Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

aj vy máte takýchto známych? :D

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Martin_VR
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2015
Príspevky: 35
Bydlisko: Vrable

PríspevokZaslal: St december 12, 2018 16:14:59    Predmet: aj vy máte takýchto známych? :D Odpovedať s citátom

Čaute,

Zaobstaral som si novú hračku - DAP iBasso DX120 so slúchadlami Etymotic MK5, kúpil som si to najmä do práce. Nejdem tu teraz ani tak hodnotiť kvality tejto kombinácie, v skratke - som spokojný.
Mám jedného kolegu (35r), taký typický "všadebol, všetkovie". Akákoľvek téma sa otvorí, je presvedčený že je zorientovaný viac, ako ten druhý. On sám vlastní prehrávač - takú paródiu na iPod Shuffle z aliexpressu za 2 (slovom dve) eurá, v podobných "kvalitách" sú aj jeho in-eary. Všetko fajn, veď predsa nie každý si potrpí na kvalitu posluchu, respektíve má iné priority, ja to chápem. Hovorím mu, mám novú mašinku na hudbu, že či môže odtestovať.. jasné. V zbierke v DAPe mám iba lossless, všetko hudba dobrej kvality (rozumej z minulého storočia, česť výnimkám). Myslím že mal pustený aj nejaký trepák od Dire Straits. Fešák to popočúval zhruba 10 minút, najskôr s mojimi slúchadlami, potom chvíľu so svojimi, opäť s mojimi. Jeho recenzia - hrá to úplne na h***o. Slúchadlá úplný hnoj, žiadne basy (upozornil som ho že si ich treba nasadiť hlboko do uší). S jeho slúchadlami údajne lepšie basy, ale celkový prejav stále na nič, teda aj prehrávač hodnotil ako šmejd. Nastavený bol na zvukový mód "reference", ekvalizér vypnutý. Kolegov hudobný "vkus" je hip-hop, napr. Wu Tang, 2Pac, Onyx, Ice Cube, Eminem a podobne, takže o jeho vycibrených ušiach nepochybujem a jeho recenzie ohľadne audio majú pre mňa nulovú výpovednú hodnotu. Nejde tu teraz o to, že by som si chcel silou mocou obhajovať minuté peniažky, napokon mal som tu už zopár audio komponentov ktoré moje požiadavky nedosahovali a nemal som problém to priznať ako zlú kúpu a so stratou predať. Momentálne mám zostavu, či už home alebo portable takú, že keby mi za to niekto ponúkol plnú sumu čo ma to stálo, nemám dôvod mu to predať. Ak áno tak iba z dôvodu upgrade, nie nespokojnosti.

OTÁZOČKA:
Stretli ste sa aj vy s človekom tohto typu? Very Happy
Čím je to spôsobené, že ľudia sú takto hudobne zdegenerovaní?

_________________
PC > CustomWorks DAC1USB > BVaudio A300S > VMA-I SL white gloss > 6x VMA boomkiller, 4x VMA photoecho
Portable > iBasso DX120 + Etymotic MK5
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ramones
Hifista - pokročilec


Založený: 18 jún 2009
Príspevky: 267

PríspevokZaslal: St december 12, 2018 17:15:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy to je dnes zcela běžné. Před pár léty jsem čistě náhodně pustil sousedovi (tehdy měl kolem 20ti) něco přes domácí hifi, přičemž jsem mu řekl, aby se posadil do křesla v poslechovém místě.
Byl překvapen, že slyší zpěv a bicí uprostřed i když tam žádná bedna není ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tela
Hifista


Založený: 09 október 2012
Príspevky: 165
Bydlisko: košice

PríspevokZaslal: St december 12, 2018 17:50:22    Predmet: Odpovedať s citátom

keď si chcel vedieť, či zdochne ako všadebol, alebo je nepatrná nádej na zlepšenie,- teraz už vieš: že nie je.

p.s. každý má vo svojom okolí, takéto indivíduum.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1897

PríspevokZaslal: St december 12, 2018 18:09:41    Predmet: Odpovedať s citátom

tela ta predchadzajuca verzia bola lepsejsia Wink
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tela
Hifista


Založený: 09 október 2012
Príspevky: 165
Bydlisko: košice

PríspevokZaslal: St december 12, 2018 18:35:19    Predmet: Odpovedať s citátom

viem. teraz je to také "priteplené". ale bolo to zbytočne vulgárne, aj keď asi výstižnejšie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št december 13, 2018 18:58:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Objektivně lepší (méně zkreslující) řetězec nemusí automaticky znamenat lepší subjektivní dojem. A nemusí to být nutně důsledek nezkušenosti či zvrácenosti posluchače. Kdybych například poslouchal výhradně nějaký moderní pop/hip hop, není vyloučeno, že bych nevyrovnaná sluchátka typu Beats Dr. Dre jednoznačně preferoval před hifistickými produkty jako AKG K701 nebo Beyerdynamic T1.
_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1897

PríspevokZaslal: Št december 13, 2018 19:00:45    Predmet: Odpovedať s citátom

No vsak kazdy ma ine preferencie. Ale zhodnotit to ihned, ze to hra na hovno chce slusnu davku ega...
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Št december 13, 2018 20:23:23    Predmet: Odpovedať s citátom

to je normální...moje to není tak to musí (!) stát za houning a kdo říká ne je blbec,
nerozumí tomu, v sekci "potřebuji poradit" na různých fórech je to vidět téměř denně

_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sasko
Hifista - pokročilec


Založený: 09 jún 2009
Príspevky: 413

PríspevokZaslal: St december 19, 2018 07:52:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Pred rokom som predaval svoje BV audio poloaktivne repro ktore maju aktivny 12" bas Beyma, ozval sa jeden pan na posluch, prisiel aj s kamosom, pustil som mu a stale mu nieco vadilo.
Vraj mu chyba bas, tak som mu dal basovu nahravku ( prebasovanu) Marcus Miller - Silver rain a este som pridal na koncaku k basakom (uplne naplno) a na stredovyskovom koncaku som dal tal na stvrt a este vyhulil hlasitost (bol som uz vytoceny).Tento odbornik este stale nemal dost a chodil po miestnosti a hladal nizsie basy, zervaj to nema dostatocne hlboky bas a ine pico.....
Vraj pocul na elektronkach ovela hlbsi bas a toto nie je pre neho,.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11412
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St december 19, 2018 08:29:11    Predmet: Odpovedať s citátom

sasko, a mas teraz nejake reprobedny? a ako su na tom s basmi?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 505
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: St december 19, 2018 21:31:28    Predmet: Odpovedať s citátom

sasko napísal:
Pred rokom som predaval svoje BV audio poloaktivne repro ktore maju aktivny 12" bas Beyma, ozval sa jeden pan na posluch, prisiel aj s kamosom, pustil som mu a stale mu nieco vadilo.
Vraj mu chyba bas, tak som mu dal basovu nahravku ( prebasovanu) Marcus Miller - Silver rain a este som pridal na koncaku k basakom (uplne naplno) a na stredovyskovom koncaku som dal tal na stvrt a este vyhulil hlasitost (bol som uz vytoceny).Tento odbornik este stale nemal dost a chodil po miestnosti a hladal nizsie basy, zervaj to nema dostatocne hlboky bas a ine pico.....
Vraj pocul na elektronkach ovela hlbsi bas a toto nie je pre neho,.....


taký človek je zvyknutý na dunenie Smile stačili by mu dvojpásmové bedničky s hrbom na 80 Hz a moju neupravenú miestnosť Cool

_________________
Ubuntu 22.04->JRiver MC27 (64bit)->USB Diy ->Topping E50-> BVAudio PRE1 -> BVAudio PA300SSE -> BVAudio PA300SE ->BVAudio F3B
3kW oddeľovák á la BUBUXIN
Sony CDP-XA30ES mod. by Casea, Pro-Ject Xtension 9 Evolution
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Št december 20, 2018 20:41:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapci nepodcenovat sub-bas.
Tiez som si myslel ze z toho vyrastiem ale telo si to pyta stale Wink
Pri volbe ci kvalitnejsi zvuk alebo sub-bas u mna vyhral jednoznacne ten bas.

Ak ste od detska vyrastali pri eurodance, techno, jungle a drumbas-e tak to vo vas zostane Laughing

Teraz je to hlavne u mna dance, trance, house, dubstep, trap a drumbas.
Ten asi bude vecne Very Happy

Preto pre niekoho super kvalitne repro nehrajuce dostatocne sub bas moze byt shit oproti reprakom co su o dve triedy nizsie v kvalite reprodukcie bezneho pasma.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2908
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi december 21, 2018 07:23:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Stretol som náhodne známeho z detstva. Pozval ma vypočuť si...Cabasse.
Hľadeli na mňa dve oči slimáka a v kúte sa o čosi snažil SUB.
Po tretej pesničke ma rozbolela hlava.
Bol aj on u mňa. Mám poctivé "unicornovky".
Tierž zhruba po tretej pesničke vraví:
"Ale počul si - u mňa to hralo lepšie, že?"

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sasko
Hifista - pokročilec


Založený: 09 jún 2009
Príspevky: 413

PríspevokZaslal: Pi december 21, 2018 08:00:58    Predmet: Odpovedať s citátom

miero

Repro mam stale to iste, nepredal som, stale predavam ale neponahla to.Akosi mi neostava cas na posluch.
Basy su uplne najlepsie len ich stale neviem najst po miestnosti Very Happy

Problem je ze ludia maju napocuvane to svoje a pre nich to je referencia, mna ked prestanu bavit moje bedne a zdaju sa mi nudne tak chvilu ich nepocuvam, pocuvam inde (vacsinou srackovy zvuk) a ten pocit pri posluchu po par dnoch ma vzdy utvrdi ze su to dobre repro, hraju vyborne a moje usi sa iba "nudia" tak vymyslaju blbosti Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sasko
Hifista - pokročilec


Založený: 09 jún 2009
Príspevky: 413

PríspevokZaslal: Pi december 21, 2018 13:46:10    Predmet: Odpovedať s citátom

A niektory ludia su proste jeb..... Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist