Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Streamovaná muzika ...
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ne september 02, 2018 12:41:25    Predmet: Odpovedať s citátom

A este jedna cisto technicka - buducnost je v decentralizacii. Ziadne centralizovane serverovne, ale data streamovane decentralizovane. Technologia dnes uz na to je.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PSC
Hifi obsluha


Založený: 01 september 2018
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Ne september 02, 2018 12:53:32    Predmet: Odpovedať s citátom

To, že se streaming rozšiřuje a je čím dál tím oblibenější, ví snad všichni co se o tuhle problematiku alespoň trochu zajímají. Když se miliony lidí chytnou na nějakou reklamu, jednoduchost použítí a příslib všeho a hned naservírovanýho až pod nos, a začnou danou službu používat, tak se ta služba rozšíří a vzápětí přijdou další kdo si budou chtít z toho koláče kousek ukousnout a už to jede. Ale že je něco nejrozšířenější ještě hned neznamená, že je to taky to nejlepší co můžeš mít.
Že je to zrovna trend a že to právě teď používá spousta lidi nic nemění na tom, že jakmile ta služba krachne, tak nemáš z veškerý "svý" hudební sbírky ani jedinej tón a musíš jít jinam. A tam třeba nebudou mít všechno co bys chtěl, nebo tam možná budou mít ještě horší kvalitu než ta minulá služba.

A že je stream budoucnost hudby, filmů atd.? To jo. Ale na jak dlouho? Jen do chvíle kdy někdo zas vymyslí něco "lepšího." A to s tím, jak se dneska pořád objevujou nový technoligie, služby, vychytávky a nejrůznější způsoby jak z lidí vytáhnout další prachy za to za co už jednou zaplatili, nebude nejspíš trvat dýl jak pár let. A jakmile lidi zas objeví něco novýho, tak streamovací služby možná budou pomalu omezovat provoz, a postupně možná krachnou úplně všechny a ten kdo nemá vlastní sbírku nosičů bude přesně tam kde jsem říkal totiž v ......

Stream je geniální věc pro mladý lidi a pro ty co chtějí všechno a hned a ohledně hudby je jim prakticky všechno totálně volný, hlavně když to hraje. Zaplatíš směšnej měsíční poplatek a máš přístup ke spoustě hudby. A drtivej většině těch co poslouchaj hudbu prostě o kvalitu nejde a nikdy nepůjde, oni dokonce ani netuší, a vůbec je nezajímá, že ta samá nahrávka existuje v desítkách i stovkách různých vydání, z nichž některý jsou doslova skvělý a jiný zas naprosto otřesný. A bohužel takových "posluchačů" jsou desítky a stovky milionů po celým světě A právě masy určují dneska směr kterým se co ubírá. Nás hifistů kteří vyžadujeme co nejvyšší kvalitu je jen hrstka.

Já to vidím doma když návštěvám pustím ukázky skvělých nahrávek a jejich pozdějších remasterů plnou silou zasažených Loudness War (třeba ta deska Raw Power od Iggyho). Jen málokdo o hudbě alespoň něco ví a pro většinu lidí je ohromný překvapení, že s dnešní moderní technikou vycházejí nový desky i remastery těch starejch, v tak mizernej kvalitě. A občas se mě pak taky třeba začnou ptát jak by mohli i oni doma docílit lepšího poslechu.

A nejednou se mi i stalo, že se lidi divý, že ta samá deska vůbec vychází každých pár let znovu. Některý lidi z nějakýho důvodu prostě žijou v tom, že too album kterou si koupí dneska v obchodě je to samý jako to co se prodává od 80. let. Ani je nenapadne že se každých pár let vydává znovu a znovu.

Těžko můžeš chtít aby lidi vyžadovali nějakou tu kvalitu, když se většina z nich o hudbu nezajímá a vlastně o hudbě, jejím nahrávání a vydávání neví skoro nebo i vůbec nic. Jde jim jen o to sednout si k PC, pustit a poslouchat. a přesně to jim dá stream.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ne september 02, 2018 13:05:23    Predmet: Odpovedať s citátom

PSC napísal:

Těžko můžeš chtít aby lidi vyžadovali nějakou tu kvalitu, když se většina z nich o hudbu nezajímá a vlastně o hudbě, jejím nahrávání a vydávání neví skoro nebo i vůbec nic. Jde jim jen o to sednout si k PC, pustit a poslouchat. a přesně to jim dá stream.
..........

A kde je problém ?

Kdo má zaujem o lepší zvuk tak sa začno o to zaujímať a zlepšuje si celý posluchový retazec.

A komu to stačí nech počuva telefon.

Very Happy

Aj tak v živote nestihneš poriadne si vypočuť ani tu zbierku nosičov čo už si si naškečkoval. Very Happy

Do hrobu si ich síce možeš zobrať ale tam Ti už budu nafigu ..už ich nevypočuješ. Mad Shocked


Ak sa Ti muzika nepáči alebo Ti vadí zle nahrávka nahratá -"hladaj lepšiu" alebo ju nepočuvaj. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1902

PríspevokZaslal: Ne september 02, 2018 13:14:31    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry toto je zatial podla mna Tvoj najlepsi prispevok Thumbs up
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne september 02, 2018 13:20:57    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Kontrolní otázka: Jak dopadl co se týče tržeb a křivky růstu streaming? Napovím: zvítězil na celé čáře. Navzdory mudrcům z Kotlinky a přilehlých kopečků.

A čítal si aj, čo všetko zaradili do streamingu? Internetové rádiá, YouTube, Vevo... A z čoho majú tržby internetové rádiá, YouTube...? Predsa z reklamy.
A to je presne to, čo som tu naznačil. Komercia a masový konzum ovládaný marketingom. K tomu to smeruje.
A čo z toho majú skutoční hudobníci (nie tie umelé marketingové produkty hudobného priemyslu)? Zopár drobných, ktoré nevystačia ani na natočenie nového albumu.
Ak by sa to naozaj presadilo ako primárny zdroj počúvania hudby, tak časom komerčný brak prevalcuje kvalitu. Ako to môžeme vidieť pri všetkých masových "úspechoch" hudobného priemyslu.

Výška tržieb tiež nič nehovorí o kvalite. To by potom asi najkvalitnejšou hudbou bol umelý marketingový produkt v podobe Michaela Jacksona.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Ne september 02, 2018 13:30:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Výška tržeb jasně hovoří o úspěšnosti daného obchodního modelu. Pronájem se uplatňuje ve všem, je jedno jestli v bydlení, hudbě, vlastnictví telefonu nebo v používání např. Photoshopu. Nebudu se nad tím rozčilovat, třebaže sám to mám úplně jinak, 7,6TB bezeztrátové muziky každý pátek synchronizované na 10TB disky jeden doma a jeden v práci. Bez připojení si zahraju i na chalupě.

Jelikož nejsem škatulkář a jednožánrově zaměřený, musím jen říct, že Michael Jackson dřel a zpíval od útlého vědku, zasvětil hudbě celý život a jeho projekty patří k nejlepším věcem, které v rámci popu kdy vznikly. K tomu spolupracoval se špičkovými hudebníky, používal špičkovou techniku jak k produkci, tak k nahrávání. Když slyším, co je popem dneska, musím jen zvednout palec nahoru.

_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne september 02, 2018 13:38:44    Predmet: Odpovedať s citátom

PSC napísal:
Stream je geniální věc pro mladý lidi a pro ty co chtějí všechno a hned a ohledně hudby je jim prakticky všechno totálně volný, hlavně když to hraje.

Áno, to však nie je posluch hudby. To je konzum produktov hudobného priemyslu na základe marketingu. A tomu by sa časom prispôsobila aj ponuka streamovacích spoločností.

Hudobný priemysel už dávno nevyhľadáva hudobné talenty a neprináša poslucháčom to, čo si oni želajú. Hudobný priemysel vytvára produkty a pri ich predaji sa spolieha na marketing. Preto hudobný priemysel zlikvidoval hudbu všade, kde získal výraznejšie možnosti a hudbu naradil komerčnými "sračkami". Len čo streamovacie služby ovládnu korporácie hudobného priemyslu, skončí to podobne, ako rozhlasové vysielanie, či televízne "hudobné" stanice.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne september 02, 2018 13:48:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Re: RedBaron
Michael Jackson by mohol "drieť" koľko chce, bez masívneho marketingu hudobného priemyslu by z neho bola len lokálna hviezdička. Čím bol jeho pop taký výnimočný a zaujímavý na Slovensku a v Čechách? Keby nie marketingu, tak zaujme možno zopár jednotlivcov. V hudobnom priemysle už dávno platí na masy "vrtenie psom".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ne september 02, 2018 14:51:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Co já se všechno tady o sobě a streamu nedovím, například: "Stream je geniální věc pro mladý lidi a pro ty co chtějí všechno a hned a ohledně hudby je jim prakticky všechno totálně volný, hlavně když to hraje. + Těžko můžeš chtít aby lidi vyžadovali nějakou tu kvalitu, když se většina z nich o hudbu nezajímá a vlastně o hudbě, jejím nahrávání a vydávání neví skoro nebo i vůbec nic. Jde jim jen o to sednout si k PC, pustit a poslouchat. a přesně to jim dá stream."

Jsem starý, sbírám a poslouchám muziku padesát let, zajímám se o dějiny své oblíbené hudby i o její nahrávání a vydávání, neposlouchám u PC, ale kvalitně z audio sestavy. Nějak tedy nezapadám do citovaných představ PSC o cílové skupině streamingu. Nejspíš proto, že ta tvrzení PSC jsou – tak jako ostatní jeho bláboly – vesměs vycucaný z prstu u nohy. Už jeho základní premisa je chybná. Hloupě proti sobě staví něco, co se vzájemně doplňuje a hudební fandovství obohacuje.

Nebojte se streamingu. Je to skvělá přidaná hodnota i pro sběratele hudebních nosičů a hudební fajnšmekry, znalce. O něčem takovém jsem si před půlstoletím při nahrávání elpé na pásek mohl akorát tak nechat zdát.

_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1902

PríspevokZaslal: Ne september 02, 2018 15:28:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono je problem, ze tu o tom blabocu ludia, co to ani nevyskusali. Mozno tak maximalne Youtube, kde je kopa veci uploadnutych v biednej kvalite. Pripomina mi to festival Pohoda, kde na to nadavaju ludia, ktori tam v zivote nepachli.
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fofo
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2008
Príspevky: 269
Bydlisko: rbk

PríspevokZaslal: Ne september 02, 2018 15:45:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne tak,negativne tu o tom pisu ludia co to este ani nevyskusali,
jeden sa toho bojí a druhemu je luto penazi...
Treba to vyskusat,prvy mesiac to bolo tusim zadarmo (Tidal)
...a nebola cesta spät...

_________________
Kable a poistky...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne september 02, 2018 19:36:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Konštruktívne by bolo napísať vlastný názor, a nie len kritizovať názory iných.
Moses sa znovu zmohol len primitívnu provokačnú poznámku, ale vlastný názor žiaden.

Na množstvo vecí si človek vie vytvoriť názor aj bez priamej skúsenosti. V tomto prípade stačia skúsenosti z kúpy, či prenájmu iných služieb. Nikto tu nehodnotil napr. kvalitu zvuku, ktorá by si osobnú skúsenosť vyžadovala.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1902

PríspevokZaslal: Ne september 02, 2018 19:43:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak potom asi potrebujes nove dioptrie, pretoze PSC tu neustale vypisuje o tom ako ludom, ktori pocuvaju streamovanu, vobec nezalezi na kvalite...
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ne september 02, 2018 19:56:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Lubo opět za 100 bodů.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne september 02, 2018 20:08:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Moses, Tebe by sa hlavne zišla slušná výchova.
Nie si schopný prispieť do diskusie žiadnym zmysluplným názorom, Ty dokážeš len osobne útočiť. To sa ku každému vo svojom okolí správaš tak arogantne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1902

PríspevokZaslal: Ne september 02, 2018 21:00:42    Predmet: Odpovedať s citátom

A Ty sa premenuj na DeMaGoga, pretoze to je to jedine, co tu cely cas predvadzas. Vykrucas sa tu ako had a umyselne zavadzas. To, ze to beries osobne, je, zial, Tvoj problem. Zaroven to, ze moje nazory nepovazujes za zmysluplne este neznamena, ze je to automaticky pravda. Pisem to ale uplne zbytocne, kedze si myslis, ze si pozral vsetku mudrost sveta a vsetky Tvoje slova su iba perly. Zamysli sa obcas aspon trosku nad sebou.

Mimochodom si opat OT. Dosli zas argumenty, tak to zacnes tahat do osobnej roviny a obvinujes ma z arogancie. To, ze si niekto "dovoli" Tebe oponovat je arogancia, ze? Takto si teda respekt neziskas. Ten si musis zasluzit a nie vydobyt...

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne september 02, 2018 22:03:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Moses, mám Ti to zasa zosumarizovať, aby som Ti ukázal, že s OT si tu prišiel práve Ty? Veď si prejdi sám diskusiu, pred Tvojim príspevkom tu bola vecná diskusia.

Prečítaj si ešte raz, čo som napísal. Je netvrdím, že Tvoje názory nie sú zmysluplné, ja tvrdím, že Ty žiadne názory nemáš. Žiaden zmysluplný názor si tu nenapísal, len (znovu) osobné invektívy. Si to práve Ty, kto sa tu bez názorov "krúti ako had". Ale znovu z toho obviníš iných.

Ty si o sebe myslíš, že oponuješ? Vieš Ty vôbec, čo to znamená oponovať? Oponovať sa nedá bez názoru a bez argumentov.
Alebo si naozaj tak obmedzený, že nechápeš, že arogantná poznámka o "mojich dioptriách" nie je argument?

Aj Tvoja matka s Tebou "blabotala"? Lebo to by vysvetľovalo Tvoju nevychovanosť. Kde berieš v sebe tú drzosť nazvať diskusiu iných ľudí "blabotaním"? A to bez jediného argumentu a bez vlastného názoru!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PSC
Hifi obsluha


Založený: 01 september 2018
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Ne september 02, 2018 23:38:21    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Co já se všechno tady o sobě a streamu nedovím,.......

Jsem starý, sbírám a poslouchám muziku padesát let, zajímám se o dějiny své oblíbené hudby i o její nahrávání a vydávání, neposlouchám u PC, ale kvalitně z audio sestavy. Nějak tedy nezapadám do citovaných představ PSC o cílové skupině streamingu. Nejspíš proto, že ta tvrzení PSC jsou – tak jako ostatní jeho bláboly – vesměs vycucaný z prstu u nohy. Už jeho základní premisa je chybná. Hloupě proti sobě staví něco, co se vzájemně doplňuje a hudební fandovství obohacuje.

Jako vždy se opět potvrzuje, že vytrhnout pár vět z kontextu, vyložit si je tak jak mi to zrovna vyhovuje a na základě takovýho milnýho výkladu si je vztáhnout na sebe (evidentně se asi i urazit Wink) a začít se nad těmi vytrženými větami pohoršovat, je tak snadný.

Má základní premisa chybná není, jen jsem si prostě a jednoduše za ty dlouhý roky poslechu hudby vytvořil svůj vlastní názor, stejně jako kdokoli jinej. A ten názor není závislej na nějakejch pochybnejch grafech, marketingovejch kecech, reklamách atp., ale jen na praktickejch zkušenostech a zamyšlením se nad problematikou z mýho vlastního pohledu. Prostě jsem dospěl k tomu co jsem tu už řekl a opravdu není má věc a je mi naprosto volný, že se mnou někdo souhlasí nebo nesouhlasí, nebo že si kdokoli myslí, že zrovna jen on má pravdu a Já plácám blbosti.
Streamovací služby jsou tu už nějakou dobu a Já jsem na žádné z nich ještě neshledal nic co by mi dali navíc, než co už dávno mám.

BlackBerry napísal:

A kde je problém ?

Já žádný problém nemám, vyjádřil jsem jen svůj názor k tématu "Streamovaná muzika." A jak říkáš, ať si klidně všichni třeba "poslouchaj" hudbu z mobilu. Jen ať to pak nevydávaj za bůhví co, nebo si naopak nestěžujou jak je to mizerná kvalita. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ne september 02, 2018 23:58:59    Predmet: Odpovedať s citátom

A přitom stačilo napsat: se streamingem nemám sebemenší zkušenosti.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PSC
Hifi obsluha


Založený: 01 september 2018
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Po september 03, 2018 05:25:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Těžko se bavit s někým kdo nerozumí, nebo evidentně spíš nechce rozumět, psanýmu textu ve vlastním, a předpokládám i rodném, jazyce.
Zkus příště číst pomalu a pořádně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11502
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po september 03, 2018 06:57:34    Predmet: Odpovedať s citátom

PSC, mladi ludia nemaju trpezlivost citat tvoje dlhe texty. Mozes to skusit zhrnut do jednej vety...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1924

PríspevokZaslal: Po september 03, 2018 08:26:10    Predmet: Odpovedať s citátom

My sa tu všetci bavíme o súčasnoti, lebo nikto z náš nevie, čo bude o 10-100-1000 rokov. Preto dnes bez rozmýšľania tvrdíme, že streaming je dobrým doplnkom domácej budovanej diskografie a áno súhlasím (zatiaľ), aj keď ani mne nič nové neprináša. No je to praktické a mám hudbu stále zo sebou.

Bolo by však možno na mieste zamyslieť sa nad tým, čo bude ďalej. Ak totiž uvažujeme logicky, tak o 10-100-1000 rokov tu predpokladám žiadna kazeta, ba ani CD-čko nebudú. Bude len streaming, resp. nejaká obdoba a fyzické nosiče časom určite skončia. Možno budú nejaké nové, no dnes známe určite nie. Dobre, dnes si povieme, veď ak chcem slušné DR, tak si z bazaru kúpim prvé vydanie albumu a mám vystarané. No o 100 rokov tieto CD-čka už nebudú funkčné, nebudú sa dať prehrať, aj keď doma ešte nejaké raritné CD prehrávače niekto mať bude. Takže ten budúci jedinec o X rokov nebude mať možnosti, aké máme teraz my. Bude mať len novo vydané nosiče s mizerným DR a to isté na nejakej obdobe streamingu.

Nad týmto by sme sa mali zamyslieť a nie nad tým, či streaming všetko prevalcuje, alebo nie. Veď je to jasné, že áno a hŕstka hifistov s tým nič nespraví. Konzum je konzum a ten nezastavíš. Doba sa mení, možnosti sú stále lepšie, technológie/audio reťazce stále kvalitnejšie, no to, čo do nich tlačíme má stále nižšiu kvalitu a teraz nemyslím len na DR, ale aj samotný obsah.

Zároveň nezabúdajme na to, že my síce hudbu počúvame, ale väčšie percento populácie hudbu len konzumuje. Takže kým sa my rozplívame nad tým, že možnosti máme, tak ich to vôbec nezaujíma/netrápi. Nechcú nič vlastniť, nechcú nieč zbierať, nechcú sa o nič starať, no naopak chcú mať všetko a to hneď. Potlačuje sa tým (aj keď možno len nevedomky) aj akýsi individualizmus jedinca a začíname si byť všetci rovnakí. Pritom sa stále kladie väčší a vačší dôraz na jedinečnosť, ale všetci máme iPhony, strieborné kombi Octavie TDI. Bývame v nejakej "králikárni" paneláku na sídlisku, chodíme na dovolenku do Chorvátska na aute. Kde tá jedinečnosť teda je?

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po september 03, 2018 08:34:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapi, hlavně nad streamingem nefilozofujte, neřešte zeměkouli. Vyzkoušejte, a pak mudrujte. Třebas i o tom, co by se dalo na něm vylepšit.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11502
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po september 03, 2018 08:42:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako casom budu expirovat autorske prava[1], tak tie stare nahravky snad budu k dispozici i zdarma. Napr. na archive.org:
- https://archive.org/details/audio_music

[1] https://www.copyright.gov/help/faq/faq-duration.html


Naposledy upravil miero dňa Po september 03, 2018 08:51:45, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11502
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po september 03, 2018 08:46:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Napr. uz sa tam hromadi "Audiophile CD Collection", ktora sa ale este neda prehravat.
- https://archive.org/details/acdc
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1902

PríspevokZaslal: Po september 03, 2018 09:34:37    Predmet: Odpovedať s citátom

To je super nalez. Pripomina mi to abandonware.
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fofo
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2008
Príspevky: 269
Bydlisko: rbk

PríspevokZaslal: Po september 03, 2018 11:32:34    Predmet: Odpovedať s citátom

...mam pocit,ze niektory jedinci trpia DR-paranojou...

Konstruktivne vlastny nazor: hra to velmi dobre v ramci formatu,je to lacne,dostupne,
clovek zisti ze tych par tisic albumov co ma naskreckovanych doma (LP,CD)je len maly prd- kvapka v mori a ze ani netusil aka hudba vo svete existuje a kto tvrdi ze mu to nic neprinasa,tak to vyskusal mozno tak v MHD na svojom imidzovom ajfoniku.
O buducnosti streamu (Tidal,Qobuz) filozofovat nebudem,ked ho vypnu alebo skrachuje
nebudem lutovat ani cent, pocuvat mam co do smrti aj na fyzickych nosicoch,
samozrejme ze prve vydania s DR99... Thumbs up

_________________
Kable a poistky...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po september 03, 2018 12:07:23    Predmet: Odpovedať s citátom

DR u fyz. nosicov ako argument neobstoji, lebo na nich takato informacia nie je, aj ked by sa nam to velmi pacilo. Takze tak ci tak clovek kupuje macku vo vreci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Po september 03, 2018 18:32:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Stream je výborný spôsob ako sa môžem dostať k hudbe ktorú nepoznám. Taktiež súhlasím z názorom že takto nejako bude vypadať budúcnosť prehrávania hudby. Aj čo sa týka platby za poskytovanú službu-streaming- príde mi to úplne normálne,veď už teraz sa platia koncesionárske poplatky,paušály za mobil alebo satelitná televízia, čo mnohým neprekáža. A toto je len ďalšia služba.

Nedávno sa mi rozsypal CD player a neviem či kúpim ďalší. Bol to len Marantz CD 67,takže nič moc ale vzhľadom k tomu že viacero albumov ktoré mám na CD nosičoch ,mám aj na disku sú už CD pre mňa pasé.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PSC
Hifi obsluha


Založený: 01 september 2018
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Ut september 04, 2018 18:28:26    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
PSC, mladi ludia nemaju trpezlivost citat tvoje dlhe texty. Mozes to skusit zhrnut do jednej vety...

Ne, nemůžu. Jestli je někdo línej už i číst a ztrácí trpělivost u takovejchhle pár větiček, tak to nemůžu sloužit. Nikoho nenutím aby to četl.
Odar napísal:
DR u fyz. nosicov ako argument neobstoji, lebo na nich takato informacia nie je, aj ked by sa nam to velmi pacilo. Takze tak ci tak clovek kupuje macku vo vreci.

Ale obstojí. Ten kdo se v tom vyzná a něco ví o masteringu, remasteringu a fyzických nosičích CD a LP, nepotřebuje aby na obalu bylo napsaný DR a přesto dobře ví na čem je. Nebo si to dokáže zjistit.
A pokud přesto někdy narazím na případ kde si nejsem jistej, tak nemusím daný CD nebo LP kupovat, nikdo mě k tomu nenutí, prostě se poohlídnu jinde a koupím to vydání u kterého si jistej budu. U streamu musíš poslouchat to co tam mají, i kdyby to byla sebevětší zmršenina, a možnost volby nemáš. Leda tak jít k jinej streamovací službě kde na tom budeš úplně stejně jako u tý první.

Mimochodem pro ty co pořád melou něco o "DR paranoie" atp. Uvědomte si, že nejde jen o Dynamickej Rozsah. Musíte se na to dívat s otevřenejma očima a myslet u toho.
DR je jen takovej prvotní a jednoduchej ukazatel toho, jak moc dobrá nahrávka je, nebo jak moc bylo zasahováno do remasteru. Když je totiž u nějakýho remasteru sníženej DR oproti původní nahrávce, tak to znamená, že se s tou nahrávkou dělo zároveň i něco dalšího, ne že jí byl jen a pouze sníženej ten DR. A čím nižší DR toho remasteru je a čím větší je rozdíl v DR mezi původní nahrávkou a tím remasterem, tím víc bylo do nahrávky zasahováno a tím víc toho z tý původní nahrávky "zmizelo."
A v dnešní době bohužel v drtivej většině případů znamená, že čím víc se do nahrávky zasahovalo, tím víc je výsledek zmršenej (a opravdu nejde jen o ten DR).
Samozřejmě existujou výjimky, ale bohužel jich není zas až tak moc jak by si člověk přál.

Nicméně jak říkám, proč bych se měl spokojit s upravenou a ve většině případů díky tej úpravě i zmršenou verzí, když můžu mít tu původní neupravenou, neremasterovanou a s vysokým DR?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
Strana 5 z 10

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist