Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Aqualung LP - aneb když se ještě rock dal poslouchat :-)
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Rock
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 13:40:05    Predmet: Aqualung LP - aneb když se ještě rock dal poslouchat :-) Odpovedať s citátom



Je to asi jediná možnost, jak poslouchatelně poslouchat rock. Mít někde schovanou originální LP z pre digi éry a alespoň v průměrném technickém stavu. Pár prsknutí určitě nevadí. Jediná možnost, jak neposlouchat nafouknuté, zkomprimované a zglajchšaltované remastery a nové edice, ze kterých čiší zvuková nuda.
Dnes jsem sáhl pro čtvrté album Jethro Tull, Aqualung. Tu desku mám od roku 1972, když byl táta ve Švédsku a dostal soupis, co má přivézt synkovi jako hudební dárky Smile. Je pořád ještě ve slušném technickém stavu, kupodivu, přesto, že byla jednou z mých nejhranějších (to už jsem měl SG60 a SHURE M75), ale leckdo si ji i vypůjčil, a to už bylo horší, přenosky krystalky ji pak rajbovaly zaručeně …

Od první skladby (Aqualung) je to radost poslouchat. Basy nejsou nafouknuté, ale rozumně střídmě podané a pevné. Středy krásně prokreslené, řízné a kytary mají opravdu drajv. Výšky stále pěkné, i po těch letech, a činely krásně šlehnou. Stereo rozumné, není to ping-pong. Celkově syrový zvuk s pořádným drajvem.
Něco, co z nových vydání LP prostě neslyšíte a ze zmršených digifajlů už vůbec ne. Prostě pokud chcete poslouchat rock a mít z toho i zvukový požitek, jiná cesta není. Chápu, že nejméně 1 generace už to nikdy neslyšela.

Chrysalis/Sonet SLP-3007

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 14:17:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Přesně jste se trefil do mé nedělní pohody Very Happy .

Rodina na borůvkobraní, takže doma klid a mír. Zapojil jsem narychlo koupený levný plastový gramofon Onkyo (adekvátní partner pro Pioneer SX20 + minibedny AQ 229). Než začala TdF, stihl jsem několik starých dobrých rockových LP (JethroTull, Styx, Dylan, Living Blues). Když se to více osolilo a přidalo trochu výšek/basů - nádhera!!! Z LP mě to baví mnohem více než z CD.

PS: Pravda, když jsem pak zkusil krásné vydání prastaré LP - Hudba z doby Karla IV. (mám v bezvadném, skoro nehraném stavu), už to nebylo ono. Občasné zapraskání tady vadí a detail také chybí.

Prostě na starý rock - staré LP a na ještě starší hudbu - živý koncert v kostele/zámku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 14:44:31    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: Nechci kazit vinylovou náladu, ale Aqualung mi právě hraje v 24/96 remixu od Stevena Wilsona z roku 2015 a se zvukem značky ideál Wink
_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 14:50:39    Predmet: Odpovedať s citátom

RedBaron napísal:
PMA: Nechci kazit vinylovou náladu, ale Aqualung mi právě hraje v 24/96 remixu od Stevena Wilsona z roku 2015 a se zvukem značky ideál Wink


Docela by mě zajímalo srovnání, co s tím zvukaři provedli do digitálu. Dal by se někam kousek upnout? Stačí 30s. Bohužel neznám žádný povedený remaster z původních nahrávek, i to, co dělá Bob Ludwig, je zkomprimované a podřízené požadavkům doby a prodejnosti = komprese dynamiky a nafouklé basy. Opravdu rád bych se nechal příjemně překvapit.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 14:56:28    Predmet: Odpovedať s citátom

RedBaron
To je zajímavé, toto album mám hrozně rád (od JT asi nejvíc), ale v digitálu to vždy bylo zvukově hrozné zklamání. A to jsem měl doma i originál první vydání CD, následný remix i hires z PC (nevím už rok vydání, ale podle recenzí mělo být to nej). Zzvuk mě tak s..l, že jsem ho dokonce vyřadit z své digifonotéky a mám doma jen LP.

Ale dost možná, že člověk už neposlouchá realitu, ale své krásné vzpomínky, spojené s LP, zvukem gramofonu a hlavně radost z hudby a ze života mladého, šestnáctiletého kluka Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 15:03:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Krecek napísal:


Ale dost možná, že člověk už neposlouchá realitu, ale své krásné vzpomínky, spojené s LP, zvukem gramofonu a hlavně radost z hudby a ze života mladého, šestnáctiletého kluka Very Happy


Můžete to hrát nějakou roli, ale není to hlavní. Hlavní je opravdu zmršení podle představ masteringového inženýra o zvukových preferencích posluchače. Do nějakého spotřebního průměru se možná trefí, něco je diktát na vyšší hlasitost, a neznalé jiného si vychová. Hezké je sledovat trend stále se snižujícího dyn. rozsahu s novějšími a novějšími remastery. Od původních 14 se často dostanou někam na 6. Nevím, jestli i Aqualung, ale u řady titulů to tak je. Pak je vlastně celé hifi zbytečné, pokud někdo poslouchá jen takovou hudbu. A Spotify, iTunes i Tidal asi mnoho jiného nenabízí. Je to tak i na HD Tracks.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 15:52:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Přikládám spektrogram z desky, vzorkováno 96kHz. Pro zajímavost, DR = 15 ....

Pokud by byl zájem, můžu upnout krátkou ukázku.



aqualung_LP_spectr.jpg
 Description:
 Filesize:  191.05 KB
 Viewed:  162 Time(s)

aqualung_LP_spectr.jpg



_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 06:59:46    Predmet: Odpovedať s citátom

http://dr.loudness-war.info/album/view/109613
http://www.hdtracks.com/audiophile-picks/aqualung

_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 07:28:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky. Na 1. tracku z LP ripu mám DR = 15 přes celý 1. track. Z HDtracks to teď určitě kupovat nebudu, mám od nich už koupených několik alb v 96/24 a jsem z nich docela rozčarovaný, zejména z Grateful Dead - American Beauty.

Pro srovnání dám cca 40s z ripu z 1. tracku LP

http://pmacura.cz/aqualung1.wav

Ta krátká ukázka má DR = 13.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 07:51:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady je cca ten samý úsek z digitální verze. Zdejší URL funkce funguje dost pochybně.
[url]https://uloz.to/!7tzIoO8PH7Wb/aqualung2-wilson-remix-wav[/url]

_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 08:16:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky moc za ukázku. Je to přesně tak, jak mám zkušenost i z jiných remasterů. File na HDtracks je učesanější, mají "přifouklé" basy. Kytary a hlavně činely ztratily na říznosti, celkem je to unylejší. Já si nemohu pomoci, dávám výrazně přednost té původní nahrávce na LP. Hodnoceno při poslechu na bedny při dost velké hlasitosti.

Ještě, pro zajímavost, spektra. Všimněte si manipulace na horním konci spektra u remasteru.



aqualung_orig.png
 Description:
Orig. LP
 Filesize:  33.24 KB
 Viewed:  150 Time(s)

aqualung_orig.png



aqualung_remaster.png
 Description:
Remaster, digi file
 Filesize:  32.98 KB
 Viewed:  139 Time(s)

aqualung_remaster.png



_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 08:26:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Na sluchadlach je remastrovana verzia rozhodne pocuvatelnejsia nez LP rip.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 08:43:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Na mé pracovní sestavě z těchto dvou také rozhodně remaster. Není to úplně 100%, ale vzhledem k datumu vzniku původní nahrávky je to velmi dobrý zvuk a je tam všeho akorát. LP rip je proti tomu zvuk tenký, bez šťávy, kterou se snaží dodat jen vytažené a lehce ukřičené střední pásmo. Snad pro bedny se zdvihem na basech a potlačeným středem to může znít líp, na rovně hrající sestavě těžko. Zrovna kytara tu v sekci od 3:30 "řeže" naprosto krásně, je perfektně slyšet reverb vokálu, o komprimaci dynamiky nemůže být ani řeč. Ale zvuk bude vždy věc názoru.
_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 09:06:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozřejmě, zvukové preference jsou velmi subjektivní a velkou roli hraje zvyk, remaster je udělaný tak, jako skoro všechny nové remastery (naštěstí ale bez komprese dynamiky) ale i jako nová vydání LP. Ta se výrazně liší od původních, mám např. původní Rubber Soul a nové vydání na LP a obě se znamenitě liší. Není to tedy jen nosičem. Masteringoví inženýři to dnes dělají jinak. Mají nástroje, které dříve, naštěstí, neexistovaly.

Zkuste to večer doma na bednách a při vyšší hlasitosti. Sluchátka dávají obecně jiný obraz. Ano, na poslech na sluchátka nebo v metru či v autě je ta nová verze příjemnější.

Když ty verze porovnám, tak asi rozumím kazzatelovým výhradám proti "digitálu", které mohou být spíš výhradami proti současnému masteringu.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 09:38:49    Predmet: Odpovedať s citátom

A možná by stálo za to zkusit to i na bednách, které nemají vynucený lavor na středech. Při tom remasteru takové dost pravděpodobně použili - i studiové bedny se časem lepší. Dobové LP může být klidně lepší poslouchat na dobových bednách nebo aspoň na nějakých podobně mizerných. Ty Quadraly na to jsou docela dobré.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 09:50:07    Predmet: Odpovedať s citátom

predpokladam, ze PMA pocuva stale s novou vyhybkou, kde ten -10dB rozdiel medzi 1kHz a 3kHz a potom +5dB k 6kHz by mohol pomoct tomu LP ripu:
- http://hifi.slovanet.sk/bb/download.php?id=31941
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 11:42:22    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
predpokladam, ze PMA pocuva stale s novou vyhybkou, kde ten -10dB rozdiel medzi 1kHz a 3kHz a potom +5dB k 6kHz by mohol pomoct tomu LP ripu:
- http://hifi.slovanet.sk/bb/download.php?id=31941


Tak jsem si dal víc času a poslechl to důkladněji i na sluchátkách. Verdikt je pořád stejný, dávám přednost ripu z desky, než remasteru z HDtracks. Sluchátka mám Sennheiser HD598 a Vivanco SR750. Úplně tentýž dojem - remaster má nafouknuté basy, které přebijí drajv nahrávky. A detailnější analýza souborů to ukazuje, remaster má oblast 50-100Hz místy zdůrazněnou o 10-20dB.
No když se Vám to tak líbí - proti gustu nic, že.
My jsme na to mívali na zesilovači takové 2 knoflíky. "Bass" a "Treble" se to jmenovalo Laughing . Komu to dunění chybělo, mohl si ho přidat knoflíkem "Bass".



aq_rem.png
 Description:
Remaster
 Filesize:  56.16 KB
 Viewed:  138 Time(s)

aq_rem.png



aq_orig.png
 Description:
Originál
 Filesize:  54.71 KB
 Viewed:  145 Time(s)

aq_orig.png



_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 11:46:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady se ale ukazuje jen to, že ve špatných akustických podmínkách jsou žádné basy dobré basy... "Nafouknutí..." Rolling Eyes Duní ti cimra, no bóže Laughing

Naposledy upravil MaBat dňa Ut júl 17, 2018 11:48:31, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 11:48:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě jednu poznámku. Mám od Jethro Tull CD "Stand Up" vydané na CD cca před 20-ti lety, a celkovou barvou je to daleko blíž tady diskutovanému zvuku z desky než remasteru z HDtracks. To nafukování basů a "zhezčování" je trend až tak posledních 10 - 15ti let.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 11:49:00    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Tady se ale ukazuje jen to, že ve špatných akustických podmínkách jsou žádné basy dobré basy... "Nafouknutí..." Rolling Eyes Duní ti cimra, no bóže Laughing


Ve sluchátkách mi rezonuje cimra? No to se povedlo!!

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 11:50:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Co ti duní ve sluchátkách nevím, neposlouchal jsem to, je klidně možné, že to je nafouklé. Ale cimra ti duní každopádně Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 11:56:34    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Neposlouchal jsem to, je klidně možné, že to je nafouklé. Ale cimra ti duní každopádně Wink


Teď jak z toho ven, že? Very Happy

Cimra nějak duní každému, ale můžu tě ubezpečit, že tady to ještě jde a nakonec je to vidět i z měření v místnosti. Viděl jsem tu předvádět většinou horší výsledky na basech. Nerad bych ale utíkal s tématem k bednám a místnostem, téma je nahrávka a ev. jaké provedení komu víc vyhovuje. A pokud to někdo bude chtít svádět na bedny a cimru, tak zůstaňme u sluchátek, i když sluchátkový poslech je v mnoha ohledech diskutabilní a nepřirozený, pokud nahrávka nevznikala čistě pro poslech na sluchátka (třeba vhodná um. hlava).

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 11:58:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Mně žádný nahrávky z posledních 10 - 15 let neduní, basy mně nafouklé nepřijdou (výjimečně), naopak na starých nahrávkách mi často citelně chybí, často s plochým, divným nepřirozeným zvukem. To je asi všechno, co k tomu můžu říct. Jestli ti nějaké dunění přebíjí drajv nahrávky (protože tam ty basy jsou), možná by sis měl dojít k ušnímu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 12:36:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak nejblíž k ripu z LP je první vydání CD z r. 1983. To zní ještě docela "přirozeně". Před chvílí se ke mně dostalo. Nejsou tam ty nafukované basy a nejsou použity přehnané "čistící finesy", vždy spojené s rockovými remastery posledních 10ti - 15ti let. Spektrálně velmi podobné ripu z LP, pochopitelně nahoře ořízlé do 22kHz.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 12:44:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to sedí, CD z těch let bývají to úplně nejhorší Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 12:47:34    Predmet: Odpovedať s citátom

roznych vydani Aqualungu je zrejme okolo 361 :-)
- https://www.discogs.com/Jethro-Tull-Aqualung/master/38184

PMA: neskusis nejaku verziu na kazete? :-))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 13:39:33    Predmet: Odpovedať s citátom

NaBat - ty si proste nemuzes pomoct, vid? Smile
_________________
Omlouvám se, jsem hifitele Smile

Když se na světe objeví opravdový génius, pozná se podle toho znamení,že se všichni hlupci proti němu spolčí. JONATHAN SWIFT
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 18:01:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj. aj keby mal PMA repráky od MaBat-a, tak mu aj tak napíše, že sú na hovno, len aby reagova na PMA a to stále rovnako. Proste MaBat keď vidí reakciu od PMA, tak pení a to bez ohľadu na to, čo píše. No čo už...
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 18:24:38    Predmet: Odpovedať s citátom

A nechcete místo diskuse o pěnění říct, která verze se líbí víc vám? Laughing
_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 18:27:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som to počul len na YT. Mne Jethro Tull nikdy nejako neprirástli k srdcu.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Rock Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist