Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Topping D50
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 23, 24, 25  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 10:34:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Jiri napísal:
Michal_jbl 250ti jubilee

Takže ty taky muziku už neposloucháš od doby co sis pořídil "1518", že?
Bartoli očima "poslouchá" grafy a ty si děláš jen slepé testy mp3 záznamů. Opravdu potřebujete doma mít vůbec nějaké hifi? Tak to prodejde a kupte si ten chlast (na bydlení a auta to nebude stačit)...

Dokolečka tady radíte lidem ať prodají své "předražené krámy" ale oni na tom poslouchají muziku a baví je to (to je pro ně ta přidaná hodnota).
Narozdíl od vás Very Happy


Není logicky konzistentní učinit nějakou premisu (že my už neposloucháme hudbu po pořízení 1518) a pak, bez jejího ověření, z ní činit sáhodlouhé závěry. Nyní fakta: já hudbu poslouchám přibližně 8x častěji než před pořízením 1518.

Nikomu neradím prodat či nakoupit... jen reaguji na dojmologii a pábení těch, kteří mají drahá zařízení a bojí se (na styl císařových nových šatů) přiznat nebo o tom jen uvažovat, že stejný zvuk (pozor!!! nikoliv status) mají zařízení o dva řády levnější.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiri
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2007
Príspevky: 291

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 10:35:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:

Měření mají ty zesilovače jistě jiná... ale ucho je nerozliší... hrají dostatečně přesně pro lidský sluch. Mimochodem, BVA o něco méně šumí (z Vincenta jde slyšet šum na cca 20 cm, z BVA na 5 cm od ústí horny), což je vynikající zjištění...


Tady bych jen doplnil, že tvé ucho na tvých "1518" a Topping DACu u tebe doma je nerozliší. Je to sice jen detail ale možná pro někoho podstatný.

Já to absolutně nerozporuji a gratuluji. Míň ti to teď bude šumět i hřát. Super.
Je skvělé, že perfektně měřící zesilovače z Trnavy se už zvukově dotáhli na úroveň čínského Vincenta 238.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 10:37:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevadi :-) Predpokladam, ze si mal pozicany putovny CustomWorks. Spomenul som ho preto, ze on ako vyrobca prevodnikov znaciek CustomWorks a SPaudio tvrdi a IMHO aj je presvedceny, ze prevodnik SPaudio na jeho zostave hraje lepsie nez CustomWorks.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 10:58:33    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Je skvělé, že perfektně měřící zesilovače z Trnavy se už zvukově dotáhli na úroveň čínského Vincenta 238.

Aj na úroveň iných (už dávno,Vincent ešte ani neexistoval, niektoré merania má aj o 2 rády horšie..), nemaj obavy. Kľudne to postavím v slepom teste pri zrovnanej hlasitosti proti hocičomu (aj 20x drahšiemu) čo máš doma (aj čo nemáš..), poznáš sluchom úplné ....Však vieš čo. Len "myslíš" , že počuješ.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiri
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2007
Príspevky: 291

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 11:59:28    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:

Aj na úroveň iných (už dávno,Vincent ešte ani neexistoval, niektoré merania má aj o 2 rády horšie..), nemaj obavy.


Prý to měření o 2 řády horší u Vincenta stejně není slyšet ve srovnání s BVa PA300SSE...
Nevím teď co si o tom mám myslet.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 12:11:08    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
citácia:
Je skvělé, že perfektně měřící zesilovače z Trnavy se už zvukově dotáhli na úroveň čínského Vincenta 238.

Aj na úroveň iných (už dávno,Vincent ešte ani neexistoval, niektoré merania má aj o 2 rády horšie..), nemaj obavy. Kľudne to postavím v slepom teste pri zrovnanej hlasitosti proti hocičomu (aj 20x drahšiemu) čo máš doma (aj čo nemáš..), poznáš sluchom úplné ....Však vieš čo. Len "myslíš" , že počuješ.


Ono je až svatokrádež mít tak kvalitní zesilovač (PA300SSE)… nebo nedejbože dva Smile lidské ucho nepozná o dva řády horší stroje... nicméně kvalita provedení a cena je tady ještě ve výhodném poměru... je to poctivá práce za poctivé peníze.

Vincent je opulentní, nerozumný stroj, kde je vše "huge" a výsledek? Měření horší... šum vyšší... nicméně: zvuk nerozlišitelný a výkon značný... Je to ještě rozum v nerozumu, protože pak tu jsou například zesilovače značky Mark Levinson… ale to je vlastně třeba brát jako takové bláznovství a víc s tím neoperovat Smile



20180715_123437-2.jpg
 Description:
 Filesize:  141.28 KB
 Viewed:  95 Time(s)

20180715_123437-2.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 12:12:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
Jiri napísal:
Bartoli

Prostě ti nevěřím, že třeba na jakýchkoliv Vivid nebo TAD repro (kde deklaruješ, že mají stejně dobré měření jako ty tvé "1518") bude slyšitelný rozdíl mezi železem Topping D-50 s BVaudio integráčem versus cokoliv z kvalitnější hifi.

Z toho mi vychází tyto 4 možnosti:

A. tvé "1518" i přes deklarované měření mají někde problém způsobující naprostý stejnozvuk bez ohledu na železo

B. rozdíly slyšíš ale podle tvého ucha jsou tak "relativně malé", že nedává smysl připlácet si za dražší železo (to naprosto chápu a mám to také tak akorát ty "relativně malé" rozdíly vnímáme každý jinak)

C. posloucháš při tak extrémní hlasitosti, že už uši mají fyziologický problém s vnímáním

D. sestava vůbec není schopna ukázat svůj plný potenciál (posloucháš v akusticky nevyhovující místnosti, zarušené napájení atd)


Opravdu netuším co je ten pravý důvod....


Namátkou zareaguju jen na to "železo"....

Zrovna včera jsem od pana Bunty dovezl jeho výborné zesilovače a po hodině slepých testů jsem zjistil, že ˇjeho PA300SSE nelze slyšitelně odlišit od Vincenta SV238... přepínal jsem s prodlevou několika milisekund. Poslouchal jsme záměrně od hudby taneční, přes popmusic až po těžkou orchestrální skladbu... varhany s děsivými subbasy a také komoru s houslemi v závratných výšinách... vše nahlas i potichu… bez stopy rozdílu.

Měření mají ty zesilovače jistě jiná... ale ucho je nerozliší... hrají dostatečně přesně pro lidský sluch. Mimochodem, BVA o něco méně šumí (z Vincenta jde slyšet šum na cca 20 cm, z BVA na 5 cm od ústí horny), což je vynikající zjištění... protože já na ně zanedlouho připojím driver DE500 s citlivostí sraženou na cca 95 dB (ať mě Mabat opraví, jestli je to jinak... nemám tu teď ten RC člen).

Co tím chci říct? Že ani na zesilovači, pokud to není nějaký odpad, v praxi nezáleží... otázkou je dostatečný výkon, pokud chcete ozvučovat větší prostor pomocí výkonných beden (málokdo z Vás je má)… snesitelný šum, pokud máte citlivé repro a tichost trafa (některé kusy řvou, podobně jako CD mechaniky, až do poslechového místa cca 3,5 m).

Jen ještě perlička... co to prosím je zarušené napajení? Smile)))))))) A na co by mělo mít vliv???



..............

Tak čo chceš testovať. To je sila. Exclamation
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 12:13:08    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Nevím teď co si o tom mám myslet.

Hovorí to len o možnostiach nášho sluchu, nie že sa to nedá vyrobiť lepšie ako Vincent... Skús sa zamyslieť, čo to teda vlastne "počuješ".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 12:17:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Jiri napísal:
BV napísal:

Aj na úroveň iných (už dávno,Vincent ešte ani neexistoval, niektoré merania má aj o 2 rády horšie..), nemaj obavy.


Prý to měření o 2 řády horší u Vincenta stejně není slyšet ve srovnání s BVa PA300SSE...
Nevím teď co si o tom mám myslet.


A na tom je něco zajímavého? Nebo neočekávaného? PA300SSE je silný, je poctivý, technicky (rozuměj: konstrukcí a měřeními) vynikající... výborně vybavený (symetrika, regulace vstupu... ochrany)…

Pokud bys chtěl stejný zvukový dojem na malé hlasitosti, stačil by výrazně levnější stroj... bez slyšitelného rozdílu... (měření by mohlo být mnohem horší) nicméně, těch 877 Euro je solidní peníz... není to nerozum ani hifistické běsnění bez technických konsekvencí.


Naposledy upravil Michal_jbl 250ti jubilee dňa Po júl 16, 2018 12:23:11, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 12:22:00    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Nevadi Smile Predpokladam, ze si mal pozicany putovny CustomWorks. Spomenul som ho preto, ze on ako vyrobca prevodnikov znaciek CustomWorks a SPaudio tvrdi a IMHO aj je presvedceny, ze prevodnik SPaudio na jeho zostave hraje lepsie nez CustomWorks.


Tak já s panem Strankou telefonoval... nebo to byl mail? Nooo... a nabyl jsem dojmu, že je to rozumný technik... Smile Takové tvrzení jako rozumné nevypadá... Otázkou je, komu toto tvrdí a proč Smile))) Nepochybně je rozdíl v parametrech a konstrukci... hezčí obal, o půl řádu nižší zkreslení, které už o dva řády předtím ale lidský sluch nerozliší Smile)))

Kdybych měl cestu kolem Litoměřic... dám vědět a s Toppingem se stavím... abychom si to empiricky ověřili Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiri
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2007
Príspevky: 291

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 12:25:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě pořád nejde na rozum proč to BVa konstruuje tak zbytečně kvalitně když potom ten rozdíl v parametrech stejně není slyšet. Tak třeba kdyby se použili levnější součástky s větší tolerancí atd. tak by i celk. cena byla ještě výhodnější.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 12:30:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Jiri napísal:
Mě pořád nejde na rozum proč to BVa konstruuje tak zbytečně kvalitně když potom ten rozdíl v parametrech stejně není slyšet. Tak třeba kdyby se použili levnější součástky s větší tolerancí atd. tak by i celk. cena byla ještě výhodnější.


Určitě. Mohl by používat třeba čipové zesilovače LM3886 nebo, ještě lépe, nějaké class D čipy. Je jich celá řada

http://www.ti.com/audio-ic/amplifiers/speaker-amplifiers/products.html#p342=50;400

Taky si z toho vezmu příklad a všechny ty své velké zbytečné krabice vyházím. To bude prostoru navíc! A hrát budu z kapesních mp3 přehrávačů.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....


Naposledy upravil PMA dňa Po júl 16, 2018 12:30:52, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 12:30:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Jiri

Chyba nebude v zosilnovačoch BVa ale niekde v retazci, a možno ich tam bude na 90% -teda tých chýb že nepočuju rozdiel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiri
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2007
Príspevky: 291

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 12:32:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee

Zajdi si v Brně na ORL ať ti vyšetří sluch - vytisknou ti graf (Bartoli ti ho vysvětlí) a potom můžeš hledat korelace s měřením HIFI přístrojů a výsledky tvých slepých testů.
To si myslím by mohlo být zajímavé.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 12:34:37    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Mě pořád nejde na rozum proč to BVa konstruuje tak zbytečně kvalitně když potom ten rozdíl v parametrech stejně není slyšet.

Lebo sa to dá(bez všelijakého voodoo..) a baví ma to, navyše môžem "kľudne spávať", že neponúkam snake oil, čo je síce ekonomicky veľmi výhodná činnosť, ale nemám na to "žalúdok"..
Mne zase nejde na rozum, prečo niektorí vyhodia majlant za úplne podradné (technicky..) šunty, kupujú si "pozlátený prd" a spievajú ódy, čo všetko "počujú" ( a čoskoro sa toho zbavujú za 30% ceny a hľadajú nový zázrak)...Ale každý rozmýšlame asi inak. Smile
citácia:
Chyba nebude v zosilnovačoch BVa ale niekde v retazci, a možno ich tam bude na 90% -teda tých chýb že nepočuju rozdiel.

Tipol by som si , že tých 90% je v "hmote" medzi ušami, kde vzniká pocit..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 12:54:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Jiri napísal:
Mě pořád nejde na rozum proč to BVa konstruuje tak zbytečně kvalitně když potom ten rozdíl v parametrech stejně není slyšet.


Třeba proto, že když se v nějakém audio médiu zveřejní měření, chce konstruktér zařízení být na špici. Malá značka bude těžko tlačit marketing na zařízení, které má objektivně špatné parametry, i když to třeba nikdo uchem nepozná. Velké značky si to mohou dovolit, většinu jejich klientů nějaké měření nezajímá a jedou jenom na image.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 12:56:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Jiri napísal:
Michal_jbl 250ti jubilee

Zajdi si v Brně na ORL ať ti vyšetří sluch - vytisknou ti graf (Bartoli ti ho vysvětlí) a potom můžeš hledat korelace s měřením HIFI přístrojů a výsledky tvých slepých testů.
To si myslím by mohlo být zajímavé.


Doporučení nevyužiju. Já jsem technik a svůj sluch si pravidelně měřím, věřte nebo nevěřte... přibližně jednou za rok si pouštím z programu Cool Edit Pro testovací signály... kterými, když je třeba, testuji i ostatní přístroje... a přibližně rok zpět jsem slyšel zřetelně 18 kHz... přičemž uvedu referenci, že hlasitost na 1000 Hz byla taková, že to hrálo jen nahlas, nikoliv, že by to řvalo... u těch 18 kHz to samo sebou bylo slyšet výrazně méně. Výše už to byl jen pocit lehkého tlaku. No a rozborem nahrávek pánové snadno zjistíte, že hudební signál končí někde u 15 kHz... dále už je to vždy něco kolem - 80 dB a většinou mnohem méně.

Jen upozorňuji, že 1518 mají vyrovnaný akustický výkon (tedy ne jednobodové měření v ose, ale integrál přes část plochy koule) až do 20 kHz... ale o tom je jiné vlákno.

Mimochodem, když jsem stejně slepě testoval JBL250ti jubilee a 1518, rozdíl jsem slyšel po prvním přepnutí a samotného mě to velmi překvapilo. Dlužno říci, že jsem hned napoprvé trefil vhodnou nahrávku a sice houslový koncert... kde JBL zkrátka skoro chyběly housle a violy orchestru Smile (hudba v důležitém spektru 1000 až 10 000 Hz).

Ergo: můj sluch i 1518 jsou v nejlepším pořádku a tedy je zcela zbytečné zde hledat problém Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 13:01:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:


Mimochodem, když jsem stejně slepě testoval JBL250ti jubilee a 1518, rozdíl jsem slyšel po prvním přepnutí a samotného mě to velmi překvapilo.


Překvapilo?

Docela by mě zajímalo, jakým způsobem jste stanovil shodnou hlasitost z 1518 a JBL250. Asi to nebude úplně jednoduchá úloha. Můžete to nějak přesněji popsat?

A ty bedny stály při tom slepáku vždy na shodném místě, nebo "nějak" vedle sebe. Metodika toho testu by mě fakt zajímala.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 13:02:45    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Jiri napísal:
Mě pořád nejde na rozum proč to BVa konstruuje tak zbytečně kvalitně když potom ten rozdíl v parametrech stejně není slyšet.


Třeba proto, že když se v nějakém audio médiu zveřejní měření, chce konstruktér zařízení být na špici. Malá značka bude těžko tlačit marketing na zařízení, které má objektivně špatné parametry, i když to třeba nikdo uchem nepozná. Velké značky si to mohou dovolit, většinu jejich klientů nějaké měření nezajímá a jedou jenom na image.


Přesně! Navíc... některým lidem prostě poctivost velí a navíc, on není velký rozdíl v nákladech mezi průměrem a vynikajícím přístrojem z pohledu měření. Rozdíl začíná být tam, kde se začíná užívat sneak olejů, směšně se laboruje s kabely, 100 násobně se předimenzovávají určité komponenty... používají se techniky pro vysokofrekvenční techniku v nf technice...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 13:14:51    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Michal_jbl 250ti jubilee napísal:


Mimochodem, když jsem stejně slepě testoval JBL250ti jubilee a 1518, rozdíl jsem slyšel po prvním přepnutí a samotného mě to velmi překvapilo.


Překvapilo?

Docela by mě zajímalo, jakým způsobem jste stanovil shodnou hlasitost z 1518 a JBL250. Asi to nebude úplně jednoduchá úloha. Můžete to nějak přesněji popsat?

A ty bedny stály při tom slepáku vždy na shodném místě, nebo "nějak" vedle sebe. Metodika toho testu by mě fakt zajímala.


Stály vedle sebe... levá 1518, levá JBL, pravá 1518, pravá JBL. To jinak udělat nejde... nemám automatizované hevery... a i tak by byla nevýhoda v prodloužení přepnutí, která devizu stejného umístění nevykompenzuje. Na polohu kmiten a uzlů nízkých frekvencí jsem se nesoustředil… JBL měly problém kolem 1000 až 10 000 Hz. Před zvětšením 1518 hrály JBL více spodky... nyní už hrají spodky plněji 1518 (objem se zvětšil o cca 35 litrů).

Ale polohu těch 4 kusů jsem zkusmo změnil tak, že jsem je umístil obráceně... levá JBL, levá 1518, pravá JBL, pravá 1518... bez rozdílu.

Hlasitost jsem srovnal na reprodukci 2 minut 440 Hz a 100 Hz... pochopitelně jen sluchově... ale Vincent naštěstí zobrazuje přímo útlum signálu v dB a tak to bylo dílo sekund... navíc, ono to bylo od sebe hlasitostí jen kousek.

Místnost je středně až dobře zatlumená... ale bez ošklivých dozvuků… spíše akusticky relativně suchá, ale ne suchá... za bednama je čínská stěna z vrstveného papíru a plátna... a na protější straně jsou velké primitivní difuzory. Na zemi koberec.... asi ze 40 %. Pak pár skříněk, stolky, křesla... akusticky příjemný prostor... třeba ke zpěvu Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 13:19:31    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Jiri napísal:
Mě pořád nejde na rozum proč to BVa konstruuje tak zbytečně kvalitně když potom ten rozdíl v parametrech stejně není slyšet. Tak třeba kdyby se použili levnější součástky s větší tolerancí atd. tak by i celk. cena byla ještě výhodnější.


Určitě. Mohl by používat třeba čipové zesilovače LM3886 nebo, ještě lépe, nějaké class D čipy. Je jich celá řada

http://www.ti.com/audio-ic/amplifiers/speaker-amplifiers/products.html#p342=50;400

Taky si z toho vezmu příklad a všechny ty své velké zbytečné krabice vyházím. To bude prostoru navíc! A hrát budu z kapesních mp3 přehrávačů.


Tak nějak nevím, co je na LM3866 špatně?

https://www.neurochrome.com/lm3886-done-right/

Z toho mohou být výborné zesilovače... chvíli jsem uvažoval, že je dám přímo dovnitř 1518 Smile Ale ani cenově, ani koncepčně mně to nakonec nevyšlo.


Naposledy upravil Michal_jbl 250ti jubilee dňa Po júl 16, 2018 13:59:30, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 13:28:51    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
... Taky si z toho vezmu příklad a všechny ty své velké zbytečné krabice vyházím. To bude prostoru navíc! ...

... no konečne racionálna úvaha! ... tie tvoje krámy si už mal dávno všetky "narvat do popelnic" Wink

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 08:32:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Pane Macuro, byl byste ochoten pripustit a zde verejne napsat ferove sdeleni ze ty fosilni cca 35 let stare JBL250 jsou objektivne (technicky) horsi bedny nez repro 1518?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 08:44:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Jiri napísal:
BV napísal:

Aj na úroveň iných (už dávno,Vincent ešte ani neexistoval, niektoré merania má aj o 2 rády horšie..), nemaj obavy.


Prý to měření o 2 řády horší u Vincenta stejně není slyšet ve srovnání s BVa PA300SSE...
Nevím teď co si o tom mám myslet.


Aby sis to predstavil konkretne tak ti to napisu polopate.

Kdyz das BVA 300 SSE a svuj jakkoliv drahy zesilovac vehlasne znacky (mark levinson, krell, accuphase, pass) na ty svoje maly vividy a srovnas hlasitost a nachystas si prepinani na packy jako Michal tak nepoznas naslepo uchem rozdil.

BTW: ty tvy maly vividy jsou slusny bednicky na tichy poslech, jsi jeden z mala lidi co tady maji doma slusne zvladnutou 4p. repro komerci. Jaky mas vubec zesilovac? Existuje odhaduji 99% sance ze mas doma zesilovac komercni drahe znacky ktery ma horsi mereni nez to BVA. Laughing Ono ty vehlasne znacky krom astronomicke cenovky obvykle nenabizi zadnou technickou slavu a BVA proti takovym zesilovacum muzeme sebevedome postavit (samozrejme krom parametru vykonnost kde ty ultradrahe kramy umi dodat proudy jako svarecka - ale to se v praxi na bedny nadoma nepotrebuje).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 08:57:28    Predmet: Odpovedať s citátom

U Jiřího jsem shodou náhod byl, tak můžu potvrdit, že asi málokdo na tomto fóru má lepší sestavu včetně plně akusticky upravené místnosti. Vsadil bych se i o peníze, že ve slepáku by tam bezpečně poznal rozdíl mezi tak odlišnými zesilovači jako Vincent či BV.
_________________
REPRO: ATC SCM40mkII, sub B&W Nautilus ASW 825, AMP: 2x MF 550K, DAC: Hegel HD30, spoustu drátů a jiné snake oily...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 09:19:14    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Vsadil bych se i o peníze, že ve slepáku by tam bezpečně poznal rozdíl mezi tak odlišnými zesilovači jako Vincent či BV.

Pred xxx rokmi som na podobné reči dal "do pléna" (tuším na Lopuchu..)ponuku, že vsadím zrovnávaný zosilňovač na podobné "pokusy". O žiadny zosilňovač som neprišiel...Zostalo ticho. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 09:39:21    Predmet: Odpovedať s citátom

To byla velkorysá nabídka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 10:18:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Kocmeister napísal:
U Jiřího jsem shodou náhod byl, tak můžu potvrdit, že asi málokdo na tomto fóru má lepší sestavu včetně plně akusticky upravené místnosti. Vsadil bych se i o peníze, že ve slepáku by tam bezpečně poznal rozdíl mezi tak odlišnými zesilovači jako Vincent či BV.


Zvuku dominuji reprosoustavy, pokud vim Jiri ma maly ovaly od vividu (prakticky to nema basaky),jsou tam dobry repracky 1+2+6 + basak, takze slusny setup, ale ty bedny neumi spoustu veci, zaklad je ze nemaji basaky a proto neumi vubec spodek, takze je to ok si na nich hrat potichu jazz, ale nahlas a na spodku toho mnoho zcela chybi.

Velky symfonak na tech bednach vivid co ma Jirka poslouchat nejde, snad jen jako ukazka no go.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiri
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2007
Príspevky: 291

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 10:37:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli
Malé Vivid B1 přesně svojí zvukovou scénou pasují do mojí velikostně limitované poslechovky.
Moc mě nezajímají tvé teoretické dohady, co a jak B1 zahrají nebo nezahrají.
Klasickou hudbu hrají velice dobře přes kombo Sroll (Rhythm+Epos).
Potěšilo mě, že i tak zkušení posluchači jako je Cough a Coffee byli u mě velice příjemně překvapeni při poslechu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12763

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 11:08:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Že jsem tak smělý, jak se pozná "zkušený posluchač"? Tváří se uznale, má chytrácký kecy, hodně toho slyšel (tj. kvantita)... nebo jak? Zajímá mě, jak se pozná, krom toho, že to o sobě říká nebo že se to o něm říká Smile Zkrátka abych až nějakého potkám, abych ho poznal a věděl, co to vůbec znamená, být zkušený posluchač. Musí to být něco úžasného Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 23, 24, 25  Ďalšia
Strana 6 z 25

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist