Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Receiver
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Multikanál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: So september 29, 2018 19:35:05    Predmet: Receiver Odpovedať s citátom

Známy ma poprosil o radu pri kupe receivera a nie som v multikanale moc zbehly tak poprosim o radu skusenejsich.Ide hlavne o znacku na ktoru sa zamerat (na oko mu ladi najviac Marantz)co je v podstate asi Denon ked nazriem do vnutornosti ale mozno sa mylim lebo ak ma pamät neklame tak Marantz robil nejake "kostomizacie"na zaklad od denonu.Dalsia podstatna vec je ako sa ktora znacka stara o aktualizacie a teda ako rychlo stroj zastara.Kludne aj typy na konkretne stroje.Rozpocet +-1500 eur Dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Po október 01, 2018 19:41:31    Predmet: Odpovedať s citátom

To tu uz nikto nepouziva multikanal?Za seba na hudbu stereo ale filmy rozhodne multikanal a to mam v podstate stary receiver aj ked po zvukovej stranke podla mna vyborny Sony STR VA333ES.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Po október 01, 2018 20:02:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Predpokladam, ze vacsina uzivatelov bezi stereo a malokto tu ma viac ako 2.1.
Mozno by stalo za to zverejnit zvysok retazca a cenovy strop aby sa dalo aspon zbezne orientovat. Za mna mozem odporucit Denon DN-A7100. Najlepsia masina aka mi zatial prebehla rukami ale uz sa asi nebude dat len tak zohnat...

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Po október 01, 2018 22:11:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Denon DN-A7100 není receiver, ale předzesilovač. Navíc přes 10 let starý, takže nejen že se nový nesežene, ale hlavně nemá "Bluray dekodéry" (DTS-HD MA atd.)...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Po október 01, 2018 23:04:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Hmmm... htpc, čo vlastne riešite? Jediné požiadavky, ktoré tu odzneli sú +- 1500 ečiek a aktualizácie. Nechápem, čo od nás očakávate. Podľa tohto zadania môže kamarát kúpiť hocičo za +-1500.

Na strane kodekov sa už nejakú dobu nič nedeje, jedine v stereo, MQA, no zatiaľ sa nevie, ako dlho to vydrží. V multikanále to ale nemusíte riešiť. Na aktualizácie zabudnite. Pár rokov starý receiver sa už neaktulizuje, takže ak výjde niečo nové, tak sa musí kopovať nové železo. Takže platí, hocičo za +-1500 bude vyhovovať.

Úprimne nechápem, kto ešte v dnešnej dobe rieši kino. 10-15 rokov spätne, to áno. Vtedy vychádzali nové technológie každý deň, ale dnes...? Takže hocičo.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa Ut október 02, 2018 07:21:31, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po október 01, 2018 23:12:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Když už AVR, tak bych osobně doporučil NAD T 758 V3 https://nadelectronics.com/product/t-758-v3-av-surround-sound-receiver/ – už jen kvůli tomu, že má BluOs včetně možnosti Tidal/MQA, když už jsme hifi forum.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 05:54:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
Denon DN-A7100 není receiver, ale předzesilovač. Navíc přes 10 let starý, takže nejen že se nový nesežene, ale hlavně nemá "Bluray dekodéry" (DTS-HD MA atd.)...



A ma ten manik vobec blu-ray aby to vyuzil? Smile

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 06:44:07    Predmet: Odpovedať s citátom

A má ten maník vůbec multikanálový koncák aby ten multikanálový předzesík využil? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 07:26:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemusí mať, no v prvom príspevku je multikanál, takže...
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 16:20:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Hmmm... htpc, čo vlastne riešite? Jediné požiadavky, ktoré tu odzneli sú +- 1500 ečiek a aktualizácie. Nechápem, čo od nás očakávate. Podľa tohto zadania môže kamarát kúpiť hocičo za +-1500.

Na strane kodekov sa už nejakú dobu nič nedeje, jedine v stereo, MQA, no zatiaľ sa nevie, ako dlho to vydrží. V multikanále to ale nemusíte riešiť. Na aktualizácie zabudnite. Pár rokov starý receiver sa už neaktulizuje, takže ak výjde niečo nové, tak sa musí kopovať nové železo. Takže platí, hocičo za +-1500 bude vyhovovať.

Úprimne nechápem, kto ešte v dnešnej dobe rieši kino. 10-15 rokov spätne, to áno. Vtedy vychádzali nové technológie každý deň, ale dnes...? Takže hocičo.
Riesim napríklad to na ktoru znacku sa zamerat (kvalita reprodukcie,spolahlivost,dielenske spracovanie,aktualizacie)pretoze kazda pojala napríklad streamovacie sluzby inak a HEOS (Denon Marantz)ak som spravne pocopil ked budu aktualizovat tak nebude problem pridat napríklad novych poskitovatelov.To ze sa na poli kodekov nic nedeje je len dobre pretoze tie stavajuce su uz uplne dostacujuce a aspon nas nenutia kupovat stale nove stroje.Ze aktualizacie niesu na veky je jasne snad kazdemu ale par by ich snad vyrobca mohol zvladnut.To ze bude vyhovovat hocico za +-1500 je nehnevaj sa na mna ale totalna blbost a to uz radsej nic nepis.Trochu som si to presiel aby som sa zorientoval a v podstate to zhrniem - Denon je Marantz,Pioneer je Onkyo,Yamaha,Nad,snad este Cambridge Audio,Sony ES sa uz v Europe asi ani neda kupit a co sa tyka tahunov tohto odvetvia sme zrejme skoncili.Okrajove firmy som vynechal lebo tie pri malých predajoch fakt aktualizacie riesit nebudu.Denon Marantz ma podla mna velmi slusnu digitalnu cast navyse Marantz ma zrejme diskretne riesenu predzosilnovaciu cast co je asi ta "kustomizacia)ale koncova cast my pride oproti zbytku nevyrovnany,co je problem asi vsetkych znaciek.Naco multikanal.Pocul si uz slusny multikanal?Ja osobne si filmy starostlivo vyberam (tv vysielane nepozeram)a ked si ho idem pozret je to pre mna taky maly sviatok a cez stereo to nieje ono ani nahodou a ze ho mam v celku "vymazlene"!A co koncerty a SACD Multichannel to uz je snad dost hifisticke.Snad som to nenapisal nejako konfrontacne a ani to tak nebolo myslene tak snad sa to tu nezvrhne do takejto roviny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 16:23:23    Predmet: Odpovedať s citátom

moses napísal:
Kozousch napísal:
Denon DN-A7100 není receiver, ale předzesilovač. Navíc přes 10 let starý, takže nejen že se nový nesežene, ale hlavně nemá "Bluray dekodéry" (DTS-HD MA atd.)...



A ma ten manik vobec blu-ray aby to vyuzil? Smile

Blu-ray nema ale HTPC.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 16:25:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
A má ten maník vůbec multikanálový koncák aby ten multikanálový předzesík využil? Laughing

Multikanalovy koncak nema a ani to takto nechce hrotit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 16:31:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Keby nepotreboval hdmi a streamovacie sluzby tak si s kludnym svedomim zozenie Sony str va333es kedze vie co dokaze a urcite by mu roky sluzil pretoze to bola este zlata doba kde sa hladelo na kvalitu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 16:43:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozrejme pre kriticky "posluch"je lepsie mat oddelene stereo od multikanalu,tak to mam aj ja ale z hladiska uzivatelskeho a hlavne priestorového (hlavne 2x bedne)je to uplne na prd.Nebolo by super mat kombajn na stereo a multikanal v uspokojujúcej kvalite?Mne osobne na filmy uplne dostacuje slusne 5.2 ale pri receiveri napr 11.2 pouzit ostavajuce konce na aktiv nie je hifisticke?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
misog
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 apríl 2013
Príspevky: 614
Bydlisko: Vajkovce

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 17:59:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Caf pozri na www.hifibazar.cz mas tam top jazdene stroje s 12m zarukou
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 18:24:58    Predmet: Odpovedať s citátom

htpc napísal:
Keby nepotreboval hdmi a streamovacie sluzby tak si s kludnym svedomim zozenie Sony str va333es kedze vie co dokaze a urcite by mu roky sluzil pretoze to bola este zlata doba kde sa hladelo na kvalitu.


A preco teda nedoplni ten receiver iba nejakym streamerom? Usetril by kopu penazi a nemusel by stracat cas s laborovanim ak je s tym Sonakom spokojny.

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 19:21:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud se nepotřebuje přepínání videovstupů a zdroj signálu umí dekódovat formáty do analogového multikanálu, stačí jakýkoliv starší poctivě udělaný multikanálový receiver s analogovými vstupy a vůbec se nemusí řešit, jaké digitální formáty ten receiver umí. Video se pustí rovnou ze zdroje do zobrazovače přes HDMI či DP.

Takový starší receiver stojí pár šupů a vydrží ještě spoustu let.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 19:34:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten Sonak mam ja a nepredam ani za nic.Zohnat ho najlepsie CZ-SK by bolo asi na dlho a navyse to chce v jednej "skatuli".Ked tak pozeram na Matantz NA6006 celkom slusny strojcek a dizajn podla môjho gusta no a este aj moznost silver gold teda teda.Ale o mna nejde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 19:44:40    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Pokud se nepotřebuje přepínání videovstupů a zdroj signálu umí dekódovat formáty do analogového multikanálu, stačí jakýkoliv starší poctivě udělaný multikanálový receiver s analogovými vstupy a vůbec se nemusí řešit, jaké digitální formáty ten receiver umí. Video se pustí rovnou ze zdroje do zobrazovače přes HDMI či DP.

Takový starší receiver stojí pár šupů a vydrží ještě spoustu let.

Presne takto pouzivam Sonak ja ale on napriek tomu ze ma HTPC mu nevyhovuje zlozitost a to ze veci okolo si nevie spravit sam.A samozrejme je tu aj rodina ktora tieto veci fakt nechce riesit.Ale dakujem za postreh.Nejaky typ na receiver zo slusnymi koncakmi nemas.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: St október 03, 2018 06:28:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa So december 31, 2022 00:52:00, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St október 03, 2018 07:24:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak kodi nebo plex zvládne ovládat každý, je to jako DVD/BR player. Ale chápu, že píchnout BR player HDMI kabelem do receiveru je podstatně jednodušší, o tom žádná.

Tip na moderní AVR bohužel nemám, nesleduju to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: St október 03, 2018 10:38:11    Predmet: Odpovedať s citátom

seas napísal:
Mám 3.5 roku Marantz a dobry. Pořád chodí aktualizace a naposled přidali Dolby Vision
Tak to je potesitelne.Mas stereo zostavu a skusal si porovnavat ako si Marantz vedie v stereu?Popripade napis zostavu.Dakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: St október 03, 2018 10:47:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Více Marantzů v sestavě = problém s hádajícíma se dálkáčema. A když se dálkáč posere, tak se na vás Marantz vysere (nevyrábí se, nedá se opravit). To nasere.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: St október 03, 2018 14:46:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Kôli moznosti ovlyvnovania dialkacov mali volakedy pristroje 3 moznosti nastavenia no dnes sa setri na vsetkom.Ak sa jednalo o pristroje blízkeho rocniku tak je to smutne a o to viac ze je to v ramci znacky a mali by to mat osetrene.No mozno sa jednalo o ojedinely pripad.To ci sa bude dat v dnesnej dobe zohnat aj na ine znacky dialkac neviem,ale uz v minulosti som mal problem zohnat na TV Sony.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: St október 03, 2018 16:07:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Nadejny kandidat Marantz SR7012.Neviete povedat ci to ma D-ckove konce?Nikde to neviem dohladat.Pre technicky zdatnejsich mozno pomôze foto.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St október 03, 2018 17:17:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady máš detaily https://translate.google.com/translate?sl=zh-CN&tl=en&js=y&prev=_t&hl=cs&ie=UTF-8&u=https%3A%2F%2Fwww.audionet.com.tw%2Fthread-10467-1-1.html&edit-text= Nejde mi to vykopírovat z okna translátoru, jsou tam i použité tranzistory.

Ten koncák mi přijde, že navrhovali min. před 20 lety - jednostranná DPS, milióny propojek, pouze klasická montáž. Tenké chladicí profily, dole pro jistotu dva větráky. Digitální část asi bude moderní, ale analogová je jak za krále klacka...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Po október 08, 2018 16:17:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Mali sme moznost trocha otestovat Marantz SR7011 co je po obvodovej stranke v podstate ta zmienovana SR7012 a moje obavy ze koncova cast nebude to prave orechove sa potvrdila.Digitalna cast je podla mna slusna vhodna aj na stereo (ako napr dac alebo streamer)ale koncak to kazi je "medovy"a zatlcie detaily.Vyhodit tu predpotopnu koncovu cast,nahradit niecim slusnejsim a s kludom si to viem predstavit aj na stereo.Len pre uplnost aby to malo aspon nejaku vypovednu hodnotu ako koncak sme pouzili Sony STR VA333es a uz to bolo pocuvatelne a potom sme nasadili tazke zbrane NAD M3 a to bolo v podstate bez vyhrad akurát dvojkanal.Zaver ide to aj s multikanalom ale obklukou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dargy
Hifi obsluha


Založený: 20 august 2015
Príspevky: 12
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut október 23, 2018 21:57:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak by ti stacil 5.2 kanal pozrel by som este na Anthem MRX 520, je to slušný AV receiver aj na stereo a ma vynikajúci room corection. Sice je uz za 2000€ Sad ale hra vyborne..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Št november 08, 2018 19:40:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Já už presadzujem myšlienku, že najlepší receiver je žiaden receiver a hovorím NIE domácemu kinu. Mám na to niekoľko riadnych dôvodov prečo domáce kino stojí aj tak za prt aj keby malo byť vyskladané z najdrahších modelov/reprosústav.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št november 08, 2018 20:29:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Môžeš napísať tie dôvody?
_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Multikanál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist