Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Magnát vs. Focal

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Courier
Hifi obsluha


Založený: 23 február 2019
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: So február 23, 2019 13:06:03    Predmet: Magnát vs. Focal Odpovedať s citátom

Chcel by som vymeniť Repro, teraz mám Magnat Quantum 503, zostava Marantz PM 7001 a Marantz NA 6005, miestnosť 20 m2. Uvažujem medzi Magnat Quantum 753 alebo Focal Chorus 706. Hudobný žáner mám široký, od pop,rock, Electronic , niekedy jazz. CD player používam už len sporadicky , skôr len prehrávanie flac,dss,dsff. Vopred ďakujem za vaše námety a rady.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Reges
Hifi obsluha


Založený: 22 február 2016
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: Pi marec 01, 2019 12:28:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Měl jsem vyšší verzi Focal chorus 807 V . Na tišší poslech takové nevýrazné a možná i méně basů.Trochu kovově zabarvené ostřejší výšky . Ty magnáty budou dynamičtější a trochu jiný charakter zvuku.Rozhodně by to chtělo poslechnout , protože budou dost odlišné.Momentálně mám Polk Audio RTi A3 a hrají líp než ty Focál a to jsou o dost levnější.Možností je více.Např. dobrá volba je i dynavoice dm-6 a spousty jiného.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi marec 01, 2019 15:08:38    Predmet: Odpovedať s citátom

V této cenové hladině bych nevynechal poslech tzv. studiových monitorů. Některé modely JBL, Behringer nebo KRK by tě zvukem mohly příjemně překvapit.
_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mildo1
Hifi obsluha


Založený: 29 november 2012
Príspevky: 1
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne marec 03, 2019 12:00:30    Predmet: Magnat vs Focal Odpovedať s citátom

ako pise Reges, su to velmi zvukovo odlisne znacky, Magnaty budu skor mat "lubivejsi" bum-cink zvuk a Focal skor vynika v detailoch na stredoch a vyskach (mam s nimi osobnu skusenost) , je to "loteria" kupit bez osobného vypocutia, osobne by som zaradil do vyberu aj dalsie znacky napr. tu : https://www.whathifi.com/products/hi-fi/hi-fi-speakers
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 10:49:41    Predmet: Odpovedať s citátom

TigiGold napísal:
V této cenové hladině bych nevynechal poslech tzv. studiových monitorů. Některé modely JBL, Behringer nebo KRK by tě zvukem mohly příjemně překvapit.


Souhlasim, aktivni DSP monitory JBL v teto cenovce nabidnou imho lepsi pomer cena vykon.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MH
Hifi obsluha


Založený: 17 január 2019
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 12:10:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Docela pekné búdky. Vypočuj si ich. Rozdiel v cene 503 a 753 možno tvorí len povrchovka a vo zvuku sa líšiť nebudú.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 15:31:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Osazení se určitě liší:

https://youtu.be/puVludpMChI?t=164

https://youtu.be/ZN6kF3XeqRw?t=124
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MH
Hifi obsluha


Založený: 17 január 2019
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 16:36:40    Predmet: Odpovedať s citátom

tak platí iba: Pekné búdky. Vypočuj si ich.
Pokiaľ chceš lepší zvuk ako máš teraz, nič iné ako vypočuť si ich ti neostáva.
Pokiaľ chceš krajší vzhľad, tak počúvať ich nemusíš. V tejto cenovej kategórii už hrá všetko dobre, teda aspoň klasická konštrukcia reproduktorov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 17:05:14    Predmet: Odpovedať s citátom

MH napísal:
V tejto cenovej kategórii už hrá všetko dobre, teda aspoň klasická konštrukcia reproduktorov.

S tímto se opravdu souhlasit nedá. Mezi různými bednami bývají dost velké slyšitelné rozdíly - a to i u beden stejné konstrukce a stejné cenové kategorie. Taky vkus má každý posluchač jiný. Takže takto zobecňovat se nedá.

Napsat se dá maximálně to, že Quantum 753 jsou vyšší model stejné řady než Quantum 503 a stojí cca dvojnásobek toho, co stály Quantum 503 jako nové, takže čistě teoreticky by Quantum 753 měly mít podobný "firemní" charakter, ale měly by hrát lépe než Quantum 503. Ale klidně můžou hrát i jinak a/nebo hůř, protože novější často znamená ještě ošizejší. A taky je dost pravděpodobné, že je v Číně sekali na úplně jiném místě a z komponent vyráběných zase úplně jiným Číňanem...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 17:31:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Nic z toho by som doma nechcel.
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MH
Hifi obsluha


Založený: 17 január 2019
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: St marec 06, 2019 07:01:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch kľudne napíš repro, ktoré nehrá dobre v tejto cenovke.
Rozdiely vo zvuku určite budú, ale ja osobne si netrúfnem niektoré označiť ako zle hrajúce. Asi iba nie som náročný poslucháč.
Ja by som si vybral Focal 706 pretože mám Focal zapísaný v pamäti ako detailne hrajúce s menej objemným basom.
Magnat som počul iba Supreme 200 a hrali fajn, ale nie moc detailne,753-jky budú na tom určite lepšie.

Ono väčšina mojich známych má doma Genius, Creative, kino Samsung, LG, vežu Panasonic a všetko to hrá jednoznačne zle. Nie trochu inak, ale zle.
Ja mám doma infinity Primus 150 a Beta 50 a som spokojný, zvuk sa mi páči a dá sa počúvať celý deň.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St marec 06, 2019 07:52:57    Predmet: Odpovedať s citátom

MH napísal:
Kozousch kľudne napíš repro, ktoré nehrá dobre v tejto cenovke.

Takto generalizovat nemůžu. Můžu napsat, co se mě osobně líbí a co se mě osobně nelíbí. To je ale k ničemu, protože každému se líbí něco jiného. Zakladateli vlákna - kterého už téma asi nezajímá - do uší/hlavy nevidím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Reges
Hifi obsluha


Založený: 22 február 2016
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: St marec 06, 2019 08:23:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Přesně , každý máme jiný vkus a rozhodně to chce kupovat ve studiu , kde si to může dotyčný poslechnout a porovnat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MH
Hifi obsluha


Založený: 17 január 2019
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: St marec 06, 2019 09:01:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Zakladateľ vlákna pravdepodobne nechce cestovať a počúvať tieto reproduktory ale chce si kúpiť také, ktoré sú vo všeobecnosti považované za lepšie. Inak by nepísal na fórum.
Kto chce mať doma zvuk, ktorý sa mu páči musí ten zvuk počuť aby zistil, či sa mu páči.
Preto si myslím, že zvuk pre neho nie je priorita číslo jedna a chcel len od "skúsenejších" počuť, že nehrajú zle a, že sa zvukovo pravdepodobne posunie dopredu, alebo, že si zvukovo nepohorší. A z môjho pohľadu ho žiadny prúser nečaká.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Courier
Hifi obsluha


Založený: 23 február 2019
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Po marec 11, 2019 15:26:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem vsetkym prispievatelom do tohto vlakna,bol som par dni mimo,cize som sa nedostal na forum. Asi sa vyberiem to pracnejsou cestou pocuvania a z toho vyberiem co sa mi bude najviac pozdavat. Zopar dobrych tipov som nasiel vo vasich prispevkoch. Tak vyzera,ze mozno opustim Magnat, ale uvidime.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Courier
Hifi obsluha


Založený: 23 február 2019
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Št marec 14, 2019 09:11:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som si vypocul u jedneho znameno aktivne monitory Dynaudio BM5 mkIII velmi sa mi pacil ich prejav. Zacinam sa vazne zaoberat myslienkou,ze pojdem do aktivnych reproduktorov. Este si chcem vypocut nieco od KRK pripadne Eve. Mozno sa teraz opytam troska hlupo, ako riesit regulaciu hlasitosti, kedze pojdem priamo z Marantz NA6005 do repro. Videl som nieco ako ovladac hlasitosti Dynaudio Profesional Volume Box,len predpokladam ze je to na ovladanie jedneho reproduktoru,co ten druhy ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št marec 14, 2019 09:59:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Marantz NA6005 má možnost přepnout linkový výstup z Fixed módu na mód Variable - viz návod strana 99:

http://manuals.marantz.com/NA6005/NA/EN/download.php?filename=/NA6005/NA/EN/pdf/NA6005_NA_EN.pdf

Takže hlasitost pak můžeš regulovat pomocí dálkového ovladače k Marantz NA6005.


Otázka je, zda používáš ještě nějaké další zdroje zvuku než ten NA6005. Má totiž jen jeden vstup - a to optický. K němu se dá připojit třeba televizor. Dále se dá využít připojení přes Bluetooth např. pro smartphone. Všechno ostatní musí "obsloužit" ten Marantz. Vzledem k jeho síťovým a internetovým funkcím by to ale asi mělo stačit bohatě.

Ale třeba gramofon apod. už napřímo nepřipojíš. Musel bys mezi Marantze a aktivní monitory zapojit alespoň přepínač vstupů a u gramofonu regulovat hlasitost ručně na monitorech. Pohodlnější ale dražší řešení by bylo použití předzesilovače s dálkovým ovladačem. Ale jak už jsem psal - toto závisí na počtu a typu zdrojů zvuku, které používáš. Nemusí to být potřeba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Courier
Hifi obsluha


Založený: 23 február 2019
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: St apríl 24, 2019 11:39:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som nakoniec kupil aktivne reproduktory Behringer B 2030 A TRUTH-Pair, povodne som chcel vacsie Behringer B 2031 A TRUTH-Pair,ale rozmerovo mi zial nesedeli do izby. Pocul som ich u znameho a fakt som nechapal,ako take lacne bedne mozu tak pekne hrat. Doma som ich porovnaval s mojimi Magnat a musim povedat,ze Behringer ma zvuk aspon pre mna o triedu vyssie, jasnejsie vysky, zretelne stredne pasmo. Hlavne akusticke nastroje hraju uzasne. Jedina malickost,ktora ma zamrzela, ze moj Marantz NA6005 je vyrobeny pre EU, nema moznost prepnut audio out na variable,cize budem musiet dokupit nejaky monitor selector na ovladanie hlasitosti. Teraz to mam docasne na divoko pripojene do phone vystupu,ktory ma samostatny predzosilovac aj s regulaciou hlasitosti,ale bavi to,ako ma Smile. Takze dakujem diskutujucim za radu skusit nejake aktivne monitory, musim uznat,ze ste mali pravdu Smile .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St apríl 24, 2019 13:56:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Podle me je to obecne low cost dobra volba: lacine aktivni monitory s DSP vyhybkou a D class zesilovaci, imho jsou zvukem v lowcostu nejlepsi reseni.

Je tam kompletni reseni za par sestaku a hraje to trochu lepe nez stejne drahe HIFI pasivni bedny ke kterym clovek musi dokoupit jeste zesilovac Cool

BTW tyhle se mi vylozene zdaly za tu low cost cenu fakt super: https://www.muziker.cz/jbl-lsr308p-mkii
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gnat
Hifista - pokročilec


Založený: 06 jún 2012
Príspevky: 381

PríspevokZaslal: St apríl 24, 2019 16:07:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
Podle me je to obecne low cost dobra volba: lacine aktivni monitory s DSP vyhybkou a D class zesilovaci, imho jsou zvukem v lowcostu nejlepsi reseni.

Je tam kompletni reseni za par sestaku a hraje to trochu lepe nez stejne drahe HIFI pasivni bedny ke kterym clovek musi dokoupit jeste zesilovac Cool

BTW tyhle se mi vylozene zdaly za tu low cost cenu fakt super: https://www.muziker.cz/jbl-lsr308p-mkii


V B2030A žádné Dčko není, je tam LM3886 a LM4780.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št apríl 25, 2019 08:41:20    Predmet: Odpovedať s citátom

gnat napísal:
Bartoli napísal:
Podle me je to obecne low cost dobra volba: lacine aktivni monitory s DSP vyhybkou a D class zesilovaci, imho jsou zvukem v lowcostu nejlepsi reseni.

Je tam kompletni reseni za par sestaku a hraje to trochu lepe nez stejne drahe HIFI pasivni bedny ke kterym clovek musi dokoupit jeste zesilovac Cool

BTW tyhle se mi vylozene zdaly za tu low cost cenu fakt super: https://www.muziker.cz/jbl-lsr308p-mkii


V B2030A žádné Dčko není, je tam LM3886 a LM4780.


Diky za upresneni, jen dodam, ze to LM vyhovi zvukove uplne stejne dobre (ale do kisne bych LM pro obtiznejsi chlazeni nedaval.
Jak vime z poslechovych testu na zesilovaci zalezi opravdu malo + ja to psal obecne, povedene aktivni monitory s DSP a D class jsou spravna volba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št apríl 25, 2019 16:34:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Při hlasitosti "krev z uší" je to asi jedno, ale já osobně bych si žádnou šumku domů nepořídil, protože poslouchám spíš při nižší hlasitosti:

http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/JBL-serie-3-rada-aktivnich-studiovych-monitoru~18~srpen~2015/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št apríl 25, 2019 16:56:48    Predmet: Odpovedať s citátom

http://noaudiophile.com/JBL_LSR308/

Hmmm...

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 26, 2019 12:25:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Courier: Behringer 2030A jsou na domácí poslech určitě vhodnou a racionální volbou. Léta jsem používal 2031P a i s běžnými integrovanými zesilovači Marantz a Sony produkovaly zábavný, ale zároveň detailní zvuk. Nebál bych se je v běžném malém obýváku postavit proti větším starým hifi bednám, jako jsou např. JBL 250ti. Jejích jediným nedostatkem bylo z mého pohledu to, že se jejich projev od určité úrovně hlasitosti citelně "rozpadal", což jsem tehdy spíše přisuzoval nedostatečným zesilovačům.
_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Pi apríl 26, 2019 12:41:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja pouzivam B3030A v obyvacke a skvela vec je room correction. Behom chvilky som si ich prostrednictvom niekolkych prepinacov nastavil tak aby mi presne vyhovovali.
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist