Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Tritonia (work in progress)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 31, 32, 33  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11486
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi október 19, 2018 09:45:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj, je to vidiet :-) Inak pri takych simulaciach by optimalna celna doska nemusela skoncit ani plocha, ale mohla by mat snad nejaky pekny 3D tvar.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12729

PríspevokZaslal: Pi október 19, 2018 10:00:03    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Akurat mi napada otazka, to naozaj nikto iny nic take este nevyraba?

To nevím. Z toho, co tu jinde postoval Jef111, bych řekl, že třeba JBL musí mít něco, co je hodně blízko. Pak taky Poláci dělají ty SEOS, což nakonec vypadá hodně podobně, ale nevím, jak to přesně dělají - ti to hlavně dělají blbě dimenzované. Jasné je, že co napadne jednoho, napadlo většinou někoho jiného už dávno předtím. Výjimky jsou vzácné. Každopádně STH12 je nejlepší WG, který jsem doposud viděl změřený.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12729

PríspevokZaslal: Pi október 19, 2018 11:23:00    Predmet: Odpovedať s citátom

ATH-18 - proporce:


ATH18-1.png
 Description:
 Filesize:  46.51 KB
 Viewed:  89 Time(s)

ATH18-1.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Pi október 19, 2018 11:53:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Ne že by tam nebyly odlišnosti, ale...


jblm2.jpg
 Description:
 Filesize:  60.52 KB
 Viewed:  83 Time(s)

jblm2.jpg



_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12729

PríspevokZaslal: Pi október 19, 2018 12:06:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsi opravdu velmi chytrý.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Pi október 19, 2018 12:15:15    Predmet: Odpovedať s citátom

To nevím, osobní rovinu nechaje stranou, měsíce a léta tu na tyhle projekty koukám, prošlo to od umyvadla opravdu velkou proměnou tvaru a až na pár přechodů a vydutí těch ploch mezi hranami se to začíná tak podobat, že by si jeden myslel, že to od začátku stačilo obšlehnout a ne k tomu chodit přes devatero hor Smile
_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12729

PríspevokZaslal: Pi október 19, 2018 12:20:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Větší poloměr zaoblení - IMO hezčí, než superelipsa v hranaté bedně, akusticky dost pravděpodobně lepší, než ten ostřejší obdélník. Když psal Zelený, že je to nějak moc hranaté, měl asi recht.

RadBaron: Mě by jen zajímalo, jestli jsi někdy porozuměl aspoň něčemu z toho, co jsem tu kdy napsal. Nebo jestli jsi vůbec někdy porozuměl něčemu, co někdo napsal.



ATH-18-R40.png
 Description:
 Filesize:  64.69 KB
 Viewed:  98 Time(s)

ATH-18-R40.png



ATH-18-R40_2.png
 Description:
 Filesize:  54.01 KB
 Viewed:  85 Time(s)

ATH-18-R40_2.png



ATH-18-R40_3.png
 Description:
 Filesize:  96.02 KB
 Viewed:  86 Time(s)

ATH-18-R40_3.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12729

PríspevokZaslal: Pi október 19, 2018 12:32:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Zezadu.
Proč mi ten obdélník trval tak dlouho - protože je nejtěžší naprogramovat. Jak jistě chápete, definuje se to tam v polárních souřadnicích.



ATH-18-R40_4.png
 Description:
 Filesize:  42.95 KB
 Viewed:  76 Time(s)

ATH-18-R40_4.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi október 19, 2018 13:37:53    Predmet: Odpovedať s citátom

No, já nevím ... je za tím spousta práce, ale intuice mi říká, že by možná bylo lepší začít čistým kuželem plynule napojeným na (kuželové) vyústění driveru a ten pak postupně deformovat do nějakého toho lavoroidu. Z hlíny by nemusel být problém udělat kopyto. Všechny výpočty jsou stejně jen pomůcka pro vytvoření tvaru pro 3D, takže bych se držel zásady "Když něco nemá smysl dělat, nemá smysl dělat to dobře".
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12729

PríspevokZaslal: Pi október 19, 2018 13:47:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Zas úplně nerozumím. Máme tady zvukovody, které jsou vyzkoušené, umíme je bez problému vyrobit a které mají vynikající vlastnosti, které jste zhodnotil slovy "No, to už je hodně dobrý." ( http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=306385#306385 )

Čili logická otázka zní, co by se mělo získat postupem, který navrhujete (tj. všechno znova a jinak). Z toho, jak si to představuji, by to zřejmě víc směrovalo na výškách, pokud by se tam nechal ještě kousek nějakého konusu na začátku. On stačí už ten, co tam bývá v driveru. Nechápu, proč to teď rozevírat ještě nějak víc postupně - to tam můžu dát rovnou exponenciální hornu.

Však tohle je napojené na to kuželové vyústění driveru, pod stejným tečným úhlem po celém obvodu - to je parametr návrhu. Tam takhle žádná diskontinuita není, pokud jde o to. Jen se to pak poměrně rychle rozevře, což bych ale řekl, že je tak akorát. Před časem jste navrhoval nechat tam úplný zlom a přejít na více rozevřený konus hned. Tož jsem z toho volaký zmetěný. Proč to vůbec ještě dělat jinak, když to dává takhle pěkné výsledky? Mohou být ještě lepší? V čem?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi október 19, 2018 21:59:41    Predmet: Odpovedať s citátom

To byl jen takový nápad a asi ne moc dobrý. Jen mi ty obrázky připadaly, jako že je tam velká snaha protáhnout až ke kruhovému hrdlu něco jako hrany. Ale to asi byla jen chyba pohledu, na jiných obrázcích to tak nevypadá. S tím zhoršením směrovosti bych sice nesouhlasil, paprsek se formuje tam, kde jsou příčné rozměry srovnatelné s vlnovou délkou, ale nedokážu to nijak pořádně zdůvodnit. Bohužel ve 3D pracovat neumím, takže mi nezbývá než se uchylovat k intuitivnímu přemítání.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi október 19, 2018 22:35:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsem ve velkém pokušení zafinancovat WG pro NSD1095N. Na rozdíl od jiných driverů má dle info z diy úhel výstupu 27°, takže přechod na výsledných 90° by nebyl takový problém, je to 1" , takže na rozdíl od 1.4" má šanci dolézt celkem hladce až k cca 18 kHz a co do příkonu a citlivosti je dost dobrý. Není sice nejlevnější, ale tak už to u dobrých věcí bývá. Ty poslední "měkké" verze se mí začínají líbit, sice by se to muselo přetvořit k driveru, ale to by snad moc nebolelo.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: So október 20, 2018 07:39:58    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat: Tak tohle už je vzhledově lepší, ale je to čistě můj subjektivní názor, na kterém vůbec nezáleží.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12729

PríspevokZaslal: So október 20, 2018 07:56:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Takový BMS 4555 má 30° a chodí (snad) do 20 kHz. Ovšem na tyhle úvahy pozor, že je tam velký úhel vyústění, vůbec nemusí znamenat, že je tam kvalitní sférická vlna. Většinou jsou ty phase-plugy (dělané pořád jako přes kopírák) daleko lépe uzpůsobené pro rovinnou vlnu. Jak se za to nalepí široce rozevřený konus, může to nadělat paseku už v tom hrdle. Tím neříkám, že konkrétně u toho NSD to tak bude, ale byl bych zdrženlivější - ten driver mě z toho, co jsem viděl, nikdy až tak nepřesvědčil (za tu cenu, jinak je jistě dobrej, asi jako většina ostatního). Chce to fakt a bohužel zkoušet. Je to kus od kusu.

Asi bych tu měl nějak vysvětlit, jak ty zvukovody konstruuju, protože myšlenka samotná je neskutečně primitivní, jen to asi z té rovnice, kterou jsem tu publikoval, není tak názorně vidět. K tomu budu muset ale připravit nějaké obrázky navíc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12729

PríspevokZaslal: So október 20, 2018 08:08:36    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
S tím zhoršením směrovosti bych sice nesouhlasil, paprsek se formuje tam, kde jsou příčné rozměry srovnatelné s vlnovou délkou, ale nedokážu to nijak pořádně zdůvodnit.

Já tomu rozumím tak, že když tam necháte delší konus, obecně zhoršujete možnost dalšího rozevření toho paprsku na vlnových délkách srovnatelných s výstupním průměrem toho konusu (a podotýkám, že to rozevření se reálně děje, samozřejmě přes difrakce). Nějaké milimetry do délky jsou jistě fuk, ale víc než pár cm už bych hádal dost vadilo. Proto bych čekal, že čím kratší je ten konus v driveru, tím obecně nadějnější je situace. A osobně už hledám spíš drivery, kde je ten výstupní úhel naopak co nejmenší, když už tam ten výstupní konus je... Ale já tomu houby rozumím.

velky bobo napísal:
... Ty poslední "měkké" verze se mí začínají líbit, sice by se to muselo přetvořit k driveru, ale to by snad moc nebolelo.

Mluvíte v jinotajích, moc tomu nerozumím. Co znamená "měkká" verze a co "přetvořit k driveru"? Změna vstupního úhlu je pro mě přepsání jednoho čísla.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12729

PríspevokZaslal: So október 20, 2018 10:46:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak tedy, jak se konstruuje ta horna (viz obr.):

Dělá se každý podélný řez zvlášť. Na obrázku je jeden takový (položené hrdlem dolu, osa zvukovodu svisle).

1) Ve vzdálenosti H od roviny hrdla je definován bod ve vzdálenosti RH od osy.
2) Je dopočtená hyperbola, vycházející z hrdla, která:
2a) prochází výše uvedeným bodem
2b) v místě napojení na driver svírá požadovaný úhel s osou zvukovodu (zde 0°)
3) od koncového bodu hyperboly pokračuje hladce napojená klotoida, která má tak upravené měřítko, aby tam, kde je její tečna vodorovná, byla ve vzdálenosti Hw od roviny hrdla

To je prosím celé. Parametry H, Hw jsou stejné pro celou hornu, hodnota RH může být pro každý řez jiná. Proměnné RH jako funkci úhlu říkám tvarová křivka a lze tam dosait úplně cokoliv - kruh (pak je z toho přesně OSWG), elipsu, obdélník, pěticípou hvězdu, srp a kladivo...

Spodní obrázek to samé, jen pro vstupní úhel 30°, tj. podle driveru.



E1.png
 Description:
 Filesize:  17.51 KB
 Viewed:  59 Time(s)

E1.png



E2.png
 Description:
 Filesize:  17.65 KB
 Viewed:  99 Time(s)

E2.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12729

PríspevokZaslal: So október 20, 2018 10:47:11    Predmet: Odpovedať s citátom

...Pak je z toho třeba tohle:


E1-1.png
 Description:
 Filesize:  90.04 KB
 Viewed:  71 Time(s)

E1-1.png



E1-2.png
 Description:
 Filesize:  38.68 KB
 Viewed:  67 Time(s)

E1-2.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So október 20, 2018 21:00:48    Predmet: Odpovedať s citátom

No a tohle je přesně vono.

Apropos, měkké rozumí se "méně hranaté". Přetvořit znamená upravit pro jiný průměr, konkrétně asi 1", a jiný úhel hrdla.

Kromě té 18sound bych si omrkl nějaké B&C, zdali by se našel důstojný nástupce pro DE500 - šlo by jednak o úhel a dvak o hloubku hrdla k výstupu fázovací struktury - předpokládám, že když bude nějaký úhel hrdla, tak fázovací struktura bude nastavená na patřičnou sférickou vlnu, ale mohu se mýlit. Pokud jde o frekvenční cháru, tak třebas DE360 vypadá luxusně, ale je to na úplně jiném typu horny a je to prstencový systém. BMS taky nevypadají špatně, ale myslím, že zrovna ty sám jsi upozorňoval na to, že jeden z jejich koaxiálních (příšerně drahých) měničů není, pokud jde o výstupní vlnu, nic moc. DE360 podle Dickasonových měření taky směrově nic moc, Geddes fandí DE250, k DE502 jsem nic nenašel, dál to nebudu rozvíjet a dělat ze sebe šaška. Je to prostě ruleta.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12729

PríspevokZaslal: So október 20, 2018 21:19:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Měřením DE360 od Dickasona bych se nenechal odradit. Špatně to tam vychází jen v jedné rovině, vertikálně to tam vypadá velmi dobře, takže za tím musí být ta horna. Jinak si nedokážu představit, jak by se mohl rotačně symetrický driver takhle chovat. Mám je doma, mohu klidně zapůjčit. Plánuji s nimi teď každopádně něco udělat, ale v menší bedně. DE502 má Pet007. Koaxiály BMS opravdu nejsou nahoře žádná hitparáda, ale ty konvenční kousky nemusí být vůbec špatné.

Takovouhle hornu udělám(e) snadno pro jakýkoliv driver. Stačí říct, pro mě to je otázka pár minut datlování vstupních parametrů.

Kreslení superelips: http://www.procato.com/superellipse/
(Konkrétně to poslední má exponent 2,7 a stejně dlouhé osy).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2018 22:02:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Já pořád myšlenkově rotuju kolem bedny pro varhany. Ta by každopádně byla třípásmová, což by s tou DE360 šlo dobře dohromady, vzhledem k její trochu vyšší dolní hraniční frekvenci. Jako středobas se najde přehršel 10", i když s ohledem na směrovost to ideální není, možná nějaký 8" by tomu slušel líp. Není to už ovšem hifi, spíše něco mezi klubem a PA. Nechtěl by se někdo přidat ?
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12729

PríspevokZaslal: Po október 22, 2018 12:21:41    Predmet: Odpovedať s citátom

DE360 budu dávat k tomuhle (nominálně 8¾"): http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=314896#314896 , do třípásma, ale jen do malého na doma. Zvukovod jako tady, jen zmenšený a možná ještě o fous víc rozevřený, to si musím ještě promyslet.

Takové obří třípásmo s 18" už by bylo opravdový killer.

______________________________
killer = very cool; really badass
Zdroj: https://www.urbandictionary.com/define.php?term=killer

bad ass = adj. 1. A general term used to describe behavior that is fearless, authentic, compassionate, and ethical. 2. Well above the social standard for "normal" behavior. 3. The opposite of dumb ass behavior.
Zdroj: https://www.urbandictionary.com/define.php?term=bad%20ass
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: So október 27, 2018 08:50:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl napísal:
Minulý víkend jsem částečně slepil bednu.
Přes tejden se k tomu bohužel nedostanu, ale tenhle víkend bych to rád dokončil.

Už druhej tejden jsem na antibiotikách.
Nějak se z toho nemůžu dostat. Dohnala mě nejspíš kombinace přecházení nemocí a pracovní vytíženosti.
Doufám že se z toho co nejdřív dostanu.
Už jsem tu dávno chtěl mít fotku hotový prototypový ozvučnice.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12729

PríspevokZaslal: So október 27, 2018 09:10:31    Predmet: Odpovedať s citátom

V klidu to vylež a brzy se uzdrav.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
reta
Hifista


Založený: 18 marec 2014
Príspevky: 194
Bydlisko: Pce

PríspevokZaslal: So október 27, 2018 10:03:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdar, především zdraví.
Přeji brzké uzdravení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: So október 27, 2018 10:39:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Děkuju pánové. Wink
Dost mi to narušilo moje plány.
Chtěl jsem ještě do vánoc dokončit jeden historickej projekt na kterej tu mám všechno včetně vexlí a dokončit rozpracovanej sub, kterej už potřebuje jenom povrchovku.
Tak snad to vyjde...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So október 27, 2018 11:43:15    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Já pořád myšlenkově rotuju kolem bedny pro varhany.

To je velice chvályhodné. Elektronické nástroje už umí zvuk varhan dobře napodobit, ale problém je s reprodukcí. Určitě se to dá výrazně vylepšovat.
Nicméně před dávnými časy jsem byl u spolužáka, který měl varhany doma v obýváku. On to byl dost velký obývák a možná by se spíš hodil pojem harmonium, než varhany. Ale jinak klasika na vzduch (na balkóně tichý kompresor, nebo spíš dmychadlo či co to bylo). A obávám se, že nahradit to, co leze z opravdových píšťal reproduktorem, je opravdu velký oříšek.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12729

PríspevokZaslal: Ut október 30, 2018 14:33:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Zelený: Ty umíš vyrobit zdá se cokoliv - napadá Tě způsob, jak by se dala vyrobit závěsová vlnka té pasivní membrány? To, co se dá běžně koupit, což je nějaká guma, mi úplně nevyhovuje svou velkou tuhostí, potřeboval bych něco ještě poddajnějšího, nebo aspoň většího. Tak mě jen napadlo, že bys to možná uměl. Podobu by to mohlo mít asi jakoukoliv, spíš bych preferoval nějakou vlnovku, než "pneumatiku", funkce je jasná - umožnit volný axiální pohyb membrány s minimem odporu.

Textilní závěs, jehož výsledná tuhost zřejmě závisí hlavně na tom, čím se napustí, se asi prostě jen lisuje, ne (?). Nebo nějakou vlnovku z něčeho pružného odlít, vylisovat z gelu, co já vím.

Pasivní membrána: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=299808#299808 (oba ty závěsy, když už na to přijde).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: Ut október 30, 2018 22:02:32    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat: Asi by to mohlo být odlité z polyuretanu. Případně nějaký hadr napustit polyuretanem. Ale jak to navrhnout, aby to vyhovovalo na první pokus, to netuším.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12729

PríspevokZaslal: St október 31, 2018 08:14:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Hm, spousta laborování, výsledek nejistý. Jsem v pokušení nechat si vyfrézovat formu a (jako naprostý amatér) to zkusit sám.

Co to znamená "polyuretan"? Umím si představit jen tu pěnu. To se odlévá?

A co třeba tohle, to se dá obarvit: https://www.silikonysro.cz/silikony/adicni-silikony/dragon-skin

Potřeboval bych něco barevně snesitelného, ideálně obarvitelného - dá se pak obarvit latex? - https://www.silikonysro.cz/kaucuky/latex-revultex

Tohle by snad stačilo jen napatlat na jednostrannou formu, ale nevím, jak s barvitelností: https://www.silikonysro.cz/silikony/adicni-silikony/body-double
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: St október 31, 2018 09:26:26    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat: PUR bych zkusil tento: https://www.ebalta.de/rs/datasheet/en/1476.pdf
S tím mám dobré zkušenosti a navíc ho asi 20kg mám.
Ten silikon neznám, ale předpokládám, že by se roztrhl podstatně dřív, než ten PUR.
Přírodní kaučuk, ten by asi fungoval dobře, ale krátce. Dost brzo se začne rozkládat. Představ si to jako jednorázové rukavice, nebo prezervativ, to je stejný materiál. Na světle se to rychle rozpadá. Barvit by to šlo všechno, jen ten PUR je černej, takže s tím toho už moc neuděláš. Ale jsou i jiné a nějaký s medovou barvou by se taky našel. Pak můžeš barvit i PUR.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 31, 32, 33  Ďalšia
Strana 20 z 33

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist