Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Úvaha
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mýty a povery
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
janusinko
Nádejný hifista


Založený: 30 júl 2012
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Ut máj 08, 2018 12:10:27    Predmet: Úvaha Odpovedať s citátom

Nedávno som mal možnosť nahliadnúť do útrob síce už staršieho (cca 10 rokov), ale skutočne high-end-ového zosilňovača. Na prvý pohľad ma zarazilo osadenie elektosúčiastok, ktoré v porovnaní s PC komponentmi (matičné dosky, grafické a zvukové karty... ) vyzerali ako z minulého storočia. Ďalšie rozčarovanie prišlo, keď som sa detailnejšie prizrel na konektory, káble, spoje. Žiadne ušlachtilé a drahé kovy, tipoval by som to snáď na nejakú zliatinu (zrejme už skorodovanú) šedej matnej farby, pričom jedna nožička LED kontrolky mala dokonca zjavný hrdzavý povrch!

Pýtam sa teda, má vôbec zmysel investovať nemalé finančné prostriedky, ako aj vynakladať množtvo energie a času na hľadanie a obstaranie hi-tech repro/signálových káblov (Au/Ag/OCC), keď už samotná podstata a idea je zabitá pri výrobe komponentov použitím NEUŠĽACHTILÝCH materiálov a súčiastok z nich vyrobených?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut máj 08, 2018 12:14:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Hajendovi zakaznici jsou neco jako sekta, je to jen vira, zadne racio.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ut máj 08, 2018 13:33:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujímavá úvaha a zmysel, t. j. počuteľný prínos to asi mať nebude. Ale ak tú otázku položíš inak, tak to zmysel má. To, že je signál degradovaný už v zosíku, ešte neznamená, že ho musíš "degradovať" ďalej. Čo tým chcem povedať? Zlepšiť sa to nezlepší, ale určite nezhorší. Takže, aby sa ti lepšie spalo, tak si kľudne kupuj čo chceš, len od toho nečakaj zázraky a hlavne nešpekuluj. Kábel je predsa len kábel a nie je to žiadna veda. Poistkoví a kábloví alchymisti by ale určite nesúhlasili.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut máj 08, 2018 19:01:42    Predmet: Re: Úvaha Odpovedať s citátom

janusinko napísal:
... Ďalšie rozčarovanie prišlo, keď som sa detailnejšie prizrel na konektory, káble, spoje. Žiadne ušlachtilé a drahé kovy, tipoval by som to snáď na nejakú zliatinu (zrejme už skorodovanú) šedej matnej farby, pričom jedna nožička LED kontrolky mala dokonca zjavný hrdzavý povrch! ...

Aby bola už v zárodku eliminovaná evidentná "technologická snobárna", ktorou to tu zaváňa, tak v prvom rade treba vykonať objektívny posluchový test typu ABX medzi LED s hrdzavými nožičkami a LED s "ušľachtilými" nožičkami.

... mimochodom, keby si mal skutočný audiofil vyberať medzi komponentom vybudovaným výhradne z ušľachtilých materiálov a komponentom, v ktorom by vnútri bolo nasraté, tak by si určite vybral ten s "lepším" zvukom
Rofl

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janusinko
Nádejný hifista


Založený: 30 júl 2012
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Ut máj 08, 2018 21:03:09    Predmet: Re: Úvaha Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
janusinko napísal:
... Ďalšie rozčarovanie prišlo, keď som sa detailnejšie prizrel na konektory, káble, spoje. Žiadne ušlachtilé a drahé kovy, tipoval by som to snáď na nejakú zliatinu (zrejme už skorodovanú) šedej matnej farby, pričom jedna nožička LED kontrolky mala dokonca zjavný hrdzavý povrch! ...

Aby bola už v zárodku eliminovaná evidentná "technologická snobárna", ktorou to tu zaváňa, tak v prvom rade treba vykonať objektívny posluchový test typu ABX medzi LED s hrdzavými nožičkami a LED s "ušľachtilými" nožičkami.

... mimochodom, keby si mal skutočný audiofil vyberať medzi komponentom vybudovaným výhradne z ušľachtilých materiálov a komponentom, v ktorom by vnútri bolo nasraté, tak by si určite vybral ten s "lepším" zvukom
Rofl


Ide skôr o fakt, že človek všade číta z akých vzácnych kovov sa vyrába kabeláž k hi-fi komponentom, a že musí byť tienená, aby nedochádzalo k rušeniu prenášaného signálu vplyvom okolitého elektromagnetického smogu. Ak sa nemýlim, všetko to začalo pozlátenými konektormi, potom prišli postriebrené/strieborné káble a teraz najnovšie sa do procesu výroby hi-tech materiálov vložila aj nanotechnológia v metalurgii pri výrobe usmernených častíc Cu ako aj Ag. Toto všetko má za cieľ jediné, čo najrýchlejší prenos elektrického signálu, ktorý má byť vedený čo najefektívnejšie, bez strát a prekážok v ceste.
Kladiem si rečnícku otázku, keď sa tak veľmi kladie dôraz na hi-tech materiály pri kabeláži, prečo sa tieto zásady nepoužívajú aj pri návrhu a konštrukcii komponentov? V spomínanom zosilňovači som nevidel ani jeden tienený kábel a tie zväzky káblov s konektormi čo tam boli, boli snáď z obyčajnej výrobnej linky Foxconn za pár centov Very Happy O ušlachtilých a drahých kovoch tu nemá cenu ani hovoriť.
Zamýšľam sa teda nad tým, ak je počutelný rozdiel (čo určite je) medzi obyčajnou meďenou dvojlinkou a trebárs striebornými Crystal Cable, tak by mal byť kvalitatívne zvukovo lepší aj zosilňovač, do ktorého by boli implementované všetky tieto striktné audiofilné zásady a materiály.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut máj 08, 2018 21:51:48    Predmet: Re: Úvaha Odpovedať s citátom

janusinko napísal:
...
Ide skôr o fakt, že človek všade číta z akých vzácnych kovov sa vyrába kabeláž k hi-fi komponentom, a že musí byť tienená, aby nedochádzalo k rušeniu prenášaného signálu vplyvom okolitého elektromagnetického smogu.
...
Moc veľa čítaš o veciach ktorým nerozumieš.
... ja napr. úplne v pohode používam aj netienené signálové káble ... a naopak poznám prípady, kedy si niektorí občania za účelom "zlepšenia zvuku" iniciatívne prekáblovali (dali prekáblovať) celý zosilovač drátmi rádovo drahšími/ušľachtilejšími, no s počuteľne negatívnym výsledkom Laughing

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: St máj 09, 2018 05:15:42    Predmet: Odpovedať s citátom

janusinko - počutelný rozdiel medzi obyčajnou medenou dvojlinkou a trebárs striebornými Crystal Cable NIE JE FYZIKÁLNE možný.
No niektorí to tvrdiť budú. O to smutnejšie, ak majú vzdelanie v odbore elektro.
Smile

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št august 02, 2018 08:38:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Najnovší domáci trend v Highende.... "Evolúcia poznania" sa nezastaví Exclamation
citácia:
Jedna věc je hluk disků s plotnama a druhá jiný zvuk ssd vs. plotny.
Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št august 02, 2018 08:49:16    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Najnovší domáci trend v Highende.... "Evolúcia poznania" sa nezastaví Exclamation
citácia:
Jedna věc je hluk disků s plotnama a druhá jiný zvuk ssd vs. plotny.
Rolling Eyes


A čo Vás to trápi. Question

Ked to niekdo počuje a vadí mu to tak hladá pre seba lepšie riešenie.

Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št august 02, 2018 08:55:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak niekto toto "počuje" a hľadá riešenie ,tak nech navštívi Chocholouška..Ten na to riešenie nájde. Ale "trvale udržateľný ekonomický rozvoj" musí byť a "vo tom to je". Ale možno to je len z tej horúčavy Wink , čo by bol lepší prípad..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št august 02, 2018 09:04:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Ked to nepočujete ste hluchý a potom sa už vobec nečudujem že ani rozdiel v DAC , zosikoch, kábloch,poistkách atd. Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 02, 2018 09:15:13    Predmet: Odpovedať s citátom

a mozno najlepsie riesenie by bol bezdiskovy pocitac bootujuci po sieti :-) to by nehucali motorky diskov a ani elektrony v cipoch flash diskov by "nevrneli" :)))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št august 02, 2018 09:21:46    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Blackberry
Lepšie byť hluchý (to bol aj Beethoven..), ako perspektívny dlhodobý Chocholouškov pacient. Taká výrazná progresia "schopností" končí aj zbavením svojprávnosti.. Exclamation
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št august 02, 2018 09:52:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes je mimoriadna úroda objavov, vznikol aj lineárny spínaný zdroj!
citácia:
Jelikož absolutním řešením je použití baterií, vydal se Dr. Feickert touto cestou již před pár lety. Výsledkem byl vynikající produkt, který ovšem nebyl levný… Proto bylo rozhodnuto vyvinout a přenést klady bateriového zdroje do lineárního spínaného zdroje za zlomek ceny, ovšem při zachování pozitiv.

Už aby sa ochladilo..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št august 02, 2018 09:54:00    Predmet: Odpovedať s citátom

A co rozdíl mezi zvukem HDD a SSD v NASu? I tenhle rozdíl je na příslušných fórech reportován Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št august 02, 2018 09:57:01    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
lineárního spínaného zdroje


Zřejmě má na přívodním kabelu spínač...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št august 02, 2018 10:11:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemůžu se potom divit, že mí kámoši, bigbíti, mají kolikrát hifisty za paka:-)
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Št august 02, 2018 16:38:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Jardo

Už aby tě odbanovali. Než dostaneš doživotního bana, tak abys jim ještě něco stačil vysvětlit. I když silně pochybuji. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St august 08, 2018 13:29:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Smile , zaujímavá debata "odborníkov", pekná je táto "mlha"
citácia:
LS me zahrnul spoustu informaci ve smyslu “paklize chci merit toto, musim vedet ono..,”.

Reč je pritom o meraní výkonu. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: St august 08, 2018 15:07:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty kecy,co plodí jsou fakt "na úrovni".
No ale je to zlatoušec. Prý. Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St august 08, 2018 15:49:38    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:

citácia:
LS me zahrnul spoustu informaci ve smyslu “paklize chci merit toto, musim vedet ono..,”.

Reč je pritom o meraní výkonu. Wink


Podle mě mlží kvůli tomu hudebnímu výkonu. Buď má měkké trafo nebo něco poddimenzované, takže zesilovač zřejmě nemá silnou stránku v dlouhodobém dodání nominálního "sinusového" výkonu. Podobně to měly/mají zesilovač NAD. Pak je třeba mlžit, a la BF, že vlastně stačí výkon na pokrytí špiček.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St august 08, 2018 15:56:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Zesilovač je jen tak dobrý, jako je jeho příběh.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: St august 08, 2018 16:28:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavle.

Ty se s Lachimem znáš a víš co dovede vyplodit za fantasmagorie.
Ale nicméně nelze mu upřít snahu se dostat na vrchol poslechové špičky.
Ale nemusel by k tomu provozovat ty děsný kecy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St august 08, 2018 16:59:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslel jsem spíš tu Luďkovu mlhu. U Michala je mi to tak nějak jedno, ale u Luďka mi to už vadí, i když jsem si myslel, že je to z dobrého úmyslu.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
stano30
Hifista


Založený: 10 november 2013
Príspevky: 239

PríspevokZaslal: St august 08, 2018 19:26:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja len dúfam, že všetky tie reči ustúpia spolu s touto horúčavou. Rád som čítal tieto fóra, ale tento rok je toho na mňa veľa, mám pocit, že na čokoľvek kliknem všade káble, koncovky... Boxer ma na HN bann, mne sa hádať nechce.Pride mi zvláštne, že lachim ti tam sekol bann a teraz pretláča sroll na Highendforum.cz, vidim to na limitovanú edíciu bimotore II, pre majetných. PMA a BVa spojte sily a vyrobte ultimatívny kábel, Boxer vymyslí omáčku okolo a bol by v tom čert keby to nevyslo Laughing BVa ma nepokrytú časť trhu, a kým nezačne pretláčať káble a iné tajomstvá, do highendu sa nezaradí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St august 08, 2018 19:56:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Kromě té debaty o měření výkonu, ví se něco bližšího o Bimotore mkII ? Nějaké fotky, čím se liší od předchozích zesilovačů ?
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St august 08, 2018 20:51:52    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Kromě té debaty o měření výkonu, ví se něco bližšího o Bimotore mkII ? Nějaké fotky, čím se liší od předchozích zesilovačů ?


Sice nevím, jak to uspokojí Tvou přirozenou zvědavost, ale je to 2x velký Šroll v můstku, stavěl to Syčák před pár lety, těžká potvora asi 80kg. Žádné bližší specifikace nikde nenajdeš. Přikládám fotku kusu zesilovače, před 2 lety u Lachima, měření rušení. Už se o tom zes. víckrát mluvilo.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St august 08, 2018 22:00:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Dík za fotku, ale jak může někdo stavět Luďkuv zesilovač, když o něm nikomu nic neřekne, tomu nerozumím.
Ale neřeš to, prostě asi jenom neznám souvislosti.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St august 08, 2018 22:07:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Evidentne existuje vyjimka.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: St august 08, 2018 23:07:01    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Myslel jsem spíš tu Luďkovu mlhu. U Michala je mi to tak nějak jedno, ale u Luďka mi to už vadí, i když jsem si myslel, že je to z dobrého úmyslu.


K cemu by ta mlha slouzila, kdyz ten zesik dava kolem 550w do 8, to by me fakt zajimalo Smile

_________________
Omlouvám se, jsem hifitele Smile

Když se na světe objeví opravdový génius, pozná se podle toho znamení,že se všichni hlupci proti němu spolčí. JONATHAN SWIFT
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mýty a povery Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist