Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Topping DX7S
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 18:49:11    Predmet: Topping DX7S Odpovedať s citátom

Další zajímavý kousek- DAC se sluchátkáčem, celosymetrická koncepce, dálkové ovládání

USB in: 44.1–6768 kHz/16–32 bit, DSD64–DSD256 (DoP), DSD64–DSD512 (native)
Opt/AES/coax in: 44.1–192 kHz/16–24 bit, DSD64 (DoP)
Coax out: 44.1–192 kHz/16–24 bit

XMOS XU208 + 2 x ES9038Q2M + 4 x OP1612

Cena: 500 USD

Info:

https://www.shenzhenaudio.com/topping-dx7s-es9038q2m-dsd512-pcm768-xmos-usb-full-balanced-dac-headphone-amplifier.html

https://www.audiophonics.fr/en/dac-with-volume/topping-dx7s-2xes9038q2m-dac-preamplifier-headphone-ampli-dsd-32bit-384khz-symetrical-p-12599.html

Měření: https://audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-topping-dx7s-dac-and-headphone-amp.2378/



61ukI4lcFPL._SX575_.jpg
 Description:
 Filesize:  28.72 KB
 Viewed:  157 Time(s)

61ukI4lcFPL._SX575_.jpg



_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po júl 23, 2018 07:28:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle je podle měření velmi podobné D50... má to uvnitř zdroj a má to XLR... mám pocit, že to umí i dálkové ovládání.. jenže to stojí dvakrát tolik Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Po júl 23, 2018 07:42:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
Tohle je podle měření velmi podobné D50... má to uvnitř zdroj a má to XLR... mám pocit, že to umí i dálkové ovládání.. jenže to stojí dvakrát tolik Sad


Hrabe" Vám už z toho ked to stojí kusok viac". To je typické pre kolenovrtov. Idea
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Po júl 23, 2018 07:47:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže ked kritizovať tak začnem aj ja.
Very Happy

Smile

Asi nemá podporu a dekodovanie nahrávok MQA? Shocked

Very Happy

Nemá EQ ako RME.
.........

Ale vypadá to byť šikovný DAC. Rolling Eyes

Pozerám že sa dá aj poistka z vonku vymeniť za kvalitnejšiu. Razz Thumb up

..........

Starší typ:


https://www.head-fi.org/showcase/topping-dx7.22584/reviews

https://www.soundphilereview.com/reviews/topping-dx7-review-1149/

https://primeaudio.org/topping-dx7-full-balanced-dac/

https://primeaudio.org/aune-x1s-10th-anniversary-edition-review/



https://www.shenzhenaudio.com/topping-dx7-32bit-384khz-dsd-usb-full-balanced-dac-headphone-amplifier.html Cool

Porovnanie :

https://audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-topping-dx7s-dac-and-headphone-amp.2378/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut júl 24, 2018 07:10:17    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
Tohle je podle měření velmi podobné D50... má to uvnitř zdroj a má to XLR... mám pocit, že to umí i dálkové ovládání.. jenže to stojí dvakrát tolik Sad


Hrabe" Vám už z toho ked to stojí kusok viac". To je typické pre kolenovrtov. Idea


Tak nějak nechápu tu výtku... když mám stejné nebo horší měření... proč bych měl zaplatit 500 dolarů namísto 250? Já tedy nemám hluboko do kapsy, ale určitě mi nehrabe, když chci za stejný výkon zaplatit polovinu peněz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut júl 24, 2018 07:11:20    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
Takže ked kritizovať tak začnem aj ja.
Very Happy

Smile

Asi nemá podporu a dekodovanie nahrávok MQA? Shocked

Very Happy

Nemá EQ ako RME.
.........

Ale vypadá to byť šikovný DAC. Rolling Eyes

Pozerám že sa dá aj poistka z vonku vymeniť za kvalitnejšiu. Razz Thumb up

..........

Starší typ:


https://www.head-fi.org/showcase/topping-dx7.22584/reviews

https://www.soundphilereview.com/reviews/topping-dx7-review-1149/

https://primeaudio.org/topping-dx7-full-balanced-dac/

https://primeaudio.org/aune-x1s-10th-anniversary-edition-review/



https://www.shenzhenaudio.com/topping-dx7-32bit-384khz-dsd-usb-full-balanced-dac-headphone-amplifier.html Cool

Porovnanie :

https://audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-topping-dx7s-dac-and-headphone-amp.2378/


Pojistka vyměnit za co????? To je ale humor, doufám, ne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ut júl 24, 2018 07:26:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Len prosím nezasierajte aj toto vlákno tým, čo je počuť a čo nie.

Michal_jbl 250ti jubilee ak sa chcete niečo "zaujímavé" dozvedieť o High-End poistkách, prípadne o tom, čo BlackBerry počuje/nepočuje, tak na to je dobré prečítať si nasledujúce vlákno. To sa budete baviť, aké perly sa tam píšu.

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=24791

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ut júl 24, 2018 07:36:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Len prosím nezasierajte aj toto vlákno tým, čo je počuť a čo nie.

Michal_jbl 250ti jubilee ak sa chcete niečo "zaujímavé" dozvedieť o High-End poistkách, prípadne o tom, čo BlackBerry počuje/nepočuje, tak na to je dobré prečítať si nasledujúce vlákno. To sa budete baviť, aké perly sa tam píšu.

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=24791


Už si ho a možeš ma Ass kissing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1479
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ut júl 24, 2018 07:44:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakto zasiera vlakno a iny zas bazos.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ut júl 24, 2018 08:27:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Možeš sa kludne pridať z druhej strany.

Zase sa nudíte tak utočite

Argue

Vidím že si sa pridal Pee Ass kissing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut júl 24, 2018 09:05:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Prosím, buďme ohleduplní... nebojujme a nic si nezakazujme… co sami nakonec porušujeme. Témata se prolínají zcela přirozeně.

Jsou tu různí lidé... s různými cíli... a znalostmi Smile Můj názor, podepřený znalostmi z elektrotechniky, je ten, že lakonicky a smířlivě řečeno: výměna pojistky nemůže ovlivnit reprodukci zvuku. Jsem přesvědčen, že neexistuje žádná teorie ani měření, natož pak pozorování, které by toto vyvrátilo... pokud ano, sem s ním. Pokud se tak nestane, je nutno hypotézu o výskytu jevu (vlivu na zvukovou reprodukci)považovat za nepotvrzenou Smile

Zcela teoreticky si dokážu představit zařízení, u kterého by výměna pojistky udělal alespoň měřitelný rozdíl... ale takové zařízení by nikdo z nás nechtěl poslouchat :ú))))


Naposledy upravil Michal_jbl 250ti jubilee dňa Ut júl 24, 2018 15:05:40, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
asfethan
Hifi obsluha


Založený: 01 september 2012
Príspevky: 28
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut júl 24, 2018 09:38:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
BlackBerry napísal:
Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
Tohle je podle měření velmi podobné D50... má to uvnitř zdroj a má to XLR... mám pocit, že to umí i dálkové ovládání.. jenže to stojí dvakrát tolik Sad


Hrabe" Vám už z toho ked to stojí kusok viac". To je typické pre kolenovrtov. Idea


Tak nějak nechápu tu výtku... když mám stejné nebo horší měření... proč bych měl zaplatit 500 dolarů namísto 250? Já tedy nemám hluboko do kapsy, ale určitě mi nehrabe, když chci za stejný výkon zaplatit polovinu peněz.


Merania su podobne, ale u DX7s mas prave balanced vystup a dialkove ovladanie. Neviem ci aj sluchadlovy vystup (preamp) nie je komplexnejsi, ale to sa mi mozno len nieco mari, nechce sa mi to skumat teraz.

V kazdom pripade DX7s vysiel na trh tusim skor ako D50. S tou D50 si odpilili konar pod sebou kedze pri merani ma lepsie vysledky ako DX7 a DX7s, no hlavne ju dali za 1/2. Ale zas kto chce to dialkove a XLR...

Ak by som to mal ale zhrnut a podciarknut, rozdiely medzi DX7s, DX7 a D50 nebudu pocutelne, takze viac sa oplati riesit prave to dialkove a XLR (kto ma nan fetis).

_________________
Pioneer PLX-1000 + Nagaoka MP110; Yamaha CDX-530E (AD1862N - R2R); Roksan Kandy LIII; Thiel CS 2.4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ut júl 24, 2018 09:54:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte mohli trošku pritlačiť na cenu, lebo smiešne DO a XLR výstup a to za dvojnásobnú cenu...? Ak je zvukový prejav podobný/rovnaký, ako u D50, tak tá dvojnásobná cena, je nekonkurencieschopná.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut júl 24, 2018 11:53:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Ešte mohli trošku pritlačiť na cenu, lebo smiešne DO a XLR výstup a to za dvojnásobnú cenu...? Ak je zvukový prejav podobný/rovnaký, ako u D50, tak tá dvojnásobná cena, je nekonkurencieschopná.


D50 má jiné zaměření. V DX7 je výrazně více materiálu... zdroj, konektory, složitější koncový stupeň s větším množstvím operáků, navíc dva headphone zesilovače TI TPA6120A2… primárně to má sloužit jako sluchátkový zesilovač... takže to musí mít výrazně nižší výstupní impedanci na sluchátkový výstup. Pokud máte RCA vstupy zesilovače, nemusíte nic řešit... Za pár korun se dá dokoupit nějaký motorizovaný potenciometr nebo relátková regulace hlasitosti.


Naposledy upravil Michal_jbl 250ti jubilee dňa Ut júl 24, 2018 12:03:18, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ut júl 24, 2018 11:59:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj. ale zdroj a prkotiny neriešime. Meria to rovnako, tak to aj znie rovnako. No 250 za DO a XLR je veľa.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut júl 24, 2018 12:04:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Jj. ale zdroj a prkotiny neriešime. Meria to rovnako, tak to aj znie rovnako. No 250 za DO a XLR je veľa.


Čtete to? Je to sluchátkový zesilovač... tím je zdůvodněna vyšší cena... prostě je tam více součástek. BTW: dálku si k DX7s, což je nástupce, musíte za 25 doláčů přikoupit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ut júl 24, 2018 12:09:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj. čítam. Súchatkáč je väčšinou na dosah ruky, takže tam DO netreba.

Aha, tak v tej cene nie je ani DO, tak to už je úplne v...

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut júl 24, 2018 16:57:56    Predmet: Odpovedať s citátom

To XLR může být výhoda v odstranění problémů se zemněmi - odpojení zarušené země PC, protože DAC nemá USB izolátor. Pro toho kdo má koncák se symetrikou. Myslím že oba výrobky si najdou kupce..
_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut júl 24, 2018 17:47:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdy vyzkoušíme ty převodníky? Mám speciální prémii... test, jestli někdo pozná kompresi mp3 pro přímé srovnání zpět předvedenou do wav a vypálenou na CD Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut júl 24, 2018 17:57:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
Mám speciální prémii... test, jestli někdo pozná kompresi mp3 pro přímé srovnání zpět předvedenou do wav a vypálenou na CD Smile


To jsme už tady dělali v ABX testu na datech. Záleží to na použité nahrávce a bitrate (128 kbps není totéž jako 320 kbps). Taky záleží na kodeku. Každopádně, při použití vhodné nahrávky lze odlišit i 320 kbps od 96/24. 320 kbps od CD jak kdy a jak kdo. Dá se samozřejmě vybrat taková nahrávka, kdy se nepozná ani 128 kbps. Takže pozor s tou nadšeneckou hurágeneralizací.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St júl 25, 2018 10:26:14    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
Mám speciální prémii... test, jestli někdo pozná kompresi mp3 pro přímé srovnání zpět předvedenou do wav a vypálenou na CD Smile


To jsme už tady dělali v ABX testu na datech. Záleží to na použité nahrávce a bitrate (128 kbps není totéž jako 320 kbps). Taky záleží na kodeku. Každopádně, při použití vhodné nahrávky lze odlišit i 320 kbps od 96/24. 320 kbps od CD jak kdy a jak kdo. Dá se samozřejmě vybrat taková nahrávka, kdy se nepozná ani 128 kbps. Takže pozor s tou nadšeneckou hurágeneralizací.


Vhodná nahrávka je která? Domnívám se, vzhledem ke konstrukci komprese mp3, že to by byla hodně bizardní nahrávka... musel byste mít něco s neuvěřitelně bohatým spektrem nad 16 kHz..., což je absurdní, to nemůže být hudba Smile

Navíc Vám nevěřím, že to byl slepý test (slepý eo ipso zcela slepý!!!). Stavte se, doneste libovolnou hudební nahrávku (nikoliv nějaké pazvuky na plašení netopýrů) a vše zařídíme.... budete se moci přesvědčit i na vlastní oči z analýzy.

Používám jen algoritmus Fraunhoferu... ano, pokud to nějak zprasíte nějakým hovadem, nic to neříká o kvalitě mp3... jen o kvalitě zprasené ne/mp3.

Na prvotřídních nahrávkách vážné hudby z roku 2010 až 2017 vím, že nepoznám ani 192... dále jsem nezkoušel... ale kdysi jsem zařadil i 128 a rovněž bez rozdílu a ve více lidech. A to srovnávám komplexní symfonické nahrávky, sólové housle detailně z blízka sejmuté i komorní hudbu s vynikající lokalizací nástrojů i předozadně... nikde ani stopa rozdílu v poslechu.

A víte, že mě to vůbec nepřekvapuje? Jak se totiž liší spektrum wave, mp3 320 a 192? Mimo jiné obsahem nad 16 kHz... mp3 je vždy seknuto na 16 kHz... no a pak pro větší bitrate algoritmus častěji dovolí, pokud je hlasitost nikoliv marginální (tedy nikoliv - 80 dB), aby si to syklo i třeba na 18... . Čím nižší bitrate, tím méně to algoritmus dovolí. No a teď se zamysleme, co slyšíme nad 16 kHz Smile)))

No a schválně si udělejte rozdílové tracky... separujte z hudby signál nad cca 16 kHz a pusťte si to Smile Přeji příjemný poslech.

No a nakonec se zamysleme, jaký pokles akustického výkonu generují Vaše reprobedny nad 16 kHz Smile))))) (a prosím, neobtěžujte se s osovým měřením... dávno víte, že je to nesmysl) Však Vy sám možná tušíte...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St júl 25, 2018 12:16:19    Predmet: Odpovedať s citátom

abx testy s rozdielntmi kodekmi si moze spravit kazdy sam, staci mi napr. ten foobar. a ak nepoznas rozdiel medzi CD a 128kbps MP3, tak imho na toto forum nepatris :D
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: St júl 25, 2018 12:29:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Michale, tohle už jsi říkal v Brně když jsme u tebe s Romanem byli pro 250tky, ale je to nesmysl. Uznávám, že nejsem schopen 100% rozeznat MP3 320kbps od výchozího WAVu / FLACu, ale 128kbps má opravdu výrazně zastřený zvuk a konkrétně na výškách zní jako když šustíš papírem od sekaný.
_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St júl 25, 2018 12:51:42    Predmet: Odpovedať s citátom

RedBaron napísal:
Michale, tohle už jsi říkal v Brně když jsme u tebe s Romanem byli pro 250tky, ale je to nesmysl. Uznávám, že nejsem schopen 100% rozeznat MP3 320kbps od výchozího WAVu / FLACu, ale 128kbps má opravdu výrazně zastřený zvuk a konkrétně na výškách zní jako když šustíš papírem od sekaný.


128 jsem tentokrát nezkoušel... ale před třemi lety ano a poznat nebylo. Ale není problém zopakovat... já jsem svolný k experimentům.

BTW: čím jste převáděli? Ono totiž opravdu existují modifikované algoritmy, rychlejší, které mohou být problém.

V každém případě se s tebou vsadím, byť bych to jako džentleman měl odmítnout, že 192 nepoznáš... nemluvě o 320.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St júl 25, 2018 12:54:04    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
abx testy s rozdielntmi kodekmi si moze spravit kazdy sam, staci mi napr. ten foobar. a ak nepoznas rozdiel medzi CD a 128kbps MP3, tak imho na toto forum nepatris Very Happy


Za 128 ruku do ohně nedám... je to pár let. Ale za vyšší bitraty ano. A přijďte kdokoliv, prověříme... a když poznáte, rád se omluvím!!!

Jenže jako obvykle budete jen kecat... protože se bojíte kouknout pravdě do očí... ať je jakákoliv.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St júl 25, 2018 14:38:39    Predmet: Odpovedať s citátom

vyrob 2 wavy, jeden rip z cd a druhy do 128kbps mp3 komprimovany a nasledne zas dekomprimovany a ja dodam abx protokol z foobaru. kvoli takej blbosti predsa nepoletim za tebou do Brna ... :D
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St júl 25, 2018 14:53:10    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
vyrob 2 wavy, jeden rip z cd a druhy do 128kbps mp3 komprimovany a nasledne zas dekomprimovany a ja dodam abx protokol z foobaru. kvoli takej blbosti predsa nepoletim za tebou do Brna ... Very Happy


Nechápu úplně přesně, co to navrhuješ… tracky samotné ani CD nepošlu, protože frekvenční analýzou můžeš snadno zjistit, který je který a pak to není slepý test.

Dnes večer si je ale vyrobím a vypálím opět na CD a poslechnu si i těch 128. Přepíná mi to partner, takže žádný protokol nepotřebuju.

Myslím, že pokud jste někdo poznali mp3 128, pak to pravděpodobně bylo spíše použitím nějakého zmršeného kodeku... sám Cool Edit nabízí tři kvality převodu a tedy tři rychlosti.

BTW, já občas jezdím do Prahy, na podzim dost často... takže pokud nebydlíš někde na severním okraji, není problém. Ale za tu štrapáci bych pak chtěl tvé prohlášení, žes to poznal či nepoznal (vysoce pravděpodobné) přímo sem Smile

A propó: že jsem tak smělý, na jakých reprobednách posloucháš?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St júl 25, 2018 19:23:22    Predmet: Odpovedať s citátom

pri abx teste nevadi, ze clovek pozna fr.spektrum A a B. program vybera nahodne X a posluchac musi urcit, ci to je A alebo B.
- https://www.foobar2000.org/components/view/foo_abx

repro ktore pouzivam bezne na posluch VMaudio VMA-I EVO a Behringer B2031A.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St júl 25, 2018 23:51:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Tedy jak jsem předpokládal, nijak není, ani nemůže být, ošetřena možnost manipulace s výsledky... V našem případě je průkazné je jen asistované slepé testování... Z podstaty věci...

Mimochodem, ty VMA... ačkoliv na kalotu asi spíše lepší než průměr... mají dost kruté poklesy akustického výkonu už 45 stupňů mimo osu... už na 10 kHz je to cca 8 dB oproti 1kHz... netvrdím, že to může výsledek zrovna tohoto testu výrazně ovlivnit, když, tak spíše k negativnímu výsledku (tedy zamítnutí hypotézy o existenci rozdílu), ale není to nic moc... moje 1518 mají za stejných podmínek pokles do cca 1 dB...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 06:10:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
Tedy jak jsem předpokládal, nijak není, ani nemůže být, ošetřena možnost manipulace s výsledky... V našem případě je průkazné je jen asistované slepé testování... Z podstaty věci...

Mimochodem, ty VMA... ačkoliv na kalotu asi spíše lepší než průměr... mají dost kruté poklesy akustického výkonu už 45 stupňů mimo osu... už na 10 kHz je to cca 8 dB oproti 1kHz... netvrdím, že to může výsledek zrovna tohoto testu výrazně ovlivnit, když, tak spíše k negativnímu výsledku (tedy zamítnutí hypotézy o existenci rozdílu), ale není to nic moc... moje 1518 mají za stejných podmínek pokles do cca 1 dB...


Najlepšie Ti otestuju bez okobiasu zvuk slepí ludia. Maju aj ten sluch lepšie zaostrený.


Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Ďalšia
Strana 1 z 12

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist