Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Sietovy filter
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zdroje, filtre, ochrany ...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Pi február 22, 2019 12:25:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevyraba inak niekto nieco podobne ale s master/slave systemom? Mne by v podstate stacilo iba aby to malo prepatovu ochranu.
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi február 22, 2019 13:01:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Tomáš napísal:
Koupil jsem si levný síťový filtr(asi 170 €) Dynavox X6000B,hlavně kvuli pěkné krabici do racku,vyrobené ze silného ocelového plechu...


Téměř prázdná bedna se zásuvkami bez kolíků? To bylo od tebe mazané:

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi február 22, 2019 13:10:09    Predmet: Odpovedať s citátom

No ale má toroidnú tlmivku a pár kondíkov v peknej krabici, čo tam po normách a bezpečnosti Very Happy
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tomáš
Hifista


Založený: 15 december 2006
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi február 22, 2019 13:18:25    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko Tom:pračku nemám to bych tam nedával filtry,ty mají pračky většinou už zabudovaný v sobě.Jak se to projevilo ve zvuku si ještě netroufám napsat,dodělal jsem to teprve včera v noci a zapnul dnes ráno.Předtím jsem měl zapojené bubuxinovo oddělovací trafo,ale nevešlo se mi do racku a občas jsem měl problémy s brumem,snad se mi tam utvořila nějaká zemní smyčka,zkoušel jsem celou sestavu přizemnit k radiátoru,se střídavým úspěchem

moses:tohle přepěťovou ochranu nemá,na tý krabici je pouze 10A vyskakovací pojistka

scoop:jestli počítám dobře,tak to vyšlo asi na 12.500 Kč,jak píšu hore,dlouho to nepoužívám,ale je to lepší než ten oddělovák a na jednom německém foru

https://www.aktives-hoeren.de/index.php?sid=a6de1462a074b08e82691963c96ea05f

tyto filtry porovnávali s Isotekem Aquarius Evo3 a vyšly jako vítěz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Tomáš
Hifista


Založený: 15 december 2006
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi február 22, 2019 13:24:41    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:

No ale má toroidnú tlmivku a pár kondíkov v peknej krabici, čo tam po normách a bezpečnosti


To si jako myslíš,že německý výrobek nebude splňovat jejich přísný normy ?
Nějakej pan chytrej.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi február 22, 2019 16:46:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono je trošku matoucí to, že máš v popisu jako bydliště uvedenou Prahu. V Německu ti samozřejmě nic nehrozí - pokud si tam tedy z ČR nepřivezeš nějaký přístroj třídy I. s "českou" síťovou vidlicí...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tomáš
Hifista


Založený: 15 december 2006
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi február 22, 2019 16:56:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Ona by ani do té shuko zásuvky nepasovala-výstupky po stranách Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi február 22, 2019 17:50:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Niečo na zamyslenie - výlučne pre mysliacich:









Ja nie som mysliaci, preto neviem pochopiť, ako pasívna pračka vyrovná nerovnomernosť sínusovky, vznikajúcu niektorými typmi záťaže, ani ako odfiltruje napríklad impulzy pre HDO, ktoré sú niekde v okolí 200 Hz. Vysvetlí mi to niekto?
Vďaka Smile

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi február 22, 2019 18:22:32    Predmet: Odpovedať s citátom

A mě by totéž zajímalo u běžných UPS - tedy typů Off-line a Line-interactive. Takováto "pokročilá filtrace" totiž podle mě může fungovat jen u typů Online.
Díky. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi február 22, 2019 18:29:37    Predmet: Odpovedať s citátom

https://www.apc.com/salestools/SADE-5TNM3Y/SADE-5TNM3Y_R7_CZ.pdf

Snáď aj line-interaktívna, podľa jej nábrhu (...topológie...) Smile

Chcelo by to osciloskop. Známy má no ja to neriešim. Odkedy mám krabice za UPS, nezaregistroval som ani raz lupanec od chladničky, pračky na prádlo, mikrovlnky - ničoho. Predtým stačilo zacvakať vypínačom klasickej letovačky, teraz nič.
Ak za niekomu chce - môže to osciloskopom overiť, takto iba polemizujeme.

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi február 22, 2019 18:44:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo - i tam se píše, že u Line-interactive UPSky jde vstupní síťové napětí na výstup jen přes běžný filtr a případně přes odbočku autotrafa. Čím by se tedy mělo odfiltrovat třeba těch 200Hz, když tam v cestě není nic "aktivního", ale je tam přesně to, co může být obsaženo i v běžném "pasivním" síťovém filtru?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi február 22, 2019 18:58:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Netuším - chce to zmerať osciloskopom pred - za
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi február 22, 2019 19:11:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejen před a za. Chtělo by to porovnat s klasickým pasivním filtrem. Ono to totiž s tím pasivním filtrem v UPSce samozřejmě může být lepší než úplně bez filtrace. Současně to ale nemůže být lepší než s podobně kvalitním samostatným pasivním filtrem.

To, že UPSka obsahuje i aktivní prvky, totiž v běžné situaci nehraje žádnou roli. Ty se uplatňují jen při provozu na akumulátor. Takže podle mě nelze obecně tvrdit, že Line-interactive UPSka filtruje lépe než pasivní filtr, protože i tato UPSka (kromě běhu na baterku) funguje jen a pouze jako pasivní filtr.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi február 22, 2019 19:17:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Samého ma zaujíma výsledok. Možno to niekto pomerá.
Nikde netvrdím čo je/nie je lepšie.
Súhlasím - lepšie je niečo, než nič Smile Pri tvrdom skrate na jednej fáze v ďalších dvoch "vyskočí" napätie a nie málo. Dupľom ak do eletrického vedenia kdesi upáli blesk. Teda aj nejaká prepäťovka nie je od veci.

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi február 22, 2019 21:47:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Tomáš napísal:
Koupil jsem si levný síťový filtr(asi 170 €) Dynavox X6000B,hlavně kvuli pěkné krabici do racku,vyrobené ze silného ocelového plechu,čelo ze 7mm eloxovaného hliníku,rozměry
43x30x10 cm,vzadu 6 zásuvek,2 bez filtru,4 filtrované


Super, díky za tip, bedna slušného vzhledu za relativně pár kaček a hlavně bez práce a řešení kde mi vyvrtaj 50mm díry na zásuvky.
Až budu řešit příště filtr nebo oddělovák musím si na to vzpomenout Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
laco
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 február 2008
Príspevky: 750
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So február 23, 2019 12:40:22    Predmet: Odpovedať s citátom

toto mam v sieti doma. vadi ?


LKA-mains2.jpg
 Description:
 Filesize:  109.95 KB
 Viewed:  126 Time(s)

LKA-mains2.jpg



_________________
K200Mv3 https://goo.gl/photos/u8XUTqYwusRXoBoD9
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tomáš
Hifista


Založený: 15 december 2006
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So február 23, 2019 13:27:36    Predmet: Odpovedať s citátom

ještě k tem filtrům
DC filtr od customworks
Emi filtr:
zapojení




měření:zapojení symetrické(plná čára),podle normy CISPR 17 černá,podle jeho měření
v plné zátěži červená


zde více (je to pouze v němčině Sad )
http://www.thel-audioworld.de/module/Netzfilter/Netzfilter.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So február 23, 2019 14:25:31    Predmet: Odpovedať s citátom

laco - "toto mam v sieti doma. vadi ? "

Nemá to absolútne čomu vadiť. V zosilňovači to trafo zníži (...transformuje), zdroj usmerní, vyhladí, stabilizuje.

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So február 23, 2019 17:53:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro maximální útlum by měl být sítový filtr už v sítové přívodce na zadním panelu a pak následovat profi filtr v celokovovém provedení

https://www.tme.eu/cz/katalog/odrusovaci-filtry-ostatni_112932/

Nevýkonové přístroje je ale stejně lepší galvanicky oddělit od sítě (EI trafo několik set W)

jinak téma už tady bylo

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=24260

_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Po február 25, 2019 23:20:29    Predmet: Re: Sietovy filter Odpovedať s citátom

Scoop napísal:
Ahojte, uz dlhsie citam a pocuvam z kazdej strany, ze investicia do sietoveho filtra ma svoje opodstatnenie a vyhody. Osobne sa v tomto velmi nevyznam ...


Když si pustíš v TV teleshopping, tak zjistíš, bez kolika věcí se neobejdeš Laughing . Pokud nesedíš pod vysílačem nebo v průmyslové oblasti, je to IMHO zbytečnost.

Srandovní je, že třeba v těchto stojanech je více než 150 přístrojů, proplétá se tam data různých formátů, audio, video, interkomy a ovládání. Krom jiného je tam několik počítačů a diskových polí, a vše je přitom napájeno obyčejnými stock kabely v obyčejnývch rozvodech (lišty viditelné nahoře a občas na bocích), žádné hifistické síťové pračky, a jediné 2 externí síťové filtry (průchozí + stíněný přívod napájení) jsou na základě měření instalovány u dvou přístrojů RS. Nacvakávacích feritů na kabeláži je tam max. 20ks. Zručný tetřev může spočítat interkonekty a externí propoje, je toho dost Laughing .

[/url]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ut február 26, 2019 06:24:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Dávnejšie v dobe podstatne vyššieho výkonu dlhovlnného vysielača (Topolná...?) na 272 kHz nik filtre neriiešil a hralo to... Smile
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Ut február 26, 2019 07:28:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Sendy tak ale nema ta budova vlastnu trafostanicu a PFC? Wink
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut február 26, 2019 07:32:10    Predmet: Odpovedať s citátom

No jo - jenže rušení nezpůsobuje padání počítačů ani doma. Ale hlavně: servrovna není poslechovka. V servrovně nevadí, že to rušení "rozpatlá basy" a podobně.

To u rozhlasových stanic, tam to vadí. To nevíte, jaké jsou mezi jednotlivými stanicemi strašné rozdíly v kvalitě zvuku?

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=26736

Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Ut február 26, 2019 07:46:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Sendy: to kde je to takto instalovane? Rozhodne to neni standard. Aspon kablovody sa mohli pouzit. V datovych centrach to byva obvykle ulozene podstatne menej chaoticky a prepchato. V tomto hladat nejaku chybu ci riesit servis ci nebodaj komplexnejsi upgrade bude pekna pakarna

Naposledy upravil blesk666 dňa Ut február 26, 2019 08:51:47, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ut február 26, 2019 07:50:35    Predmet: Odpovedať s citátom

"Poriadok je len pre blbcov - inteligent zvládne aj chaos" Very Happy
Funguje? Funguje...

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Ut február 26, 2019 10:21:46    Predmet: Re: Sietovy filter Odpovedať s citátom

Sendy napísal:
Když si pustíš v TV teleshopping, tak zjistíš, bez kolika věcí se neobejdeš Laughing . Pokud nesedíš pod vysílačem nebo v průmyslové oblasti, je to IMHO zbytečnost.
Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ut február 26, 2019 11:39:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Nezistil som - 15 rokov viem, že máme doma telku no to je všetko Very Happy
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ut február 26, 2019 13:36:04    Predmet: Odpovedať s citátom

moses napísal:
Sendy tak ale nema ta budova vlastnu trafostanicu a PFC? Wink


Tato konkrétně nemá. A pro představu, veškeré síťové napájení bývá taženo ze 3 fází + jednofázový rozvod se zálohováním, protože část technologie při výpadku sítě musí jet dál. Znám i instalaci, kde je část silových rozvodů ve 120V, investor převzall část technologie, která nemá EU provedení.


Kozousch napísal:
No jo - jenže rušení nezpůsobuje padání počítačů ani doma. Ale hlavně: servrovna není poslechovka. V servrovně nevadí, že to rušení "rozpatlá basy" a podobně. ...


Toto taky není serverovna... i když dat je tam uloženo opravdu hodně.



blesk666 napísal:
Sendy: to kde je to takto instalovane? Rozhodne to neni standard. Aspon kablovody sa mohli pouzit. V datovych centrach to byva obvykle ulozene podstatne menej chaoticky a prepchato. V tomto hladat nejaku chybu ci riesit servis ci nebodaj komplexnejsi upgrade bude pekna pakarna


Takto vypadajících instalací (tohle je tak 20% vybavení jednoho pracoviště) je po světě na stovky. Serverovna se dá udělat úhledně a přehledně, ale tohle ne. Kablovody jsou místy použity, ale jen tam, kde to má smysl. Náhodou je to docela přehledné, jednotlivé technologie a rozvody mají své barvy, závada se dá lokalizovat a odstranit velmi rychle. Je to zrovna po komplexním upgrade
Very Happy, část kabeláže prochází odjinud jinam. Znám instalaci, kterou před 15 lety dělali na zelené louce se všemi blbinkami typu fixační kabelové rámy, rošty, kabelovody a podobně, a dnes po 5 větších upgradech to vypadá stejně a technici si to pochvalují, že hledat ve svazcích na lávkách a hřebenech byla hrozná zdržovačka, freestyle je mnohem lepší, lépe se odvádí teplo atd. Po dokončení to stejně kryje technologická podlaha. Výměna třeba 20m dlouhého propoje volně sypaného v podlaze může být práce na 5-20 minut, výměna něčeho vázaného na roštech nebo v úhledných svazcích je několikahodinová dřina a rozborka půl místnosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ut február 26, 2019 14:52:46    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko Tom napísal:
Dávnejšie v dobe podstatne vyššieho výkonu dlhovlnného vysielača (Topolná...?) na 272 kHz nik filtre neriiešil a hralo to... Smile


DV nejsou tak velký problém, pokud je člověk aspoň 20km od anténního pole, navíc se to dá jednoduše filtrovat. Velký problém je spíš dřív CDMA, dnes LTE nebo wifiny a GSM v blízkosti.
Před časem jsem vypomáhal s odrušením jednoho postprodukčního studia, naprosto hloupě umístěného do vysokého patra administrativní budovy, v prostorách pod ním serverovna, v protější budově prakticky ve stejné výšce les antén všech možných operátorů a služeb Rolling Eyes . Majitel tam měl už hromadu různé hifi veteše typu kabeli, kabeli, kabeli, filtry Belkin a dalších několik značek, zlepšení nulové. S tím nebo bez toho, pořád lezly z monitorů interferenční hvizdy a vrčení paketů a podobně... vyhozené peníze.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Scoop
Hifista


Založený: 22 november 2012
Príspevky: 135

PríspevokZaslal: Ut marec 26, 2019 19:16:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Slubil som, ze dam info ako som dopadol.
Filter dosiel uz pred mesiacom, a do teraz som ho nemal moznost ani cas poriadne vyskusat. Cakal som na kable a venoval som posluchu tri dni, aby som si bol isty, ze to co tu napisem nebude pripisovane psychologickemu efektu.
Osobne som bol skeptik, ale efekt sa prejavil. Prvy den po 22 hod. vecer ked uz je clovek uplne vypnuty som ten rozdiel nepocul. Druhy den som bojoval s tym ci dobre pocujem a natiahol som si kopec poriadnych studiovych nahravok a SACD, aby som si bol isty. Dnes som si to vsetko potvrdil a uistil sa, ze 800€ zariadenie aj nieco filtruje a nie len pekne vytrca z hifi stolika.
Podotykam, ze na filter som napojil iba zosilovac a ostatne zariadenia ostali v beznej sieti na beznych kabloch, kedze mi este nedosli vsetky sietove koncovky.
Zapojenie: APC SmartUPS 750VA, za tym ide filter a za neho je hodeny zosil.
Zvuk s pomocou filtra priniesol cistejsi prejav v hlasovej stope, presnejsi a pevnejsi bas, priestorovejsi vnem zvuku a vykreslil nastroje, ktore sa bezne stracali...citil som sa viac ponoreny do hudby ako pri pocuvani bez filtra.
Pravdou vsak ostava, ze vsetko toto clovek vnima az pri poriadnom vybudeni a hlasitosti, ktoru susedia nemusia znasat v ramci normy a preto odporucam toto riesenie v rodinom dome.
Aktualne nelutujem investiciu 790€ za filter, neviem sa uz len dockat kedy dostanem priatelku z domu a budem si to moct opat uzit na plno.
Som zvedavy aky efekt sa dostavi ked vymenim kable a pripojim aj streamer a SACD za filter.
Osobne sa vsak tesim hlavne na gramo, kde uz tri mesiace cakam na pokaslanu suciastku, aby som ho konecne dokoncil.

Zvukove aj sietove kable som si sam vyrobil. Pre signalove kable som pouzil kabel Klotz AC110SW + Neutrik konetory, napatove kable su vyhotovene z kablov ViaBlue X-25 Silver a privodny X-40 + Oyaide pozlatene konektory.
Mal som zapozicane aj hi-end signalove a sietove kable za stovky eur, ale pri nich som teda cena vs prinos pre zvuk az tak nepocitoval.

Moje odporucanie pre Noble Audio Sunrise v2 je 100% kladne a pri Yamaha A-S1100 sa efekt prekvapivo dostavil a posunul reprodukciu o celkom slusny level.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zdroje, filtre, ochrany ... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist