Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Velký neposlechový test nesymetrických linkových kabelů
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 09:49:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen technická, Merhaut není člověk.
_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 10:20:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen technická, Merhaut je Bůh? Tak jo, když jinak nedáš...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 10:35:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen bych N.A. upozornil na název vlákna: "Velký neposlechový test nesymetrických linkových kabelů".
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 10:54:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Cakal by som, ze vyrobcovia/predajci kablov dodaju PMA nejake dalsie vzorky, aby ten test bol este vacsi... :)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 10:58:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako koli čomu , kdo mu dalšie káble má dodať?

Ked chceš testovať si kup a daj testovať. Aby sa PMA hral a onanova...nad grafmi potom aj další čo mu tlieskate. Very Happy Rotfl Rotfl Question 2 thumbs up

Niečo nameral a nievie vysvetliť aký to má vplyv na zvuk.
Len ten čo meranie má najlepšie bude" asi " najmenej oplyvnovať signál a bude najvhodnejší na HIFI posluch. Ale to je zase len jeho názor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 11:07:26    Predmet: Odpovedať s citátom

https://www.hifiroom.cz/kdo-je-kdo/kychtax-t16762-1050.html

kychtax píše: ↑včera, 19:44
"Čím mizernější sestava, tím víc se projevují kabely"
PMA
ještě bych dodal:
"Vyhlašuji vítěze neposlechového testu nesymetrických kabelů. Pomíjím 15cm RG-58, to je už neprakticky krátká délka.
Vítězem testu je RG-59 se stíněním opletem a fólií, v délce 50cm, s lacinými kovovými konektory RCA",
PMA

............
od Kocmeister » před 9 minutami

Jo, tohle... co k tomu říct. RG59 byl nejhorší signálovej kabel, kterej jsem kdy slyšel, bez legrace. Bláto, spíš hodně hustý neprostupný bahno. Asi to vyzkoušim znova a s doporučenými "technicky správnými" krimpovacími rca, to fakt neni možný.
kabelguru.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 11:13:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Najviac sa tuším "rozumeju" tu na fore (fórach) aj káblom dôchodcovia čo su zaroven aj technici. Very Happy Frightened Fingering

Všade boli všetko vedia aj vidia aj všetkemu rozumeju a vedia vysvetliť a tuším aj najlepšie počuju. Very Happy


Naposledy upravil BlackBerry dňa Pi marec 08, 2019 11:21:21, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 11:18:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale blekberoušku, Kecmaister byl při tom testu nejspíš pod vlivem úplňku a měl pozvracený pojistky, takový z tý veteše, co furt inzeruješ a nikdo se na to odrbaný šmé nechytá Laughing . To ani naivka jako ty nemůže brát vážně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 11:20:52    Predmet: Odpovedať s citátom

To je "normální". Na jiných webech zase kabelům nejlépe rozumějí mladí humanisti. To je jako s weby, kde kvantové mechanice nejlépe rozumějí ezoteričky:

https://web.archive.org/web/20170209024713/https://cilichili.cz/2017/2-tohle-budes-nosit-za-rok/kacime-modly/kvanta-nesmyslu/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 11:26:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Akútna káblofílianeurosis..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 11:26:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud ten kábl byl teda "nejhorší", na 50 slepých testů, kolikrát ho poznáš? Very Happy

A jaký RG59 to vůbec byl, vyrábí ho více výrobců a každý trochu po svém. To je podobná specifikace jako "vozidlo-čtyřkolé".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 11:37:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Pánové a případné dámy, proč předpokládáte, že se rozdíly těch kabelů nedají měřit ?
měřil se v podstatě jediný parametr. pokud se rozdíly nenaměřily, ale je to reprodukovatelně slyšet, určitě to půjde i změřit. jenom se bude muset měřit jiný parametr.
Ohledně toho poslechového testu, pokud chcete použít statistiku, bude třeba mnohem větší počet testujících.
A ještě něco - třeba se zde vůbec nebere v potaz stáří kabelu. I technici připustí, že né všechny materiály používané jako izolace jsou pro plyny nepropustné, a že třeba kovové povrchy uvnitř kabelu oxidují. U kabelů starých několik desítek let je to i vidět pouhým okem.
Takže pokud to má něco ukázat, musí být jak poslechové testy, tak měření prováděno mnohem pečlivěji a šíře.

Takhle to ukazuje jediné- spojení nesymetrickými kabely s RCA konektory je technicky špatně navrženo a nemělo by se používat. Zajímavé je, že když se tohoto problému před lety chopili technici, tak jim z toho vyšel SCART. Nejsem si jist, jestli šli tím správným směrem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 11:43:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Já měl za to, že SCART měl nějak vyřešit potřebu "mnohadrátového" analogového video a audio obousměrného propojení pomocí jednoho kabelu a ne kvalitněji nahradit dva linkové kabely neboli jedno jednosměrné stereo propojení...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 11:47:31    Predmet: Odpovedať s citátom

JHradec napísal:

Takhle to ukazuje jediné- spojení nesymetrickými kabely s RCA konektory je technicky špatně navrženo a nemělo by se používat. Zajímavé je, že když se tohoto problému před lety chopili technici, tak jim z toho vyšel SCART. Nejsem si jist, jestli šli tím správným směrem.


Ale to je trochu populistická generalizace, ne? SCART byl pro video spotřebku s mrakem signálů. Audio je taky spotřebka, i když stojí milión.

Normální je pro koaxiální kabel používat BNC nebo SMA.

Ad měření, naměřilo se toho dost, v audio pásmu je vidět větší nebo menší obsah složek spojených se síťovým kmitočtem, induktivní špičky ukazují, kde se více nebo méně projeví VF rušení a amplituda temena obdélníků zase ukazuje na odporovou složku stínění kabelu. Není toho málo.

Ta RG-59 se možná nelíbí proto, že přidaných rušivých napětí je málo. Narozdíl od exotických kabelových konstrukcí. Opakujeme pořád totéž, buď chceme co nejméně ovlivněný přenos signálu, nebo líbivý zvuk bez ohledu na to, co se s původním signálem provede. Jenže líbivost je silně subjektivní a svázaná s poslouchaným žánrem.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 11:55:52    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
pokud se rozdíly nenaměřily, ale je to reprodukovatelně slyšet, určitě to půjde i změřit. jenom se bude muset měřit jiný parametr.

To podčiarknuté sa doteraz nijako nepreukázalo, takže je to špatná premisa...
Účelom tohto testu (vlákna) nebolo vysvetliť posluchové rozdiely (už podľa názvu vlákna), ale ukázať nevhodnosť obvyklej konštrukcie kábla pre nesymetrické prepojenie vzhľadom na odolnosť proti prieniku vf rušení pri špatnomukončení kábla (nevhodné pripojenie konektora).
Testy na identifikáciu posluchových rozdielov PMA robil už dávnejšie, ABX so súbormi po prechode signálu rôznymi "mršbami". A nikto z tých čo počujú sa nechytal alebo to radšej ani neskúsil , pritom rozdiely boli bez problémov merateľné.
Je to dookola to isté, test ktorý by mohol ukázať že "zlatoušci" sú napriek kvetnatým opisom rozdielov zvuku prakticky hluchí, sa prehlási za nevhodný, nerealistický, nepreukazný, únavný.. a jednoducho ho (pre istotu..) odignorujú, ani jeden z nich neprezentoval nejaký výsledok ABX testu. Ale stále melú "počujem". Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 12:10:57    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
Najviac sa tuším "rozumeju" tu na fore (fórach) aj káblom "dôchodcovia" čo su zaroven aj technici. Very Happy Frightened Fingering

Všade boli všetko vedia aj vidia aj všetkemu rozumeju a vedia vysvetliť a tuším aj najlepšie počuju. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 12:27:22    Predmet: Odpovedať s citátom

"Nekupujte káble, nekupujte káble, lebo sa z toho zbláznite"
A už je to tu. Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 13:08:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Existují i jiné metody objektivizace poslechových testů než je slepý ABX test. Jsou mnohem snáze realizovatelné a je možné je realizovat vždy i bez zásahu do zkoumaného řetězce. Nabízí přitom mnohem lepší ergonomii pro testera (situace se vůbec neliší od běžného poslechu). Jedinou nevýhodou je, že výsledek testér nezná hned po dokončení svého testu, ale zjistí se až po statistickém zpracování odpovědí velkého počtu testérů. Výstupem pak není jen informace, jestli existuje rozdíl, ale i objektivizovaná informace o tom, jak se zvukově liší (pokud se liší).

Není to žádný momentální výmysl. Obdobně se testují některé léky v medicíně, kdy účinek léku není možné exaktně změřit (např. léky proti úzkosti).

Je otázka, proč se to v audiu nepoužívá. Odpověď se nabízí - rozlišovací schopnost takového testu by byla mnohem vyšší než u ABX testu. Výsledky by pak mohly nabourat některá paradigmata (čti dogmata).

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 13:30:33    Predmet: Odpovedať s citátom

A popis toho testu je kde?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 13:48:26    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton napísal:
Obdobně se testují některé léky v medicíně, kdy účinek léku není možné exaktně změřit (např. léky proti úzkosti).

No jo - jenže např. u těch léků se porovnává potencionálně účinná látka s placebem. A v audiu nic jako placebo - tedy komponent s nulovým vlivem na signál - na porovnání nemáme. Pokud to tedy není test nahrávek tak, jak to dělá PMA - tedy např. nahrávka prohnaná skrz zesilovač vs. nahrávka originální.

Obdobou placeba by mohla být situace, kdy se "přepíná" vždy zpět na ten samý komponent a hodnotitel přesto může "slyšet" rozdíly. Jenže pokud hodnotitel ví, že má 3 různé sady kabelů a přehazuje si je sám, tak ví, že sady kabelů opravdu vyměnil za jinou. Sám sebe podfouknout fingovanou výměnou nemůže. Pokud mu je bude přehazovat někdo jiný, může mu tu samou sadu zapojit třeba 4x za sebou.

Čili ten test, který provedl N.A., úplně slepý nebyl...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 14:34:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Bylo by potřeba to detailně promyslet. Ale zjednodušeně by to mohlo vypadat takto:

Podmínka: testeři o sobě navzájem neví, nemohou se domlouvat a neznají průběžné výsledky

Doporučení: Pokud jde skutečně o maximalizaci rozlišovací schopnosti testu, je vhodné testery vybírat z lidí, kteří mají k poslechu nějaký vztah, mají nějakou zkušenost

Každý tester poslouchá srovnávané komponenty (srovnávaná nastavení) způsobem, jaký si sám zvolí bez jakýchkoliv omezení (tedy třeba doma se svými nahrávkami). Poté, co si myslí, že slyšel co potřeboval, vyplní předpřipravený dotazník (mohl by být stejný pro jakýkoliv poslechový test). Dotazník by měl řekněme 10 otázek, každá s možností volit jednu ze 4 předpřipravených odpovědí (a, b, c, d). Otázky by směřovaly k jednotlivýcm zvukovým atributům ve smyslu srovnání testovaných komponentů. (např. která varianta působí zvukově jasněji/temněji. Odpovědi: Varianta A, varianta B, Neslyším u tohoto zvukového atributu rozdíl, Nevím).

Takový vyplněný dotazník je samozřejmě zcela subjektivní. Pokud jich ale budu mít 100, mohu odpovědi statisticky vyhodnotit. Pokud 90 lidí ze 100 uvede na nějakou otázku stejnou odpověď, tak to asi bude statisticky relevantní (míru relevance budu moci exaktně vyčíslit) a je třeba to brát vážně.

Zároveň bude možné statisticky vyhodnotit relevantnost jednotlivých testérů. a ty nejhorší ze zpracování vyloučit (např. na základě statisticky zpracované míry shody s ostatními testery napříč všemi otázkami).

Výsledek testu by pak mohl být třeba: S 80% jistotou se testované komponenty (nastavení) od sebe zvukově liší, přičemž u komponentu A je statisticky relevantní tendence hodnotit ho jako zvukově příjemnější a jemnější, ale méně detailní než komponent B atd.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.


Naposledy upravil kryton dňa Pi marec 08, 2019 14:42:59, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 14:36:54    Predmet: Odpovedať s citátom

N.A.

Předpokládám Pavle, žes slepě testujícím mezi řečí sdělil, které písmena jsou jakého druhu.

Případně jsi měl 10-20 testujících, ale předložil jsi (jak naznačil BVa), jen ti relevantní.
Laughing

Pokud bys chtěl skutečně dobrý test. Udělej třeba 5 ks (sad) kabelů, některé stejného druhu, a zapůjči je testérům, ale pod jiným značením. Kdyby jeden zavolal druhýmu, že si myslí, že by mohl být A ten správný, tak ten druhý, aby ho měl třeba pod C.
Idea
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 15:14:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Párkrát jsem takové "testovací sady" linkových nesymetrických kabelů od kabelovýrobců dostal. Většinou tam byla možnost dostat některou zdarma nebo velmi levně - za příznivou recenzi. Vždycky jsem se rád vrátil ke svým koaxiálům.

Co neumíme měřit, je psýcha. To, co se děje mezi uchem a mozkem. Takže chápu výtky na to, že měříme nesprávné veličiny Wink

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 15:54:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Většinou tam byla možnost dostat některou zdarma nebo velmi levně - za příznivou recenzi.

No fuj velebnosti. Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 17:25:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Krytone, nečetl jsi mé příspěvky z předešlé strany?

V podstatě takové testy jsem dva dělal. Akorát jsem nevytvořil žádný dotazník, pouze jsem chtěl napsat, jestli účastník slyší rozdíly mezi vzorky, a pokud ano ať je popíše a případně napíše který zvukově preferuje. Výsledek toho loňského se třema vzorkama a pěti účastníkama jsem tu zveřejnil. Vyřadil jsem jednoho účastníka, protože nedokázal vzorky bezpečně odlišit, byl to oproti těm ostatním začátečník, teprve necelé dva roky se zabývá budováním svého prvního hifi systému.

To je ale pouze střední část příběhu, mělo to i začátek a má to i pokračování.
Proč jsem vůbec vyrobil tři naprosto stejné kabely(průřez vodičů, jejich počet,materiál izolace a její síla, geometrie, délka, konektory) , které se lišily pouze materiálem kovu použitých drátků?
Jeden zákazník se na mě obrátil, s objednávkou druhého kabelu který si nedávno pořídil, protože kamarád při testu o něj také projevil zájem. Šlo o delší kabel než běžně dělám, a než jsem měl na skladě, a protože jsem měl na cestě dodávku vodiče který k výrobě používám vyráběl jsem kabel až z tohoto nového drátu. Při práci jsem si všiml, že vodič má vizuálně jiný povrch, ale nedělal jsem si s tím příliš hlavu, protože šlo o výrobu napájecího kabelu a tam se nějaký detail tohoto druhu nemůže podle všeho projevovat. Poslal jsem ale dodavateli e-mail, že je dodaný materiál vizuálně jiný, jestli si toho je vědom, nebo o tom může něco zjistit u výrobce. Kabel jsem poslal zákazníkovi, a ten mi záhy telefonoval, že při zapojení tohoto kabelu je zvuk výrazně méně transparentní až tupý proti tomu původnímu. To mě přimělo si udělat své poslechové srovnání stávajícího kabelu a čerstvě vyrobeného z nové dodávky a musel jsem dát zákazníkovi za pravdu. Následně došel e-mail z Německa, že se výrobce omlouvá, že došlo k omylu a drát který prodaly opravdu obsahuje jiné materiálové složení. Prodejce mi navrhl výměnu za korektní drát až ho fabrika vyrobí a pošle. Mezi tím mě napadlo, vyrobit ještě kabel, kde jedna žíla bude z původního materiálu (na jeden vodič na krátký kabel jsem ještě zbytek měl) a druhá z toho nového. Zajímalo mě, jestli a kolik to zvuk pozmění. Zvuk se posunul z mdlého až tupého směrem ke zvuku který vykazovaly mnou standardně produkované kabely, ale stále tam byl jasně slyšitelný rozdíl, méně nápadné výšky a sytější spodek. Přišlo mi to takto dobré a použitelné (kabel s oběma vodiči z nové dodávky mi přišel až moc pod dekou) a napadlo mě rozšířit nabídku o druhý model kabelu s rozdílnou zvukovou charakteristikou, protože původní model byl na můj vkus přeci jen trochu více prezentní na výškách. Tyto dva kabely jsou za vzorky A a B z onoho testu.

A je tu pokračování příběhu, které opět i když tak trochu nepřímo dokládá slyšitelnost onoho konstrukčního rozdílu.
Takže jsem měl nově v nabídce dva kabely a zákazníci si najednou nevěděli takhle od stolu rady s volbou, co si objednat. Tak jsem to vyřešil tak, že si zakoupili jeden kabel a já jim poslal oba modely ať si vyberou. Zajímavé je, že poměr nebyl blízký tomu, co by naznačovalo výsledku kdyby nevnímali bezpečně rozdíl. To by se ten poměr blížil 50/50. Ale za období dvou let má statistika prodeje výběrem ukazuje 80/20, s tím, že zákazníci popisují shodně jeden kabel s nápadnějšíma výškama a druhý naopak sytějším spodkem. A nikdo ty kabely nepopsal opačně, jediné v čem se hodnocení při komentáři který kabel si vybrali a proč liší je jestli ten rozdíl vnímají jako jasně slyšitelný a zásadní, a nebo poměrně malý.

Závěrem musím napsat, že jako technik jsem nevěřil, že takto drobná změna může zvuk napájecího kabelu ovlivnit, proto jsem také s klidným svědomím kabel z nové várky i přes vykazující vizuální rozdíl vyrobil a prodal. Zákazník dostal stejný produkt, a neměl tušení, že je nějak rozdílný, ale jeho mozek vnímal jasný rozdíl, který mu podle rozumu-je to stejný kabel, nedával smysl. Tak mě o tom informoval. A na základě této informace jsem si udělal vlastní zkušenost, která mi přinesla nové poznání a nakonec i výrobu ještě dalších variant, s ještě jiným materiálem vodiče při zachování již osvědčené konstrukce kabelu. Nakonec vznikla ještě třetí varianta, a to je z onoho testu vzorek C, který se podle mě i účastníků testu jeví jako jasně nejvyváženější ze všech variant.
Konec příběhu, kdo nechce věřit ať nevěří, ale téměř tři roky praxe výroby a prodeje a proběhlé slepé testy (ten se zákazníkem neplánovaný) já nezametu pod koberec jen proto, že někdo je názoru, že jen v měření je jeho spasení. Mé nikoli.

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 17:31:38    Predmet: Odpovedať s citátom

boxer napísal:
N.A.

Předpokládám Pavle, žes slepě testujícím mezi řečí sdělil, které písmena jsou jakého druhu.

Případně jsi měl 10-20 testujících, ale předložil jsi (jak naznačil BVa), jen ti relevantní.
Laughing

Pokud bys chtěl skutečně dobrý test. Udělej třeba 5 ks (sad) kabelů, některé stejného druhu, a zapůjči je testérům, ale pod jiným značením. Kdyby jeden zavolal druhýmu, že si myslí, že by mohl být A ten správný, tak ten druhý, aby ho měl třeba pod C.
Idea


Ne Boxere takto jsem to nedělal, a víš proč? Protože jsem ten test dělal pro své poznání pravdy a ne jako argument a důkaz proti kabeloskeptikům. Takže bych švindlováním podváděl jen sám sebe.

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 17:49:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Přestávám věřit, že N.A. je technik. Ten by totiž ony tak průkazně slyšené rozdíly mezi napájecími kabely 230 V chtěl přinejmenším změřit. Ostatně, jsme ve vláknu, které má měření v názvu.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Romis
Hifi obsluha


Založený: 06 február 2007
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 19:12:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten speciální konektor RCA na koaxiál vypadá takhle.Nic se nekrimpuje jen pájí středový vodič,izolace je teflon,ne nějaká neurčitá umělá hmota co se taví.Používám to už dlouho a na ucho ten nordix s cu opletem a cu fólií byl detailnější než RG a kupovaný Tasker C139 s REAN a TaskerBNC konektory.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 19:27:01    Predmet: Odpovedať s citátom

xxx
_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 814

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 20:36:48    Predmet: Odpovedať s citátom

N.A. napísal:
boxer napísal:
N.A.

Předpokládám Pavle, žes slepě testujícím mezi řečí sdělil, které písmena jsou jakého druhu.

Případně jsi měl 10-20 testujících, ale předložil jsi (jak naznačil BVa), jen ti relevantní.
Laughing

Pokud bys chtěl skutečně dobrý test. Udělej třeba 5 ks (sad) kabelů, některé stejného druhu, a zapůjči je testérům, ale pod jiným značením. Kdyby jeden zavolal druhýmu, že si myslí, že by mohl být A ten správný, tak ten druhý, aby ho měl třeba pod C.
Idea


Ne Boxere takto jsem to nedělal, a víš proč? Protože jsem ten test dělal pro své poznání pravdy a ne jako argument a důkaz proti kabeloskeptikům. Takže bych švindlováním podváděl jen sám sebe.


To už si asi fakt děláš prdel, ne? Vždyť s tím jako s "důkazem" , či "argumentem" šermuješ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Ďalšia
Strana 9 z 11

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist