Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Wilson Audio Yvette (10+7+1)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 14:53:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Dík. Pokud můžu konkrétně: takže problém 1+7 není v tom, že ty dva reproduktory mají "středy daleko od sebe" (což by koaxiál řešil), ale např. v tom, že u této kombinace je 1" nucen hrát "moc hluboko" a/nebo 7" "moc vysoko" (což koax neřeší)? Nebo je principiální pes zakopán jinde?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12735

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 14:57:06    Predmet: Odpovedať s citátom

7 + 1" je přesně tak "mezi kozy" - ani dobrý, ani nutně úplně blbý a hodně záleží na použitých reprácích - přesně jak píšeš, jak kvalitně zvládne jít 7" vysoko a ten 1" nízko. Může to být hodně špatný i ještě celkem v pohodě. Koax to může v zásadě vylepšit, ale typicky trpí jinými problémy, které to dost přehluší. Můj názor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 15:05:52    Predmet: Odpovedať s citátom

BTW drive (nez jsem pronikl trochu do nabidky repraku) jsem zil v iluzi ze to reseni 1+7 je low cost motivace.
Ale prdlacka, repraku a slusnych na 4p. ala vivid 1+2+7+basak je v nabidce dostatek a lze napsat ze s trochou snahy vyrobis kvalitni 4p. za stejne penize jako setup 1+7+basak.

Nakonec je ta komercni obliba tohoto suboptimalniho setupu 1+7+ basak jen a jen lenost vyrobcu, nesnaha o kvalitni zvuk, opravdu pres vsechnu PR propagandu tem vyrobcum jde o zvuk az na poslednim miste.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 265
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 17:13:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Měření na stereophille je masakr, to je hifipeklo. Very Happy

Není koax jako koax, takhle měří KEF Q300:


Tohle samozřejmě není s origo výhybkou. Jo, není to nic topovýho - mušky koaxu se ale snažili poctivě minimalizovat. Za mě rozhodně nijak urážející přednes, naopak baví a neomrzí. A jdou řádně odspodu na 6,5".

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > KEF iQ7SE cust.
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 17:49:15    Predmet: Odpovedať s citátom

A co moje "PC speakery" s koaxy? Taky hifipeklo - pokud se to z těch měření dá poznat?

https://www.avforums.com/attachments/tannoy-s8lr-technical-review-pdf.11266/

Mě se ten divnozvuk líbí ... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 19:51:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Možno by bolo zaujímavé vymyslieť vzorec, ktorý by popisoval vzťah medzi prístrojovým a uchometrickým meraním. Často tu totiž čítam, že repráky merajú vyslovene zle, pritom však, ak som niektorý z nich počul, vôbec mi to neprišlo zlé. Napríklad som počul už zopár Vien. hrať, no na pocit mi to neprišlo zlé. Ba práve naopak, prednes bol dosť zaujímavý. Takže kde je pes zakopaný..?
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 20:14:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Podle mě je to pokřiveností osobního etalonu toho kterého hifisty. Když léta posloucháš třeba Tanoje jako já, tak ti všechno ostatní hraje jinak, protože asi nic jinýho takhle nehraje - aspoň tedy doufám. Smile

Takže pak ti všechno hraje jinak a připadá ti to špatně. A i když víš, že ti to doma hraje špatně, takže "správně" musí být něco z toho cizího, tak nepoznáš, co konkrétně to je. Sice můžeš slyšet rozdíly mezi těmi různými "jinakostmi", ale podle mě nemáš absolutně šanci poznat, která z těch "jinakostí" je správná a která je jenom jinak mizerná, než to doma. Takže klidně se ti může nejvíc líbit vlastní nebo cizí mršba a vůbec to nemusí korespondovat s výsledky měření.

Alespoň já to tak mám, jsem s tím srozuměn a jsem s tím spokojen. Ještě jsem totiž nepotkal bedny, který by plechový trumpety zahrály plechovějc než Tanoje s těma jejich plechovejma trumpetama:

https://youtu.be/uqC_kAwTuVc?t=45

Laughing

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12735

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 20:27:51    Predmet: Odpovedať s citátom

To bychom se museli vrátit k bouřlivým "debatám" několik let nazpět, což bych věru nerad. Každopádně:
1) takový vzorec existuje,
2) když se sejde skupina lidí, kteří hodnotí nějaké bedny nezávisle na sobě a naslepo, vesměs se bez problému shodnou, která hraje nejlíp.

Mimo jiné z toho plyne, že bedna udělaná tak, aby dobře měřila (což je dobře definované), pak i dobře hraje. V podstatě může kvalitní bedny dělat i hluchej, když ví jak, a to vůbec není fór.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 20:39:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch možno som sa nevyjadril správne. Ak totiž píšem, že sa mi zvuk páči, to neznamená, že to je to správne. Keď počúvate hudbu pre radosť, tak to neznamená, že počúvate to, čo najmenej skresľuje. Samozrejme môžeme polemizovať aj na tom, či najlepšie meranie = najvernejší prednes (toto asi platí) = najviac páči (toto určite neplatí).

MaBat s tým nesúhlasím. Respektíve technicky máte pravdu, ale to že hraje dobre, to neznamená, že to je to, čo daný poslucháč preferuje. Takto to myslím. Ale naspäť k téme, lebo zasa budú "bouřlivé debaty". Very Happy

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12735

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 20:40:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Říkám, že se naslepo shodnou, to je fakt, to jsem si nevymyslel. Tak o tom chvíli přemejšlej. Tj. není to o žádných individálních chutích a preferencích. Kvalitní zvuk je jenom jeden, tak to prostě je. V jádru. A opakuju, naslepo. Pak to má samozřejmě své nuance, ale to tu znovu pitvat už fakt nechci Smile

(K větší variabilitě hodnocení dochází pak u těch hůř hodncených, protože tam už se projevuje, co komu vadí míň nebo víc, to jo, ale ty nejlepší to vždycky u všech vyhrajou. Je to zajmavý a možná neintuitivní, ale je to tak. Proto se dá taky s tím měřením tak otravovat, protože se podle toho dobrá a horší bedna prostě pozná.)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 265
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: Št január 10, 2019 10:08:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Já myslim, že každej aspoň trochu technicky smýšlející člověk, ví, že měření je prostě součást vývoje a výroby reprobeden. Chytráky typu: nepotřebuju měřit, protože to hraje super, mám krásnej design, ultradrahý repráky, nebrat...

Vienna je něco šílenýho to snad člověk, dobře slyšící, bez měření zbastlí lepší výhybku...

U těch Tannoyů máš celkem rozumný měření, tak moc nechápu otázku jeslti je to peklo.

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > KEF iQ7SE cust.
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Št január 10, 2019 10:38:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron, ja to treba chapu statisticky, proste nejvetsi vzorek by preferoval dobre merici bedny. A dobre merici je sada vlastnosti a parametru, nejen rovna osova FR. Neni to o jednom danem posluchaci nebo o jeho zkusenostech. Je to proste vzorek populace. Je mozne, kdyby se vytvorila skupina lidi co se hifi venuji vice let, ze by se procento rozlozeni co se komu libi lehce zmenilo.

Soaron napísal:


[b]MaBat
s tým nesúhlasím. Respektíve technicky máte pravdu, ale to že hraje dobre, to neznamená, že to je to, čo daný poslucháč preferuje. Takto to myslím. Ale naspäť k téme, lebo zasa budú "bouřlivé debaty". Very Happy

_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št január 10, 2019 10:39:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Respektíve technicky máte pravdu, ale to že hraje dobre, to neznamená, že to je to, čo daný poslucháč preferuje. Takto to myslím. Ale naspäť k téme, lebo zasa budú "bouřlivé debaty". Very Happy


Bouřlivé být nemusí, to, že technicky "správnější" reprodukce bude každým preferovaná, skutečně není pravda. Vcelku jasně to ukazují testy na webu, kdy mnozí posluchači "preferují" záměrně zkreslený soubor nebo i jinak modifikovaný soubor (třeba průběhem EQ) před originálem. Záleží to skutečně na subjektivních preferencích, ale i na typu poslouchané hudby a zkušenosti posluchače s živou akustickou hudbou, nejlépe s koncertní klasickou hudbou a samozřejmě na nahrávce.
Test na klasické hudbě (Beethoven, koncert pro housle a orchestr op. 61) byl jediný z testů, které jsem dával na diyaudio, kdy účastníci jednoznačně preferovali originální rip před zkreslenou variantou (7 : 1). Pokud byla hudební ukázka typu blues, jazz, pop, tak preference byly vyrovnané nebo ve prospěch modifikovaného souboru. Takže ono to určitě není černo-bílé, jak by se nás tu někdo pokoušel přesvědčovat.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12735

PríspevokZaslal: Št január 10, 2019 10:45:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli je něco pravda, tak to, že ty tvoje tzv. "testy" na webu jsou leda tak pro srandu králíkům.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št január 10, 2019 10:47:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Kocour napísal:
Soaron, ja to treba chapu statisticky, proste nejvetsi vzorek by preferoval dobre merici bedny. A dobre merici je sada vlastnosti a parametru, nejen rovna osova FR. Neni to o jednom danem posluchaci nebo o jeho zkusenostech. Je to proste vzorek populace. Je mozne, kdyby se vytvorila skupina lidi co se hifi venuji vice let, ze by se procento rozlozeni co se komu libi lehce zmenilo.

Soaron napísal:


[b]MaBat
s tým nesúhlasím. Respektíve technicky máte pravdu, ale to že hraje dobre, to neznamená, že to je to, čo daný poslucháč preferuje. Takto to myslím. Ale naspäť k téme, lebo zasa budú "bouřlivé debaty". Very Happy


No co si pamatuju tak Toole to mel krasne popsano v prezentaci, zhruba plati poucka ze ti "hifi odbornici" a zkuseni HIFI posluchaci dali nejvice na okobias ze vsech biasovych biasniku Laughing

Co si pamatuju tak naslepo se vsichni shodovali, bez vyjimky. Nehralo roli ani jestli poisloucha zenska, nebo chlap, nebo Asiat, nebo American Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 265
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: Št január 10, 2019 11:28:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Okobias je co?
Něco jako poslech pohledem?

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > KEF iQ7SE cust.
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jasnap
Hifista


Založený: 13 jún 2011
Príspevky: 225
Bydlisko: Česká Třebová

PríspevokZaslal: Št január 10, 2019 11:50:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Okobias vzniká, když vidíš co posloucháš - podvědomně předpokládáš, že to hraje jinak než slyšíš podle toho, co vidíš.
_________________
NAD 5120+Sumiko BP2+OpenAmp 1, Marantz CD 65 DX, NTB-USB-CA DacMagic Plus, Hypa 1, Hypa 17, VMA III, Sub.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št január 10, 2019 12:40:29    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackRider napísal:
U těch Tannoyů máš celkem rozumný měření, tak moc nechápu otázku jeslti je to peklo.

Zapomněl jsem dodat, že já z výsledků měření nepoznám nic. Takže kdyby někdo znalý měl čas a chuť na to mrknout a neználkovi shrnout, co je tam špatně a jak moc je to špatně, tak bych byl rád. Dík...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12735

PríspevokZaslal: Št január 10, 2019 12:52:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Není to vůbec špatný. Nahoře je to trochu směrovější, ale to při bližším poslechu asi nemusí až tak vadit. Basák hraje na můj vkus trochu zbytečně vysoko, to tak, že ještě na 6 kHz má vliv na SPL (vůbec ta výhybka je taková divná, nevím, jestli to takhle mělo být), ale jinak se zdá chodu velmi kultivovaného. Klidně bych to bral, výhybku bych si dovedl možná trochu dotáhnout.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št január 10, 2019 16:47:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to je dobrá zpráva - díky!

Originál schema K S8LR jsem nenašel a kuchnuté jsem je neměl, ale mělo by sedět toto schema upravené z "velkých" dvaapůlpásem S8:



Součástky jsou tradičně hnůj a minimálně kondíky by si zasloužily vyměnit. Snad se k tomu někdy dokopu:





Žádnou úpravu výhybek mých S8LR ani větších S8 jsem na webu nenašel. Kdyby tě napadla nějaká úprava bez nutnosti měření, tak se úpravě nebráním. Bez měření to ale předpokládám nejde a vozit to někomu, kdo to umí, se u takhle starých a celkem obyčejných beden asi nevyplatí.

A perlička za závěr - vyráběly se kolem roku 2000 a stály 1200 USD. Tehdy byl dolar za 40 kaček, takže by vyšly skoro na 50 tisíc Kč. Já je koupil desetileté za 5 tisíc, což už mi přišlo rozumné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 265
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: Pi január 11, 2019 06:54:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Bez měření s tím neuděláš nic...

Text jsem nečetl, tak nevím, jestli se tam zmiňují, jak získali odezvu basáku - jestli to lepili s měřením v blízkém poli, nebo v bezdozvukové komoře...

Pokud si takový monitory dá člověk na stůl, měla by kolem 100 Hz vzinknout "boule". Řekl bych, že to bude spojením většího odporu tlumivky ve výhybce a vyššího Qts basáku. S tím, že kolem 1000 Hz je méně energie to nebude dělat moc dobroty. Na druhou stranu směrovky jsou dobré, nijak závažně se to mimo osu nerozsype, což je důležitý.

Asi by pomhlo připlácnout pomocný magnet (je tam prostor? - koax) na basák a proměřit RDC tlumivky, ale na vině bude spíš basák. Kondík v basové větvi klidně můžeš nechat a na vejškách je použitý vyhovující, tam si nepomůžeš. Bez řečí je, že by se k tomu dala udělat lepší preciznější výhybka, než je tahle. A mělo by to mít i přínos... Smile

Naměřený frekvenčky se mi zdají vyžehlený aneb větší brácha:
Tannoy Definition DC10A

EDIT:
Jo, píše tam, že je to NF+FF.

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > KEF iQ7SE cust.
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi január 11, 2019 10:16:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Magnet by přidat nešel - překáží tam zadní část driveru:



Jako "PC speakery" je sice používám, ale poslechový trojúhelník má hranu asi 2 metry. Na to mít je na stole vedle monitoru jsou přeci jenom trochu velké. Ideální to umístění ale samozřejmě není - je to holt primárně pracovna a ne poslechovka.

Definition je vyšší řada než Saturn. I když mizerné výhybky jsou u Tannoyů standardem napříč řadami. Sad

Jak jsem psal - je otázka, jestli má smysl řešit dvacetileté bedny. Jestli je spíš nenechat v klidu dožít. I když je fakt, že mám v okolí několik párů cca třicetiletých Tannoyů stejné kategorie (řada Sixes) a drží jako Muslimská víra. Závěsy jak nové atd.

To nejdůležitější pro mě ale je, že jsem ty dlouhé roky neposlouchal něco, co je úplně mimo... Headbang2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 265
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: Pi január 11, 2019 10:51:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Foto z netu, nebo jsi měl ten reprák venku?
Celkem mě ty bedny zajímaj, než jsem pořídil Q300*, tak jsem přemýšlel i nad Tannoyem. Ale řekl bych, že v KEFu mají vyzařování koaxu lépe podchycené.
Pokud máš zájem dalo by se repro proměřit a udělat návrh nové výhybky.

Edit:
* nejdřív jsem chtěl KEF LS50, ale ty byl celkem problém sehnat, tak jsem nakonec vzal ty 300, kde je 6,5".

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > KEF iQ7SE cust.
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jasnap
Hifista


Založený: 13 jún 2011
Príspevky: 225
Bydlisko: Česká Třebová

PríspevokZaslal: Pi január 11, 2019 11:10:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Magnety tam samozřejmě přidat jdou, dávají se okolo stávajícího magnetu a nejlépe i s plechy pólových nástavců. Otázka je, zda je to potřeba.
_________________
NAD 5120+Sumiko BP2+OpenAmp 1, Marantz CD 65 DX, NTB-USB-CA DacMagic Plus, Hypa 1, Hypa 17, VMA III, Sub.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi január 11, 2019 11:54:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Saturny jsem kuchnuté neměl. Nedobrovolně kuchnuté jsem měl "díky" DPD jen jen jejich předchůdce Sixes:




Tady jsou cizí fotky větších Saturn S10, takže předpokládám, že i S8 a S8LR budou mít reproduktory řešené stejně jako Sixes a spol.:

https://www.aussieaudiomart.com/details/649393127-tannoy-saturn-s10-speaker-single-excellent/images/1701527/


Do úpravy měničů bych se ale nepouštěl. Kritiku jsem na ně nečetl - samozřejmě kromě toho, co je dáno koncepcí koaxiálu - tedy že "horna" tvořená membránou není vůči driveru většinu času v ideální pozici, protože se hýbe. Kritika byla vždycky na mizerné výhybky a na ošizené ozvučnice.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 265
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: Pi január 11, 2019 12:10:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Změř T-Ska a budeš mít jasno, co je třeba.

A pokud ti zvuk vyhovuje, tak neřeš a poslouchej. Smile Jen poznámka - ucho si rychle zvykne. A navíc tyto repra nejsou průserový - můžeš bejt v kildu. Smile Jen z pohledu DIYera tam vidím věci, co bych poladil - být moje.

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > KEF iQ7SE cust.
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi január 11, 2019 17:54:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak jsem psal - měřit bedny neumím a na stará kolena se už do učení měření beden pouštět nehodlám. Koníčků a restů mám dost už teď. Smile

Všem děkuji za ochotu "přeložit" výsledky měření do textu srozumitelnému i laikovi. Spokojen jsem převelice. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11489
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po február 11, 2019 16:27:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Wamm v CR:
- https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=788977754797507&id=238369263191695

Kto si to pojde vypocut?


Naposledy upravil miero dňa Ut február 12, 2019 10:25:58, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut február 12, 2019 10:01:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Hrajkostroj za 20 milionu k smichu, kdyz na to clovek kouka asi vsechno podstatne je tam spatne.

Ten vertikalni vyzarovaci diagram ze 2x 4" stredaku cca 100cm od sebe / 3 kHz musi byt posusnanicko a ty 2x 7" na 150cm a cca 1 kHz dtto Cool

A jak je u neboztika Wilsona zvykem konska davka difrakci od hranatych krabicek kolem 1" kaloty a 4" stredaku jako bonus.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11489
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut február 12, 2019 10:06:02    Predmet: Odpovedať s citátom

V porovnani s nimi je i ten zosilnovac D'Agostino lacna a mala skatulka :-))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 5 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist