Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Special poistky
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 23, 24, 25  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: St apríl 17, 2019 11:21:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Priznám sa že Blackberryho príspevky ma taktiež vonkoncom nezaujímajú, 50 % je odkaz na básničky alebo fotky nejakého psa. Nevytrhne to ani milión smajlíkov. Takéto voloviny by mohli mať možno úspech na Facebooku.

Aretax aspoň prispieva niečím , no povedzme, čo si myslí že počuje ,je to aspoň o zvuku ako takom, hoci placebo je sviňa.

A priznám sa že poistky som skúšal a musím konštatovať že bez nich to nehrá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
penjo
Hifista


Založený: 13 jún 2014
Príspevky: 190
Bydlisko: Streženice

PríspevokZaslal: St apríl 17, 2019 11:56:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Je trochu divné, že poistkomeniči ešte neprišli s tvrdením, že je treba používať poistky "silnejšie" ako je predpísané. Napr. namiesto 3,15A tam vraziť rovno 16A. Logika veci nepustí, čím väčšie prúdové zaťaženie, tým hrubší tavný drôtik Laughing Takže sa tam zmestí aj viac tých elektrónov, lebo prierez je väčší, tak to musí hrať predsa lepšie Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: St apríl 17, 2019 12:02:04    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
A fakt je že taká HIGH-END poistka "mení moduluje vnímanie zvuku" , ten pocit.

Asi jediný jeho príspevok, ktorý má aj skutočnú hodnotu. BlackBerry nikto sa s Vami neháda o tom, či poistka pocitovo mení, alebo nemení vnímanie zvuku. Ba práve naopak, už sa tu donemoty omiela Bartolliho "okoposlech". Všetci vieme aj chápeme o čom to je.
Ak človek vie čo hraje, rozdieľ počuje. Ak nevie, nepočuje. To je presne to Vaše "vnímanie zvuku, ten pocit".

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa Št máj 09, 2019 22:07:54, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: St apríl 17, 2019 14:59:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Chudák Ampér. Keby bol tušil, že mu raz bude v tenkom husto - bol by sa na to vysral Very Happy
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 814

PríspevokZaslal: St apríl 17, 2019 17:03:50    Predmet: Odpovedať s citátom

penjo napísal:
Je trochu divné, že poistkomeniči ešte neprišli s tvrdením, že je treba používať poistky "silnejšie" ako je predpísané. Napr. namiesto 3,15A tam vraziť rovno 16A. Logika veci nepustí, čím väčšie prúdové zaťaženie, tým hrubší tavný drôtik Laughing Takže sa tam zmestí aj viac tých elektrónov, lebo prierez je väčší, tak to musí hrať predsa lepšie Laughing


Zbytečnost ! Very Happy Rhodium to jistí... A na takovou pojistku se stačí jen dívat a už mění pocity Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: St apríl 17, 2019 17:09:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Vydržme po SUPRAVODIČ Very Happy
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ne apríl 28, 2019 14:51:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Mně osobně Blackberryho posty neskutečně serou. Už jsem to psal několikrát. Navíc, když se člověk "nuceně" musí dívat na jeho stopadesátý inzerát s haraburdím a s fotkou "poslechovky" s příšernými špinavými dekami a neskutečným bordelem,tak se divím, že si někdo soudný od něj něco může koupit. Vypovídá to o majiteli víc, než jeho kydy.

----------------------------------------------------------------------------------------------

U Aretaxe jsem v šoku, že má vysokou. Možná někde na Slovensku ve své době byla nějaká vysoká škola, něco jako ta co byla v Plzni. I když je fakt, že titul nezaručuje inteligenci jako takovou.
Ale jako VŠ je neskutečný, co je schopen vypotit a ještě obhajovat. Navíc urážet lidi, co na rozdíl od něj něco v hifi dokázali nebo mají jiné odborné kvality.
S BV postnutého Aretaxovýho "živnosťáku" mne zaujala jedna jeho činnost.
.........."projektovanie a konštruovanie elektrických zariadení "....

V tom případě bude odpověď na Dustinovu a posléze několikrát požadovanou odpověď od Jardy (M), na to jak udělat BV zesilovače lépe, jistě plně relevantní.

Jinak, jak jsem si všiml, leze krkem i některým , na jinak zcela stupidníma plácajícím se po zádech fóru, High End.


Doufám, že jsem Aretaxi doplnil skupinu tvých kamarádů, zde ve vlákně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aretax
Hifista - pokročilec


Založený: 18 máj 2010
Príspevky: 429
Bydlisko: slovakia

PríspevokZaslal: Ne apríl 28, 2019 16:09:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Boxerko, kamarát môj najdrahší, už som ti viac ráz napísal, neber meno moje nadarmo do papule - máš ju perfektne zobrazenú vo svojom nicku - ozaj výstižný nick, lepší by som ti ani ja nevymyslel. Dúfam že tú istú fotku máš aj v občianke a na pase. Pokiaľ viem, je toto akože "hififórum" a nie hodnotenie živnostenských oprávnení. Je to v časti predpisov o zasahovaní do súkromia a s hifi to nemá nič spoločné. Je zaujímavé, že si tu dlho nebol a zareagoval si až teraz. To ti dr. Chocholoušek dáva tak málo opušťákov? Asi vie prečo, asi si nebezpečný pre okolie. Ale aj tak si mi chýbal. bez teba to nie je ono. Ty dávaš všetkým fóram, kde si prítomný tú správnu atmosféru. Škoda, že ti ostalo len toto posledné. Asi už všetci vedia, kde patríš.
_________________
112233
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aretax
Hifista - pokročilec


Založený: 18 máj 2010
Príspevky: 429
Bydlisko: slovakia

PríspevokZaslal: Ne apríl 28, 2019 16:31:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Už som písal. že na toto fórum som prestal prispievať a nemienim tak robiť ani v budúcnosti, pokiaľ tu nebude skloňované moje meno. Vo veľa veciach sme sa "pochytili", ale nikdy som tu nevyťahoval nič zo súkromia členov, ani tak nemienim robiť. Že je to tak, BV? O Tvojich súkromných problémoch viem dosť, ako aj čo-to o Boxerovej minulosti, ale neznížim sa tak, ako Ty a Tvoj pochlebovač Boxer, aby som ich vyťahoval. Navyše je to v rozpore s pravidlami fóra. Verím, že toto by stačilo a už o sebe navzájom nebudeme počuť a hlavne čítať. Bolo by dobré asi pre všetkých, keby ste sa zamysleli nad vlastnou odbornosťou, hlavne Boxer. Alebo že by platilo: podľa seba súdim Teba?
_________________
112233
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ne apríl 28, 2019 16:51:30    Predmet: Odpovedať s citátom

No já se zamýšlet nad svojí odborností nemusím milý Aretaxi. Tobě jistě nesahám ani po kotníky pane ing.
Nicméně, pokud je něco volně na netu přístupné, tedy i tvůj živnosťák, tak to není žádné tajemství, ne? Tak co se paprčíš?

Jinak nebudu počítat, kolikrát jsi na všech možných fórech hrdě odešel "navždy" , aby ses opět docela brzy vrátil.

BV nepochlebuji, nemám to ani já a ani on zapotřebí. Jeho uznávám pro jeho vědomosti a zkušenosti. Osobně ho neznám, ale s ním bych si, na rozdíl od tebe a nedej příroda Blackberryho, na pivo zašel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne apríl 28, 2019 17:40:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Aretax, neviem o akých mojich súkromných problémoch motáš, ale je mi to fuk, mám sa fajn a nemusím sa za nič hanbiť ( na rozdiel od teba..). Nič z tvojho "súkromia" som nevytiahol, pretože o ňom nič neviem, v živote som ťa nestretol ( chvalabohu..) a je mi to úplne jedno.. Čo mi nie je jedno, sú blbosti, ktoré (obvykle) hlásaš ako skutočnosť a fakt.. Na tie reagovať budem, aj keď hlásaš že " Všetko čo píšem, je iba môj subjektívny názor." Rolling Eyes
A verejne (povinne) dostupná informácia nie je nič súkromné, tak sa spamätaj a nekecaj tu o pravidlách.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne apríl 28, 2019 18:09:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Také nevidím na záznamu v obchodním rejstříku nic soukromého. Proto je veřejný, aby se každý mohl podívat, jaká má daná firma/osoba oprávnění.

Mně osobně ta konstrukce elektrických zařízení také praštila do očí, ale nevím, co vše je na tenhle živnostňák potřeba. Předpokládám, že nic.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Ne apríl 28, 2019 19:14:51    Predmet: Odpovedať s citátom

aretax napísal:
Už som písal. že na toto fórum som prestal prispievať a nemienim tak robiť ani v budúcnosti, pokiaľ tu nebude skloňované moje meno.


To je naozaj rafinovane - pripomina mi to uz naozaj posledny koncert Elanu Smile

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aretax
Hifista - pokročilec


Založený: 18 máj 2010
Príspevky: 429
Bydlisko: slovakia

PríspevokZaslal: Ne apríl 28, 2019 21:44:43    Predmet: Odpovedať s citátom

BV: Na Teba je naozaj zbytočné reagovať. Čo bolo potrebné, dávno som Ti napísal.
Boxer: ty, ako vieš, si úplne osobitný prípad. Chúďa, veď ani nevieš, čo plácaš. S tým musí byť naozaj ťažké žiť - ale pre Teba asi nie. Ozaj, dokedy si dostal opušťák? Pozdravuj doma, cítim s tebou. Ale v niečom s tebou predsa len súhlasím: "Tobě jistě nesahám ani po kotníky pane ing." Ešte jedna otázka: na tom tvojom nicku - to sa smeješ, alebo grcáš?
Dustin, Moses - každý komentár je zbytočný...
S tým sa nedá už nič urobiť - "Fórum géniov" je iba pre "géniov" ,alebo že by pre géniusov?

_________________
112233
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Ne apríl 28, 2019 21:46:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazdy komentar zbytocny ale nedokazes ho potlacit Very Happy
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne apríl 28, 2019 23:38:53    Predmet: Odpovedať s citátom

To si fakt musite merat pindikov ? A to som to este ani necital Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Po apríl 29, 2019 06:07:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Urcite si to pozri - je to naozaj vyzivne Thumbs up
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Po apríl 29, 2019 16:31:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Troton

Nic nečti. Aretax ho má největšího. Vyhrál.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po apríl 29, 2019 18:38:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Já bych řekl, že je největší.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št máj 09, 2019 12:16:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Idea

https://www.hifiathome.de/der-strom/audio-magic-beeswax-ultimate/



Audio Magic Beeswax ULTIMATE 5x20mm 250V slow blow
Audio Magic Beeswax ULTIMATE 5x20mm 250V slow blow

279,00 € In den Warenkorb
inkl. MwSt, versandkostenfrei in bestimmte Länder

Versandkostenfrei in folgende Länder: Albanien, Andorra, Belarus, Belgien, Bosnien und Herzegowina, Bulgarien, Österreich, Schweiz, Serbien und Montenegro, Zypern Mehr anzeigen

sofort lieferbar Lieferzeit länger als 5 Tage1
Audio Magic Beeswax ULTIMATE 6,3 x 32mm 500V slow blow
Audio Magic Beeswax ULTIMATE 6,3 x 32mm 500V slow blow

279,00 € In den Warenkorb
inkl. MwSt, versandkostenfrei in bestimmte Länder

Versandkostenfrei in folgende Länder: Albanien, Andorra, Belarus, Belgien, Bosnien und Herzegowina, Bulgarien, Österreich, Schweiz, Serbien und Montenegro, Zypern Mehr anzeigen

sofort lieferbar Lieferzeit länger als 5 Tage1

https://forum.audiogon.com/discussions/synergestic-black-fuse-vs-audio-magic-beeswax

https://www.whatsbestforum.com/threads/audiophile-fuses.453/page-28

Very Happy
Audio Magic Ultimate Beeswax SHD Fuses

https://www.audio-magic.com/audio-fuses.html


Very Happy Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št máj 09, 2019 12:37:52    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
A fakt je že taká HIGH-END poistka "mení moduluje vnímanie zvuku" , ten pocit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št máj 09, 2019 12:44:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Fakt je, že aj také čikuli "mení moduluje vnímanie (nielen..) zvuku" , ten pocit... A nestojí 279€ Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: So júl 06, 2019 06:58:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže máte vyskušané a aj tu poistku. Very Happy Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ne júl 07, 2019 12:34:03    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry, ochutnals hovno?
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ne júl 07, 2019 12:42:12    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
BlackBerry, ochutnals hovno?


Pýta sa " inteligent ".

............

Určite, minimálne na neumytom domácom jablku (slivke marhule hruške atd ) čo nie su chemicky ošetrované a zároven som tým "očkovaný" aj proti vtáčej chrípke. Cool Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ne júl 07, 2019 12:50:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Nekličkuj. Ano/Ne.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ne júl 07, 2019 12:55:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Ked nerozumieš po Slovensky daj si to preložiť. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ne júl 07, 2019 13:00:59    Predmet: Odpovedať s citátom

A ochutnals to hovno? Ano/Ne.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ne júl 07, 2019 15:51:16    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
...Určite, minimálne na neumytom domácom jablku (slivke marhule hruške atd ) čo nie su chemicky ošetrované a zároven som tým "očkovaný" aj proti vtáčej chrípke. Cool Very Happy


merhaut, určite v jeho odpovedi znamená, nie, resp. vedome nie, ale myslí si, že áno. Takže zasa si to len myslí.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ne júl 07, 2019 16:47:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Dovolím si napísať časť príspevku z http://www.highendforum.cz/viewtopic.php?f=24&t=2912&start=560

"od Steve » ned 07. črc 2019 14:32:34

to daliborr a ostatním skeptikům: Myslel jsem to tak, že tu jistí uživatelé fóra permanentně kritizují nebo aspoň s posměšným tónem všeználků komentují zkušenosti a poznatky druhých (netýká se jen pojistek), tedy těch, kteří sem ochotně,v dobrém úmyslu a bez skrupulí přispívají,s cílem přinést něco podnětného a užitečného ostatním. Jejich poznatky komentují i přesto, že sami zpravidla nemají jakoukoli vlastní zkušenost v tomto směru. Svědčí to o chybějící pokoře, "malosti" a zakomplexovanosti takového člověka-kritika, který si nedokáže ve své "malosti" připustit, že jeho pohled na skutečnost nemusí být zcela správný a nemusí odpovídat realitě a že by tedy i někdo jiný mohl mít pravdu, zvlášť podepírá-li dotyčný svůj pohled na věc a názor o konkrétní vlastní a praktickou zkušenost.Sám jsem se přesvědčil, že ne vše lze změřit, ne vše je možné posuzovat jen z technického nebo fyzikálního pohledu, psaných pouček a zažitých paradigmat. A u hudby, kde vnímáme emoce, barvy, nálady,a mimochodem i prostor nahrávky, to platí dvojnásob, to přece nijak neměříme a výsledky mohou být diametrálně odlišné. Co se týká napájecích kabelů, jejich vliv už snad dnes uzná každý, kdo vyzkoušel a o tom to je. Já jsem sice nahluchlý Laughing , ale pokud vyměním u přístroje napájecí kabel, je jedno jestli obyčejný např. za SUPRU, za Van den Hul Mainstream, za Acoustic revive powermax nebo Harmonix X-DC2, rozdíl slyším okamžitě, protože každý kabel má zcela jiné vlastnosti, je rozdílné konstrukce, rozdílného materiálu, s různými konektory a má svůj vlastní "zvukový podpis" .Pokud má daný posluchač (testující) kvalitní sestavu, kvalitní filtr a kvalitní kabeláž (signál a repro nevyjímaje) tak ten rozdíl ho musí praštit do uší. Proto není třeba to dramatizovat a stresovat se nějakými slepými testy a tvářit se u toho důležitě a věděckovýzkumně, chce to spíš hodit se do pohody, zapomenout na předsudky a otevřít se, "testovat" bez stresujícího očekávání a napětí, v pohodě, s úsměvem. Pokud dotyčný dodrží tako pravidla a přesto bude pak tvrdit, že napájecí kabely zvuk nijak nemění, tak mám pro něj špatnou zprávu. Buď je totiž totálně hluchý a nebo, což je horší, lže sám sobě a patří pak do skupiny lidí, které jsem definoval výše a není mu zřejmě pomoci. Podobně jako s napájecími kabely je to s pojistkami, co pojistka, to jiný materiál a tedy i jiný a specifický dopad na výsledný zvuk. Kdybych to sám nevyzkoušel, nikdy by mě nenapadlo, že taková malá blbost, jako je pojistka, udělá podobnou práci na změně zvuku a výkonu zařízení jako silové kabely za tisíce a tisíce korun. A opravdu platí jako u kabelů - co pojistka, to jiný charakter zvuku a vlastní "zvukový podpis". Také platí a je dobré vědět, že pojistka se zahořuje podobně, jako kabel, takže po výměně se několik desítek hodin bude charakter zvuku ještě pozvolna měnit.
Takže jak jsem již doporučil dříve, kdo má zájem a chce se se zvukem posunout dále, vyzkoušejte různé pojistky,nebojte se toho. Nemusíte začínat s těmi drahými, na aliexpressu i ebay je fůra taiwanských i čínských pojistek, pomalých i rychlých, které nejsou drahé a svou práci dělají dobře. Je škoda možnost tohoto jednoduchého a vcelku levného upgrade ignorovat a zbytečně tak omezovat výkon svého přístroje obyčejnou pojistkou za pár korun, když přístroj napájíme kolikrát silovým kabelem za tisíce korun. A vlastně tím pak nedáváme ani možnost naplno využít potenciál kabelu."




Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 23, 24, 25  Ďalšia
Strana 19 z 25

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist