Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Audio Video Show Praha 2019

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
RDacoustic
Hifi obsluha


Založený: 25 september 2015
Príspevky: 31

PríspevokZaslal: So február 23, 2019 15:26:26    Predmet: Audio Video Show Praha 2019 Odpovedať s citátom

1-2.3 opět v hotelu Don Giovanni

Nadšeným hifistům představíme náš nový hybridní difuzor z dílny RDacoustic Smile těšíme se.

www.rdacoustic.cz

[/i]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: So marec 02, 2019 17:46:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Z celé akce jsem si odnesl pocit všudypřítomného hukotu, čest výjimkám: Focalu v tělocvičně a v malých pokojích SPaudio. Při velkém hlukovém pozadí se stejně nedalo mimo basy něco soustředěně poslouchat.

Komikem výstavy je za mě vystavovatel z 380 (Isotek/Nordost), který na nebohého osamoceného posluchače lovícího zvuk z nějakých chudáků bedýnek u země hulákal až to bylo slyšet na chodbu: "Ta filtrace, to je přínos, co? Nejvíc záleží na filtraci, je důležitější jak reproduktory a zdroj!" Statečný posluchač se nenechal zmást, vstal, poděkoval a s lehkým pobaveným úsměvem se se mnou minul ve dveřích. Antény Nordost se průvanem jen zavlnily...

Slovutná germánská odrušovací firma Mudra-Akustik byla bohužel prezentována jiným pouťovým způsobem, byť sofistikovaným. Obyč PES, v něm mj. COSI plus filtr, signálově osciloskop, pc, monitor – a na něm zmražená sinusovka vykroužená z generátoru v překryvu s desetihrbým dvacetiprocentním výstavním Quasimodem. Rovnou jsem řekl, že nevěřím v takto zarušených 230 V v rozvodech hotelu. Zástupce chvíli zkoušel, že jako fakt.
Tak jsem nejdříve požádaL o živý přenos, ten ukázal mimo hrbů kolísání sítě oproti generátoru cca 0,1 Hz. Tak jsem si poručil vytáhnout z toho PESa ono COSI (= evidentně manipulačně otevřený pulsní zdroj s přepínačem napětí = největší sračka na kterou můžete narazit), a ejhle 90% rušení zmizelo. Nenápadnou lampičku s úsporkou jsem blahosklonně přehlédl:-)
Proti samotným výrobků Mudra-Akustik ani popel, od pohledu slušná řemeslná dílenská ruční práce na zakázku, přiznané průmyslové filtry. Případnou kolizi vícera oddělováků v jedné kovové krabici s tuzemskými normami neřeším, v Germánii by nějaký reálně nebezpečný šunt nevyrobili.

_________________
---


Naposledy upravil merhaut dňa So marec 02, 2019 21:39:45, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jintaj
Nádejný hifista


Založený: 14 jún 2011
Príspevky: 56
Bydlisko: Prágl

PríspevokZaslal: So marec 02, 2019 21:34:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě asi nejvíce zaujal CD přehrávač Kalista, který se tváří jako highendový gramofon a la Kuzma nebo Transrotor, ale na rozdíl od nich se ten odkrytý disk na něm netočí 33,3 ani 45 rpm.
A pořadí nejlepších, co se zvuku týče?
1) B&W
2) Focal JM.lab Utopia
3) Xavian

Velmi slušně ale hrály i SPaudio, Accuphase, Dynaudio, AQ, Elac, Dali a další. A chyběl mi např. Mark Levinson. tak snad napřesrok....

_________________
Shan SV-04; Bose Acoustimass 5.2; Onkyo TX-8270; Onkyo TX-8510R; Onkyo DX-7510; Sony CDP-XB720QS; Sony DTC-55ES; Technics RS-BX701... prostě audio - všehochuť Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: So marec 02, 2019 21:48:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Nehucelo toho vic. Estelon, napriklad. Nebo Kii...
_________________
Omlouvám se, jsem hifitele Smile

Když se na světe objeví opravdový génius, pozná se podle toho znamení,že se všichni hlupci proti němu spolčí. JONATHAN SWIFT
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ne marec 03, 2019 10:26:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne sa páčil zvuk aj u Elfton-u, len to dunenie, ako všade... Počul som tam niektorú pesničku od Katarzie, ak sa nemýlim.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ne marec 03, 2019 11:41:24    Predmet: Kii Odpovedať s citátom

Ohledně KiiThree.

Vloni měli "pouze" ten vršek, letos přidali i subovej spodek. Repráků v celé sestavě nepočítaně.
Nicméně zvuk byl přesnej, plnotučnej. Jedna z nejlepších sestav vůbec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 814

PríspevokZaslal: Ne marec 03, 2019 13:28:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Kii - no, tak nevím ... Cimra ala holobyt, dunění a agresivní, "syntetický" projev-a mám zato, že byl načatý jeden výškáč, protože ve špičkách to slyšitelně zkreslovalo. Myslím, že rozsáhlé DSP zpracování zvuku, které v nich probíhá, nemá zdaleka jen pozitiva.

Estelon - vizuálně krásně zpracované s dokonalou povrchovkou. Zvuk-větší červený model jsme slyšeli jen velmi krátce, takže to hodnotit nebudu - menší černý model bohužel dostával takovou nálož, že se potácel před zhroucením, takže to vlastně taky hodnotit nebudu.

U SP - VMaudio jsem byl 2x, dunělo to na basech při obou návštěvách, jinak se ke zvuku vyjadřovat nebudu, protože byl kontaminovám příliš hlasitou produkcí odjinud. SPaudio - pochvala za estetické, čisté zpracování.

Ad Tannoy v 11. patře - hrály na elektronice Burmester, nechal jsem si to přehodit na KEF R11 - a bylo zřejmé, jak "jinak" a čistěji hrají středy na KEFech, i když mám k nim také výhrady (podání basů).

Perla dne bylo zaslechnuté vyjádření prodejce směrem k návštěvníkovi, že "sluchátka mají velmi neobvyklou membránu, která se musí napřed dostatečně nabít teplotní kapacitou, aby to vůbec nějak hrálo, jinak že je to o ničem" Rolling Eyes

A to nejlepší nakonec - s kolegou jsme se shodli, že nejlepší zvuk jsme slyšeli z repro Rockport v salonku, navštivili jsme to 2x, neutrální , čistý projev, který moc nepokazily ani "obvazy" Nordost a elektronika Pass Smile, při druhé návštěvě hrál v nahrávce klavír tak, jako by byl v místnosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ne marec 03, 2019 14:31:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som bol rád aj za Polk Audio. Aspoň niekto mal kuráž ukázať, že aj za rozumné peniaze sa dá kúpiť obstojne hrajúci reprák. Síce to nehralo nijak zvlášť "dobre", ale ten zvuk bol v pohode a pri pohľade na cenu reprákov, dávam palec hore.

V minulosti som stále rád chodil na prezentáciu Q Acoustics. Robili rozumne hrajúce reprá, za smiešne ceny. No teraz sa mi zdá, že si všimli cenovky ostatných výrobcov, začínajú vymýšľať blbosti, okolo ktorých sa dá vybudovať dobrý marketing a priamo úmerne žvástom, aké je to super, zvyšujú aj ceny.

Ja som proste stále rád za to, ak sa tam objaví niekto so zostavou za babku a vôbec mi nevadí, že to nemá najlepší zvuk na výstave.

Síce neviem, koľko sa platí za jednu izbu, ale ak pozerám všetky tie miliónové zostavy, tak mám nutkanie zorganizovať slovanet zbierku a budúci rok tam prezentovať nejaký DIY kútik štýlom, dá sa to aj takto. Poskladať nejaký zosík z lacných D-čiek a poprosiť nejakého borca z fóra, aby skonštruoval/požičal reprák na prezentáciu. To by sme sa pobavili, že aj obyčajné káble hrajú. Bola by to akási osveta. Very Happy

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Reges
Hifi obsluha


Založený: 22 február 2016
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: Po marec 04, 2019 13:52:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Polk jsem si šel taky poslechnout, protože doma mám sloupky Polk Audio Signature S55 verzi pro Americký trh.Je mírně odlišná než evropská verze co byla na výstavě.
Americká:
https://www.eurostar-ostrava.cz/cs/produkt/2282-s-55/?katID=479
Evropská:
https://www.czc.cz/polk-s55e-cerna-par/251067/produkt
musím říct, že mi to hraje mnohem lépe než na výstavě.Nevím zda ta Americká verze je zvukově lepší, nebo byl na vině zesilovač Denon 800.Tipoval bych to na zesilovač.Mne hrají se zesilovačem DUAL CV1260 a zvuk je velmi slušný vzhledem k ceně.

Mám i regálovky Polk Audio RTI A3 , které jsou velice slušné.Prodávali se za 10 tisíc nové a jsou zvukově lepší než předchozí reproduktory Focal Chorus 807V , které jsem pak hned prodal.Protože ty Polk hrají líp a přitom ty Focal stáli 22 tisíc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Po marec 04, 2019 14:26:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
...tak mám nutkanie zorganizovať slovanet zbierku a budúci rok tam prezentovať nejaký DIY kútik štýlom, dá sa to aj takto. Poskladať nejaký zosík z lacných D-čiek a poprosiť nejakého borca z fóra, aby skonštruoval/požičal reprák na prezentáciu. To by sme sa pobavili, že aj obyčajné káble hrajú. Bola by to akási osveta. Very Happy

Zaplatitelné DIY by ti asi dost lidí odstřelilo "okoposlechem". Jedině bys musel "invertovat" Gambrihnusí fintu s fake minipivovarem:

https://www.idnes.cz/ekonomika/test-a-spotrebitel/gambrinus-zalozil-fiktivni-minipivovar.A150602_112258_test_ozr

Tedy vydávat DIY za drahý výrobek nějaké věhlasné značky. Jenže udělat to načerno by byl risk. A se souhlasem značky? Která značka by riskovala, že by fejk mohl být hodnocen lépe než originál? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 11:09:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Ipyksi, jak si predstavujes ta negativa DSP?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 11:25:34    Predmet: Odpovedať s citátom

ipyks napísal:
...při druhé návštěvě hrál v nahrávce klavír tak, jako by byl v místnosti.

To může napsat člověk, který ten klavír doma nemá. I relativně skromná sestava může zprostředkovat velmi příjemný zážitek z klavírní hudby. Ale ani aparát za milióny nevytvoří zvukové pole, jako skutečný nástroj s desítkami strun a celou svou konstrukcí. To prostě není možné.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 11:28:10    Predmet: Re: Audio Video Show Praha 2019 Odpovedať s citátom

RDacoustic napísal:
1-2.3 opět v hotelu Don Giovanni

Nadšeným hifistům představíme náš nový hybridní difuzor z dílny RDacoustic Smile těšíme se.


Technická poznámka - bylo by možné zmenšit ten plakát ?
Rozhodí to celou stránku a pak se musí každá řádka zvlášť rolovat, aby se dala přečíst celá... Confused

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Reges
Hifi obsluha


Založený: 22 február 2016
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 13:06:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Přesně.To je nápad dát sem velký obrázek ,co rozhodí celou diskuzi.Měla by být omezená velikost .Na některých forech to tak mají pořešené.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 13:06:57    Predmet: Odpovedať s citátom

mi se líbily- zesilovače: Lampový Mc Intosh ( ale i jiné lampy hrály) T+A a Plinius.

Sluchátka STAX ( starší model lepší, než nový ( cena 1/3)) repro - Jasně Focal, ale i
Sound garden . Velké VMA - ty mne ohromily = hrály fakt líp, než jsem očekával.

Nějak jsem nepotkal žádné elektrostaty.
S přesunem poslechu na virtuální nosiče se objevuje spousta univerzálních strojků, co se tváří jako zesilovač, a přitom jde o počítač Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 15:17:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Reges napísal:
Přesně.To je nápad dát sem velký obrázek ,co rozhodí celou diskuzi.Měla by být omezená velikost .Na některých forech to tak mají pořešené.

Velikost obrázků vložených přímo do systému fóra tu omezená je. Ovšem tento obrázek je na jiném webu a do textu příspěvku je vložen link na něj. Jestli jde nějak omezit velikost obrázků i v tomto případě, nevím, ale obávám se, že ne. Osobní řešení je jednoduché - zakázat všechny reklamní obrázky z dané domény. Filtr pro ADBlock Plus je:

||rdacoustic.cz/*.jpg

Finguje to bezvadně! Fingering
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 814

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 21:00:49    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
ipyks napísal:
...při druhé návštěvě hrál v nahrávce klavír tak, jako by byl v místnosti.

To může napsat člověk, který ten klavír doma nemá. I relativně skromná sestava může zprostředkovat velmi příjemný zážitek z klavírní hudby. Ale ani aparát za milióny nevytvoří zvukové pole, jako skutečný nástroj s desítkami strun a celou svou konstrukcí. To prostě není možné.


Very Happy
OPA, klavír- resp. koncertní křídlo - tak to doma opravdu nemám, místa se nedostává Wink
Tak jak to bylo myšleno a napsáno,to je samozřejmě nadsázka, myslel jsem, že je to jasné. No, asi ne.

S čímž bych si ale troufal značně polemizovat, tak s tím že " i relativně skromná sestava může zprostředkovat velmi příjemný zážitek z klavírní hudby", protože právě s "věrnou" reprodukcí klavíru mají dle mých zkušeností problémy i sestavy značně "neskromné" a zážitek z poslechu je mnohdy spíše nepříjemný.
Docela by mne tedy zajímalo, z poslechu jaké (jakých) sestav Tvá zkušenost plyne, vzhledem k tomu, že je popsána nekonkrétně a odporuje tomu, jakou zkušenost jsem učinil já.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: St marec 06, 2019 10:49:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen tak na okraj, všiml si ještě někdo další podvodu u Mudra-Akustik?
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St marec 06, 2019 11:23:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Merhaut: Nebyl jsem tam. Ale z videa, které jsem viděl předevčírem, si pamatuju, že na jedné sestavě hrála se svým typicky ostrým projevem trumpeta s dusítkem Milese Davise. Takový zvuk spolehlivě zakryje spoustu nedostatků v reprodukčním řetězci.
_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: St marec 06, 2019 11:49:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Mudra-Akustik vyrábí síťové filtry:-)
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 814

PríspevokZaslal: St marec 06, 2019 18:45:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Jediné, co mne zatim na MudRa zaujalo, je pouzití kvalitnich sítových konektorů Neutrik PowerCon
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: St marec 06, 2019 19:29:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Mudra-Akustik je OK. Podvodníkem je český zastupič.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2019 09:11:03    Predmet: Odpovedať s citátom

V čem spočívá onen podvod ? Na výstavě jsem nebyl...
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2019 10:37:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Už jsem to tu popisoval: na monitoru screen obrazovky osciloskopu, na něm v překryvu sinusovky 50 Hz, jedna zarušená cca. 20%/500 Hz, druhá čistá. Celé to mělo evokovat účinnost filtru Mudra-Akustik. Ve skutečnosti filtr nebyl zapojen, první sinusovka byla uměle zarušená upraveným spínaným napájecím zdrojem, zastrčeným nenápadně v PES, plus lampičkou s cinklou úsporkou, druhá sinusovka pocházela z generátoru.

Dalo se to rozkrýt za minutu, stačilo přinutit obsluhu, aby namísto screenu pustila přenos naživo, a pak vytáhla Číňana z PES a odpojila lampičku. A bylo vyfiltrováno:-)

_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist