesta ako hľadať kvalitu zvuku, aj Designer, že CC je zas prostriedok ako zábavným spôsobom vyplniť voľný čas ale i 2mato keď neobhajuje CC ako dokonalý formát, ale zvukom vie nadchnúť.
V dnešnej dobe kazetu buď miluješ, alebo nenávidíš. Tí v ktorých vzplanula nová láska (niekedy je to návrat k tej prvej, lebo tá bola jedinečná a neopakovateľná) k skoro už zabudnutému a zatracovanému formátu CC je to vo veľkej miere kombináciou príjemných spomienok z éry, kedy boli s CC v intenzívnom vzťahu, ale nemohli dosiahnuť na vrchol, lebo, jednoducho povedané, na to nemali. Či už finančne alebo skúsenosťami, ktoré boli skoro žiadne alebo veľmi obmedzené. A dnes, keď sme "zmúdreli", sa tu skoro, ako bratia Češi trefne vravia: "Skoro za hubičku", ponúka možnosť nadviazať s kazetou takmer intímny vzťah. A obsah tohoto vlákna to len dokazuje. A ruku na srdce, ktorí hi-fi nadšenec nesiahne rád po diamante, keď sa mu ponúka. A je úplne jedno či je nepresne zabrúsený, alebo má proti svetlu nie príliš dokonalý zlom svetla. Je to diamant a basta.
Hi-Fi je vo svoje podstate úžasná oblasť. Ponúka nesmiernu škálu variability a priestoru pre kreativitu. Nech sa v tomto svete pohybuje ktokoľvek, či už snob s neobmedzeným rozpočtom a nulovými znalosťami zákonov fyziky alebo nadupaný teoretik s bohatými skúsenosťami ale ukrutne malou peňaženkou. Vždy sa točia len okolo jedného bodu, hoci si to niekedy ani nepripúšťajú a snažia sa to zamaskovať rôznymi rafinovanými spôsobmi, a to je ZVUK a jeho REPRODUKCIA! No a k tomuto bodu sa dá dostať rôznymi spôsobmi. Obchodníci milujú čísla, hifisti vzhľad a zvuk a audiofilovia zbožňujú symbiózu medzi vernosťou zvuku a pocitom dokonalosti. Zvuk ale dokáže osloviť aj krajčírku aj zvukového režiséra a mieru úžasu v reprodukovanom zvuku dokáže v nich vyvolať úplne ale úplne odlišná vec. Prečo? Jednoducho, lebo každý sme iný, každý máme svoj životný príbeh, každý máme iné skúsenosti a hlavne iné očakávania. Čo je ale dôležité si uvedomiť, každý to vieme posudzovať len na základe prežitého. Nikdy sa sprostredkovaný zážitok nedá nahradiť tým čoho sme boli účastinný. Nikdy! Ani keby sme boli lingvistickí ekvilibristi hodní Pultzerovej ceny.
Celý tento príbeh o handrkovaní sa čo je lepšie a čo horšie v Hi-Fi mi s pribúdajúcimi rokmi pripadá viac a viac detinský a malicherný a len málokedy sa prinútim zareagovať takto ako aj teraz. Jediná hodnota, ktorá je dôležitá pre každého z nás je emócia z počutého. Uspokojenie z výsledku je to jediné, čo nás ženie vpred objavovať nepoznané a ochutnávať veci doposiaľ neochutnané. Orientácia vo svete reprodukcie zvuku má však jedno prísne pravidlo. Nedokážeš sa do neho zobudiť. Do neho musíš dospieť. Inak sa z Teba stane iba táraj a samoľúbi tlčhuba, ktorý si myslí, že má odpovede na všetky otázky. Len množstvo skúseností dáva aký-taký priestor si uvedomovať ako sa veci v skutočnosti majú. Nikde ale nie je napísané, že ich očná, pardón, ušná optika je tá správna. Vždy si z nej vyberáme veci, ktoré sú nám blízke a vieme sa s nimi stotožniť, lebo to cítime podobne. A to je tiež niečo čo nás formuje a posúva.
Dnes je hnusný svet, lebo je zaplavený odpadkami zabalenými v pozlátku. Pozlátko pretrvá a obsah je zhnitý ešte skôr ako bol spotrebovaný. Internet sa stalo primárne komunikačné médium a v ňom si rochnia amatéri (myslím diletanti), ktorí majú schopnosť naviazať na seba naivných, doslova primitívnych jedincov, ktorí sa tešia z hlúpostí, lebo sú trendy a cool. A sú ich celé masy. A masy hýbu svetom. Vlastne peniaze hýbu svetom, ale tie masy ich zas prinášajú. Už len nájsť dobrého stratéga ako nastaviť čo najmenšie krôčky vpred (občas aj zopár vzad) dobre ich zabaliť do reklamy, ktorá trafí klinček po hlavičke a je to. Keď sa človek zamyslí (bavíme sa tu stále o Hi-Fi), kam sa reprodukcia zvuku posunula za posledných 60-70 rokov...
No ale skoro úplne nikde. Stačí zabŕdnuť do starých nahrávok z tejto éry a človek, ktorý je aspoň trochu súdny, razom precitne. O čom sa tu my vlastne bavíme? Čo za malichernosti sa tu snažíme rozlúsknuť? Veď všetko podstatné už bolo dávno vymyslené. A od tej doby sa robia len malé kozmetické úpravy. Mám na mysli elektrický dizajn. Vizuál riešiť nemá význam, lebo ten je trendový ako móda. A tu možno aj hľadať odpovede, prečo sa ľudia vracajú k počiatkom. Lebo precitli. Zistili, že pridaná hodnota, ktorú dnes kupujeme je mizivá a vo svojej podstate nás len lúpi o peniaze a ponúka nám len falošné ilúzie. Akosi podvedome vnímame, že kdesi na začiatku to malo väčší význam a preto aj také veci ako trebárs aj CC v poslednej dobe prežívajú renesanciu. Lebo majitelia precitli zo spánku, do ktorého by nás táto doba rada dostala a ktorá by bola najradšej aby sme sa ani nikdy neprebudili.
Chytiť do ruky "kus zvuku" je predsa tak nezameniteľné. Tak krásne a tak motivujúce, že človek pracuje s hmotou a žije v skutočnom svete a nie vo virtuálnom Matrixe. Digitál vie byť fajn, ale kliknúť si na album v mobile , nastreamovať si to cez dobrý DAC je celkom príjemné, ale ten pocit z ničoty sa nedá vymazať ani elektrónkovým zosilňovačom. Jednoducho sme už takí. Dobre nám robí, keď máme veci pod kontrolou a už len tá manipulácia s nosičom spúšťa v mnohých endorfíny, ktoré si nechceme nechať vziať. Veď hrať sa nás baví od narodenia. Alebo sa mýlim? Je to taký pocit zadostiučinenia s tým, že to čo robíme je fajn. A prečo sa zaoberať detailami ako šum, dynamika či pokles úrovne na nejakej frekvencii? Za to, že to ja nepočujem, ale kamarát áno sa mám akože čo? Hanbiť? Som ja horší v Hi-Fi? Mám vôbec právo sa k tomuto vyjadrovať? Ale ÁNO. Máš! Treba sa ale vžiť do kože s ktorým nesúhlasím a skúsiť sa ponoriť do jeho pohľadu a pokúsiť sa to pochopiť. Lebo každý, kto sa vyjadruje je hnaný len svojim pocitom a vlastne EMÓCIA je jediný a najpodstatnejší, ale vlastne vo svojej komplikovanej podobe najkomplikovanejší parameter, ktorý sa nedá ponúknuť ako výsledný produkt. Je to vlastne naše JA.
Naspeedovaní jedinci tejto konzumnej doby moje riadky možno nikdy nepochopia, ale to mi vôbec nevadí. A možno sa nájde len zopár dobrodruhov a rojkov, ktorí mi dajú za pravdu, ale aj to bude povzbudivé. Začnite hľadať v reprodukovaní zvuku radosť a spokojnosť, lebo to je to k čomu to bolo vymyslené.
A hľadajme skôr obdiv, či úžas v tom, že uspokojenie dokážu pre niekoho prinášať aj veci, ktoré tento svet odsunul do prepadliska dejín.
No a ja sa zas preklopím k tej mlčiacej väčšine, urobím si dobrú kávu, vyložím si nohy a pustím si nejaký dobrý album.
Prajem všetkým veľa Hi-Fi radosti.
Wink
ps: Roman držím palčeky 2 thumbs up


Asi naj prispevok... presne o tomto som pisal cely cas, najviac ma bavi, ze kolko rokov ma taky pan Macura ? Alebo iny obhajci hornej casti spektra nad nepouzitelne kazetove pasmo 18 kHz ? Vacsina z nich na tych svojich vysnivanych digi 20 kHz uz nema sluchovy aparat Laughing Ale nevadi, presne o tom si pisal, ciselka, pocity, presvedcenia... ja dam skor na ten zvuk a emociu a nie papier, dnesna doba je cela o papieri a nie o pocitoch Laughing velmi pekne si obsiahol ten prvok prebratia sa z dnesnej konzumnej doby... good good

_________________
Dynaudio DM 2/7-prekablovane KimberKable 8PR, TSM Sensis 100, DPA 222SE, Kenwood KA-990EX, Rotel RA-1210, Sansui 331 + DT770 Premium + Kef Cresta 1, Rotel RCD-975, Technics M04/M07, Sansui Tu-217, HRT Music Streamer II+
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2018 11:00:52    Predmet: Odpovedať s citátom

teraz som sa prudko zamyslel - ešte kvoli tomu príspevku akí sme zaostalí a úbohí ...
Vadí mi, že kazeta možno nejde nad 18 kilo, že občas nejaký drop-out alebo pod. ?
NIE ! Very Happy Razz Twisted Evil
Kurva - ale sme OUT !!! A jak si v tom rochníme ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2018 11:04:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer napísal:
teraz som sa prudko zamyslel - ešte kvoli tomu príspevku akí sme zaostalí a úbohí ...
Vadí mi, že kazeta možno nejde nad 18 kilo, že občas nejaký drop-out alebo pod. ?
NIE ! Very Happy Razz Twisted Evil
Kurva - ale sme OUT !!! A jak si v tom rochníme ...


V tomto sa budem potrebovať preškodliť, lebo ja vidím pri teste na spektre všetky frekvencie od 20Hz až 20kHz.

Prosím nejakého znalca o preškolenie Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2018 11:09:18    Predmet: Odpovedať s citátom

pozor, lebo nabehne armáda grafológov-teoretikov.
Pre nich je najdôležitejším faktorom krivka, graf. Nie zvuk ... nezahrávaj sa s ohňom zvaným slovanet forum.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2018 11:10:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer napísal:
pozor, lebo nabehne armáda grafológov-teoretikov.
Pre nich je najdôležitejším faktorom krivka, graf. Nie zvuk ... nezahrávaj sa s ohňom zvaným slovanet forum.


V rámci slušnosti a ochoty môžu vysvetľovať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2018 11:16:30    Predmet: Odpovedať s citátom

k tomu sa neviem a vlastne ani nechcem vyjadriť - mám len uši. To stačí. Tie sprostredkujú nejaké emócie - tie potom šup sem, pre tých koho to zaujíma. Koho nie, nech ide na pivo, so psom, korčulovať sa ... proste sem neklikne - aké prosté Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2018 11:27:25    Predmet: Odpovedať s citátom

EZ647 napísal:
Aktuálne sa nahráva Sony CDixII 90 2000 Japan

http://www.ez647.sk/cc/a/sony_cdixii9000cu.jpg

Presne ten hnusný mliečny dizajn ako som spomínal,
nahrávka AkaiDX57 do +4db bias -4, bez dropou, výškovo takmer ako zdroj, na ľahkú hudbu ako stvorené. Začiatok mierne kolísanie pásky, ale to sa už u týchto nových paskvilov nezlepší.
Celkový zvuk je aj tak o dosť lepší než by som čakal od takto novej kazety.


Začiatok mierne kolísanie pásky, ale to sa už u týchto nových paskvilov nezlepší.

- čo je príčinou ??? aj mne to niektoré robia - aj pár minút od začiatku kazety.
Vždy som myslel že to preto, lebo tam je páska na kúsku najviac namáhaná a deformovaná... asi ale nie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2018 11:35:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer napísal:
EZ647 napísal:
Aktuálne sa nahráva Sony CDixII 90 2000 Japan

http://www.ez647.sk/cc/a/sony_cdixii9000cu.jpg

Presne ten hnusný mliečny dizajn ako som spomínal,
nahrávka AkaiDX57 do +4db bias -4, bez dropou, výškovo takmer ako zdroj, na ľahkú hudbu ako stvorené. Začiatok mierne kolísanie pásky, ale to sa už u týchto nových paskvilov nezlepší.
Celkový zvuk je aj tak o dosť lepší než by som čakal od takto novej kazety.


Začiatok mierne kolísanie pásky, ale to sa už u týchto nových paskvilov nezlepší.

- čo je príčinou ??? aj mne to niektoré robia - aj pár minút od začiatku kazety.
Vždy som myslel že to preto, lebo tam je páska na kúsku najviac namáhaná a deformovaná... asi ale nie.


Viacero dôvodov:
Kvalita pásky xx rokov starej, nie je schopná sa držať na kladke, alebo riadne doliehať a presne kopírovať tvar a opotrebovanie hláv.
Ťah a pnutie pásky v dráhe je vždycky mierne odlišný na začiatku a konci pásky a dosť to vplýva na kvalitu, napríklad Dual Capstan dobre nastavený toto vedel dosť eliminovať a Dual Capstan so starými kladkami dokázal nahrať zle aj kvalitné pásky alebo ich dokonca okamžite poničiť, vďaka čomu som môj Akai DX57 degradoval na single.
Druhý dôvod, je otlak svorky na cievke, nerovnomerné navinutie, otlak mimo svorky aj od lepu zavádzacej pásky s magnetickou. Na nových kazetách to nie je tak časté na prvej strane, ale na strane B kde je od nova páska navinutá na cievke je to kritické, napríklad som nahrával Memorex Metal kazety vyrobené firmou SKC, zvuková nádhera, ale ich svorky mierne vyčnievajú že tvoria akýsi hrb a mierne kolísanie až ku koncu do prerušovania zvuku viac než 5minút pred koncom pásky a stále sa to zhoršovalo, preto cievky a ich dizajn nie je len dizajn ale aj vysoké poňatie kvality a nekvality. Pôvodné Sony a Maxell vedel robiť cievky asi najkvalitnejšie čo poznám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2018 11:37:42    Predmet: Odpovedať s citátom

wohoooo - veliké info !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2018 11:38:21    Predmet: Odpovedať s citátom

akurát sa krúti Scotch High Energy ferric Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2018 11:43:13    Predmet: Odpovedať s citátom

A nemusím spomínať, ako veľmi záleží na excelentnom stave prítlačnej kladky a kvalite kazetového puzdra.

Vlastne kladka je najkritickejšia, hneď na prvom mieste pred všetkým čo som napísal a potom stav a kvalita pásky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2018 12:02:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak a ja musím ísť do práce skontrolovať teplomer či ukazuje 35 alebo len 33C Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2018 12:35:02    Predmet: Odpovedať s citátom

EZ647 napísal:
Tak a ja musím ísť do práce skontrolovať teplomer či ukazuje 35 alebo len 33C Very Happy


liahneš kuriatka?

či údenie, alebo mliečne výrobky?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.bb
Hifista


Založený: 16 apríl 2011
Príspevky: 153

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2018 15:29:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj technicky nedokonale veci mozu prinasat emocie.Kazetaky boli najkrajsie hifi pristroje ake sa kedy vyrabali.Mna nechytili.Ja som na kotuce.Momentalne hra Pioneer Rt 909,bude nasledovat AKAI GX 650.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2018 17:06:53    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado.bb napísal:
Aj technicky nedokonale veci mozu prinasat emocie.Kazetaky boli najkrajsie hifi pristroje ake sa kedy vyrabali.Mna nechytili.Ja som na kotuce.Momentalne hra Pioneer Rt 909,bude nasledovat AKAI GX 650.


Veď ten tvoj Pajko má taký dizajn ako môj deck - nie je to tá istá rada ?



Zrovna počúvam nahrávku z Mirovho Nakamichi CR7A ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2018 17:08:27    Predmet: Odpovedať s citátom

tu je môj zaostalý šrot

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2018 17:14:55    Predmet: Odpovedať s citátom

taká 850-ka a vyššie by tiež nebola zlá - ako potenciálny odpad - kto máte, pošlite - poštovné hradím - rád ekologicky bezozvyšku zrecyklujem.

Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.bb
Hifista


Založený: 16 apríl 2011
Príspevky: 153

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2018 17:22:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to mozne ze je to z jednej rady,ako znie nahravka od Mira?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2018 17:23:33    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado.bb napísal:
Aj technicky nedokonale veci mozu prinasat emocie.Kazetaky boli najkrajsie hifi pristroje ake sa kedy vyrabali.Mna nechytili.Ja som na kotuce.Momentalne hra Pioneer Rt 909,bude nasledovat AKAI GX 650.


čo hrá (máš radšej) ?
Pajka či tohto AKAI ?

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2018 17:25:25    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado.bb napísal:
Je to mozne ze je to z jednej rady,ako znie nahravka od Mira?


vraj to je slabo nahraté - navyše úplne obyč. najlacnejšia normal páska - mne to dosť šumí - kázal som mu bez dolby
Vo walkmane č1 to znie pomerne nevýrazne a slabo + ten šum. V pajonýrovi dobre - až na ten šum. Pionýrie nahrávky doma tak nešumia.


Naposledy upravil Designer dňa Št júl 12, 2018 17:27:27, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.bb
Hifista


Založený: 16 apríl 2011
Príspevky: 153

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2018 17:27:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Z tych masin co mam doma tak to bohvieco nie je.Som stary Pioneerak,tak Pioneer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 63, 64, 65  Ďalšia
Strana 22 z 65

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist