Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Úvaha
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mýty a povery
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5842
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št august 09, 2018 15:45:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Nojo, planáry, ty umíme taky. Pár švestiček z mojí zahrádky 100-500W Laughing
ps. dělat 200um Cu na 100um nosiči není až tak jednoduchý. Můžu vyfotit v detailu..
Vzorky navržený od "profesionálů" s 35um Cu byly naprosto nepoužitelný.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !


Naposledy upravil danhard dňa Pi august 10, 2018 08:59:25, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi august 10, 2018 00:00:02    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
Nejsem ekologickej dobytek, A-čko mi přes práh nesmí.
Letos by se to prodražilo ještě o klimatizaci Laughing
Nesrovnalosti v parametrech:.....


Máš ve všem pravdu, ale musíš uznat, že design mají moc pěknej.
Skoro to vypadá, jako by jim to navrhoval Lubo (Joshua).

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi august 10, 2018 00:28:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdo je tady nejvyšší arbiter ohledně dyzajnu ? Řekl bych, že to není Luboš (myslím dyzajm elektrickej...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi august 10, 2018 07:02:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Arbitr elegance byl Petronius, nicméně mu to nepomohlo.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi august 10, 2018 07:47:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Ač to ve zdejší společnosti vyznívá trochu jako žert, nicméně myslel jsem to vážně - jako uznání člověku, o němž si myslíte, že svojí prací směřuje tuhle partu kupředu. Vím, že upřednostňujete spíše negativní povahové vlastnosti, ale zkuste se pro jednou přemoci.... Laughing .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi august 10, 2018 08:38:51    Predmet: Odpovedať s citátom

https://cs.wikipedia.org/wiki/Design
Měl jsem na mysli design ve smyslu vnějšího vzhledu, případně uspořádání ovládacích prvků a konektorů. Na to je myslím Lubo opravdu expert.
V žádném případě si nemyslím, že by (až na nějaké amatérské pokusy) byl návrhář elektroniky, zapojení nebo plošných spojů.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi august 10, 2018 10:44:02    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
jsem napsal LŠ e-mail s mými výhradami k udávání hudebního výkonu a s výhradami k potenciálním problémům můstkového zapojení. Doufám a věřím, že mi LŠ odpoví. Odpověď pochopitelně nebudu ventilovat fomou CTRL-C a CTRL-V, ale dám vědět, jestli mě odpověď obsahově uspokojila či ne a zda přinesla odpovědi na položené otázky.


BV napísal:

2 PMA
Vy očakávate nejakú realistickú, faktickú odpoveď? Nie "dymovú clonu" ale fakty? Pamätáte si debatu možno pred 3-4 rokmi, so sľubom približne v znení "merania budú o pár týždňov"?? Nerobte si ilúzie. Wink


Takže nedošlo na e-mailovou odpověď, ale Luděk zavolal a řešili jsme otázky po telefonu Wink . Mimochodem, tak nějak normálně, jelikož oba víme, o co jde.

Na transformaci do psané formy na fórum si, na rozdíl od jiných, troufnu Wink

Ad můstek
Luděk zesilovač Bimotore mkII nevyvíjel, nestavěl a tudíž ani neměřil. Došlo k dohodě o použití jeho modulů do můstkového zapojení. Hotový můstkový zesilovač mu předal k měření Lachim a žádal měření do 8 ohmů, takže se to tak změřilo.
Moduly samotné zvládají provoz do 4 i do 2 ohm, ale v případě můstku a zátěže 2 ohm je to už na 1 modul ekvivalent zátěže 1 ohm a na to to není navržené. Nicméně zafungují ochrany.

Ad hudební výkon
Luděk jej považuje z praktického hlediska za důležitý. Zejména i proto, že jde cestou měkčích traf a sinusový a "hudební" výkon se tudíž liší víc, než u zesilovače s "tvrdým" trafem. Měkčí trafa volí z důvodu menších nabíjecích proudových špiček uvnitř krabice, snížení rušení v krabici a snížení vlivu na obvody elektroniky.

Takže takto, věcně, komentovat to nebudu, jelikož můžu mít v některých ohledech jiný technický názor, ale tak už to chodí a v rozmanitosti je krása života.

Mlha se nekonala.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Pi august 10, 2018 10:51:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Luděk zesilovač Bimotore mkII nevyvíjel, nestavěl a tudíž ani neměřil

Toto mne zaujalo. Takže když hentenoný (rozuměj asi Syčák a Machalik +....???) ten MKII stavěl, a je to dle zlatoušce Lachimoviče o level až dva výše než Luďkův MKI, jsou ti hentenoný lepší než LŠ. Tak mi to z toho vyplývá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi august 10, 2018 11:04:33    Predmet: Odpovedať s citátom

No comment.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11427
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi august 10, 2018 11:29:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Z krabice o level az dva vacsej, o level az dva lepsi zvuk.

Ale 2 zosilnovace v mostiku sumia viac, nez jeden zosilnovac napriamo. Tak mozno v tom je to tajomstvo uspechu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi august 10, 2018 12:38:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Vypůjčil jsem si jednu fotku (hlavně pro OPA) z HE fóra a trochu si s ní pohrál ve Photo programu. Jsou vidět 4 moduly Šroll a 6 chladičů. Moduly mají zřejmě heat-pipe chlazení.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Pi august 10, 2018 13:59:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud by finální stavbu (tzn. od LŠ jen oživené moduly) opravdu realizovala Brněnská klika, tak smekám před jejich nadšením a odvahou, bez jakékoliv ironie! Ale s ohledem na složitost té konstrukce tomu nějak nemohu uvěřit...

Jinak nemá smysl se tomu posmívat. Toto je opravdický highend, z hlediska konstrukce, výkonu i ceny. A k správnému HE neodmyslitelně patří i hezká pohádka a trochu mlhy, bez které by to žádný skutečný HE-man nekoupil. A na tom není nic špatného, když chce někdo něco takového a je ochotný to zaplatit - jeho svobodná volba a peníze. Navíc Šroll (co sem měl možnost slyšet) hrál vždy velice dobře.

Ad validní měření - neblázněte, toto HE-mani neřeší, bo tomu v drtivé většině stejně nerozumí. To je stejný kulatý čtverec, jako prudit s dotazem na případný slepý test Very Happy

V minulosti jsem takto dlouho domlouval srovnávací test původního Šrolla a první verze SPaudia A400. Když už bylo vše domluvené a majitel Šrolla souhlasil, neprozřetelně jsem zmínil možnost slepého testu a rázem nebyl čas ani zájem Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Pi august 10, 2018 14:24:07    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Moduly mají zřejmě heat-pipe chlazení.

Myslíte tyto topenářské Cu-trubky?
http://www.highendforum.cz/download/file.php?id=6379
Možné to je, ale s ohledem na rozdílnou konstrukci bedny oproti původnímu Lyrikovi mi to zde nedává moc smysl. Ono to reálně až zas tak velký výkon nemá (s ohledem na velikost bedny a chladičů). Tady spíš půjde o lokální odvod tepla z těch několika výkoňáků.

PS: Já původně myslel, že je to stínění na kabely Very Happy
Ostatně, pro skutečný HE ty trubky měly být min. stříbrné (masiv) a povrchově zlacené, určitě by to bylo slyšet...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Pi august 10, 2018 14:43:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Krecek napísal:
PMA napísal:
Moduly mají zřejmě heat-pipe chlazení.

Myslíte tyto topenářské Cu-trubky?
http://www.highendforum.cz/download/file.php?id=6379
Možné to je, ale s ohledem na rozdílnou konstrukci bedny oproti původnímu Lyrikovi mi to zde nedává moc smysl. Ono to reálně až zas tak velký výkon nemá (s ohledem na velikost bedny a chladičů). Tady spíš půjde o lokální odvod tepla z těch několika výkoňáků.

PS: Já původně myslel, že je to stínění na kabely Very Happy
Ostatně, pro skutečný HE ty trubky měly být min. stříbrné (masiv) a povrchově zlacené, určitě by to bylo slyšet...


To nemože zvárať ,pájkovať hocikdo. Musí na to mať papier a štátne skušky. Very Happy

Med zoxiduje na vzduchu a netreba ju pozlacovať, zhoršil by sa aj odvod tepla. Cool


Naposledy upravil BlackBerry dňa Pi august 10, 2018 14:54:45, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi august 10, 2018 14:53:16    Predmet: Odpovedať s citátom

heat-pipe bych svařovat nedoporučoval. Wink
EDIT:
Tak jsem si prohlédl fotky na highendforum a už si nejsem tak jistý. Tohle vypadá na nějaké DIY heat-pipe. Ale jak by se to dalo udělat nevím.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi august 10, 2018 21:04:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě k tomu hudebnímu výkonu. Ono to nemusí být tak složité. Stačí změřit trvalý sinusový výkon a současně napájecí napětí konců. Potom vypnout signál a změřit napájecí napětí naprázdno. Z toho se dá snadno vypočítat, jaký by čistě teoreticky mohl být maximální hudební výkon. Druhá věc je, jaká je dynamika poklesu napájení při zapnutí signálu. I to by se dalo změřit, ale u každého zesilovače to bude jiné podle dimenzování zdroje (zejména filtrační kondenzátory) takže se to bude velmi těžko porovnávat.
Podstatné je, že z toho měření na zdroji se dá jednoznačně říct, jakou hodnotu hudební výkon nemůže překročit a když bude někdo tvrdit něco výrazně jiného, tak prostě kecá.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi august 10, 2018 21:15:33    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Ještě k tomu hudebnímu výkonu. Ono to nemusí být tak složité. Stačí změřit trvalý sinusový výkon a současně napájecí napětí konců. Potom vypnout signál a změřit napájecí napětí naprázdno. Z toho se dá snadno vypočítat, jaký by čistě teoreticky mohl být maximální hudební výkon.


To ne. Spíš měřit na výstupu zesilovače bez zátěže a se zátěží. Protože v závislosti na topologii může být na koncích velký úbytek napětí a nelze předpokládat, že je vždy řešený zvýšením napětí pro VAS nebo budič.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi august 10, 2018 21:34:43    Predmet: Odpovedať s citátom

A nebo tak. Ale v každém případě z toho vyplyne, že hudební výkon nemůže být dvojnásobkem sinusového, pokud to není vyloženě zprasené. To jsem měl hlavně na mysli.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi august 10, 2018 23:53:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Vaše starosti na mou hlavu - jakoby to nebylo zcela k hovnu, jen si leštíte ego.... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So august 11, 2018 15:49:53    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Vaše starosti na mou hlavu - jakoby to nebylo zcela k hovnu, jen si leštíte ego.... Laughing

Možná si tu povídáme o věcech, které nejsou až tak životně důležité.
Ale jestli je něco zcela k hovnu, tak jsou to přesně takové útočné nešťastné výlevy, jaký jsi právě napsal.
Bohužel Ti asi nedochází, že tím postupně (protože to není poprvé) ztrácíš kredit, který jsi zaslouženě získal roky tvrdé práce a hromadou vyrobených zesilovačů.
Napiš něco technického k věci, nebo se pochlub novinkami, které jsi vymyslel a věř, že tím uděláš radost nejenom mě, ale i spoustě dalších lidí.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: So august 11, 2018 17:55:21    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Vaše starosti na mou hlavu - jakoby to nebylo zcela k hovnu, jen si leštíte ego.... Laughing


Proc na Vasi hlavu, nikdo Vas to cist nenuti. Fakt nechapu Smile

_________________
Omlouvám se, jsem hifitele Smile

Když se na světe objeví opravdový génius, pozná se podle toho znamení,že se všichni hlupci proti němu spolčí. JONATHAN SWIFT
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mýty a povery Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist