Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Amaterove trampoty 3.

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Amateur
Hifi obsluha


Založený: 17 jún 2018
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: So júl 07, 2018 22:14:28    Predmet: Amaterove trampoty 3. Odpovedať s citátom

Spontanne mozeme prejst do tretej temy.

Trojpinove kondenzatory - NAD 3020e, potreboval som vymenit velke kapacitory, pri odletovani som zistil ze su to trojpinove hnusaky. Viem ze sa to da riesit dvoma dvojpinovymi atd atd. Ale neexistuje nejaka ina varianta? Resp. kde zohnat taketo? Predavac v predajni mi len pokrcil plecami s tym, ze nevie kde.
Pri demontazi kapacitora sa mi podarilo ,,odvarit" jednu plochu plosaku, zostalo mi to na pajkovacke, nasadil som to spat, naletoval a nehal tak. Hrat hra, zaujima ma kedy kvoli tomuto zahorim.
Tretia vec - neviem ci to ten NAD 3020e robil aj predtym, ale bzuci na nom na dotyk kryt. Asi trafo. Zhorim?
Diky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Amateur
Hifi obsluha


Založený: 17 jún 2018
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: So júl 07, 2018 22:45:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Prave som sa niekde docital, ze ten treti pin je tam len ako lokator a pomaha zlepsit fyzicku stabilitu kapacitora na plosaku. V podstate by to vyplyvalo aj z tej plochy, ktora sa mi z toho plosaku odlepila a nikam nevedie. Potvrdi mi to tu niekto znaly pomerov?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne júl 08, 2018 09:00:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, třetí pin bývá často jen pro lepší upevnění .Vicepinove obcas sehnat jdou

https://cz.mouser.com

http://cz.farnell.com/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ne júl 08, 2018 11:04:33    Predmet: Re: Amaterove trampoty 3. Odpovedať s citátom

Amateur napísal:
Viem ze sa to da riesit dvoma dvojpinovymi atd atd.

Prosím tě, když čtu tvé názory a vidím tvoje letování, tak mohu poradit jediné : Ty se do toho neser ! Laughing

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Amateur
Hifi obsluha


Založený: 17 jún 2018
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: Ne júl 08, 2018 13:05:50    Predmet: Odpovedať s citátom

To Danhard:
Precitaj si prispevok vyssie. Roberto pise konstruktivne prispevky. Bud ako Roberto. A nebud kokot, co sa objavi z dymu v zacmudenom ufajcenom servise, dolezito povie svoju nadradenu repliku a zasa v tom dyme zmizne. Totok ma fakt nezaujima, to mozes rozpravat podludom v krcme okolo seba.


Naposledy upravil Amateur dňa Ne júl 08, 2018 16:25:25, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne júl 08, 2018 15:04:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Někdy i rada podaná poněkud drsnějším způsobem, může být velmi cenná a je-li správně pochopena, tak i k nezaplacení.
Nicméně pokusím se to přeložit do politicky korektního jazyka.
Pro opravování elektroniky je třeba mít poměrně hodně znalostí a zkušeností, kterými (jak vyplývá z dotazů) nedisponuješ. Sebelepší odpověď na konkrétní detailní otázku Ti nedá vědomí všech dalších souvislostí. Může existovat (a zpravidla tomu tak bývá) mnoho dalších věcí, o kterých také nic nevíš, ale ani netušíš, že by ses na ně měl zeptat, případně si myslíš, že správnou odpověď znáš, ale není tomu tak.
V takovém případě je přenechání opravy někomu, kdo to umí, tou nejlepší možnou variantou.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne júl 08, 2018 15:12:52    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Tretia vec - neviem ci to ten NAD 3020e robil aj predtym, ale bzuci na nom na dotyk kryt. Asi trafo. Zhorim?

Dvojkolik? Ak ano, skusal si otocit napajaciu vidlicu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Amateur
Hifi obsluha


Založený: 17 jún 2018
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: Ne júl 08, 2018 16:24:37    Predmet: Odpovedať s citátom

To Opa: Takze z uvedeneho vyplyva, ze skor nez sa pustim do vymeny elektrolytov v zosilovaci, zasahu ktory mi odporucil clovek, ktory tie znalosti ma a mne sa ho uz nechce otravovat dalsimi otazkami, tak by som mal disponovat minimalne znalostami o podstate vesmiru. Citite sa trocha aj tutok s panom Danhardom? Ja sa neprosim o rady ci nieco robit alebo nerobit, ja kvoli dvom kondenzatorom nebudem studovat Higgsov bozon, len si chcem vymenit dve suciastky na 30E zosilovaci, pretoze v servise za to chcu 30E. Taki jak Vy dvaja.
Na druhu stranu uvitam zoznam literatury, ktoru nastudovat pre zakladne pochopenie fungovania tychto mechanizmov. To je konstruktivna rada, a nie tarat a natahovat si tu pera, obidvaja.

To Miero: Po vymene kondenzatorov nic nebzuci, zda sa ze je problem odstraneny. Dik za tip.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne júl 08, 2018 16:48:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Omyl, já bych se do toho taky nehrabal a už vůbec né pro někoho za peníze.
Je to obecný problém, cena spotřební elektroniky klesá a hodinová mzda kvalitního servisu letí nahoru.
Je to mrzuté, ale logické a nic s tím nenaděláme.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Amateur
Hifi obsluha


Založený: 17 jún 2018
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: Ne júl 08, 2018 16:54:03    Predmet: Odpovedať s citátom

to opa: A z tohto dovodu si to opravujem sam, hoc o schemach a kontexte polovodicovej elektroniky dokopy nic neviem. A pretoze budem mat takychto veci na opravu /pre seba/ viac, tak chcem vediet ako previest niektore ukony bez toho, aby ma zodral z koze servis a aby tam mudrovali a robili zo mna idiota. Na to mi bohate staci autoservis.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hovado
Hifista


Založený: 29 jún 2015
Príspevky: 167

PríspevokZaslal: St júl 11, 2018 06:19:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapi, na pumpách Slofnaft majú v akcii nejaké nože, potrebujem si odoperovať žlčníka o tri hodiny odbehnúť polmaratón. Poraďte, ktorý bude lepší, dajte aj nejakú radu, kadiaľ viesť rez, Nechcem už s tým ísť k doktorovi, aby si tam so mňa robili blázna a mudrovali, že to chce nejakú rekonvalescenciu, však som už nakrájal kopu mäsa do gulášu, to predsa nebude taký problém, to dám....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St júl 11, 2018 06:52:22    Predmet: Odpovedať s citátom

hovado napísal:
Chlapi, na pumpách Slofnaft majú v akcii nejaké nože, potrebujem si odoperovať žlčníka o tri hodiny odbehnúť polmaratón. Poraďte, ktorý bude lepší, dajte aj nejakú radu, kadiaľ viesť rez, Nechcem už s tým ísť k doktorovi, aby si tam so mňa robili blázna a mudrovali, že to chce nejakú rekonvalescenciu, však som už nakrájal kopu mäsa do gulášu, to predsa nebude taký problém, to dám....


Zavolaj Ficovi o radu, tomu "srdce" rýchlo dali dokopy. Very Happy Love Hyper
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: St júl 11, 2018 18:22:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja dufam, ze rychlo ale slendriansky Wink
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: So júl 14, 2018 23:02:03    Predmet: Odpovedať s citátom

hovado napísal:
Chlapi, na pumpách Slofnaft majú v akcii nejaké nože, potrebujem si odoperovať žlčníka o tri hodiny odbehnúť polmaratón. Poraďte, ktorý bude lepší, dajte aj nejakú radu, kadiaľ viesť rez, Nechcem už s tým ísť k doktorovi, aby si tam so mňa robili blázna a mudrovali, že to chce nejakú rekonvalescenciu, však som už nakrájal kopu mäsa do gulášu, to predsa nebude taký problém, to dám....


Porovnavas neporovnatelne. Medicina je momentalne na spici vedeckeho poznania, ktore ma ludstvo k dispozicii. Porovnavat to s technologiou, ktora je v principe teoreticky znama uz 70 rokov a prakticky bezne dostupna uz cca pol storocie, je dost odveci.
Je to ako keby si porovnaval laicke pokusy o opravu stelatora s laickymi pokusmi o opravu trabanta.
Myslim ze to druhe je vcelku realizovatelne aj pre bezneho domaceho kutila.
Chalan hore si pyta normalnu radu a vy tu z neho robite idiota. Nonsens.
Zda sa ze vacsina "intelektualov", co na tomto fore vsetkych zosmiesnuju, su zakomplexovani blbci, co realne o elektrotechnike alebo nebodaj fyzike, nevedia nic, len dristat a honit si ego.
Prelozene do vasej reci inteligenti - chalan sa pyta na radu, ako fusovat do starych zosikov a nie na vase nazory, ako to nikto iny len VY- geniovia, nemoze zvladnut.
Je rok 2018 a nie 1966, tak sa uz zobudte..

_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
hovado
Hifista


Založený: 29 jún 2015
Príspevky: 167

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2018 09:16:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Svojho času ma istá firma požiadala, aby som pre jej zamestnancov urobil dvojhodinové školenie, ktoré by im osvetlilo problematiku v jednom elektroodbore a oni vedeli, čo a ako robiť vo svojej praxi. Nuž, základný problém je ten, že keď sa ako budem snažiť, tak za dve hodiny ich nenaučím to, čo som sa učil v praxi desiatky rokov a oni sa za dve hodiny nenaučia to, čo som im povedal na tom školení. K vedomostiam a skúsenostiam sa nedá prísť školením, či radami na nete. Je to o praxi, samoštúdiu a inteligencii.

Keďže sa chalan pýta na rady ako fušovať do starých zosíkov a nechce rady, tak nech ide do knižnice a požičia si príslušnú literatúru, majú jej tam dosť, dokonca väčšinou ani nie je ošahaná, lebo si ju nikto nepožičiava. Kľudne môže čítaním nadobudnúť skúsenosti, ktoré iní získavali počas dlhých rokov praxe.

Nakoľko sme na začiatku riešili kondy s "tromi vývodmi", chalan ani netuší, čo je na trhu a čo ten tretí vývod je. Na toto je dobré to samoštúdium.

Je smutné, že namiesto istej pokory sa tu šermuje silnými slovami, keď niekto upozorní na to, že chalan hovno vie a treba sa najskôr dovzdelať. Úplne trápne však pôsobí, keď sem nabehne nevyhonený moralista a k téme napíše úplne hovno, len si namiesto ústreku uľavil slovne., Ale aj takí musia byť, čo už narobíme....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Amateur
Hifi obsluha


Založený: 17 jún 2018
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 18:08:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Takze , mam tak nejak pocit ze sa k teme este vyjadrim ja, a uz to asi nehame tak.

Fajadefil: Diky, chapem, ale tu to nema vyznam. Evidentne.

pan Hovado: Tak, uz ste sa predviedol, tu s Fajadefilom sa rypakmi vrtame v hline od pokory, mozete si ist v miery dofutrovat svoju plnenu papriku a obdarovavat velkorysou pritomnostou ineho trpitela. Ja som sa pytal na tri piny kondenzatora a vy mi mozete bud dvoma vetami vysvetlit o co ide, alebo velmi popularne - nemusite nic. Pretoze ak je nieco umenie, tak vysvetlit veci strucne. To je umenie.
Su ludia, ktori si vedia kliesta vybrat sami. Su ludia, ktori s nim idu otravovat po pohotovostiach. A potom su taki, ktori sa spytaju ako ho maju bezpecne vybrat. A vy ste opuchnuty primar, ktory im hubou mastnou od oskvarkov oznami, ze na to, aby vytiahli kliesta potrebuju najskor dokladne nastudovat morfologicke znaky Ixodes ricinus /celad kliestovitych/, biochemiu clankonozcov n dalej aspon styri semestre parazitologie, virologie a neurologie + problematika legovania a metalurgie kovov na vyrobu pinzety. Nestojim o otcovske rady, nie som chalan a pokial sa neviete adekvatne vyjadrit k teme venujte sa radsej dalej Riskuj! a osemsmerovkam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Št júl 19, 2018 09:12:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkušenosti se naberou jedině praxí, ale pro začátek by to chtělo taky nějakou teorii.
Mnohdy to ušetří kupu času a peněz o zmařených životech nemluvě
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist