Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

VEĽKÝ SUBJEKTÍVNY TEST KAZIET - CC (Tape review -cassette)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 63, 64, 65  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 13:12:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Testování ? A v jakém slova smyslu ?Spíš je to třiapadesát stránek keců vo hovně a leštění ega...Třiapadesát stránek ryze subjektívních kydů má jakou vypovídací hodnotu ? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 13:26:19    Predmet: Odpovedať s citátom

á - vitaj Kazzi !
Som rád že konečne toto vlákno nabralo zmysel - síce tvojím príspevkom - a až na 54. strane, ale nikdy nie je neskoro !!
Radšej neskoro ako nikdy!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 13:34:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Japonská sršeň taky nemá mezi včelama kámoše a v důsledku je akorát žere.... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 13:37:26    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Japonská sršeň taky nemá mezi včelama kámoše a v důsledku je akorát žere.... Laughing


Question
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 14:10:36    Predmet: Odpovedať s citátom

tak teraz kus k veci zase Smile

Nedalo a po prvom fiasku (a mojej chybe) s kazetou AGFA C-DX II S došlo k opakovaniu testu - bolo treba trošku jej dať času a pohrať sa s ňou - lebo naznačila skvelý potenciál a kvality, len tam bolo nejaké ALE.
Nahral som ju štandardne do +2 dB - hrala fajn, len špičky vo výškach boli skreslené. Dosť nepríjemným spôsobom.
Takže som ju nahral ešte raz - so špičkami do 0 dB - sem tam preblik do +1-2 dB (fakt len sem tam).
Všetko sa prečistilo - znormálnilo - skľudnilo.
Zvuk aj v špičkách nabral správne dimenzie - celé spektrum je pekne zastúpené, dynamika a čistota berie dych.
Šum je nepatrný. Drop-outy žiadne. Zaujímavé vzhľadom na to, že ide o pravý chromdioxid. Ten vraj podlieha rýchlejšie času a dochádza k výpadkom a menšej vybuditeľnosť. Tá nižšia sa kus prejavila aj tu - prepad asi 3-4 dB - ale pri počúvaní dynamika ostala fajn, ani šum nebol badateľný.
Občas to chce holt trochu času a odstup. A individuálny prístup.

Takže update TEST AGFA C-DX II S 90 Super chrome - pravý chromdioxid - dvojitá poleva. Skvelá kazeta - špičková - len to chce menej vybudiť - dať pozor aby to moc nešlo cez 0 dB - najlepšie vôbec.

2 thumbs up



Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 15:59:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapci nedate si to vysvetlit😄
To ze badas po nahravke true chrom na svojom magici pokles vystupu nie je starnutim, je to vlastnost materialu plus nemoznost vonkajsej kalibracie stroja, ktory je velmi pravdepodobne nastaveny na pasky typ II japan
Este True chrom nema taku vybuditelnost ako pseudo ale zasa jeho sum je nizsi teda dyn. rozs. ostava rovnaky akebo skor vacsi
Takze modulovat opatrne niekde okolo -6 az 0 db VU podla kazety a stroja

Vacsina japan kazetakov nedokaze true chrom ani nakalibrovat (vonkajsimi tocitkami)
Viem ze tuto schopnost ma Pioneer ct959 a Technics rs bx 646
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 16:11:32    Predmet: Odpovedať s citátom

volakde na začiatku sa tu spomínalo že tento celý test je len o hladaní vhodnej kazety pre moj pioneer - keďže nemá kalibráciu.
Teraz, po nejakom čase a pár otočených kazetách môžem nesúhlasiť.
Hrajú skvele tak TDK ako aj Maxell, Basf, Sony, Agfa či Fuji .. proste hrá to tak dobre ako to len s danou kazetou ide.
A nstar - to som nevedel že pravý chrom sa nedá tak vybudiť - tak díky za info - budem na to myslieť.
Teraz som nahrával Fuji JP IIx-pro a tá je vybudená presne ako pri zázname - hrá skvostne. Neviem aké má zloženie - ale asi to neni chromdioxid. Teda podľa vône -Smile
Nemá nijaký pach. Ale je úplne tmavá - čierna.
Double coating.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 16:42:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Pár foto k vlajkovej lodi firmy Fuji - chromovej Fuji JP-IIx pro
Neskúšal som ju zatiaľ tlačiť do extrémov - aj keď starý pôvodný záznam na nej ma šokoval práve vybuditeľnosťou - toto je taký predtest.
Nahrávka bola robená do 0-2 dB max a kazeta ju aj "podržala" - výpadky som nezaznamenal - zvuk úžasný, šum nepočuť.
Dizajn krása - prikladám fotky.
Vcelku málo vídaná kazeta. Obal je zo ZII - tak som kúpil - ale im to spolu pristane. Neuveriteľne mini pôsobí v skutočnosti tá kazeta v tom puzdre. Na fotke to asi tak nevidno. Oproti klasickému puzdru to je šok.

Na štítku je pôvodný nápis nahrávky - ja som tam dal iné.









Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 18:12:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Čučnite na toto,to je D.Jovanie...
https://www.youtube.com/watch?v=1fZQbkZifQ8&feature=youtu.be

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 18:18:43    Predmet: Odpovedať s citátom

to tam má nejak uvolnené kladky nie ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 18:18:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer:
Už sme to tu raz riešili, Fuji je Beridox. Všetky Japan Fuji typ II sú Beridox, jedno či dve vrstvy. Iné sú jedine Fuji, ktoré nie sú Japan Smile
Ostatne aj tá Axia JZ čo som ti poslal je Beridox dual layer, všetky superferro Fuji sú Beridox, keď sú Japan Very Happy

Aj tá Axia je superslim, ľudia neznášali tú otočenú kazetu v obale, pri manipulácii ľahko mohlo dôjsť k fyzickému kontaktu prstov a pásky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 18:21:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Ňo tak to Designer,dnes uvidím či stihnem niečo ponahrávať na Tehnicse pre teba,malé drobnosti sa dejú,predsa len stál roky pod stolom,musím ešte prečistiť mikrospínače v kazet.priestore,tie čo identifikujú typ kazety,sem tam to preskočí na iný typ a ešte prepajkovať na plošňáku vstup/výstup konektory,asi ukývané zachrapotávajú,brum odstránený a ešte potom kontrola nastav hláv a demagnetizacia.Inak hrá v poho,zatial čo som testoval záznam na TDK Ad,MA aj Sa-X a Maxell UD II tak jedna ku jednej bez pomoci zdvihu Bias-u.
_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 18:22:21    Predmet: Odpovedať s citátom

okej - kde si schovaný ?
Takže beridox - ale hrá to ako delo (citát EZ ...)
Mne sa ten superslim nehorázne páči !!!
Padlo rozhodnutie vybaliť tú Axiu Laughing


Naposledy upravil Designer dňa Ne august 26, 2018 18:25:56, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 18:24:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer napísal:
to tam má nejak uvolnené kladky nie ?

Všetko robí manualne za pmoci šikovných prstov,na profi strojoch no problem robiť scratch a breaking,dá sa to.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 18:24:31    Predmet: Odpovedať s citátom

EZ647 napísal:
Designer:
Už sme to tu raz riešili, Fuji je Beridox. Všetky Japan Fuji typ II sú Beridox, jedno či dve vrstvy. Iné sú jedine Fuji, ktoré nie sú Japan Smile
Ostatne aj tá Axia JZ čo som ti poslal je Beridox dual layer, všetky superferro Fuji sú Beridox, keď sú Japan Very Happy

Aj tá Axia je superslim, ľudia neznášali tú otočenú kazetu v obale, pri manipulácii ľahko mohlo dôjsť k fyzickému kontaktu prstov a pásky.


super - neskutočne sa teším - aj na kopu nahrávok. Kludne aj niečo môže byť z tých pásov čo mal otec.
Pošlem pár kazetiek ? Kým je deck ešte tam.
V poslednom čase sa mi celkom zalúbili aj niektoré remixy z 80. rokov.
V utorok kazety u vás ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 18:28:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer napísal:
okej - kde si schovaný ?
Takže beridox - ale hrá to ako delo (citát EZ ...)
Mne sa ten superslim nehorázne páči !!!


Mám aj Sony, TDK a Maxell superslim obaly, a nepotrebujú otáčanie kazety, aj keď niesú tak tenké, ale sú hodne tenké Smile
JPIIXPRO hraje dobre, lebo je to ich najvyššia rada pre rok 1992, v novších rokoch sa im nadávalo Fuji ZII. Alebo Axia K2.

Pre zaujímavosť, Fuji metal majú častice Metallix, Axia metal sa uvádza že majú Metallix 3-layer. U Fuji to sú zase model 1992 JP Metal, alebo novší Metal Z.

Inak som tu stále, ale som tak lenivý že som nebol schopný spraviť kazety od teba na web, už som to mal mať hotové a možno ešte len začnem, asi do polnoci určite Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 18:32:29    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som včera a dnes žhavil tu aj iné vlákna - už budem za konšpirátora a tak Very Happy

Ale tá AGFA nedala pokoj - tak som ju uzavrel - fakt kvalitka - aj výšky ako víno - po stiahnutí vybudenia.
No a túto FUJI by som zas chcel vyskúšať viac vybudiť Razz lebo pôvodná nahrávka bola unikatne hlasno a bez skreslenia - len či po toľkých rokoch ešte bude možné do nej natlačiť takú palbu.
No a dnes som stihol objednať pár kazetiek - zaujímavých a použitých. Dokonca jeden total TOTL - už sme ho preberali - unikát


Naposledy upravil Designer dňa Ne august 26, 2018 18:36:54, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 18:35:48    Predmet: Odpovedať s citátom

No Agfa, spokojnosť, každá kazeta má svoj vhodný výkon vybudenia aby sa dala použiť, alebo skoro každá.
Na dvojhlave testujem tak že nastavím vždy +4db výkon a potom počúvam výsledok. U trojhlavy je to rýchly proces, nájdenie vhodného výkonu k danej kazete je behom niekoľkých sekúnd.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 18:38:34    Predmet: Odpovedať s citátom

EZ647 napísal:
No Agfa, spokojnosť, každá kazeta má svoj vhodný výkon vybudenia aby sa dala použiť, alebo skoro každá.
Na dvojhlave testujem tak že nastavím vždy +4db výkon a potom počúvam výsledok. U trojhlavy je to rýchly proces, nájdenie vhodného výkonu k danej kazete je behom niekoľkých sekúnd.


Bude aj to - keď tuto Daniel bude tak láskavý a dokončí údržbu a zrobí nejaké nahrávky Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 18:47:51    Predmet: Odpovedať s citátom

nejaké splnené sníčky



Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 19:23:19    Predmet: Odpovedať s citátom

TDK SA je moc pekná, stále je to hanba, ale nemám túto verziu Very Happy Jedine Japan SA-X v tomto prevedení.
Basfy sú dosť luxusné tiež, cr-s pásky majú celkom dlhú históriu u Basfu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 19:30:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Zrovna tú TDK SA by som mal mať koncom týždňa ešte jednu.
Nie novú a zabalenú, ale peknú - ak by si chcel ...
Takúto istú.
Tú CR-S som ešte nenahrával - panuje zvedavosť Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 19:36:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer napísal:
EZ647 napísal:
Designer:
Už sme to tu raz riešili, Fuji je Beridox. Všetky Japan Fuji typ II sú Beridox, jedno či dve vrstvy. Iné sú jedine Fuji, ktoré nie sú Japan Smile
Ostatne aj tá Axia JZ čo som ti poslal je Beridox dual layer, všetky superferro Fuji sú Beridox, keď sú Japan Very Happy

Aj tá Axia je superslim, ľudia neznášali tú otočenú kazetu v obale, pri manipulácii ľahko mohlo dôjsť k fyzickému kontaktu prstov a pásky.


super - neskutočne sa teším - aj na kopu nahrávok. Kludne aj niečo môže byť z tých pásov čo mal otec.
Pošlem pár kazetiek ? Kým je deck ešte tam.
V poslednom čase sa mi celkom zalúbili aj niektoré remixy z 80. rokov.
V utorok kazety u vás ...

Ale veď kazetky mám a dosť ca.20 ks čo dávam ku deck-u tak na to kľudne ponahrávam niečo,netreba posielať.
No a akurát som vypájkoval a urobil údržbu konektorov IN/OUT a tiež prečistil mikros spínače identifikácie kaziet,zatial to vyzerá dobre,idem späť napájkovať,potom kontrola a aj kalibrácia hláv,odmagnetizovanie a snáď do hoˇky aj nahrávam z vinylov.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 19:37:24    Predmet: Odpovedať s citátom

No a toto je č.2 v zbierke - ostáva tam pôvodne nahratý Camouflage - parádička

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 19:38:42    Predmet: Odpovedať s citátom

daniel00421 napísal:
Designer napísal:
EZ647 napísal:
Designer:
Už sme to tu raz riešili, Fuji je Beridox. Všetky Japan Fuji typ II sú Beridox, jedno či dve vrstvy. Iné sú jedine Fuji, ktoré nie sú Japan Smile
Ostatne aj tá Axia JZ čo som ti poslal je Beridox dual layer, všetky superferro Fuji sú Beridox, keď sú Japan Very Happy

Aj tá Axia je superslim, ľudia neznášali tú otočenú kazetu v obale, pri manipulácii ľahko mohlo dôjsť k fyzickému kontaktu prstov a pásky.


super - neskutočne sa teším - aj na kopu nahrávok. Kludne aj niečo môže byť z tých pásov čo mal otec.
Pošlem pár kazetiek ? Kým je deck ešte tam.
V poslednom čase sa mi celkom zalúbili aj niektoré remixy z 80. rokov.
V utorok kazety u vás ...

Ale veď kazetky mám a dosť ca.20 ks čo dávam ku deck-u tak na to kľudne ponahrávam niečo,netreba posielať.
No a akurát som vypájkoval a urobil údržbu konektorov IN/OUT a tiež prečistil mikros spínače identifikácie kaziet,zatial to vyzerá dobre,idem späť napájkovať,potom kontrola a aj kalibrácia hláv,odmagnetizovanie a snáď do hoˇky aj nahrávam z vinylov.


Dancing happy Cheers Guitar
šikovný pane
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 19:46:05    Predmet: Odpovedať s citátom

tento týždeň by mohla prísť aj HD8 od Denonu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 19:57:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer napísal:
tento týždeň by mohla prísť aj HD8 od Denonu


Díky, TDK SA, ja si počkám na novú Razz

Hmm Denon HD8? to rúbeš už celkom vysoko do nepreskúmaných vôd Razz tak som zvedavý to na to povieš Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 21:16:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer napísal:
daniel00421 napísal:
Designer napísal:
EZ647 napísal:
Designer:
Už sme to tu raz riešili, Fuji je Beridox. Všetky Japan Fuji typ II sú Beridox, jedno či dve vrstvy. Iné sú jedine Fuji, ktoré nie sú Japan Smile
Ostatne aj tá Axia JZ čo som ti poslal je Beridox dual layer, všetky superferro Fuji sú Beridox, keď sú Japan Very Happy

Aj tá Axia je superslim, ľudia neznášali tú otočenú kazetu v obale, pri manipulácii ľahko mohlo dôjsť k fyzickému kontaktu prstov a pásky.


super - neskutočne sa teším - aj na kopu nahrávok. Kludne aj niečo môže byť z tých pásov čo mal otec.
Pošlem pár kazetiek ? Kým je deck ešte tam.
V poslednom čase sa mi celkom zalúbili aj niektoré remixy z 80. rokov.
V utorok kazety u vás ...


Ale veď kazetky mám a dosť ca.20 ks čo dávam ku deck-u tak na to kľudne ponahrávam niečo,netreba posielať.
No a akurát som vypájkoval a urobil údržbu konektorov IN/OUT a tiež prečistil mikros spínače identifikácie kaziet,zatial to vyzerá dobre,idem späť napájkovať,potom kontrola a aj kalibrácia hláv,odmagnetizovanie a snáď do hoˇky aj nahrávam z vinylov.

Tak a vsio pripravené na nahrávanie,ešte zakrytovať deck a odmagnetizovať hlavy a kolíčky a ide sa na to

Dancing happy Cheers Guitar
šikovný pane



P1050130.JPG
 Description:
 Filesize:  248.27 KB
 Viewed:  40 Time(s)

P1050130.JPG



P1050128.JPG
 Description:
 Filesize:  218.7 KB
 Viewed:  61 Time(s)

P1050128.JPG



_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 21:18:41    Predmet: Odpovedať s citátom

no paráda !
Ako poznám, že deck (hlavy) treba odmagnetizovať ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 21:31:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Až raz vyberieš kazetu a páska ostane prilepená na hlave, alebo hriadeľoch Very Happy
Alebo až ti raz záhadne po prehraní zmiznú výšky z pásky.
Ale musím pripomenúť poznámky zo stránky Tommm.cz a to že sa v prípade trojhlavy musí demagnetizovať len prehrávacia hlava a hriadeľe, kde dochádza priamy kontakt s páskou, na demagnetizáciu zvyšných hláv, postači proste nahrávať, mazací a bias prúd demagnetizuje to čo tam nemá byť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 63, 64, 65  Ďalšia
Strana 54 z 65

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist