Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Topping DX7S
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 13:19:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Moc to komplikuješ.

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
Má maličkost s CD v ruce se obejít nedá...

To asi ne, ale pravděpodobnost, že k tomu dojde, je mizivá. To už má větší smysl bavit se o tom, jestli bude zítra padat sníh - osobně bych řekl, že ne (a můžem se dohadovat o tom, jestli to je chaos nebo náhoda) Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 13:44:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Snezit nebude.
Michale uvedom si ze ten odpor proti slepemu testovani je obrana leta budovanych pozic guruu CR hifi.
Lidi jako Macura a Dudek desetileti pabitelsky basni co a jak jde slyset na zesilovacich (napr Dudkovo obsesivni oko plivani na D class), chtit po tech lidech aby priznali ze kazou desetileti oko bias bludy je trochu moc velka vyzva.

Macura a Dudek urcite naslepo nic netestovali, nikdy, a prave proto a jen proto mohou psat ty pyramidalne arogantni bias pitomosti o zvuku zesilovacu, reprobeden, mp3 komprese a podobne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 13:47:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozor, PMA je teď velký propagátor slepého testování. Ale samozřejmě vocamcaď pocamcaď, zásadní je, aby měl stále pravdu Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 13:57:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano... právě proto to nabízím. Mimochodem už mě napadl způsob, jak to neobejít a přece ukázat, že jsme se trefil... i pokud to jinak není heknut=…

Udělám X testů a vyberu ten s nejlepším výsledkem. Proti tomu se ale dá bojovat volbou třeba 50 tipování Smile to už by se kdekdo zapotil Smile

Nějaký pán byl objednaný na zkoušení DAC, ale odhlásil to... no uvidíme... třeba se ještě chytí Smile

Původně jsem sem to srovnávání mp3 dal jen pro dokreslení, co vše ucho ignoruje... ale nějak v tom zaniká ještě větší poselství (milionkrát opakované) a sice:

když už chtějí hoši leštit krámy a laborovat s nesmysly, tak by vždy měli postupovat od toho, co dělá největší neplechu a do toho především investovat... tedy ne 100 tis. do převodníku, který je každý nedokurvený stejný, ale do reprobeden a nahrávek

Hifistický princip je prostě popření Paretova pravidla... a Occamovy břitvy... a to je na něm nejsmutnější.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 14:02:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Prostě je to baví, a taky do toho nakonec nikomu nic není. Bylo by to svým způsobem i zábavný sledovat, něco jako mraveniště (nebo spíš Ferda Mravenec), jen kdyby u toho neměli ty příšerný nadutý kecy na všechny strany.

BTW, jak se investuje do nahrávek? Koupíš si nahrávací studio? Blbý je, že spousta muzikantů už nežije, a krom toho, byli by jistě dost drahý...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 14:14:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono... je a není do toho nikomu nic / někomu něco... pokud se tady lidé veřejně vyjadřují a vypráví o jevech, které pozorovali, tak musí být připraveni obhájit své tvrzení... a nebo by měli solidně konstatovat, že jim o to nejde, že prostě chtějí pábit… že důkaz nemají... ale to by byl docela mentální spor uvnitř hifistické hlavy... protože ono je to celé možné a funkční jen tehdy, když ještě neumřela poslední naděje, že to něco naleštěné má na kvalitu reprodukce vliv...

… což ovšem slepé testy vylučují...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 14:17:30    Predmet: Odpovedať s citátom

A není to jedno? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 14:19:04    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Prostě je to baví, a taky do toho nakonec nikomu nic není. Bylo by to svým způsobem i zábavný sledovat, něco jako mraveniště (nebo spíš Ferda Mravenec), jen kdyby u toho neměli ty příšerný nadutý kecy na všechny strany.

BTW, jak se investuje do nahrávek? Koupíš si nahrávací studio? Blbý je, že spousta muzikantů už nežije, a krom toho, byli by jistě dost drahý...


Tak páč poslouchám vážnou hudbu, je to ještě docela jednoduché - nahrávek jsou mraky... koupíš třetí Beethovenův v jednom provedení... pak v druhém... třetím... některé věci mám nahrané i 6x... a nikdy nevím, co domů přinesu... většinou po deseti sekundách zhnuseně odfrknu...

Průser je, že se vůbec nedá odhadovat podle labelu nebo studia... někdy lehce podle data vydání... ale taky to moc nekoreluje... Navíc je průser, že se technická kvalita jen málokdy potká s tím, jakou představu máš o interpretaci...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 14:20:31    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
A není to jedno? Smile


Snadná odpověď, že to jedno je má jedno úskalí! Důkazem opaku je naše přítomnost zde Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 14:25:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Nahrávky - však já vím a beru to jako dobrodružství. Krom toho, dnes se dá hodně věcí poslechnout i dopředu - jo, pořád si čas od času koupím CD, sem tam i LP, ale to už musí být.

- Mně je to třeba úplně jedno, mě jen baví prudit - hifisti jsou velice snadný cíl, stačí napsat, že stejně slyší hovno Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 14:35:33    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Mluvím o ošizení ABX testu Foobaru. A doufám, že nečekáš, že tu budu popisovat, jak se to dělá Smile


Prečo nie? Very Happy

Ale ak niečo tvrdíš, mal by si to vedieť aj dokázať, napr. priložením logu z abx.
Ešte je otázka, čo si predstavuješ pod pojmom "velice jednoduše", koľko minút či hodín práce cca?

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 14:38:09    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Nahrávky - však já vím a beru to jako dobrodružství. Krom toho, dnes se dá hodně věcí poslechnout i dopředu - jo, pořád si čas od času koupím CD, sem tam i LP, ale to už musí být.

- Mně je to třeba úplně jedno, mě jen baví prudit - hifisti jsou velice snadný cíl, stačí napsat, že stejně slyší hovno Laughing


No, to je ještě to nejbanálnější... to voni se otřepou... ale jak jim někdo šáhne na nějaký jejich superdrahý krám... za který tolik trpěli Smile

Tak teď jsme si zkusil hádat wave a VBR 220 mp3... ani hovno... a to jsme jel přes sluchátka AKG K701... což je na zvukové detaily asi lepší než repro...

Nedokázal jsem rozlišit nic... dokonce jsme se musel přemlouvat, abych vůbec něco tipnul:

foo_abx 2.0.5 report
foobar2000 v1.4
2018-07-26 15:27:29

File A: Track No05.mp3
SHA1: 3845cbf2961392dee3ad026d760fe7c78feb4730
File B: Track No05.wav
SHA1: 0b6be887512a58182cc317f32e1023391fa87ece

Output:
DS : Primární ovladač zvuku
Crossfading: NO

15:27:29 : Test started.
15:29:58 : 00/01
15:31:03 : 01/02
15:31:37 : 01/03
15:31:54 : 02/04
15:32:25 : 02/05
15:32:32 : 03/06
15:32:42 : 03/07
15:32:50 : 03/08
15:33:07 : 04/09
15:33:15 : 04/10
15:33:15 : Test finished.

----------
Total: 4/10
Probability that you were guessing: 82.8%

-- signature --
5faf25dad3004ff5e1e515db6e38cfc5585461a7

Páni hifisti… jak bychom ošetřili, že mi ty mnou zaslané tracky neupravíte? Lze to? Pokud nějak obstojně jo, tak já bych to možná i risknul a něco Vám poslal Smile)) Nanejvýš řeknete, že to slyšíte... to mě nepřekvapí Smile)))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 14:42:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
Páni hifisti… jak bychom ošetřili, že mi ty mnou zaslané tracky neupravíte? Lze to? Pokud nějak obstojně jo, tak já bych to možná i risknul a něco Vám poslal Smile)) Nanejvýš řeknete, že to slyšíte... to mě nepřekvapí Smile)))

V tom logu jsou digitální otisky, to je to SHA1 - stačí změnit jediný bajt v souboru, a otisk bude jiný (aspoň tak by se to mělo chovat). Tohle ještě lze snadno zkontrolovat. Spíš je těžké zabránit tomu, aby si to někdo během "Play A/B" digitálně nenahrál a nezanalyzoval, než zvolí "tip". Ano, zabere to nějaký čas navíc, ale lidi jsou různý, pokud jim jde jen o to "vyhrát" nějaký flame. U souborů, které budou spektrálně hodně jiné, je to opravdu snadné - tam je to vidět okamžitě. Obecně se ale dá jít až na jednotlivé vzorky, stačí umět v nějakém editoru.


Naposledy upravil MaBat dňa Št júl 26, 2018 14:47:15, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 14:47:04    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
Páni hifisti… jak bychom ošetřili, že mi ty mnou zaslané tracky neupravíte? Lze to? Pokud nějak obstojně jo, tak já bych to možná i risknul a něco Vám poslal Smile)) Nanejvýš řeknete, že to slyšíte... to mě nepřekvapí Smile)))

V tom logu jsou digitální otisky, to je to SHA1 - stačí změnit jediný bajt v souboru, a otisk bude jiný (aspoň tak by se to mělo chovat). Tohle ještě lze snadno zkontrolovat. Spíš je těžké zabránit tomu, aby si to někdo během "Play A/B" digitálně nenahrál a nezanalyzoval, než zvolí "tip". Ano, zabere to nějaký čas, ale lidi jsou různý. U souborů, které budou spektrálně hodně jiné, je to opravdu snadné - tam je to vidět okamžitě. Obecně se ale dá jít až na jednotlivé vzorky.


Áaaa... to mě zatím nenapadlo :ú) tady někdo myslí...! Tak to je bezcenné... mp3 a wave poznáme na první pohled... to je řez na 16 a sem tam nějaký výtrysk nad 16... čím větší komprese, tím méně... dokonce to ani nemusí zaznamenat digitálně...

Takže jen to CD pánové... férově... já se dostavím a přesvědčte mě, že jste skvělí, že já hovado nic neslyším... a že to celé dává smysl Smile))) Přivezu i převodník!!!!


Naposledy upravil Michal_jbl 250ti jubilee dňa Št júl 26, 2018 14:50:19, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 14:47:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud chceš, negativní výsledek ABX uděláš (statisticky) vždycky. Stačí záměrně klikat na nesprávné odpovědi, pokud ty správné znáš. Tvůj negativní výsledek nemá pro kohokoliv jiného na jiné sestavě nijaký význam, je to tvůj výsledek, na tvém zařízení.



citácia:
Páni hifisti… jak bychom ošetřili, že mi ty mnou zaslané tracky neupravíte? Lze to?


Proč myslíš, že jsme s PMA diskutovali ty hashe v logu?

Ledaže mabat zná díru abx pluginu, jak mu podstrčit jiný soubor se stejným SHA (nepředpokládám, že generuje jiný flac s kolizním SHA) či jak modifikovat log před jeho odesláním na server foobaru (předpokládám šifrovanou linkou s ověřeným certifikátem bez MIM útoku). Zatím se tou tajnou informací nepochlubil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 14:50:32    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Pokud chceš, negativní výsledek ABX uděláš (statisticky) vždycky. Stačí záměrně klikat na nesprávné odpovědi, pokud ty správné znáš. Tvůj negativní výsledek nemá pro kohokoliv jiného na jiné sestavě nijaký význam, je to tvůj výsledek, na tvém zařízení.



citácia:
Páni hifisti… jak bychom ošetřili, že mi ty mnou zaslané tracky neupravíte? Lze to?


Proč myslíš, že jsme s PMA diskutovali ty hashe v logu?

Ledaže mabat zná díru abx pluginu, jak mu podstrčit jiný soubor se stejným SHA (nepředpokládám, že generuje jiný flac s kolizním SHA) či jak modifikovat log před jeho odesláním na server foobaru (předpokládám šifrovanou linkou s ověřeným certifikátem bez MIM útoku). Zatím se tou tajnou informací nepochlubil.


výše Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 14:52:59    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Spíš je těžké zabránit tomu, aby si to někdo během "Play A/B" digitálně nenahrál a nezanalyzoval, než zvolí "tip".


Hm, tomu vskutku nelze zabránit. Nemá to tlačítko aspoň nějaký časový limit? I když na nějakém "online" spektrometru to uvidí okamžitě....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 15:02:56    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Pokud chceš, negativní výsledek ABX uděláš (statisticky) vždycky. Stačí záměrně klikat na nesprávné odpovědi, pokud ty správné znáš. Tvůj negativní výsledek nemá pro kohokoliv jiného na jiné sestavě nijaký význam, je to tvůj výsledek, na tvém zařízení.



citácia:
Páni hifisti… jak bychom ošetřili, že mi ty mnou zaslané tracky neupravíte? Lze to?


Proč myslíš, že jsme s PMA diskutovali ty hashe v logu?

Ledaže mabat zná díru abx pluginu, jak mu podstrčit jiný soubor se stejným SHA (nepředpokládám, že generuje jiný flac s kolizním SHA) či jak modifikovat log před jeho odesláním na server foobaru (předpokládám šifrovanou linkou s ověřeným certifikátem bez MIM útoku). Zatím se tou tajnou informací nepochlubil.


Samozřejmě... já taky nemyslím, že byste mi věřili Smile budete odkazovat na jakési sestavy, gábly... pojistky (bedny těžko, tam mě těžko překvapíte Smile )

Když bychom řešili jen možnost mé zlé vůle Smile jaká by byla moje motivace prohlašovat, že není slyšitelný rozdíl mezi některými mp3 a wave? Kdybych věděl že je, není důvod to dál řešit a prostě bych mp3 nikdy nepoužíval... nic bych tím neztratil...

Netuším, jak bych měl být zainteresovaný kdykoliv poprvé prohlásit lživě, že tam není slyšitelný rozdíl... když by tam byl. Ono to není symetrické...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 15:21:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to obecně vlastnost ABX poslechového testu. Kdokoliv bude chtít, může tvůj negativní výsledek shodit. Pozitivní korektně udělaný (!) je něco jiného - "co sakra mohlo způsobit, že to poznal správně? Nějaký důvod být musel...". To už je důvod třeba pro vývojáře přehrávače, aby se podíval, zda jeho kód opravdu správně zpracovává vzorky, zda nějaké nevynechává, zda má správně udělané konverze formátů vzorků atd.

Ale od "hifistů" žádný takový report nedostane, žádný z nich nikdy žádný ABX test nedělal a dělat nebude. Jenom budou prohlašovat, jak ta nová verze/cokoliv zní líp/hůř/jinak, jak je to jasně slyšet. To je realita lidské přirozenosti, je úplně zbytečné se tomu snažit bránit. Prostě to ignoruju a takové hlášky neřeším. Už, po mnoha letech zcela zbytečné snahy....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 15:42:33    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Je to obecně vlastnost ABX poslechového testu. Kdokoliv bude chtít, může tvůj negativní výsledek shodit. Pozitivní korektně udělaný (!) je něco jiného - "co sakra mohlo způsobit, že to poznal správně? Nějaký důvod být musel...". To už je důvod třeba pro vývojáře přehrávače, aby se podíval, zda jeho kód opravdu správně zpracovává vzorky, zda nějaké nevynechává, zda má správně udělané konverze formátů vzorků atd.

Ale od "hifistů" žádný takový report nedostane, žádný z nich nikdy žádný ABX test nedělal a dělat nebude. Jenom budou prohlašovat, jak ta nová verze/cokoliv zní líp/hůř/jinak, jak je to jasně slyšet. To je realita lidské přirozenosti, je úplně zbytečné se tomu snažit bránit. Prostě to ignoruju a takové hlášky neřeším. Už, po mnoha letech zcela zbytečné snahy....


Dyť to jsem opakovaně psal...

No někteří mě tu napadli, že jsem hluchý a že mp3 "samozřejmě" poznat lze... nikdo se ale k slepému testování nepřihlásil Smile ani když jsem nabídl, že dojedu s CD Smile) Lepší důkaz jejich schizofrenie není možné asi ani najít...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
asfethan
Hifi obsluha


Založený: 01 september 2012
Príspevky: 28
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 15:47:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Co bolo za nahravky na tom testovacom CD? Aky bol ich zdroj? Boli rippnute z original audio cd, wav ponechany v povodnej podobe a potom z neho vytvorene mp3? aky zaner hudby, pripadne konkretne skladba..

Inak toto by sa mohlo fakt presunut do dakej temy s nazvom psychoakustika a nezasierat temu o DAC.

_________________
Pioneer PLX-1000 + Nagaoka MP110; Yamaha CDX-530E (AD1862N - R2R); Roksan Kandy LIII; Thiel CS 2.4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 15:53:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:

No někteří mě tu napadli, že jsem hluchý a že mp3 "samozřejmě" poznat lze... nikdo se ale k slepému testování nepřihlásil Smile ani když jsem nabídl, že dojedu s CD Smile)


A co jsi čekal? Na to mám jedinou odpověď - neřešit takové blbosti a věnovat čas svým projektům. Určitě jich máš ve frontě spoustu a času málo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 17:57:58    Predmet: Odpovedať s citátom

asfethan napísal:
Co bolo za nahravky na tom testovacom CD? Aky bol ich zdroj? Boli rippnute z original audio cd, wav ponechany v povodnej podobe a potom z neho vytvorene mp3? aky zaner hudby, pripadne konkretne skladba..

Inak toto by sa mohlo fakt presunut do dakej temy s nazvom psychoakustika a nezasierat temu o DAC.


To je přece jedno, kde se o tom píše... k D50 už stejně není co říct.

Jsou to nové nahrávky vážné hudby z CD... velmi kvalitní...
orchestr, komorní hudba a sólové housle.. vše v top kvalitě co dnes umí zvukaři. Kodek originální Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 18:18:09    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Michal_jbl 250ti jubilee napísal:

No někteří mě tu napadli, že jsem hluchý a že mp3 "samozřejmě" poznat lze... nikdo se ale k slepému testování nepřihlásil Smile ani když jsem nabídl, že dojedu s CD Smile)


A co jsi čekal? Na to mám jedinou odpověď - neřešit takové blbosti a věnovat čas svým projektům. Určitě jich máš ve frontě spoustu a času málo.


Stojí za to dokázat lidem, že si lžou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11427
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 19:40:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal, s tebou je tazka rec. Ak ti vadi, ze sa to da zistit podla orezaneho spektra v MP3, tak navrhujem nasledujuce: orez aj original CD rip, povedzme na 17kHz, a porovnavajme komprimovanu a nekomprimovanu verziu toho.

Ten ABX plugin vo foobare je asi najlepsie co sa da robit na dialku po nete a s viacerymi ludmi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11427
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 19:46:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
Mimochodem, ty VMA... ačkoliv na kalotu asi spíše lepší než průměr... mají dost kruté poklesy akustického výkonu už 45 stupňů mimo osu... už na 10 kHz je to cca 8 dB oproti 1kHz

Za mna radsej menej nez viac. Zaujimalo by ma, ake lepsie bedny, povedzme nove do 70 tis.Kc, bez zvukovodu, by si tu doporucil ty.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 20:01:37    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
... Zaujimalo by ma, ake lepsie bedny, povedzme nove do 70 tis.Kc, bez zvukovodu, by si tu doporucil ty.

Ale to je jako chtít doporučit lepší loď s dírou ve trupu. Někdo bude prostě trvat na tom, že lepší bude loď, která není děravá. Jen musí počítat s tím, že tady může být označen za militantního fanatika Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matulo_g
Hifista


Založený: 02 august 2010
Príspevky: 189

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 20:35:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:

...
Output:
DS : Primární ovladač zvuku
...


Pokial sa pri ABX teste vo foobare pouzil ako vystup DS, potom to ide cez windows mixer a ten dokaze zamaskovat pripadny rozdiel (resampling, dither, ...).

Je lepsie pouzit ASIO alebo WASAPI vystup priamo na zvukovku obidenim win mixeru.

Martin
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 20:36:26    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Michal, s tebou je tazka rec. Ak ti vadi, ze sa to da zistit podla orezaneho spektra v MP3, tak navrhujem nasledujuce: orez aj original CD rip, povedzme na 17kHz, a porovnavajme komprimovanu a nekomprimovanu verziu toho.

Ten ABX plugin vo foobare je asi najlepsie co sa da robit na dialku po nete a s viacerymi ludmi.


Ani se mi nechce vysvětlovat, proč je to špatně... stručně... ostrý ořez by byl asi poznat... mp3 to dělá jinak. Navíc 16a 17 je vidět. Na dálku je to špatně vždy.


Naposledy upravil Michal_jbl 250ti jubilee dňa Št júl 26, 2018 22:24:08, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 20:43:57    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
Mimochodem, ty VMA... ačkoliv na kalotu asi spíše lepší než průměr... mají dost kruté poklesy akustického výkonu už 45 stupňů mimo osu... už na 10 kHz je to cca 8 dB oproti 1kHz

Za mna radsej menej nez viac. Zaujimalo by ma, ake lepsie bedny, povedzme nove do 70 tis.Kc, bez zvukovodu, by si tu doporucil ty.



Neorientuju se v takových bednách... asi bych doporučil nějaké aktivy, monitory... se subwooferem, ale to vždy nějaký zvukovod má... proč ta podmínka, že bez zvukovodu?


Naposledy upravil Michal_jbl 250ti jubilee dňa Št júl 26, 2018 22:22:04, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Ďalšia
Strana 3 z 12

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist