Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Denon DP 400 versus Thorens TD 235?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Pedro Marantz
Nádejný hifista


Založený: 28 marec 2014
Príspevky: 64
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ut apríl 16, 2019 18:58:30    Predmet: Denon DP 400 versus Thorens TD 235? Odpovedať s citátom

Denon DP 400 versus Thorens TD 235? Aký je váš názor? Prípadne tip na iný strojček (poloautomatov je málo... možno ešte Dual, ale tam som videl len plný automat....) Na Denone sa mi nepáči headshell, myslím si, že je lepšie chytať prenosku priamo do ramienka. Vypínanie chcem, lebo je to gramofón do pracovne, kde sa môže stať, že by hobloval vypínaciu drážku do druhého dňa....
Dík za Vaše reakcie a podnety.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: St apríl 17, 2019 05:23:12    Predmet: Odpovedať s citátom

A preco nie plny automat?
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pedro Marantz
Nádejný hifista


Založený: 28 marec 2014
Príspevky: 64
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: St apríl 17, 2019 05:51:31    Predmet: Odpovedať s citátom

moses napísal:
A preco nie plny automat?

Ani tomu sa celkom nebránim, aj keď poloautomat sa mi zdá konštrukčne jednoduchší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št apríl 18, 2019 05:47:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Pár krát som obsluhoval automat od Denonu a bol to celkom príjemný prístroj. Bol v žúrovacej miestnosti s biliardom - takže nejaké vážnejšie hodnotenie si netrúfam vynášať, ale prežil toho bez vážnejšieho šrámu dosť. Neskôr si ho majitelov syn zobral do izby.
Ja osobne už nejaký čas poškulujem práve po Thorense - niečo z automatou - asi TD 190-2, alebo o 150eur drahší TD 240-2.
Teraz hrám cez plne manuálny Project - ono je to fajn, ale minimálne koncové vypínanie je podmienkou pri mojom ďalšom gramofóne.
Každopádne mám teraz iné priority ako je vrážanie takého množstva peňazí do nového gramofónu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Št apríl 18, 2019 06:22:14    Predmet: Odpovedať s citátom

A aky je cenovy strop? Napriklad taky Dual CS 460 je skvela masina.
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pedro Marantz
Nádejný hifista


Založený: 28 marec 2014
Príspevky: 64
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št apríl 18, 2019 11:26:25    Predmet: Odpovedať s citátom

J napísal:
Pár krát som obsluhoval automat od Denonu a bol to celkom príjemný prístroj. Bol v žúrovacej miestnosti s biliardom - takže nejaké vážnejšie hodnotenie si netrúfam vynášať, ale prežil toho bez vážnejšieho šrámu dosť. Neskôr si ho majitelov syn zobral do izby.
Ja osobne už nejaký čas poškulujem práve po Thorense - niečo z automatou - asi TD 190-2, alebo o 150eur drahší TD 240-2.
Teraz hrám cez plne manuálny Project - ono je to fajn, ale minimálne koncové vypínanie je podmienkou pri mojom ďalšom gramofóne.
Každopádne mám teraz iné priority ako je vrážanie takého množstva peňazí do nového gramofónu.

V podstate mnou uvažovaný Thorens TD 235 je principiálne model TD 240-2 s tým rozdielom, že TD 235 nemá možnosť prehrávať šelakovom dosky 78RPM, je len poloautomatický gramofón s manuálnym štartom a automatickým vypnutím. Šelaky nemám, zapnúť a naložiť ihlu je vlastne tá zábava kvôli ktorej počúvam platne a za 22 € rozdielu ceny sa dá kúpiť 1 ks LP, ktorý poteší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pedro Marantz
Nádejný hifista


Založený: 28 marec 2014
Príspevky: 64
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št apríl 18, 2019 11:31:00    Predmet: Odpovedať s citátom

moses napísal:
A aky je cenovy strop? Napriklad taky Dual CS 460 je skvela masina.

Cenový strop nebol určený, dualy som veľmi neskúmal, toto vyzerá veľmi dobre a ešte je v akceptovateľnej cenovej kategórii - aj keď už dosť na kraji Very Happy . Pozriem sa naň - žiaľ len na nete. Ďík za tip.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pedro Marantz
Nádejný hifista


Založený: 28 marec 2014
Príspevky: 64
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Po apríl 22, 2019 12:32:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozerám manuál TD 235 - aj tam je headshell - to som si v prospektoch nevšimol. Thorens má vypínanie na konci LP pomocou optočlenu, u Denonu to neviem zistiť - teda si myslím, že v tej kategórii to bude len mechanicky. Myslíte si, že to má nejaký vplyv na zvuk?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Ut apríl 23, 2019 07:28:24    Predmet: Odpovedať s citátom

rozumně udělané to nemusí mít až takový vliv. každopádně to ( mírně ) omezuje výběr přenoskové vložky.
Taky zmiňujete vypnutí na konci LP. To je také omezení. Ty gramofony umožňují vesměs poslech i jiných desek, s rozdílně provedenou výběhovou drážkou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po apríl 29, 2019 09:09:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Do 150 € sa da kupit Denon DP 23 F direct drive...vyborna masinka pouzitelna ako automat aj poloautomat. Oplati sa pozriet cele video https://www.youtube.com/watch?v=S7iadpYaVWE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pedro Marantz
Nádejný hifista


Založený: 28 marec 2014
Príspevky: 64
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ut apríl 30, 2019 16:53:38    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado.ba napísal:
Do 150 € sa da kupit Denon DP 23 F direct drive...vyborna masinka pouzitelna ako automat aj poloautomat. Oplati sa pozriet cele video https://www.youtube.com/watch?v=S7iadpYaVWE

Pekné, dík.
Uvažujem nad DENONom už len preto, lebo medzitým zdvihli ceny Thorencov a v BB sa dá najjednoduchšie kúpiť ten DENON, Thorenc pomaly nikto neponúka (nenašiel som) - ak tak premrštene draho.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist