Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
http://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Receiver
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Multikanál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
dustin
Hifi inventar

Založený: 06 október 2006

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2018 18:34:23    Predmet: Odpovedať s citátom

IMO je každý stereostopa u filmu downmix z multikanálu, nedovedu si představit, že by to míchali odděleně. Mají multikanál a na DVD (až na to nikdo do kina nechodí) to downmixnou i do sterea.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec

Založený: 26 december 2010

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2018 19:46:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Este raz podotykam ze mam oddelenu stereo zostavu a multikanal takze mam moznost porovnavat.FL a FR su rovnake pre stereo aj multikanal a môzete si byt isty ze zrozumitelnost dialogov je pri dowmixe z 5.1 vzdy horsia a poväcsine aj pri stereo stope.Ak to tu vyznelo ze zastavam multikanal tak to urcite nie len prezentujem osobnu skusenost.Pre rypacov co namietnu ze urcite nemam dobre rozlisujuce stereo verte ze väcsina z vas by ho chcela mat doma.A ten multisub treba dostudovat hlavne prinos pre stereo.
Návrat hore
MaG
Hifi expert

Založený: 11 január 2014

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2018 19:59:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Re: htpc
Predpokladám, že to porovnávaš so stereom so širokou stereobázou. A center je prezentnejší v strednom pásme, ako reprosústavy pre stereo.
Ak áno, porovnávaš len odlišné audio zostavy, nie systém všeobecne.
Návrat hore
htpc
Hifista - pokročilec

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2018 20:12:14    Predmet: Odpovedať s citátom

A ako si predstavujes to porovnavat.FL a FR mam od seba (stred reprosustav)cca 2,4m.To ich mam dat pred obrazovku?C sa samozrejme zameriava hlavne na recove pasmo ale nemôze byt vyrazne prezentnejsi pretoze pri "cestovani" zvuku napr.zo stredu do prava to bude zniet neprirodzene.
Návrat hore
Soaron
Hifi expert

Založený: 27 december 2015

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2018 20:36:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Väčšina z Vás len kecá. Prečo to nevyskúšate? Skúste pustiť film z PC cez multikanál a potom ten istý film v downmixe cez stereo (používam SW mix, priamo v prehrávači). Garantujem Vám, že u akčnejšom filme z dialógov dostanete len nejakú zmixovanú hatlaninu. Áno pozerať sa to dá, no je to silne závislé na scéne. Je pravda, že čistota dialógov sa s centrom vôbec nedá porovnať.

Som síce stereofil a nad DK neuvažujem, no center mi pri filmoch chýba a som rozhodutý ho raz do svojej sústavy zakomponovať.

dustin
Hifi inventar

Založený: 06 október 2006

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2018 20:54:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Odešlo mi AVR HK, tak mám teď zatím jen stereo. Kodi jsem jen nastavil na downmix a žádnou hatmatilku neslyším. KEF Q7, center KEF Q6c. Samozřejmě chybí zadky, ale centru jsem si nějak nevšiml.
Návrat hore
Kozousch
Hifi inventar

Založený: 09 máj 2009

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2018 21:14:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud je zvuk dialogů při domácím downmixu nesrozumitelný, tak jsou možné 2 příčiny:

1) Downmix funguje mizerně (ať už v principu a/nebo kvůli špatné realizaci)

2) Stereo sestava má problém reprodukovat "hutný" zvuk (souzvuk mnoha filmových ruchů a dialogů se "slévá")

Když jsem s downmixem laboroval já, tak jsem vždycky porovnával downmix multikanálové stopy do sterea s originální stereo stopou téhož ripu. Originální stereo stopa vždy zněla přirozeněji. Z toho logicky usuzuji, že v mém případě není problém v bídné stereo sestavě, ale v bídném domácím downmixu.

Soaron
Hifi expert

Založený: 27 december 2015

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2018 21:37:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Uznávam, prehnal som to. Hatlaninu som nemyslel tak vážne, rozumieť tým dialógom je, len v závislosti od akčnej scény je to horšie, ako s centrom. Používam Windows s MPC-HC a tam mám nastavené, aby sa všetko posielalo do sterea.

Ja zas teraz pre zmenu nevyskúšam center. Zostavu na 3.0 som mal požičanú len nejakú dobu a to už dávnejšie, ale tie dialógy nemali chybu.

Filmy mám multikanálové, takže bez stereo stopy. Downmix preto musím riešiť v SW prehrávači.

htpc
Hifista - pokročilec

PríspevokZaslal: Ne december 30, 2018 15:21:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak nakoniec kupil Marantz SR7011.Ked som to porovnal s mojim Sony STR VA333ES tak co sa tyka mechanickej konstrukcie Sony je jednoducho pastva pre oci a teraz nehodnotim dizajn ale len dielenske spracovanie to jednoducho u ES s toho obdobia bolo na vrchole a dnes uz nema sancu.Marantz na prvy pohlad super(mne sa dizajn paci)ale pri podrobnejsom pohlade tenky alu plech doplneny o last co pri blizkom pohlade z boku vidiet.Pokyvkavajuce sa ovladace volica vstupov a hlasitosti po otvoreni krytu displeja a ovladacov vas privita uz len plast.Aspon ze displej je pomerne velky a citatelny s dialky.Moznosti nastavenia su siroke ele su veci co mi oproti Sony chibali a to tu mame rozdiel 20 rokov!Nicmenej v elektronickej casti sa uz tolko nesetrilo,vsetko fungje ako ma po zvukovej stranke pokrok.To ze koncova cast vyzera jak z roku pana je asi len zdanie pretoze nam to nedalo a nakukli sme dnu a je tam obojstranna montaz , digitalna cast vyzera naozaj sofistikovane poviem vam toto by som nechcel opravovat.Na stereo su moje postrehy take ze ich tu ani nebudem prezentovat lebo sa tu rozputa v peklo.Na kino perfekne naozaj zazitok!
Návrat hore
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Multikanál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Strana 3 z 3

Prejdi na: