Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

B&W 804 a Primare I30

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Stanohlohovec
Hifista


Založený: 07 máj 2017
Príspevky: 110

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 12:33:31    Predmet: B&W 804 a Primare I30 Odpovedať s citátom

Poradí mi niekto? Mám v pláne vymeniť v zostave bedne. Namiesto Audio Physics Spark chcem dať B&W 804.. Ale čítal som nesmierne rozdielne recenzie a postrehy na tieto bedničky. Okrem iného aj to, že basy na prd a hlavne, že impedancia klesá dosť pod 3 Ohm a neviem, či to moj Primare I30 utiahne. Tak ďakujem za názory, prípadne skúsenosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11495
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 12:42:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Kedze ako pises tie B&W 804 maju nesmierne rozdielne recenzie, tak mozes cakat i nesmierne rozdielne rady tu na tomto fore :-)

A nejake ine bedny este nezvazujes?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stanohlohovec
Hifista


Založený: 07 máj 2017
Príspevky: 110

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 13:05:55    Predmet: Odpovedať s citátom

No uvazoval som o kadejakych inych, ale neviem sa akosi pohnut. Bol som si vypocut vyssi rad Audio Physics, to iste ako moje, len lepsie basy, ale vysky neprijemne. Potom som si vypočul Dynaudio Focus.. tusim 220.. Neoslovili ma, zdali sa mi nejake nezive. Kamos ma doma Focal, ale aj ked je to vyssi rad ako mam ja /to je moja zostava na domace kino/, tak mali tie iste slabiny - dobre basy, ale prazdne stredy... Bieto 804-ky si idem vypocut na buduci tyzden, tak som chcel vediet dopredu, ci mam vobec ist, ked nemam nejaky prilis silny zosik...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11495
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 14:18:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Tieto? https://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/reprosoustavy/bowers-wilkins/bowers-wilkins-804-matrix/

Inak pozor, B&W ma niekolko (3-4) modelov repro s 804 v nazve a kazde su ine, co by mohlo odpovedat i tym rozdielnym recenziam co si nasiel.

Ak su to tieto Matrix s 8 Ohm, tak by som sa kombinacie s tvojim zosilnovacom nebal, kedze i citlivost uvadzaju vysoku, jedine zeby si chcel pustat hudbu vo velkej miestnosti a v koncertnej hlasitosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stanohlohovec
Hifista


Založený: 07 máj 2017
Príspevky: 110

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 14:49:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem za tip.. Matrixy su ale riadne stare bedne, to aby som sa bal, ze sa mi kable rozpadnu:))))) Mas pravdu s tymi roznymi druhmi 804-iek, toto by nemali byt diamantove, takze tiez postarsie. Medzicasom som volal do BV audia, do Trnavy a dohodol som sa, ze dojdem vypocut F3ROY, som nasiel na fore, ze by mohli byt dobre a pri rovnakej cene ako b&w 804ky su nove, takze uvidim... hlavne POCUJEM:))))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 15:42:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Z mojich skromných posluchových skúseností by som predpokladal, že kombinácia B&W 804 N aj 804 S /neviem ktoré chceš kúpiť/ s PRIMARE i 30 bude zvukovo vhodná a mala by hrať dobre, tie 804 D sú zvukovo ináč naladené, ale D-ečka aj tak nechceš kúpiť.

P.S. samozrejme ak môžeš popočúvaj viac bední, teda kombinácií, 804-ky by mohli hrať viac basov ako Sparky ale asi budú menej výrazne cinkať, veď potom napíš svoje dojmy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stanohlohovec
Hifista


Založený: 07 máj 2017
Príspevky: 110

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 16:49:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Maner - ja vlastne neviem čo to je za model. Chlapík co to predáva si myslel, že má 803-ky, až kým mu niekto nenapísal, že to sú podľa fotky 804ky. Takže netuším čo za model to je, snáď to zistím, keď ich uvidím. Mimochodom, v čom je rozdiel medzi modelmi N, S a D? Viem, že D-cka majú diamantovú zložku kaloty vyskaca, či sa mýlim? Sú preto ostrejšie a výraznejšie na výškach? Lebo práve to nechcem. Audiophysic sú práve mne nepríjemné ostrými a výraznými vyskami a to dokonca aj s Primare o ktorom som čítal, že sú doslova pohodové...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Stanohlohovec
Hifista


Založený: 07 máj 2017
Príspevky: 110

PríspevokZaslal: Pi december 07, 2018 09:57:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Šťastný koniec - po dlhom pošúvaní a špekulovaní /a s ohľadom na finančnú situáciu/ som predal najprv bedne Audiophysic a potom aj zosik Primare. Oba boli prislis analyticke a Sparky nemali basy. Primare, po porovnani s inymi zosikmi, tiez na vyskach agresivny. Počúval som, okrem iného, aj Naim Nait XS2 - v zapojení s gramcom Rega a neviem už ako MC prenoskou to bol parádny zvuk.. Lenže to by som si nemohol kúpiť bedne, tak som napokon spravil kompromis a kúpil zosik z BVAudia - A300SE a bedničky Aurum Cantus M103 - tie mi poradil jeden z vás - z fóra. Zosik je riadne analytický, ale nemá také ostré výšky ako Primare, takže naprostá pohoda. M103-ky majú basy!! - je to príjemná zmena po Sparkoch, výšky sú oveľa mäkšie a príjemnejšie, a to ešte nemajú ani odohratých výrobcom odporúčanýcjh 80 hodín. Čo je v porovnaní s Audiophysicmi trochu horšie- sú stredy, asi som si príliš zvykol na mimoriadnu čitateľnosť tohto pásma.. Ale celkovo hodnotím bedne známkou 4,5/5, veľmi dobre dopĺňajú zosik. No a ešte ma čaká osadenie novej prenosky do gramca - kúpil som starší model Clearaudio - Virtuoso, v nedeľu nahodím a som zvedavý.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist