Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
http://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Technics RS BX 701 doporučené kazety

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
marty63
Nádejný hifista

Založený: 13 január 2008

PríspevokZaslal: Po september 03, 2018 16:37:53    Predmet: Technics RS BX 701 doporučené kazety Odpovedať s citátom

Ahoj, po dlouhé době jsem zavítal opět na toto fórum. Pořřeboval bych poradit s výběrem vhodných kazet pro deck Technics RS BX 701. V manuálu nic nedoporučují. Máte nějaké tipy?
Mám v merku Chrome Super II, Basf Chrome Maxima II a Basf chromdioxid Super II.
Předem díky za radu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi expert

Založený: 19 január 2007

PríspevokZaslal: Po september 03, 2018 18:27:16    Predmet: Odpovedať s citátom

K čemu ti takový rady budou ? Chceš si jich koupit stovku kusů vod každý ? A víš kde je mají ? Není už náhodou po funuse ? Se z vás po.....
Návrat hore
orhore
Nádejný hifista

Založený: 21 február 2010

PríspevokZaslal: Ut september 04, 2018 10:21:37    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel - rozhodně není po funuse. Stále jdou kazety sehnat a stále se lidé vracejí k analogovému zvuku, který sice není dokonalý, ale je příjemný!

marty63 - myslím, že neuděláš špatně s žádnou z vyjmenovaných kazet. Navíc díky kalibraci, která zahrňuje i středovou equalizaci můžeš použít i chrome maxima II, která má dvě vrstvy.

Jinak lze používat i jakékoliv jiné lepší kazety: Maxell XLII, XLII-S, Sony-UX, UX-S, TDK SA, SA-X, That's CD/MH. Z normálek bych doporučil TDK-AR. Metal kazety byly drahé kdysi a teď to není lepší. Dají se použít celkem slušné Maxell Metal CD nebo Sony Metal XR.

marty63
Nádejný hifista

PríspevokZaslal: Ut september 04, 2018 18:31:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Moc děkuju za odpověď. Podle dalších názorů jsem na Aukru koupil tohle:
kód:
https://aukro.cz/kazeta-maxell-xl-ii-100-typ-ii-1996-97-us-trh-6928795481[quote]
Jinak pro kazzatele:
[/quote]https://technet.idnes.cz/ifa-2018-car-/tec_video.aspx?c=A180831_174130_tec_video_kuz
Návrat hore
JHradec
Hifista - zaslúžilec

Založený: 29 január 2007

PríspevokZaslal: St september 05, 2018 12:55:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozhodně si nemyslím,že by analog byl "o ničem"
nicméně by mne zajímalo, co a odkud na ty kazety budete nahrávat. na kvalitu toho , co nabízejí současná " analogová" média je to hrozný "overkill" . na to by snad stačila i žlutomodrá emgetonka.
Návrat hore
daniel00421
Hifi expert

Založený: 26 máj 2009

PríspevokZaslal: St september 05, 2018 12:56:38    Predmet: Odpovedať s citátom

marty63 napísal:
Moc děkuju za odpověď. Podle dalších názorů jsem na Aukru koupil tohle:
kód:
https://aukro.cz/kazeta-maxell-xl-ii-100-typ-ii-1996-97-us-trh-6928795481[quote]
Jinak pro kazzatele:
[/quote]https://technet.idnes.cz/ifa-2018-car-/tec_video.aspx?c=A180831_174130_tec_video_kuz

Mal som kúpu a doma doteraz nového Technics RS-BX 606 ešte z 1993 roku,nedávno odcestovala ku Designerovi,už ju má doma a testuje,mne vždy a to aj bez takmer na nule kalibrácie BIAS-sem tam +-pol dielika mi sedeli odjakživa z normálok TDK AD a Maxell UD,chromky TDK SA,SA-X,Maxell UD II a metalky na nula bias akekoľvek Sony,iné som v minulosti nepoužíval a spomínam že Basf chromky potrebovali s Bias pomôcť tak o jeden až 1,5 dieliku na škále Bias-u aj posluchom pri zázname.Ale asi ten chrom Basf tiež v poho,normalky od Basf hrali tiež pekne ale trebalo ich viac budiť pri zázname zhruba proti TD AD o 2-3 db od zdroja signálu viac.
Všeobecne Japonci ali stroje kalibrované na viac citlivejšie pásy,europa potom hrala tiež pekne len ju trebalo viac sýtiť signálom,tiež sa dá samotný stroj prekalibrovať na menej citlivé pásky ale potom zasa napr.TDK?SONYa MAXELL budú pri zázname vykazovať zdvih spomínaných 2-3 dB.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
orhore
Nádejný hifista

PríspevokZaslal: St september 05, 2018 14:46:37    Predmet: Odpovedať s citátom

JHradec napísal:
nicméně by mne zajímalo, co a odkud na ty kazety budete nahrávat. na kvalitu toho , co nabízejí současná " analogová" média je to hrozný "overkill" . na to by snad stačila i žlutomodrá emgetonka.

Emgetonka by možná stačila, ale každá kazeta vnese do zvuku svůj charakter + deck a jeho nastavení rovněž. Lepší kazety mají rozhodně příjemnější charakter a hlavně netrpí ani dropouty jako ty levnější, kterým nebyla věnována taková péče při výrobě a nemají tak homogenní povrch. Ideální je nahrát z černých desek přímo na kazety a desky pak pěkně uložit a chránit před poškozením. Bohužel solidních desek už moc není. Ale... jak jsem si sám vyzkoušel, tak ani nahrávka ze "slušného" CD není vůbec k zahození, protože nahráním na kazetu se do zvuku vnese trochu toho analogového zkreslení. To je často příjemnější pro uši posluchače zvyklého na tento zvuk. Mnozí nebudou souhlasit, ale je to na volbě každého uživatele co si zvolí.

marty63
Nádejný hifista

PríspevokZaslal: St september 05, 2018 17:09:26    Predmet: Odpovedať s citátom

JHradec napísal:

Dobrý den,
chtěl bych na kazety dostat stahnuté LP ripy. Jasně, mám přehrávač, který to bez problému zvládá, ale mě ten digitál nudí. Já jsem se prostě na stará kolena zbláznil a holt blbnu.
Dneska jsem si ten magič přinesl z pošty domů (nekupte tu mašinu za ani ne 2000 Kč, nastavenou, servisovanou). A doposlouchal jsem Hendrixe originál kazetku a je to lábuž.
Nahrávat bych chtěl hlavně z CD, kde mám některá raritní CD, tak budu testovat. Prostě si hraju ať si kdo chce co chce říká. Smile
Jinak všem díky za reakce.
Návrat hore
JHradec
Hifista - zaslúžilec

PríspevokZaslal: Pi september 07, 2018 08:11:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazeta je hrozný kompromis proti RtR. Kvalita záznamu je totiž závislá na kontaktu hlavy a média ( navíc ještě v poměru k "vlnové délce"). U média, kde značnou část mechaniky tvoří plastový výlisek ( většinou ) nezáleží jenom na kvalitě vlastního pásku.
V dobách , kdy všechno bylo špatně se v Maďárii daly koupit kazety Polimer, u kterých se musel vyměnit přítlačný polštářek ( nechal se samostatně koupit v NDR) aby slušně fungovaly. Nahrávat na použitý nosič je je dnes taky docela dobrodružství. Možná by stálo za to použité pásky čistit ( u datových pásků se to kdysi dělalo běžně ).
Návrat hore
orhore
Nádejný hifista

PríspevokZaslal: Pi september 07, 2018 09:05:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud je někdo přesvědčený o nekvalitě kazety, tak to se těžko vyvrací. Hovořit ale o hrozném kompromisu ve spojení s RtR je hodně přehnané. I tak je na volbě každého jednotlivce zda bude audio kazety používat. Pokud má někdo k tomu odpor, tak se poohlédne po něčem jiném.
Existuje spousta "neznačkových" kazet, ale ty bych nezkoušel ani ze zvědavosti. Co se týče přítlačných polštářků u kazet, tak v případě použití decku s dual capstanem nejsou vůbec zapotřebí. Bohužel u klasicky řešeného decku ten polštářek tam musí být.

Co se týče čištění pásků v kazetách, tak to si technicky v domácích podmínkách ani nedovedu představit. Kotoučové pásky ano, tam je to celkem jednoduché a smysluplné, ale u kazet? To by se musel vyrobit nějaký speciální přípravek na stůl kde by se pásek přetáčel přes nějaký jemný materiál s mikrovláknem. Muselo by to ale čistit a né zničit. Z mého pohledu je to ale i tak nesmysl tohle vůbec dělat.
Nikdy jsem se nesetkal s páskem (jen značkové typy) v kazetách, který by byl běžným používáním zašpiněný tak, aby se k tomu muselo přistoupit. Spíše mechanicky poškozený od nevhodně nastavené mechaniky, či opotřebovanými díly. Všechna znečištění které jsem v kazetách viděl se odehrály za přispění uživatelů (čistící spreje, oleje, či skladování bez obalu).

Jen pro zajímavost. Nedávno jsem testnul více starších kazet pořízených na přelomu 80-90 let. Všchny hrají naprosto bez problému. Vyzkoušel jsem kalibraci - ok. Nová nahrávka perfektní. Žádné významné droupouty či defekty. Použitý deck - Technics RS-B965 - modifikovaný.

Já fakt nevidím v těch kazetách zásadní problém ani po mnoha letech a ty o kterých vím, tak se s nima dokážu poprat. Je to zejména o uživatelích jak se k dané věci chovají.

JHradec
Hifista - zaslúžilec

PríspevokZaslal: Po september 10, 2018 08:06:56    Predmet: Odpovedať s citátom

čištění datových pásků probíhalo tažením přes hranu korundu a následným suchým čištěním.Zároveň se kontrolovaly Dropouty. strojky na to dělala firma Core.
Spíš pro info.
kompaktní kazety nejsou primárně určené pro dual capstan - mechanika kazety opravdu JE velmi kompromisní.
Když budu kazety používat při vědomí všech jejich nedostatků nemohu být zklamán Smile

BTW viděli jste někdy RtR magnetofon v autě ?? Docela hustý Smile
Návrat hore
orhore
Nádejný hifista

PríspevokZaslal: Ut september 11, 2018 16:13:24    Predmet: Odpovedať s citátom

S datovými pásky jsem se nikdy nepotkal, ale zajímavý způsob čištění.

Pravda, klasická kazeta při svém vzniku nepočítala s mnoha věcmi. To že není stavěná pro dual capstan je sice pravda, ale nijak to nevylučuje jeho použití. Spíše je problém s mazací hlavou, která musí být malinká, aby se vlezla do prolisu. Ty menší hlavy mají pár nedostatků oproti větším. Jinak principiálně je problém, že plastový prolis kazety ve velké míře určuje výsledný azimut. Ale pokud se vše odehrává v rámci jednoho systému či decku, tak to až tak nevadí.

RtR magnetofon v autě? Tak to jsem fakt ještě neviděl Smile

AMS
Hifista

Založený: 06 december 2008

PríspevokZaslal: Ut september 11, 2018 21:23:44    Predmet: Odpovedať s citátom

RtR v aute? Uplne bezne. Aj tot nedavno som prevazal Uher Variocored Smile

Robim si prdel.
Návrat hore
vajnorhifista
Hifista - pokročilec

Založený: 19 september 2008

PríspevokZaslal: Št september 13, 2018 07:20:33    Predmet: gramo Odpovedať s citátom

....ale gramce v 60 rokoch minelého storočia boli bežné v autách ,aspon v tých najluxusnejších ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JHradec
Hifista - zaslúžilec

PríspevokZaslal: Pi september 14, 2018 09:05:13    Predmet: Odpovedať s citátom

gramo na 7" ano, taky jsem měl takovej křáp- od Lenca tuším. dvě ramínka ( každé z jiné strany) přítlak pružinou, závaží pro "dynamickévyvážení" krystalové mono přenosky tlak na safír 10p.

RtR byly samozřejmě v každém přenosovém voze , ale provozovat to v osobáku- viděl jsem- z pětimístného se stalo třímístné embéčko Smile.
Návrat hore
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: