Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Schubertovy písně

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Po január 14, 2008 12:24:44    Predmet: Schubertovy písně Odpovedať s citátom

Rád bych okusil některé Schubertovy písně. Hodně se mluví o melancholickém cyklu Winterreise. Posloucháte někdo tuto hudbu? Můžete mi doporučit nějakou fajnou nahrávku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 14, 2008 12:47:30    Predmet: Re: Schubertovy písně Odpovedať s citátom

Ruby napísal:
Rád bych okusil některé Schubertovy písně. Hodně se mluví o melancholickém cyklu Winterreise. Posloucháte někdo tuto hudbu? Můžete mi doporučit nějakou fajnou nahrávku?


Schubertovy písně mám rád. Mohu vřele doporučit provedení Petera Schreiera. Schreier (tenor) má skvělý výraz a hlas, který je ideální právě na písňovou tvorbu tohoto typu. Jsou to všeobecně oceňované nahrávky a na uvedených třech CD jsou obsaženy klíčové Schubertovy cykly, včetně Winterreise. Nahrávky jsou z počátku 90. let a jsou i po zvukové stránce skvělé.

Jinak mám lístky na Winterreise do Rudolfina, kde je uvede v dubnu Matthias Goerne (baryton). To bude určitě taky zážitek.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Po január 14, 2008 13:29:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Goerne bude urcite super, asi tam taky pudu pokud to neni sold out. Mne se Schreier libi spise jako evangelista v pasijich od JSB. Co jsem slysel Winterreise se Schreierem tak si vzpominam mne to moc nebralo, ale monotonni jako DFDieskau to nastesti nebylo... Ja jsem si to poridil s Dietrichem Henschelem a nelituju... je to neuveritelne vypracovane, vsechny nuance odstinene, duraz na kazdem slovicku vymysleny, presne jako kdyz diriguje Hrnecek nebo JEG ... Wink
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po január 14, 2008 13:35:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Že by náhoda - včera večer o tom byl krásný pořad na Vltavě Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Po január 14, 2008 13:37:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Dík za tipy, Krytone. Na ten koncert možná také přijedu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Ut január 15, 2008 10:43:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Poslechl jsem si pár ukázek. Barva hlasu Goerne-ho se mi líbí. Asi mi i baryton k této hudbě sedí více než tenor...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Ut január 22, 2008 12:36:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem si něco vyposlechl a nejvíce ze všech mě zaujal přednes Matthiase Goerne. Vybral jsem si nahrávku s doprovodem Grahama Johnsona - líbí se mi více než novější živák s Brendelem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Ut január 22, 2008 13:58:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ruby napísal:
Tak jsem si něco vyposlechl a nejvíce ze všech mě zaujal přednes Matthiase Goerne. Vybral jsem si nahrávku s doprovodem Grahama Johnsona - líbí se mi více než novější živák s Brendelem.



Ruby: jeste, ze ten hudebni obsah je super, protoze obal je hrozny. To cover foto musel delat hodne "inspirovany fotograf".

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Ut január 22, 2008 15:09:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Souhlas, Mesire. Obal je bez nápadu. Ale obsah ale opravdu stojí zato.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Ut január 22, 2008 15:56:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Ruby napísal:
Souhlas, Mesire. Obal je bez nápadu. Ale obsah ale opravdu stojí zato.


Tak to ma byt Exclamation

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut február 12, 2008 23:16:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem si dodatečně něco poslechl z toho co se zde doporučovalo, a mohu říci, že před Goernem (oběma) bych preferoval Coughova Dietricha Henschela. Goernův hlas mi přijde méně ohebný a jeho podání mi připadá méně barevné a celkový výraz šedivější a méně členitý. Ale nemohu si pomoci, pro mě je Schreier ještě barevnější, ohebnější a členitější než Henschel. Laughing
_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: St február 13, 2008 08:05:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná je to také záležitost sžití s danou hudbou. Já jsem Šubertovu Zimní cestu poznal nedávno a třeba se moje požadavky na interpretaci časem změní. (Časem možná člověk hledá jiný přístup k interpretaci hudby, kterou časem lépe poznal)
No také si toho Schreiera a Henschela někdy poslechnu Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 19:29:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Novinka od Harmonia Mundi:
http://www.harmoniamundi.com/uk/album_fiche.php?album_id=1241
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St marec 02, 2016 11:43:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Nedá mi to a po 8 letech naváži na toto starší vlákno. Protože na Schubertových písních tzv. "ujíždím" naposlouchal jsem toho v posledních letech hodně. Co se týče Winterreise již delší dobu mám na prvním místě následující dvě nahrávky.



Pregardien (tenor) nazpíval tento titul několikrát, ale tuto verzi považuji za nejlepší. Obě CD mají i vynikající zvuk s velkou dynamikou. Pregardionovo CD dokáže ze zesilovače při běžném domácím poslechu ve špičkách vymáčknout nejvyšší výkon ze všech CD co mám doma právě díky velké dynamice nahrávky. Více než Verdiho Requiem s Gergievem. (Píšu CD, ale vše samozřuejmě přehrávám z PC lokálně, případně lossless z Tidalu)

Obě nahrávky všem doporučuji. Oceňuji na nich ne běžně slýchanou kombinaci civilnosti hlasového projevu s prožitkem, uvěřitelností a výborným frázováním. Každá nahrávka je přitom jiná. Vyplatí se mít nahrávky obě. Nemohu se rozhodnout, co tomuto dílu sluší více, jestli tenor (zde Pregradien) nebo baryton (zde Hampson). Smile

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dkdkdk
Banned


Založený: 18 december 2014
Príspevky: 161

PríspevokZaslal: So marec 05, 2016 09:38:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za tip Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist