Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Moderní zvukovody - teorie a praxe
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 46, 47, 48 ... 112, 113, 114  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Měli byste zájem o nabídku hotových STH zvukovodů?
Měl bych zájem o menší verzi (k basáku 8" - 10")
20%
 20%  [ 6 ]
Měl bych zájem o větší verzi (k basáku 12" - 15")
36%
 36%  [ 11 ]
Měl bych zájem o nějakou formu stavebnice (menší rozměr)
13%
 13%  [ 4 ]
Měl bych zájem o nějakou formu stavebnice (větší rozměr)
10%
 10%  [ 3 ]
Nemám zájem.
13%
 13%  [ 4 ]
Nemám zájem a věřím, že horny zkreslují jako pr... a samozřejmě velmi slyšitleně.
6%
 6%  [ 2 ]
Celkom hlasov : 30

Autor Správa
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi apríl 05, 2019 07:23:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi nejsnazší způsob simulace je vygenerovat programově scénáře pro ABEC, to jsou prostě texťáky s parametry. To bych nakonec mohl - zajímalo by mě čistě ze zvědavosti, kde jsou ty hranice, kde se to začne rozpadat. Psát něco od nuly už se mi moc nechce...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi apríl 05, 2019 18:36:26    Predmet: Odpovedať s citátom

ABEC 2000 USD a více ...
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi apríl 05, 2019 18:44:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro samotné získání výsledků je to zdarma. Koneckonců tohle všechno bylo dělané tou free verzí: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=26630
Jediné, co tam nejde, je si výsledky uložit pro příští rychlejší načtení, tj. po každém startu programu je nutné to nechat spočítat znova.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Po apríl 08, 2019 07:27:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle by z možností ABEC mohlo stačit, i bez nějakého velkého 3D modelování, bez difrakcí a odrazů, prostě jen jako součet tlaků z bodových zdrojů - to se tam dá udělat velice jednoduše. I když reálně k nějaké difrakci na hranici toho oblouku docházet bude. Tak snad to není nikterak podstatné pro funkci jako takovou (?).


ABEC_direct_sound.png
 Description:
 Filesize:  97.11 KB
 Viewed:  98 Time(s)

ABEC_direct_sound.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Po apríl 15, 2019 18:13:47    Predmet: Odpovedať s citátom

No asi to dopadne takhle (když navážu zde: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=319330#319330) -
Musím si to ještě promyslet, protože to už je opravdu brutalizmus. Ale zas ta horna by mohla vyjít hezky. Pak by to asi taky sneslo větší driver, aby se to dalo dělit co nejníž - už delší dobu pokukuju po Celestion CDX14-3040 (500 Hz?).



little_bighorn.png
 Description:
70 x 70 cm
 Filesize:  7.3 KB
 Viewed:  5887 Time(s)

little_bighorn.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Po apríl 15, 2019 18:58:54    Predmet: Odpovedať s citátom

BTW, koupil jsem si bedny - na hraní, když zrovna nemáte čas nic pořádně stavět Very Happy

Ty větší: http://www.coral-indianaline.com/dj/
Za ty prachy (12 kKč/pár) to musí nadělat ještě spoustu muziky. Očekávám, že ještě dostanou ucházející výhybku, s výškáčem uvidím, pár jich tu mám.



fr.png
 Description:
 Filesize:  65.61 KB
 Viewed:  63 Time(s)

fr.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St apríl 17, 2019 06:27:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Po několika večerech za zvuku těch beden je jasné jedno - tudy cesta opravdu nevede Smile Všechno by bylo ještě celkem dobrý, až na jednu věc - už jsem úplně zapomněl, jak moc se stereofonní obraz může hroutit ze svého optima při pohybu posluchače, tady už je znát každých pár centimetrů a zvuk jde neomylně do bližší bedny. Nemyslel bych si, jak mě to bude najednou otravovat - pro někoho už navyklého na něco jiného to je opravdu nebe a dudy. Stabilitu obrazu a toleranci k místu poslechu u kvalitních zvukovodů (obzvlášť když se patřičně natočí) teď už považuju za jeden z jejich hlavních přínosů, ale to si asi člověk uvědomí až takhle zpětně. Stavte dobré horny!

- S tímhle si teď ještě trochu pohraju, udělám tomu novou výhybku, rezervy tam jsou ke zlepšení tonality, ale od toho už si moc neslibuju, protože ten zmíněný neduh je daný už v základu, v tom, jak široce to vyzařuje - bližší a hlasitější bedna prostě vyhrává, tak to uši dělají. Nebo má někdo nějaký tip, jak to ještě aspoň trochu ošvindlovat u takového třípásma? Nějaké natáčení beden pro poslech mimo osu se tady nedá moc použít, protože to zas ztratí vejšky (směruje to s frekvencí)... Ty bedny jsou navíc poměrně hranaté, takže je možné, že difrakce na ozvučnici tím spíš pomáhají identifikovat bednu jako zdroj zvuku. S tím už se tu vůbec nic neudělá, snad nějaký filc pod rámeček, ale pochybuju, že by to znatelně pomohlo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 814

PríspevokZaslal: St apríl 17, 2019 19:44:23    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
No asi to dopadne takhle (když navážu zde: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=319330#319330) -
Musím si to ještě promyslet, protože to už je opravdu brutalizmus. Ale zas ta horna by mohla vyjít hezky. Pak by to asi taky sneslo větší driver, aby se to dalo dělit co nejníž - už delší dobu pokukuju po Celestion CDX14-3040 (500 Hz?).


Ad: little_bighorn

To je ideově myšleno na zabudování do předstěny nebo jako "volně stojící" ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St apríl 17, 2019 19:56:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Volně stojící. Tomu Daytonu stačí bohatě nějakých 80 litrů, takže buď placaté, nebo s trojúhelníkovým půdorysem přímo do rohu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St apríl 17, 2019 22:16:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Tolerance sterea vůči pohybu posluchače závisí hlavně na směrovosti. Větší směrovost = menší tolerance. A taky na akustice - bohužel lepší zatlumení prostoru a menší difuzita = menší tolerance.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št apríl 18, 2019 06:46:41    Predmet: Odpovedať s citátom

S tou směrovostí to tak jednoduché zjevně nebude, ale záleží, co se pod tím myslí. Když to je nezávisle na frekvenci, může to zcela očividně pomáhat. Viz obr. - v poloze B je sice pravá bedna blíž, ale aspoň už není v přímém zvuku hlasitější (jak by tomu bylo u všesměrového zdroje), dostává se tam blíž k ose levé a dál od osy pravé, takže to přecijen trochu zmírní posun zvukového obrazu směrem do té pravé bedny. Nezdá se to jako velký vliv, ale zcela zjevně to funguje. To tedy platí pro nějaký poměr přímého a odraženého zvuku, a je jasné, že všesměrový zdroj v koutě nezatlumené mísntosti nadělá tak rychle takovou paseku, že o nějaké lokalizaci těžko vůbec mluvit. Když se ale podaří příchod prvních silnějších odrazů trochu zpozdit, a ještě dosáhnout toho, že přijdou z úplně jiných směrů, než přímý zvuk, jako u té vyšší směrovosti na obrázku, může to takhle fungovat.

S tím zatlumením a difuzitou to určitě hraje zmíněnou roli. Pořád se ale nabízí možnost zúžené směrovosti (a když myslím zúžené, tak těch 90°, což je svým způsobem docela dost, když to je i přes vejšky) a méně zatlumené místnosti. Nemůžu si pomoc, ale pořád mi to vychází prostě nejlíp.



cdwg20.png
 Description:
 Filesize:  13.21 KB
 Viewed:  70 Time(s)

cdwg20.png




Naposledy upravil MaBat dňa Št apríl 18, 2019 06:59:42, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št apríl 18, 2019 06:58:41    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Tolerance sterea vůči pohybu posluchače závisí hlavně na směrovosti. Větší směrovost = menší tolerance. A taky na akustice - bohužel lepší zatlumení prostoru a menší difuzita = menší tolerance.


To co pise VB vypada logicky, ale nejsem si jisty jak moc je to pravda.

Imho MaBate to co popisujes bude spis o celkove mizerii tech komercnich beden 1+5+10 a nikoliv o sirce svazku.

Pokud uzky svazek = uzky sweetspot, tak siroky svazek = siroky sweetspot, dejme tomu omnipolarni MBL by mely nejsirsi sweetspot? Jen se ujistuji ze to takhle VB napsal?

BTW byly tady uz drive kolem teto otazky diskuse na tema proc neobvykle natoceni uzkosvazkovych beden dovnitr - aby se sweetspot rozsiril.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št apríl 18, 2019 07:02:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty jo sedim tady nad tim 30 minut nez sesmolim neco co ma hlavu a patu a pak me o par minut predbehne MaBat s obrazkem ktery je lepsi nez 100 slov.

Takze ten obrazek nazorne ukazuje ze VB v tomhle nema pravdu i kdyz to na prvni precteni vypada logicky spravne?

Jeste nazornejsi by bylo vedle obrazku udelat druhy s klasickou kalota bednou co ma na 90°-6 dB.


Naposledy upravil Bartoli dňa Št apríl 18, 2019 07:03:59, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št apríl 18, 2019 07:02:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Jde o to, že vyhodnocení směru zvuku sluchem silně závisí na tom, odkud daný signál přišel jako první (to je proto, aby tě v reálu nezmátly odrazy). Když se posuneš blíž k jedné bedně, bude to z ní chodit dřív a stereo lokalizace (což je švindl, na který potřebuješ dvě bedny, pokud možno stejně daleko) se naruší - zvuk začne subjektivně vycházet spíš z té bližší bedny, než odněkud z virtuálního prostoru. Ty to už asi taky neznáš Smile Mě to teď praštilo do uší strašně. Ale samozřejmě na vině může být i ještě cosi blbého na těch konkrétních bednách.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št apríl 18, 2019 07:12:26    Predmet: Odpovedať s citátom

No me ted doma casto hraje stere z dvou ujecenych decek, stereo za vschny penize-)

Ale ten obrazek je fakt dobry, to natoceni velmi dobre kompenzuje ze je ta blizsi bedna blize k uchu posluchace ktery se pohne ze stredu stereo baze. Jednoduche a ucinne kompenzacni reseni.

BTW jsem nikdy v realu neslysel zadne omnipolarni bedny, tak nevim jak jsou citlive na sweetspot?

Nemam zkusenosti s multikanalem, taky se to pak v multikanalu iluzionisticky pomicha a vznikne iluze prostoru, dokonce snad i lepe nez v stereu (multikanal znam jen z dvd filmu z domaciho kina a to jsou krasne iluze casto v akcnich filmech primo ohromujici).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št apríl 18, 2019 07:16:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
BTW jsem nikdy v realu neslysel zadne omnipolarni bedny, tak nevim jak jsou citlive na sweetspot?

Věřím, jak napsal VB, že v hodně zatlumené místnosti by ta tolerance byla malá, právě z těch důvodů výše. Bohužel u všesměrového zdroje ti nic jiného, než to řádně zatlumit, nezbývá (jestli to má k něčemu být), jinak z toho bude jeden velkej guláš. Když teda nemáš obrovskou poslechovku a všechno daleko od stěn.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št apríl 18, 2019 08:24:55    Predmet: Odpovedať s citátom

A Pavlove Pavloviči, nebylo by nejlepší sednout si mezi ty bedny doprostřed ?
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št apríl 18, 2019 08:36:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Co?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št apríl 18, 2019 08:41:37    Predmet: Odpovedať s citátom

No takhle:


Stereo.jpg
 Description:
 Filesize:  19.21 KB
 Viewed:  44 Time(s)

Stereo.jpg



_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št apríl 18, 2019 08:43:19    Predmet: Odpovedať s citátom

V tom případě ani ne. Vždyť se pořádně podívej na ten obrázek nahoře. Princip té časově-intenzitní kompenzace je v tom, že osy beden se protnou před posluchačem (nemusí to být asi tolik). Jinak tuhle toleranci - "rozšíření sweetspotu" - jistě potvrdí každý, kdo to doma má. Ale člověk si toho víc všimne, až když o to přijde, zdá se.

Mě to vede k tomu, že i do mé malé pracovny -mám tam naproti bednám gauč- si budu muset postavit zvukovodové bedny. Jinak bych musel furt hledat střed... Smile
(A je už asi jasné, že k tomu, aby to vůbec mohlo takhle fungovat, musí mít ty zvukovody konstantní směrovost. Teď už to umíme navíc udělat i tak, aby to nemělo problémy v ose.)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št apríl 18, 2019 10:24:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Měl jsem na mysli hlavně to, že při experimentování s bednama je nejlepší sedět přesně na ose. Natočení beden je druhá věc - záleží na vkusu toho kterého soudruha. A na vlastní poslouchání muziky na tom prd záleží. Můžu být kdekoliv, o nějaký stereoobraz nejde.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št apríl 18, 2019 10:40:50    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Měl jsem na mysli hlavně to, že při experimentování s bednama je nejlepší sedět přesně na ose.

A proč, prosímtě? To jsou takový poučky z doby krále Klacka.

- Jeden čas mi přišlo, že by pro každou bednu měl existovat směr (tj. úhel od osy), ve kterém je spektrum přímého zvuku stejné jako spektrum celkově vyzářeného výkonu. To by pak mohla být ideální poslechová osa, pokud je ta výkonovka rozumně vyrovnaná (není-li, není pomoci). Možná by se to dalo i nějak dokázat.

O vkusu je ledacos, mně třeba k potěšení z poslechu přispívá právě i ten virtuální zvukový obraz - když je, a když se snadno nehroutí. Jestli někomu stačí dráťák někde v koutě, těžko vysvětlovat. A nic proti. Při práci je mi to taky šumák. Vlastně jsem zjistil, že při práci je lepší ticho...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št apríl 18, 2019 12:31:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Vycházím ze své zkušenosti. Nějakou teorii či spíše hypotézu bych taky měl, ale na to tady není vhodné místo. Jen tak pro informaci - rozdíly v intenzitě od zdrojů na stereobázi se konvertují v uších na fázové a fázové na intenzitní, čímž se to dost komplikuje, poněvadž mechanizmus intenzitní lokalizace je jiný než fázové a mohou se dostat i do rozporu. Navíc záleží i na tom, jak je vlastně při nahrávání vytvářené stereo panorama. Obávám se, že to ani není pořádně prozkoumané.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi apríl 26, 2019 07:10:44    Predmet: Odpovedať s citátom

https://www.1111.sk/18-sound-nd4015ti2-driver-8ohm.html

Váhám... Půjde to očividně už slušně nízko, přitom nahoře se to oproti 3" membránám nezdá být nijak zvlášť horší.
>Tady< je jakési měření na hladké horně, ovšem směrující. Srandovní je, že pro graf do datasheetu to měří v horně B&C (a ne moc dobré, IMHO).

Je na svou velikost poměrně mělký, jen 56 mm, phase plug by tak mohl končit hodně blízko výstupu. Tohle je obrázek z nějakého jejich koaxu.



cx.jpg
 Description:
 Filesize:  18.7 KB
 Viewed:  41 Time(s)

cx.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi apríl 26, 2019 13:48:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Nalevo placatý Little Bighorn s 12" (2x pasiv), napravo Washing Sound Machine s 18" -

Kdyby se to vlevo udělalo tvarem jako přesýpací hodiny, bylo by to naprostý High-End terno (zvukovod není problém, zvládnu jakýkoliv výstupní tvar).
Případně trojúhelníková/lichoběžníková podstava, pasivy z boků a nemuselo by to asi být tak široké. Úplně slyším tu suverénní sílu spojenou s křišťálovou průzračností a neutralitou Very Happy



LBH2_WSM.png
 Description:
 Filesize:  15.89 KB
 Viewed:  41 Time(s)

LBH2_WSM.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi apríl 26, 2019 15:00:36    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
...Je na svou velikost poměrně mělký, jen 56 mm, phase plug by tak mohl končit hodně blízko výstupu.

Jest tak: https://youtu.be/gcPph5EuW1I
To vypadá dobře.



ND4015.jpg
 Description:
 Filesize:  39.99 KB
 Viewed:  44 Time(s)

ND4015.jpg



ND4015-e.jpg
 Description:
 Filesize:  55.15 KB
 Viewed:  55 Time(s)

ND4015-e.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jasnap
Hifista


Založený: 13 jún 2011
Príspevky: 225
Bydlisko: Česká Třebová

PríspevokZaslal: Pi apríl 26, 2019 15:14:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Washing Sound Machine s 18" je super, jestli to i pere, tak mi to manželka dovolí dát domů. Laughing
_________________
NAD 5120+Sumiko BP2+OpenAmp 1, Marantz CD 65 DX, NTB-USB-CA DacMagic Plus, Hypa 1, Hypa 17, VMA III, Sub.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi apríl 26, 2019 15:40:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdyby měl někdo doma JBL 4345, může tu hrůzu vykuchat a udělat z toho slušný bedny Smile

Horna už je rutinní záležitost....



lb2-40.png
 Description:
 Filesize:  249.24 KB
 Viewed:  38 Time(s)

lb2-40.png



lb2-3.png
 Description:
 Filesize:  71.14 KB
 Viewed:  54 Time(s)

lb2-3.png



lb1-2.jpg
 Description:
 Filesize:  33.14 KB
 Viewed:  53 Time(s)

lb1-2.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marcin
Hifista - pokročilec


Založený: 30 september 2008
Príspevky: 340
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Pi apríl 26, 2019 23:16:41    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Nalevo placatý Little Bighorn s 12" (2x pasiv), napravo Washing Sound Machine s 18" -


A nie je to už zbytočne príliš široké? Delenie bude aj tak podľa vertikálneho rozmeru zvukovodu (predpokladám).

_________________
......Casea Deneb, DRC Preamp, DSP PA2, DPA 380, 2way OSWG, SW 15''
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So apríl 27, 2019 05:30:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Může to jen pomoc, jelikož výstupní zaoblení se ukazuje jako dost zásadní pro výsledek a s větším rozměrem může být pozvolnější (resp. to dělá ten velký rozměr). Tohle je takové už hodně rozmáchle velkorysé, ale zbytečné bych úplně něřekl. Navíc je tam takhle ještě jedna drobná finesa, zmírňující zužování svazku uprostřed pásma.

Když se to dělí v pásmu, kde už to tolik nesměruje, není to už tak háklivé. Taky se dají použít méně strmé propusti a ono už se to nějak srovná. Pak už taky tolik nezáleží, jestli bude dole 12" nebo 18". To ale samozřejmě předpokládá použití adekvátního driveru, který tam na to má dostatečnou vatu. S ND4015Ti2 bych se na doma nezdráhal jít na 500 Hz, možná by to sneslo i míň.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 46, 47, 48 ... 112, 113, 114  Ďalšia
Strana 47 z 114

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist