Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Dunlavy audio labs - symetrický signálový kábel

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predám
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Hlavacka
Hifista


Založený: 21 február 2010
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: Po január 07, 2019 17:14:04    Predmet: Dunlavy audio labs - symetrický signálový kábel Odpovedať s citátom

Predám symetrický signálový kábel Dunlavy audio labs dĺžky 1.5m. Kábel je typologicky vhodný hlavne medzi predzosilovač a koncový zosilovač. Made in USA.

Kontakt: hlavackarado@gmail.com

Cena:200€

Foto:

https://elektro.bazos.sk/inzerat/93872466/Dunlavy-audio-labs-symetricky-signalovy-kabel.php
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gnat
Hifista - pokročilec


Založený: 06 jún 2012
Príspevky: 381

PríspevokZaslal: Po január 07, 2019 17:39:07    Predmet: Odpovedať s citátom

To má každou polaritu vedenou zvlášť s vlastním stíněním ? To tak trochu popírá účel symetrického vedení. Ty živé vodiče musí být pro správnou funkci co nejblíže u sebe aby se na obou naindukoval identický rušivý signál, který se pak odečte.

Naposledy upravil gnat dňa Po január 07, 2019 22:40:47, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Po január 07, 2019 17:51:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Pff, gnat tvoj pravdivy nazor tu nikoho nezaujima, "high-end rules" Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 07, 2019 19:32:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak minimálně by to mělo zajímat nešťastníka, který by si snad ten paskvil chtěl koupit. Táhnout symetriku dvouma koaxama vedle sebe může jenom idiot a žádná věhlasná značka nebo dvouseteurová cenovka na tom nic nezmění.
To je prostě technická realita.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2953
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po január 07, 2019 21:42:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Tym, co za to tolko daju to proste nevysvetlis.
Oni "veria" Very Happy

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 07, 2019 22:38:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Dostal jsem od prodejce velmi slušnou SZ, ve které mě žádá o smazání příspěvku.
Teď mám dilema, jestli vyhovět jeho prosbě logicky motivované snahou ten kabel prodat, nebo ponechat příspěvek o kterém jsem přesvědčen, že je technicky podložený a věcně správný.

Co o tom soudíte ? Mám to smazat ?

Já bych za optimální považoval věcné argumenty, pokud s mým názorem někdo nesouhlasí a případnou odbornou debatu, do které by se mohli zapojit i jiní, jak je běžné na diskusním fóru.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po január 07, 2019 22:43:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Já bych to nemazal, ten kabel principielní nesmysl je. I když to třeba stávající majitel nevěděl, ale to na tom nic nemění...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11492
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 07, 2019 22:48:53    Predmet: Odpovedať s citátom

opa, ja by som to nemazal - sme na fore - kde inde o podobne vyhodnych inzeratoch chces diskutovat?

Dunlavy audio zaniklo v roku 2002:
citácia:
As of November 7, 2002, Dunlavy Audio Labs, LLC has ceased operations.

Read more at https://www.stereophile.com/news/11492/index.html#h0Prh4O82yMd30vZ.99

Ak by niekoho zaujimali webove stranky toho kablu z archivu:
- https://web.archive.org/web/20010707040604/http://www.dunlavyaudio.com:80/products/cable/interconnect/ulc_spec.html
- https://web.archive.org/web/20010707040504/http://www.dunlavyaudio.com:80/products/cable/interconnect/interconnectpict.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gnat
Hifista - pokročilec


Založený: 06 jún 2012
Príspevky: 381

PríspevokZaslal: Po január 07, 2019 22:57:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Zvaž to sám. Kdyby to byl někdo normální, tak do toho nereju ani já. Tenhle pán tu má za 9 let pár desítek vláken a pár set příspěvků a prakticky všechny jen v sekci Prodej.

To vlákno s požlucenými trubičkovými pojistkami za více než tisínásobek ceny obvyklé, bylo obzvláště populární.

Dovolím si připomenout výrok, který mi z toho vlákna zůstal v paměti (autor tuším Tico): "Je to pro někoho, kdo nedával ve škole pozor, ale přesto má nadstandartní přístup ke zdrojům".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Po január 07, 2019 23:09:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Můj názor je, že tento web je primárně diskusní fórum a sekce prodám/koupím tu je primárně pro členy fóra pro prodej/nákup jejich osobního audio vybavení. Pokud sem nějaký "nečlen" občas hodí nějakou smysluplnou nabídku, tak to podle mě nevadí. Ale když si někdo dělá z fóra druhý Bazoš a zapleveluje to tu nabídkami hadího oleje, tak bych na něj ohledy nebral. On je taky nebere...


gnat napísal:
Tenhle pán tu má za 9 let pár desítek vláken a pár set příspěvků a prakticky všechny jen v sekci Prodej.

Přesněji je to tak, že mimo sekci Prodám má jen jeden jediný příspěvek, ve kterém - sim sala bim - kritizuje diskutování v sekci Prodej Laughing

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=24791#291210
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlavacka
Hifista


Založený: 21 február 2010
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: Po január 07, 2019 23:31:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím všetkých "normálnych" hifistov.

Ja nie som elektrikár aby som si zdôvodňoval, čo a ako funguje. Kábel je funkčný a jeho signál mi donedávna v mojej zostave vyhovoval.

Pokiaľ máte technické dotazy ohľadom vecí ktoré predávam, skúste dať dotaz priamo výrobcom.

Z niektorých príspevkov je cítiť výsmech, hnev a nevraživosť. To je dôvodom prečo neprispievam do iných ako predajných vlákien. Žiaľ nie som sám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 07, 2019 23:57:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlavacka napísal:
... To je dôvodom prečo neprispievam do iných ako predajných vlákien...


Jak již bylo řečeno, toto je primárně diskusní fórum. Pokud se z jakýchkoliv důvodů nechcete do debaty zapojovat, bude nejlepší, když své inzeráty omezíte na specializované servery určené k obchodování, kde Vám dozajista nikdo nebude do prodeje zasahovat.
Musíte pochopit, že jsou zde lidé, které zajímá i technická stránka věci a některé nesmysly prostě nemohou ponechat bez komentáře.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut január 08, 2019 00:10:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlavacka: Je známý fakt, že Hi-Fisté se dělí na 2 základní skupiny: "techniky" a "pocitáře". Do které skupiny patří většina členů tohoto fóra a jaký je zde obvyklý názor na "zázračné" pojistky, podložky, kabely atd. byste po těch letech mohl vědět. O nich opravdu není radno zde debatovat. Smile Na to jsou vhodná fóra, kde převažují "pocitáři", které technická stránka technického vybavení nezajímá.

A ze stejného důvodu by bylo vhodné přizpůsobovat cílové skupině i nabídky. S tímto druhem zboží byste podle mě uspěl spíš na těch "druhých" fórech. Zde když nabídnete zesilovač, bedny atd. za odpovídající cenu, tak se takovýchto reakcí s velkou pravděpodobností nedočkáte. I když půlwattový lampáč se zkreslením 10 procent bych tu radši taky nenabízel. Smile

P.S.: Na již neexistujícího výrobce se obrací špatně...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut január 08, 2019 15:55:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Opa: Odhlédnu-li od toho, zda prodejce je či není překupník (protože nerad používám argumentaci ad personam), nevidím na tvou otázku úplně jednoznačnou odpověď. Diskuse, i ostrá diskuse o komponentech jednoznačně na toto forum patří, na druhou stranu jsem vždy respektoval pravidlo, že v prodejních vláknech by se nabízené věci kritizovat neměly, nejde-li o vyložený podvod. Přikláněl bych se tedy k tomu, abys svůj technicky podložený komentář ponechal. Jen bych se na tvém místě vyjádřil poněkud kulantněji, než je zvykem v běžných diskusních vláknech. Nepoužíval bych např. slovo "paskvil".
_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gnat
Hifista - pokročilec


Založený: 06 jún 2012
Príspevky: 381

PríspevokZaslal: Ut január 08, 2019 16:20:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Podle skladby toho, co nabízel, bych si tipnul spíš na to, že prodejce není překupník, ale oběť nějakého obzvláště vypečeného obchodníka s deštěm, který ho zásobuje neustále novými a lepšími talismany.

Ta moje narážka "kdyby to byl někdo normální" nebyla myšlena nijak zle. Přišlo mi prostě neobvyklé chodit 9 let na forum do nějaké komunity, nepřispět k diskusi jedinným vlastním názorem a jen v podstatě využívat doplňkovou funkci - inzerci zdarma pro členy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut január 08, 2019 17:34:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud jsem hledal správně, tak založil 58 prodejních témat za necelých 6 let, kde některé nabídky se opakují. Např. na ten samý CD přehrávač je jedno téma z roku 2015, druhé z 2016 a třetí z 2017. Po roce samozřejmě člověk může zapomenout, že kde všude už ten "ležák" nabízel. Nabídka od oka 7-mi věci ročně se asi opravdu nedá považovat za důkaz překupnictví. To může být i důkaz typické hifistické nervózy projevující se neustálou obměnou komponent. Navíc to jsou vesměs zánovní věci, na kterých se dá spíš prodělat než vydělat. Vydělat se totiž dá asi jedině na vyleštěném elektroodpadu vydávaném za "kvalitní vintage".

Jinými slovy - překupnictví se dá téměř jistě vyloučit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2953
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ut január 08, 2019 19:13:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Zivot je (aj) o pocitoch. Ak to niekto chce - nech to ma.
Mam nazor - POZNANIE o nulovom prinose zazracnych neskutocne predrazenych pasivnych komponentoch.

I tak vsak povazujem pindanie do cudzieho predaja za hlupactvo!
Kludne sa na mna hnevajte no ako bolo vyssie - ak je cena nizsia, nez nakupna - nemame pravo niekomu odradzat kupcov.

Je niekde v pravidlach stanovene, ze sa nesmu davat inzeraty bez prispevkov?

Ja mam najobycajnejsie kable, lebo chcem. Ak niekto chce najdrahsie, je to jeho vec, pravo.

Smile

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut január 08, 2019 22:28:23    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko Tom napísal:
Je niekde v pravidlach stanovene, ze sa nesmu davat inzeraty bez prispevkov?

V pravidlech není uvedeno ani to, že se nesmí debatovat v prodejních tématech. Možná proto, že pravidla tu nejsou sepsána. V každém případě ale platí to, co napíše Troton. Trošku jsem pohledal a jeho názor je jasný: do prodejních témat NEKECAT:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=23005#266444

Troton napísal:
hovado napísal:
ale srať sa do cudzích inzerátov bez akéhokoľvek záujmu o kúpu, či predaj je neskutočná prasačina.

Je rozdiel medzi "srat" a "srat" a preto si myslim, ze to vobec nie je zly napad, ked ludia uz nemaju ani tolko slusnosti, nechat inzerat na pokoji a zalozit si hoci aj simultanne vlakno niekde inde, ked uz maju taku velku potrebu sa prejavit.
Inzerat je inzerat a nie debata o pindikoch, ci dotycnom vyrobku.
Toto vadi aj mne a zacnem to asi viac sledovat.



Čili Hlavacka by mohl:

1) Založit si nové čisté téma na prodej nabízeného kabelu

2) Toto téma přejmenovat např. na "V inzerci se nediskutuje". Přejmenování je jednoduché - stačí v prvním příspěvku kliknout na "Upravit", změnit název tématu a příspěvek uložit

Pošlu mu SS s tímto návrhem a omluvou...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlavacka
Hifista


Založený: 21 február 2010
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 00:45:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím všetkých.
Chcel som pôvodne len inzerovať kábel ....

Žiaľ trochu sa to zvrhlo na niečo iné. Teraz napíšem k niektorým podnetom ktoré som tu videl. Vopred sa ospravedlňujem ak by sa mal niekto uraziť, nemyslím to zle. Zdá sa mi, že sa tu vytvorili dve skupinky. Prví tí ktorých zaujala technická stránka veci toho káblu a upozornili na jeho nedostatky. Druhej skupine toto predajné vlákno spôsobilo obnovenie alergie voči mne ako osobe.

Technici: pozeral som na internete ale nikde som nenašiel informáciu, že sa skutočne jedná o dve súbežné koaxiálne linky. Pokiaľ ste to nenašli vy, tak som nerozumel tomu, odkiaľ vy pri pohľade na fotografie toto viete? Pozeral som na kábel a keďže sú konektory od výroby zalisované-zaliate nie je možné ich rozobrať a zistiť koľko je vodičov a ako sú usporiadané v každej linke. Jedinou možnosťou teda je rozrezať kábel a zistiť to. Prípadne prepípnuť na skúšačke vodiče s pinmi konektorov.

Alergici: ak si pozriete moje príspevky aj vyjadrenia nesnažil som sa nikdy niekomu posmievať prípadne ho znevažovať za to akú vec si kúpil. To, že si niekto kúpi nejakú vec neznamená, že sa stotožňuje zo zámerom konštruktéra a nesie zodpovednosť pred vami. Mne sa jednoducho ten zvuk vtedy páčil a bol som do toho ochotný investovať. To je všetko.

Moje inzeráty: v prvom rade nie som priekupník. Takéto polemizovanie ma teda dosť naštvalo. Hifi sa venujem veľmi dlho a skoro všetko som kupoval použité. V jednom období kamarát menil zostavu takže som sem dal aj jeho veci s kontaktom na neho. Bolo ich asi 6.

Správanie sa na fóre v niektorých vláknach: niekedy sa človek nestačí čudovať s akou netoleranciou, zosmiešňovaním a až s aroganciou je možné sa tu stretnúť. Pod hlavičkou anonymity nickov sa to môže odohrávať. Je to dobou s ktorou sme konfrontovaní? Podľa mňa nie. Je to v každom z nás. Je to vaša komunita tak prečo to robíte? Ľudia sa boja napísať svoj názor práve preto, aby neboli konfrontovaní s takýmto správaním. Neverím, že to neviete a že vám to ešte nik nepovedal. Zdravie máme len jedno tak načo sa rozčuľovať?

Predajné vlákna: nie sú stanovené pravidlá. Pokiaľ si niekto myslí, že by nemali mať možnosť inzerovať tí, ktorí neprispievajú tak si to dohodnite s adminom a budem to musieť rešpektovať. Môj názor, že do predajného vlákna by sa nemalo zasahovať kým sa nejedná o kradnutý, pokazený a pod. tovar som už napísal. Ak chce niekto diskutovať o ponúkanom tovare technicky je treba jednoznačne založiť nové vlákno v príslušnej sekcii. Navrhnite adminovi pravidlá a riaďte sa nimi.

Padli tu nejaké názory ako s týmto vláknom naložiť. Momentálne je už zbytočné zakladať nové predajné vlákno. Dôvody sú dva. Prvý, že ste tento kábel spravili dokonale nepredajným. Druhý je ten, že som si overil ako je konštrukčne spravený.

Chcel som pôvodne len inzerovať kábel....

Predaj NEAKTUÁLNY.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 08:09:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Najít trochu detailů k těm kabelům není až tak složité.

https://web.archive.org/web/20010620224027/http://www.dunlavyaudio.com:80/products/cable/interconnect/intrcnt.html

https://web.archive.org/web/20010707040504/http://www.dunlavyaudio.com:80/products/cable/interconnect/interconnectpict.html

https://web.archive.org/web/20010707040604/http://www.dunlavyaudio.com:80/products/cable/interconnect/ulc_spec.html



Téměř jistě je pro XLR použit ten samý dvojitý koaxiál, který popisují ve specifikacích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gnat
Hifista - pokročilec


Založený: 06 jún 2012
Príspevky: 381

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 13:24:51    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko Tom napísal:
... I tak vsak povazujem pindanie do cudzieho predaja za hlupactvo!
Kludne sa na mna hnevajte no ako bolo vyssie - ak je cena nizsia, nez nakupna - nemame pravo niekomu odradzat kupcov. ...


I když nesouhlasím s formou a obsahem některých příspěvků, tak upozorňovat na prodej něčeho, co nemůže fungovat, považuji za správné. Myslím, že upozorňovat na prodej předraženého šuntu, je naopak základní lidská slušnost a tisíce důchodců napálených různými šmejdy, by na informace o "kvalitě" nabízeného zboží a služeb před tím než ho nakoupili za nesmyslné ceny, mělo stejný názor.

V tomto případě se nejedná jen o nějaké pocity a obvyklé hifistické woodo, ale o objektivní degradaci základního principu symetrického propojení. Ten kabel IMHO nemůže plnit správně svůj účel. Naopak žlucené pojistky budou pořád plnit svoji primární funkci správně a přidají ten pocit exklusivity.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 13:34:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Při domácím použití se to IMO nepozná (na to bych se klidně vsadil), kdyby to někdo používal na 50 - 100m, tak je to něco jiného. Nechte to plavat. On píše 1,5m, takže flame je k ničemu. Žádný rozdíl proti twistu nezjistíte.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
gnat
Hifista - pokročilec


Založený: 06 jún 2012
Príspevky: 381

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 13:46:25    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Při domácím použití se to IMO nepozná (na to bych se klidně vsadil), kdyby to někdo používal na 50 - 100m, tak je to něco jiného. Nechte to plavat. On píše 1,5m, takže flame je k ničemu. Žádný rozdíl proti twistu nezjistíte.

Pokud to nepovede zrovna v blízkosti triakového stmívače nebo síťového kabelu, tak souhlas.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 13:51:59    Predmet: Odpovedať s citátom

gnat napísal:
I když nesouhlasím s formou a obsahem některých příspěvků, tak upozorňovat na prodej něčeho, co nemůže fungovat, považuji za správné.
Myslím, že upozorňovat na prodej předraženého šuntu, je naopak základní lidská slušnost a tisíce důchodců napálených různými šmejdy, by na informace o "kvalitě" nabízeného zboží a služeb před tím než ho nakoupili za nesmyslné ceny, mělo stejný názor.


Lepsie by som to ani ja nenapisal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 14:05:22    Predmet: Odpovedať s citátom

gnat napísal:
PMA napísal:
Při domácím použití se to IMO nepozná (na to bych se klidně vsadil), kdyby to někdo používal na 50 - 100m, tak je to něco jiného. Nechte to plavat. On píše 1,5m, takže flame je k ničemu. Žádný rozdíl proti twistu nezjistíte.

Pokud to nepovede zrovna v blízkosti triakového stmívače nebo síťového kabelu, tak souhlas.


IMO ani tak nebude žádný problém, pokud výstupní impedance na out+ a out- jsou srovnané a vstupní impedance in+ a in- jsou taky srovnané. Shoda impedancí (vyvážený můstek) rozhodnou, pokud je to rozházené, twist to nezachrání, pokud je to vyvážené, tak 2 koaxy těsně vedle sebe při délce 1,5m nemůžou nic zkazit. Však si to vyzkoušejte. Je to taková zbytečná mravokárná moralistická debata. Prkotiny, podobně jako hnípání se ve zkreslení -140dBr.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 17:07:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlavacka je v POHODE Thumbs up a HIFI je jeho KONIčEK.

Nerád vstupujem do predajného vlákna ale...

...už ste ho tak zhovadili že aj PMA napísal ..kábel v tej dlžke je relativne OK.

"Však si to vyzkoušejte."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 21:49:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto berte len ako teoreticku uvahu Wink

V extremnom pripade mozno prave to jednotlive tienenie "koaxov" moze sposobit vacsi problem ako keby to bolo bez tienenia t.j. len dva obycajne zive krutene vodice tesne vedla seba.

Ked bude silne rusenie (napr. zivy drot tesne na koaxe) ale presne od jednej strany toho koax paru tak tienenie toho koaxu blizsie k drotu pusti viac do svojho ziveho vodica ako tienenie druheho koaxu do svojho ziveho vodica.
A tam uz moze vzniknut nezelany rozdiel ktory symetrika samozrejme nevykompenzuje. Symetrika dokaze kompenzovat relativne extremne rusenie ale samozrejme toto rusenie musi byt rovnake v oboch zivych vodicoch.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predám Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist