Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Technics RS BX 701 doporučené kazety
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
marty63
Nádejný hifista


Založený: 13 január 2008
Príspevky: 88

PríspevokZaslal: Po september 03, 2018 16:37:53    Predmet: Technics RS BX 701 doporučené kazety Odpovedať s citátom

Ahoj, po dlouhé době jsem zavítal opět na toto fórum. Pořřeboval bych poradit s výběrem vhodných kazet pro deck Technics RS BX 701. V manuálu nic nedoporučují. Máte nějaké tipy?
Mám v merku Chrome Super II, Basf Chrome Maxima II a Basf chromdioxid Super II.
Předem díky za radu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po september 03, 2018 18:27:16    Predmet: Odpovedať s citátom

K čemu ti takový rady budou ? Chceš si jich koupit stovku kusů vod každý ? A víš kde je mají ? Není už náhodou po funuse ? Se z vás po.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
orhore
Hifista


Založený: 21 február 2010
Príspevky: 117
Bydlisko: Moravskoslezský kraj

PríspevokZaslal: Ut september 04, 2018 10:21:37    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel - rozhodně není po funuse. Stále jdou kazety sehnat a stále se lidé vracejí k analogovému zvuku, který sice není dokonalý, ale je příjemný!

marty63 - myslím, že neuděláš špatně s žádnou z vyjmenovaných kazet. Navíc díky kalibraci, která zahrňuje i středovou equalizaci můžeš použít i chrome maxima II, která má dvě vrstvy.

Jinak lze používat i jakékoliv jiné lepší kazety: Maxell XLII, XLII-S, Sony-UX, UX-S, TDK SA, SA-X, That's CD/MH. Z normálek bych doporučil TDK-AR. Metal kazety byly drahé kdysi a teď to není lepší. Dají se použít celkem slušné Maxell Metal CD nebo Sony Metal XR.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marty63
Nádejný hifista


Založený: 13 január 2008
Príspevky: 88

PríspevokZaslal: Ut september 04, 2018 18:31:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Moc děkuju za odpověď. Podle dalších názorů jsem na Aukru koupil tohle:
kód:
https://aukro.cz/kazeta-maxell-xl-ii-100-typ-ii-1996-97-us-trh-6928795481[quote]
Jinak pro kazzatele:
[/quote]https://technet.idnes.cz/ifa-2018-car-/tec_video.aspx?c=A180831_174130_tec_video_kuz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: St september 05, 2018 12:55:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozhodně si nemyslím,že by analog byl "o ničem"
nicméně by mne zajímalo, co a odkud na ty kazety budete nahrávat. na kvalitu toho , co nabízejí současná " analogová" média je to hrozný "overkill" . na to by snad stačila i žlutomodrá emgetonka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: St september 05, 2018 12:56:38    Predmet: Odpovedať s citátom

marty63 napísal:
Moc děkuju za odpověď. Podle dalších názorů jsem na Aukru koupil tohle:
kód:
https://aukro.cz/kazeta-maxell-xl-ii-100-typ-ii-1996-97-us-trh-6928795481[quote]
Jinak pro kazzatele:
[/quote]https://technet.idnes.cz/ifa-2018-car-/tec_video.aspx?c=A180831_174130_tec_video_kuz

Mal som kúpu a doma doteraz nového Technics RS-BX 606 ešte z 1993 roku,nedávno odcestovala ku Designerovi,už ju má doma a testuje,mne vždy a to aj bez takmer na nule kalibrácie BIAS-sem tam +-pol dielika mi sedeli odjakživa z normálok TDK AD a Maxell UD,chromky TDK SA,SA-X,Maxell UD II a metalky na nula bias akekoľvek Sony,iné som v minulosti nepoužíval a spomínam že Basf chromky potrebovali s Bias pomôcť tak o jeden až 1,5 dieliku na škále Bias-u aj posluchom pri zázname.Ale asi ten chrom Basf tiež v poho,normalky od Basf hrali tiež pekne ale trebalo ich viac budiť pri zázname zhruba proti TD AD o 2-3 db od zdroja signálu viac.
Všeobecne Japonci ali stroje kalibrované na viac citlivejšie pásy,europa potom hrala tiež pekne len ju trebalo viac sýtiť signálom,tiež sa dá samotný stroj prekalibrovať na menej citlivé pásky ale potom zasa napr.TDK?SONYa MAXELL budú pri zázname vykazovať zdvih spomínaných 2-3 dB.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
orhore
Hifista


Založený: 21 február 2010
Príspevky: 117
Bydlisko: Moravskoslezský kraj

PríspevokZaslal: St september 05, 2018 14:46:37    Predmet: Odpovedať s citátom

JHradec napísal:
Rozhodně si nemyslím,že by analog byl "o ničem"
nicméně by mne zajímalo, co a odkud na ty kazety budete nahrávat. na kvalitu toho , co nabízejí současná " analogová" média je to hrozný "overkill" . na to by snad stačila i žlutomodrá emgetonka.

Emgetonka by možná stačila, ale každá kazeta vnese do zvuku svůj charakter + deck a jeho nastavení rovněž. Lepší kazety mají rozhodně příjemnější charakter a hlavně netrpí ani dropouty jako ty levnější, kterým nebyla věnována taková péče při výrobě a nemají tak homogenní povrch. Ideální je nahrát z černých desek přímo na kazety a desky pak pěkně uložit a chránit před poškozením. Bohužel solidních desek už moc není. Ale... jak jsem si sám vyzkoušel, tak ani nahrávka ze "slušného" CD není vůbec k zahození, protože nahráním na kazetu se do zvuku vnese trochu toho analogového zkreslení. To je často příjemnější pro uši posluchače zvyklého na tento zvuk. Mnozí nebudou souhlasit, ale je to na volbě každého uživatele co si zvolí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marty63
Nádejný hifista


Založený: 13 január 2008
Príspevky: 88

PríspevokZaslal: St september 05, 2018 17:09:26    Predmet: Odpovedať s citátom

JHradec napísal:
Rozhodně si nemyslím,že by analog byl "o ničem"
nicméně by mne zajímalo, co a odkud na ty kazety budete nahrávat. na kvalitu toho , co nabízejí současná " analogová" média je to hrozný "overkill" . na to by snad stačila i žlutomodrá emgetonka.

Dobrý den,
chtěl bych na kazety dostat stahnuté LP ripy. Jasně, mám přehrávač, který to bez problému zvládá, ale mě ten digitál nudí. Já jsem se prostě na stará kolena zbláznil a holt blbnu.
Dneska jsem si ten magič přinesl z pošty domů (nekupte tu mašinu za ani ne 2000 Kč, nastavenou, servisovanou). A doposlouchal jsem Hendrixe originál kazetku a je to lábuž.
Nahrávat bych chtěl hlavně z CD, kde mám některá raritní CD, tak budu testovat. Prostě si hraju ať si kdo chce co chce říká. Smile
Jinak všem díky za reakce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Pi september 07, 2018 08:11:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazeta je hrozný kompromis proti RtR. Kvalita záznamu je totiž závislá na kontaktu hlavy a média ( navíc ještě v poměru k "vlnové délce"). U média, kde značnou část mechaniky tvoří plastový výlisek ( většinou ) nezáleží jenom na kvalitě vlastního pásku.
V dobách , kdy všechno bylo špatně se v Maďárii daly koupit kazety Polimer, u kterých se musel vyměnit přítlačný polštářek ( nechal se samostatně koupit v NDR) aby slušně fungovaly. Nahrávat na použitý nosič je je dnes taky docela dobrodružství. Možná by stálo za to použité pásky čistit ( u datových pásků se to kdysi dělalo běžně ).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
orhore
Hifista


Založený: 21 február 2010
Príspevky: 117
Bydlisko: Moravskoslezský kraj

PríspevokZaslal: Pi september 07, 2018 09:05:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud je někdo přesvědčený o nekvalitě kazety, tak to se těžko vyvrací. Hovořit ale o hrozném kompromisu ve spojení s RtR je hodně přehnané. I tak je na volbě každého jednotlivce zda bude audio kazety používat. Pokud má někdo k tomu odpor, tak se poohlédne po něčem jiném.
Existuje spousta "neznačkových" kazet, ale ty bych nezkoušel ani ze zvědavosti. Co se týče přítlačných polštářků u kazet, tak v případě použití decku s dual capstanem nejsou vůbec zapotřebí. Bohužel u klasicky řešeného decku ten polštářek tam musí být.

Co se týče čištění pásků v kazetách, tak to si technicky v domácích podmínkách ani nedovedu představit. Kotoučové pásky ano, tam je to celkem jednoduché a smysluplné, ale u kazet? To by se musel vyrobit nějaký speciální přípravek na stůl kde by se pásek přetáčel přes nějaký jemný materiál s mikrovláknem. Muselo by to ale čistit a né zničit. Z mého pohledu je to ale i tak nesmysl tohle vůbec dělat.
Nikdy jsem se nesetkal s páskem (jen značkové typy) v kazetách, který by byl běžným používáním zašpiněný tak, aby se k tomu muselo přistoupit. Spíše mechanicky poškozený od nevhodně nastavené mechaniky, či opotřebovanými díly. Všechna znečištění které jsem v kazetách viděl se odehrály za přispění uživatelů (čistící spreje, oleje, či skladování bez obalu).

Jen pro zajímavost. Nedávno jsem testnul více starších kazet pořízených na přelomu 80-90 let. Všchny hrají naprosto bez problému. Vyzkoušel jsem kalibraci - ok. Nová nahrávka perfektní. Žádné významné droupouty či defekty. Použitý deck - Technics RS-B965 - modifikovaný.

Já fakt nevidím v těch kazetách zásadní problém ani po mnoha letech a ty o kterých vím, tak se s nima dokážu poprat. Je to zejména o uživatelích jak se k dané věci chovají.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Po september 10, 2018 08:06:56    Predmet: Odpovedať s citátom

čištění datových pásků probíhalo tažením přes hranu korundu a následným suchým čištěním.Zároveň se kontrolovaly Dropouty. strojky na to dělala firma Core.
Spíš pro info.
kompaktní kazety nejsou primárně určené pro dual capstan - mechanika kazety opravdu JE velmi kompromisní.
Když budu kazety používat při vědomí všech jejich nedostatků nemohu být zklamán Smile

BTW viděli jste někdy RtR magnetofon v autě ?? Docela hustý Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
orhore
Hifista


Založený: 21 február 2010
Príspevky: 117
Bydlisko: Moravskoslezský kraj

PríspevokZaslal: Ut september 11, 2018 16:13:24    Predmet: Odpovedať s citátom

S datovými pásky jsem se nikdy nepotkal, ale zajímavý způsob čištění.

Pravda, klasická kazeta při svém vzniku nepočítala s mnoha věcmi. To že není stavěná pro dual capstan je sice pravda, ale nijak to nevylučuje jeho použití. Spíše je problém s mazací hlavou, která musí být malinká, aby se vlezla do prolisu. Ty menší hlavy mají pár nedostatků oproti větším. Jinak principiálně je problém, že plastový prolis kazety ve velké míře určuje výsledný azimut. Ale pokud se vše odehrává v rámci jednoho systému či decku, tak to až tak nevadí.

RtR magnetofon v autě? Tak to jsem fakt ještě neviděl Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AMS
Hifista


Založený: 06 december 2008
Príspevky: 117
Bydlisko: Diera v EU

PríspevokZaslal: Ut september 11, 2018 21:23:44    Predmet: Odpovedať s citátom

RtR v aute? Uplne bezne. Aj tot nedavno som prevazal Uher Variocored Smile

Robim si prdel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: Št september 13, 2018 07:20:33    Predmet: gramo Odpovedať s citátom

....ale gramce v 60 rokoch minelého storočia boli bežné v autách ,aspon v tých najluxusnejších ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Pi september 14, 2018 09:05:13    Predmet: Odpovedať s citátom

gramo na 7" ano, taky jsem měl takovej křáp- od Lenca tuším. dvě ramínka ( každé z jiné strany) přítlak pružinou, závaží pro "dynamickévyvážení" krystalové mono přenosky tlak na safír 10p.

RtR byly samozřejmě v každém přenosovém voze , ale provozovat to v osobáku- viděl jsem- z pětimístného se stalo třímístné embéčko Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jintaj
Nádejný hifista


Založený: 14 jún 2011
Príspevky: 56
Bydlisko: Prágl

PríspevokZaslal: So január 26, 2019 22:34:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajímavý test tohohle kazeťáku je třeba zde http://www.tommm.cz/index.htm?CassetteDecks
Mám ho v sestavě taky, a pokud si dobře pamatuji (už dlouho jsem na něm nic nenahrával) nikdy mu "nesedly" kazety s páskem Normal (Type I). Příliš malá rezerva na přebuzení, dokonce i u kazet, které ji měly hodně vysokou (např. TDK-AD nebo AR).
Takže většina kazet, které mám, je s páskem CrO2. ty se ale už nedají sehnat. Leda na e-bay nebo v Aukru. Silně předražené...

_________________
Shan SV-04; Bose Acoustimass 5.2; Onkyo TX-8270; Onkyo TX-8510R; Onkyo DX-7510; Sony CDP-XB720QS; Sony DTC-55ES; Technics RS-BX701... prostě audio - všehochuť Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So január 26, 2019 23:10:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaké kazety ? No přece ty nahrané vzácnými nahrávkami z dob minulých. A zdigitalizovat co nejdřív, dokud to ještě jde.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
orhore
Hifista


Založený: 21 február 2010
Príspevky: 117
Bydlisko: Moravskoslezský kraj

PríspevokZaslal: Ne január 27, 2019 11:03:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Jintaj napísal:
Mám ho v sestavě taky, a pokud si dobře pamatuji (už dlouho jsem na něm nic nenahrával) nikdy mu "nesedly" kazety s páskem Normal (Type I). Příliš malá rezerva na přebuzení, dokonce i u kazet, které ji měly hodně vysokou (např. TDK-AD nebo AR).
Takže většina kazet, které mám, je s páskem CrO2. ty se ale už nedají sehnat. Leda na e-bay nebo v Aukru. Silně předražené...

Může se jednat o chybu návrhu korekčního obvodu pro záznam na kazetu Normal. Nebo chyba detekce typu kazety. Nebo i záměr. Stejnou věc jsem řešil i u dražších decků. Výrobci zřejmě tak tlačili uživatele do používání nejdražších kazet kde byla vyšší citlivost na vysokých kmitočtech. Co to znamená? Větší úroveň nastavení předmagnetizace a posun do lineární pracovní oblasti. Pak se dá takový pásek budit i nad limit. Jenže bez příslušného zdvihu v záznamovém zesilovači to biasem prostě nejde dohnat a záznam začne dříve zkreslovat.
Pak tu je další věc. Na jakou úroveň budíš tyto zmiňované kazety. CrO2 snesou větší přebuzení než Normal. A deck RS-BX701 má nastaveny indikátory na úroveň 250nWb/m. Takže normalky budit max do 0dB.
Kazety jdou stále sehnat, byť se jedná o nakřečkované staré zásoby. Musíš sledovat nabídky a rychle reagovat, i bazary. Já mám zásob tolik, že mi to už vydrží do smrti Cool .
opa napísal:
Jaké kazety ? No přece ty nahrané vzácnými nahrávkami z dob minulých. A zdigitalizovat co nejdřív, dokud to ještě jde.

To je obecně špatný úhel pohledu. Pokud jde o nenahraditelnou živou nahrávku, která je již na nestálém médiu, tak budiž. Ale jinak by převod do digitálu udělal opravdu jen diletant. Analog má svůj nezaměnitelný zvukový charakter, který tím převodem značně utrpí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne január 27, 2019 13:18:30    Predmet: Odpovedať s citátom

orhore napísal:
.... Ale jinak by převod do digitálu udělal opravdu jen diletant. Analog má svůj nezaměnitelný zvukový charakter, který tím převodem značně utrpí.

Když se bavíme o magnetofonech, určitě víš, že lepší stroje (tedy spíš páskáče) měly možnost odposlechu "před páskem" a "za páskem". Co takhle zkusit odposlech před AD a DA převodem a za ním ?
Pokud je nějaký záznam dokurvený kazetou, tedy má svůj nezaměnitelný zvukový charakter a někomu se to líbí, je to jeho věc. Ale digitalizace nemá tu zázračnou moc, aby toto dokurvení napravila, pouze zachytí stav takový, jaký je (tedy včetně onoho přidaného šumu, zkreslení, kolísání atd. a převede ho do nul a jedniček pro uchování na věčné časy a nikdy jinak.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
orhore
Hifista


Založený: 21 február 2010
Príspevky: 117
Bydlisko: Moravskoslezský kraj

PríspevokZaslal: Ne január 27, 2019 16:19:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Spíše páskáče měly možnost poslechu před a za páskem? Ono to měly stejně i kazetové decky vybavené 3 hlavami. Jiné ani nepoužívám. Pokud se záznam na kazetě převede do digitálu, že se nic nezmění? To není až tak pravda. Mám obé, takže porovnání si mohu dovolit. Záznam dokurvený kazetou? Pokud používáš podprůměrné zařízení, tak se to dá také takhle nazvat. Každý ať si vybere sám co chce používat. Analog je v dnešní době velmi drahá záležitost oproti digitálu, ale pro mě určitě zajímavější.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jintaj
Nádejný hifista


Založený: 14 jún 2011
Príspevky: 56
Bydlisko: Prágl

PríspevokZaslal: Ne január 27, 2019 17:29:45    Predmet: Odpovedať s citátom

orhore napísal:
Jintaj napísal:
Mám ho v sestavě taky, a pokud si dobře pamatuji (už dlouho jsem na něm nic nenahrával) nikdy mu "nesedly" kazety s páskem Normal (Type I). Příliš malá rezerva na přebuzení, dokonce i u kazet, které ji měly hodně vysokou (např. TDK-AD nebo AR).
Takže většina kazet, které mám, je s páskem CrO2. ty se ale už nedají sehnat. Leda na e-bay nebo v Aukru. Silně předražené...

Může se jednat o chybu návrhu korekčního obvodu pro záznam na kazetu Normal. Nebo chyba detekce typu kazety. Nebo i záměr. Stejnou věc jsem řešil i u dražších decků. Výrobci zřejmě tak tlačili uživatele do používání nejdražších kazet kde byla vyšší citlivost na vysokých kmitočtech. Co to znamená? Větší úroveň nastavení předmagnetizace a posun do lineární pracovní oblasti. Pak se dá takový pásek budit i nad limit. Jenže bez příslušného zdvihu v záznamovém zesilovači to biasem prostě nejde dohnat a záznam začne dříve zkreslovat.
Pak tu je další věc. Na jakou úroveň budíš tyto zmiňované kazety. CrO2 snesou větší přebuzení než Normal. A deck RS-BX701 má nastaveny indikátory na úroveň 250nWb/m. Takže normalky budit max do 0dB.
Kazety jdou stále sehnat, byť se jedná o nakřečkované staré zásoby. Musíš sledovat nabídky a rychle reagovat, i bazary. Já mám zásob tolik, že mi to už vydrží do smrti Cool .

Na tomhle magnetofonu nelze bohužel nastavit prakticky nic, max. tak current BIAS. Vše ostatní je řízeno procesorem a měnit to lze jen přes SW.
Pravda, většina kazet s páskem Normal šla vybudit max. do +3 až +4 dB, našly se ale výjimky: TDK-AD šla až do +6,1 dB, TDK-AR dokonce do +7,4 dB. Což jsou hodnoty srovnatelné s páskem METAL (Sony SMM šla do +7,7 dB, TDK-MA-XG do +6,3 dB).
Pro srovnání: Nejlepší kazety s CrO2 (třeba Maxell XLII-S) šla max. do +5,4 dB. Sony UX-S do +4,3 dB.
Jinak kazety jsou dnes nehorázně předražené zboží, a to včetně těch nejhorších typů s páskem Normal (TDK-D, Sony-HF, MAXELL-UR nebo RAKS). A o ceně takové Sony SMM, která stála jako nová 530 Kč (90min) a dnes se prodává i za víc než 2 tis, no comment.
Prostě si taky musím vystačit s tím, co jsem si pořídil ještě před rokem 2000

Rolling Eyes

_________________
Shan SV-04; Bose Acoustimass 5.2; Onkyo TX-8270; Onkyo TX-8510R; Onkyo DX-7510; Sony CDP-XB720QS; Sony DTC-55ES; Technics RS-BX701... prostě audio - všehochuť Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne január 27, 2019 18:28:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Co se týče zmíněných zdrojů, ze kterých se dá nahrávat na kazety, mi připadá rozumná jen tato varianta:
orhore napísal:
Ideální je nahrát z černých desek přímo na kazety a desky pak pěkně uložit a chránit před poškozením. Bohužel solidních desek už moc není.

Tak se to před érou digitálu dělalo. Dalším možným zdrojem může být magnetofonový pásek nebo jiná kazeta. U těchto variant beru, že odpůrcovi digitálu jde ještě o zvuk.


U těch dalších variant jde podle mě už ale jen o čisté fandovství a chuť používat kazeťák (což je samozřejmě fajn), ale o nějakém zvukovém přínosu už se mluvit nedá. Např. toto mi připadá minimálně "nehifistické":
orhore napísal:
Ale... jak jsem si sám vyzkoušel, tak ani nahrávka ze "slušného" CD není vůbec k zahození, protože nahráním na kazetu se do zvuku vnese trochu toho analogového zkreslení. To je často příjemnější pro uši posluchače zvyklého na tento zvuk. Mnozí nebudou souhlasit, ale je to na volbě každého uživatele co si zvolí.

Pokud je člověk alergický na "digitál", tak má při nahrávce 2 možnosti:
1) Nahrát to kvalitně (kvalitní stroj + kvalitní kazeta) - tím se ale vad digitálu nezbaví
2) Nahrát to mizerně a mizérii digitálu přebít ještě větší mizérií analogu


A - nic ve zlém - ale toto už mi připadá úplně mimo:
marty63 napísal:
chtěl bych na kazety dostat stahnuté LP ripy. Jasně, mám přehrávač, který to bez problému zvládá, ale mě ten digitál nudí.

Každý druh záznamu a převodu má nějaké vady. A sečíst úplně všechny běžně dostupné vady (vinyl + AD + DA + kazeta) dohromady a ty potom poslouchat? Rolling Eyes
A to nezmiňuji to, že tomu vinylu většinou ještě přechází AD + DA...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
orhore
Hifista


Založený: 21 február 2010
Príspevky: 117
Bydlisko: Moravskoslezský kraj

PríspevokZaslal: Št január 31, 2019 14:13:08    Predmet: Odpovedať s citátom

To by jsi musel kárat i vyznavače elektronek, protože ani ti nepoužívají elektronky v celém řeťezci. Takže já používám analog jen jako berličku udělat z "nudného" digitálního zvuku něco zajímavějšího. Navíc pokud si někdo pamatuje, tak se jednu dobu zkoušely vydávat CD obohacené šumem. To bylo někdy v 90 letech. Bohužel to nepomohlo. Už tenkrát se ale vědělo, že CD a jak je to na něm uloženo stojí za ho*no. Ano, převodníky, ale ani ty to nezachrání když se to cpe na CD. To by dílo muselo být na jíném médiu, s jinými parametry a do přípravy záznamu by nesměl vrtat člověk.

Černé desky nakupuji jen kousky ze 70, max začátek 80 let a jen na Discogs. Současná výroba LP nebo CD mě opravdu nezajímá.

LP ripy, které kritizuješ znějí o několik tříd lépe než to samé vydané na CD, protože mají jiný základ převodu a následně i parametry. Po těchto věcech šahám ale až v případě, nesehnatelnosti fyzického originálu.
Měl jsem možnost slyšet ripnutý primární master záznam z pásku , LP rip a to samé na CD. Tak propastný rozdíl v neprospěch CD bych nečekal ani ve snu. Jinak byl použít stejný DAC ve všech třech případech.

Pokud se to vyznavačům digitálu nelíbí, tak prosím ať navštíví jiné vlákno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: So február 02, 2019 16:29:13    Predmet: Odpovedať s citátom

všechny doporučené jenom ne Basf
_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: So február 02, 2019 17:24:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Preco nie BASF? Napriklad Reference Maxima, co sa tyka chromiek, bola skvela paska. Len neviem, ci by mala na tom decku moc zmysel...
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
orhore
Hifista


Založený: 21 február 2010
Príspevky: 117
Bydlisko: Moravskoslezský kraj

PríspevokZaslal: Ne február 03, 2019 21:54:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Také se zeptám, proč ne BASF? Jak zmiňuje moses, Reference Maxima je jedna z nejlepších kazet ve své kategorii.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Po február 04, 2019 18:02:45    Predmet: Odpovedať s citátom

šlo o jakost maxima II (type II) a většinu normalek - těžké odvíjení a tření pásku v pouzdru kazety, slabý záznam v levém typicky pokles až -4dB za všechno může security mechanism který je evidentně ke škodě věci, zkoušeli to u zn. Agfa superferrodynamic a také rychle pryč od toho
_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
orhore
Hifista


Založený: 21 február 2010
Príspevky: 117
Bydlisko: Moravskoslezský kraj

PríspevokZaslal: Po február 04, 2019 19:47:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale to bylo hodně dávno, někdy v 80 letech. Takové kazety dnes používat je velmi nevýhodné. To jsou už překonané modely i co týče magnetické vrstvy. Vhodné akorát pro sběratele. Ty následující už tohle "udělátko" neměly. Já nemám žádnou takovou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mefisto
Hifi obsluha


Založený: 25 január 2018
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Št február 07, 2019 19:40:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemate nekdo prosim manual v pdfku? Dekuji predem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Št február 07, 2019 20:19:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Może być po polsku? Very Happy

https://www.hifiengine.com/manual_library/technics/rs-bx701.shtml

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist