Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Buchardt Audio S400 (2p. regal s CD zvukovodom)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po september 24, 2018 13:06:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Njn, mohlo mi to tiez docvaknut samo :-/ Diky!

Inak tie Gradient Revolution vraj merali mikrofonom v dlhej trubke.
citácia:
To minimize reflections from the test setup, the measuring microphone is flush-mounted inside the end of a long tube. Reflections of the speaker's sound from the mike stand and its hardware will be sufficiently delayed not to affect the measurement.

- https://www.stereophile.com/content/gradient-revolution-loudspeaker-measurements
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2018 06:45:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem za odkaz na dokument od ArtaLabs.

S ruzovym sumom zistim aku energiu resp. vykon dokaze dodat reprosustava s danou miestnostou do daneho bodu teda v mieste merania. Pripadne aby som ulavil vyskacu, tak mozem pouzit hnedy sum s prepoctom cez inverznu krivku povodneho sumu.

Neviem ci by to slo ale skor si myslim ze nie, ze by som vedel obmedzit casove okno prichadzajucich meranych signalov - šumu, ktore by sa zapocitali do vysledku spriemerovaneho frekvencne zavisleho priebehu akustickej prace. Zmenou casoveho okna by som mohol pozorovat prispevky prvych, druhych a dalsich skorych odrazov a pri klasickom sume bez casoveho obmedzenia by som videl vsetky prispevky odrazov.

Ak by to meranie za pomoci sumu neslo takto casovo obmedzovat, tak podobnym sposobom by som pouzil vypocet CSD, kde by sa mi to v 3D zobrazeni cele ukazalo aj s prispevkami odrazov.

Oproti narocnemu meraniu samotnej reprosustavy s roznymi uhlami a s obmedzenym casovym oknom (aby som vylucil odrazy), vidim vyhodu v jednoduchsom merani a s vysledkom zohladnujucim podmienky v mieste posluch. Vlastne to co realne pocitovo vyhodnocujeme. Na druhej strane pre konstruktera reprosustav su velmi dolezite aj tie detailnejsie aj ked narocnejsie merania ukazujuce spravanie a vykon samotnej reprosustavy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2018 06:53:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Jenže uši máš dvě okolo 20 cm od sebe a následný processing - to, co a jak slyšíš - s tím počítá a umí to řádně využít. Pouze nějaký výkon v místě mikrofonu je od jisté frekvence dost zavádějící pojem. Bedny prostě musí být dobré nejprve samy o sobě, přes to nejede vlak - s vyrovnanou směrovostí, bez rezonancí a dostatečně výkonné. Proto se to tak měří. Když jsou dobré bedny a není úplně blbá místnost nebo jejich umístění v ní, odrazy už budou taky dobré. Mozek se v tom vyzná, neboj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2018 07:13:12    Predmet: Odpovedať s citátom

To ano.

Ja si to celkom dobre uz nepamatam, musim si to znovu vyskusat zmerat. Mam totiz pocit, ak si to dobre pamatam, ze prve odrazy od stien miestnosti menej ovplyvnuju signaly v hornom konci. Vyznamnejsie sa prejavuju na spodnom konci. Pritom pre ucho a jeho vnem su asi najpodstatnejsie tie v strede pasma. Z toho by mi mohlo vychadzat, ze smerovost slusneho vyskaca dajme tomu od 10kHz je nepodstatna. Najdolezitejsie je to neskurvit v delickach. Avsak aj tam, pokial su to len mierne prepady ci prevysenia, tak to miestnost v lepsom pripade skoriguje a v prijatelnom pripade zamaskuje.

PS: este som opomenul klasicky sposob, ked staci si prepisknut reprosustavu a nasledne sa hrat s dlzkou meraneho okna.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2018 07:15:17    Predmet: Odpovedať s citátom

este doplnim, ze odrazeny zvuk asi nebude ten najchutnejsi, v opacnom pripade ten priamy zas bude mat sluchatkovy efekt
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2018 07:37:26    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
... Avsak aj tam, pokial su to len mierne prepady ci prevysenia, tak to miestnost v lepsom pripade skoriguje a v prijatelnom pripade zamaskuje.

To nevím, jak jsi na to přišel. Všechno, co místnost umí, je nějaký výkon sežrat. A měla by to dělat pokud možno frekvenčně rozumně vyrovnaně. Blbá bedna v takové místnosti zůstane pořád stejně blbá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2018 08:56:10    Predmet: Odpovedať s citátom

vlastne ano, to je az nemozne aby v okoli inkriminovanej frekvencie steny pohlcovali a v jadre to nechali tak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 09, 2018 07:59:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Buchardt keca, a na webe uvadza, ze S400 hraju od 33Hz, ked podla merani je to cca az 47Hz. Na otazku po FB mi poslal dlhu odpoved, kde v ktorej sa to snazil trochu "zaonačiť". Z komercnych dovodov dolny rozdah uvadza najvyssiu frekvenciu, ktoru namerali v 20tich roznych miestnostiach 15-150m^2 s repro 75cm od steny. Najnizsia namerana frekvencia s -3dB vraj bola 26Hz.

Uznal, ze tam miesa jablka a hrusky a este bude zvazovat, ci tam neda viac rozsahov.

Inak chystaju aktiv, poslal mi aj graf. Bez hrbu na DI a od cca 1700Hz uz konstantna. Zaoblene hrany nebudu, ten ich hlboky zvukovod vraj potlaci 95% difrakcii.

A este pisal, ze ten robot co pouzivaju meria presnejsie nizke frekvencie a vychadza to menej, nez by to vyslo v bezdozvukovej komore. O kolko ale uz nenapisal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut október 09, 2018 08:08:55    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Najnizsia namerana frekvencia s -3dB vraj bola 26Hz.



Nějaký mód místnosti?

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ut október 09, 2018 08:11:26    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
... Z komercnych dovodov dolny rozdah uvadza najvyssiu frekvenciu, ktoru namerali v 20tich roznych miestnostiach 15-150m^2 s repro 75cm od steny. Najnizsia namerana frekvencia s -3dB vraj bola 26Hz.

Prostě normální švindl. To není vlastnost těch beden. Abys vybudil silný rezonanční mód skutečně nepotřebuješ rovnou cháru. Taky proto je ta vlastní chára beden na basech tak nepodstatná. Ale uvádět to jako frekvenční rozsah beden je nečestné Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Ut október 09, 2018 08:25:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud budu vychazet ze sve zkusenosti s SB17NBAC a charky ziskane sesivanim NF a FF, tak ten reprak jde v BR 24l bez hrbu na F-6 ~30Hz (coz je podle me v podstate to stejne jako F+-3dB). Bylo to ovsem v tripasmu, nejsem si jisty, jak by toto ladeni sedlo do dvoupasma.
_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 09, 2018 08:25:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak tak. Som zvedavy ci si necha povedat a "upresni" to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ut október 09, 2018 08:25:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Proč by to dělal? Mimochodem 6" a 30 Hz je dobrej džouk Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 09, 2018 08:31:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Inak vnutorny objem S400 moze byt odhadom tak 11-13 litrov.

Neviem, ale mne by to vadilo :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Ut október 09, 2018 09:49:45    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Buchardt keca, a na webe uvadza, ze S400 hraju od 33Hz, ked podla merani je to cca az 47Hz.
Nejsem nějak přecitlivělý, ale očekával bych, že alespoň krátce zmíníš, že na výše uvedený rozpor jsem tě upozornil já. Sám sis toho nevšiml, i když jsi tady kvůli těm ptačím budkám založil special thread. A nezaregistroval to kupodivu ani nikdo další (vč. investigativního OPA). Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 09, 2018 10:16:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, sekal nekeca, upozornil nas na to on:
- https://www.hifiroom.cz/post188257.html#p188257

Staci ti to takto? :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ut október 09, 2018 11:04:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Viděl bych to jako největší příspěvek sekala ke zdejšímu hifi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
13n
Hifi obsluha


Založený: 19 november 2009
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: So jún 01, 2019 12:39:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak by niekoho zaujimalo Buchard S300 MKII na predaj http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=27069
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist