Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Sennheiser IE8 Fake vs Original (60 fotiek)

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
BMW540iA
Hifi obsluha


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 39
Bydlisko: Doma

PríspevokZaslal: Ne január 18, 2015 00:13:51    Predmet: Sennheiser IE8 Fake vs Original (60 fotiek) Odpovedať s citátom

Po dlhej dobe som sa dokopal spraviť recenziu aj s nie moc kvalitnými, ale detailnými fotkami zrovnania špičkových sluchátiek Sennheiser IE8. Nebudem ich tu bližšie predstavovať, kto chce na internete o nich nájde recenzie aj v českom jazyku, kde ich vynášajú do nebeských výšin. Ja len v krátkosti môžem povedať ako som na ne prišiel. Vlastním Sennheiser HD590, ktoré v teste v Stereo&Video dostali 100% a stali sa nielen víťazmi, ale aj referenčnými sluchátkami do 6000Čk. Som s nimi nadmieru spokojný, lenže sa jedná o veľké dynamické sluchátka na doma a ja som chcel špunty s podobnou kvalitou zvuku na cesty. Počul som už viaceré, ale ich zvuk mi prišiel riadne mimo HD590, buď uvrešťané, zadunené, alebo ako staničný rozhlas na hlásenie odchodov vlakov, skrátka o nič moc. Ceny sa pohybovali do 100€. Potom som študoval recenzie a všetky sa uberali smerom IE8, ale 300€ za sluchátka takých rozmerov??? Zdalo sa mi to trocha uletené, aj keď všetky tie testy sa nedali ignorovať. Zistil som, že existujú aj Fake z Číny za pár šušňov. Tak som začal študovať nejaké recenzie na ne, no nemôžu predsa hrať dobre, veď je to napodobenina z Číny, no čím častejšie som narážal na chválospevy typu, to nemôžu byť Fake ale originály, ktoré niečím nespĺňajú prísne výstupné kontroly apd. Tak som si jedny objednal, za 30€ aj s poštovným, a keď budú hrozné, nie je to žiadna veľká suma, veď toľko stoja obyčajné sluchátka určené k telefónom. Ubehol mesiac, nič, hovorím si, to bude riadny podvod, veď ani neprišli, ale za dva týždne bol v schránke list, že mám na pošte balíček. Utekal som pre ne, otváram balík a som prekvapený, aj keď nebudú hrať dobre, vyzerajú ako originál, tak ich skúšam a prišiel ozajstný šok, hrajú úžasne a to nie sú ani zahorené, originály potrebujú cca 80 hodín, no i tak ich zvuk je perfektný. Okamžite sa mi zrodila v hlave myšlienka ako asi hrajú originály?, keď tieto Fake hrajú tak dobre. Začal som zhánať používané originály u nás na bazoši, no už to bola riskantná hra, pretože ich bolo zopár, lenže originál??? Vždy keď som napísal, že vlastním Fake z ebay a hneď poznám či sa jedná o originál, alebo nie, bolo po komunikácii. Inzeráty teda boli, no samí rozprávkár typu, nevhodný darček, objednával pre kamaráta, ale ten ich nechce...a samozrejme nikto nemal doklad o kúpe. Nakoniec som našiel jedného chalana z TO, predával ich za 120€, zasa podozrivo nízka cena, no písal, že ich má od prvého majiteľa z Čiech, čo som si overil na českom fóre, bolo to tak. Tak mu píšem, že ich chcem, ale, že si donesiem Fake na porovnanie. Kupodivu súhlasil. Stretli sme sa v TO v kaviarni, kde som mal možnosť riadneho zrovnania. Už po prvom počutí nahrávky U2 mi bolo jasné, že sa nejedná o Fake, ich zvuk bol detailnejší a presnejší. Basy neboli také rozostrené ako u Fake. Kúpil som ich a doma veľmi detailne skúmal. Teraz by mi nikto Fake nepredal a viacerým som ušetril sklamanie, keď som pár ľudom poradil ako ich rozoznať. Poznám ich dokonale. Rozdiely sú tam hlavne v detailoch, ako vzhľadových tak i zvukových, viac si ukážeme pri fotografiách, treba si všímať detaily. Ale stoja Fake za tých 30€? Definitívne áno, za 30€ nenájdete žiadne čo by im mohli čo i len trocha konkurovať a nenájdete ich ani do 100€, čo som mal možnosť počuť. Jedná sa skutočne o napodobeninu? Popravde neviem, ich zvuk skôr pripomína to čo som čítal. Nedokonalosť výroby, teda že neprešli výstupnou kontrolou, ale skôr nie, predsa sú to Fake. Zvukové rozdiely nie sú nijak priepastné oproti originálu, ale taktiež sú počuteľné. Obal vyzerá ako napodobenina, iný font písma, iný odtieň farieb, nekvalitnejšie plasty, molitan... Všetko nasvedčuje dokonalej napodobenine, ale aj keď to tak je za 30€ som žiadne sluchátka lepšie hrať nepočul. A na záver otázka, má zmysel kupovať originál s desať násobnou cenou? Popravde??? Veru nie, len pre ozajstných fanatikov zvuku, no väčšina by bola unesená aj zo zvuku napodobenín.

























































































































Naposledy upravil BMW540iA dňa Ne jún 16, 2019 02:56:39, celkom upravené 7 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BMW540iA
Hifi obsluha


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 39
Bydlisko: Doma

PríspevokZaslal: Ne január 18, 2015 02:26:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Pre tých čo ich sluchátka zaujali pár recenzií:

http://avmania.e15.cz/sennheiser-ie-8-test-iem-sluchatek

http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1712&t=1122829&sid=

http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1712&t=1187749&start=0&st=0&sk=t&sd=a


Naposledy upravil BMW540iA dňa So jún 15, 2019 21:36:02, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ne január 18, 2015 13:32:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Super praca...len teraz si mozno mnohym majitelom tych fakeov, ktori si mysleli, ze maju originaly - asi pokazil naladu Razz ...takze za 30,- € si ich kupil na ebay ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BMW540iA
Hifi obsluha


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 39
Bydlisko: Doma

PríspevokZaslal: Ne január 18, 2015 13:44:21    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado.ba napísal:
Super praca...len teraz si mozno mnohym majitelom tych fakeov, ktori si mysleli, ze maju originaly - asi pokazil naladu Razz ...takze za 30,- € si ich kupil na ebay ?


Ďakujem za uznanie, zabralo to štyri hodiny. Asi máš pravdu, pretože ich bolo na bazoši už dosť na predaj, ale žiadne originály. Hej cez ebay, stačí zadať názov, ale už tam skoro žiadne nie sú a keď tak IE8i ako Handsfree, treba skúsiť aliexpress.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ne január 18, 2015 13:47:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Vdaka za tip...mam doma HD 558 mod 598...tak za 30 by sa take pocuvatelne zisli. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BMW540iA
Hifi obsluha


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 39
Bydlisko: Doma

PríspevokZaslal: Ne január 18, 2015 13:54:11    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado.ba napísal:
Vdaka za tip...mam doma HD 558 mod 598...tak za 30 by sa take pocuvatelne zisli. Very Happy


Nie je zač, mohli by sa viacerí majitelia originálov aj napodobenín vyjadriť sami ako sú spokojní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lamicz
Hifi obsluha


Založený: 25 február 2014
Príspevky: 38
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne január 18, 2015 21:17:51    Predmet: Odpovedať s citátom

A jak by se daly porovnat zvukove fake vs orig? Je to velky rozdil?
_________________
DAC: Topping D90, D30
Flašky: 2x 8W A 6C33C F. Hlava
Různé: 2x 50W D, TDA7294V EZK
DIY: Danwatt, Danwatt MkII, H-ENG, LM3886 EZK
bedny: Teslabuki, LSM, ARS 944 uprava TLU
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BMW540iA
Hifi obsluha


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 39
Bydlisko: Doma

PríspevokZaslal: Ne január 18, 2015 22:34:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Lamicz napísal:
A jak by se daly porovnat zvukove fake vs orig? Je to velky rozdil?


Schválne som si teraz sadol a počúvam a striedam ich medzi sebou, aby som vedel presne napísať porovnanie, lebo Fake nepoužívam, keď mám aj originály. Čo je veľmi dôležité, na oboch pároch použiť rovnaké ušné nástavce z Originálov, lebo z Fake nestoja za nič, nesedia dobre a kazia výsledný dojem z kvality.

Najväčší rozdiel je v detailnosti, Fake sú trocha viac prebasované, čo trocha zastiera to najdôležitejšie stredné pásmo a aj výšky sú trocha akoby viac vzadu, skrátka menej detailné. No nedá sa povedať, že by sa Fake nedali počúvať, že oproti originálom je to neznesiteľné, to nie, práve naopak po dlhšom počúvaní sa v tom strácate a zabúdate, že máte na hlave Fake. Ak nepočúvate nahrávky na sluchátkach dva krát, teda tú istú na Fake aj Originál, môže sa stať, že sa musíte pozrieť ktoré práve máte na hlave. Rozdiely totižto nie sú nijak veľké a dosť záleží na kvalite samotnej nahrávky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kammo122
Nádejný hifista


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 94

PríspevokZaslal: Po december 28, 2015 22:39:31    Predmet: Odpovedať s citátom

v tom pripade chcem fejky Very Happy ... rozdiel vo zvuku maly a v cene obrovsky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Po december 28, 2015 23:24:33    Predmet: Odpovedať s citátom

zasluzne ze si urobil tie fotky.
Druha vec neviem ake mas kriteria na kvalitu a predchadzajuce skusenosti s kvalitnym a kritickym posluchom nakolko ani take Koss Porta Pro za necelych 30Eur (podotykam original) by vacsina nepovedala ze to je nejak otrasne hrajuce...
Ja osobne som dost prudky odporca akehokolvek fejku. Nielen kvoli mne samemu ale aj kvoli udrzatelnemu rozvoju. Fejky znehodnucuju a devalvuju pracu ostatnych ktori robia a platia aj nejaky vyvoj...
Rovnako si nevykucham filter pevnych castic len preto ze mi auto lapsie pojde, bude mat nizssiu spotrebu ale budem obtazovat so sadzami a dymom svoje okolie. (ano poznam aj to ze DPF nie je idealne riesenie...). Rovnako nepojdem hadzat susedovi do smetiaku smeti len aby som usetril na svojom odvoze smeti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
IvaW
Nádejný hifista


Založený: 16 november 2007
Príspevky: 67
Bydlisko: Dačice

PríspevokZaslal: Ut december 29, 2015 10:22:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Podle mě je to velmi dobře zpracované téma. Děkuji za něj, byť je nevlastním. Je dobré vědět, čeho si všímat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BMW540iA
Hifi obsluha


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 39
Bydlisko: Doma

PríspevokZaslal: So jún 15, 2019 20:47:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ani som nevedel, že všetky fotky boli zmazané, problém nastal pred rokmi na stránkach www.jpeg.cz , čo som písal s administrátorom museli odstaviť a vymazať všetky fotky na ich servery. Bolo to pracné, ale už je všetko zasa nahodené.

Ak by to ešte niekoho zaujímalo, alebo zdá sa mu rozlíšenie 1024x768 nedostatočné, tuná: https://uloz.to/dMzvvqj9IAAIg/sennheiser-ie8-fake-vs-original?orderby=alphabet&orderbyDirection=asc nájdete fotky v pôvodnom rozlíšení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BMW540iA
Hifi obsluha


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 39
Bydlisko: Doma

PríspevokZaslal: Št jún 20, 2019 19:36:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte jedna vec, existujú aj napodobeniny Sennheiser IE80, IE80s a čo je horšie aj IE800, takže treba byť veľmi opatrný, hlavne pri IE800. Kľudne sa môže stať, že na bazoši budú inzerované IE800 už bez záruky, bloček som stratil apd rozprávky a vy za fejky z alliexpress dáte 200/300Eúr za ktoré podvodník zaplatil maximálne 50 dolárov a tomu sa už povie kšeft nie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
uiovbged332
Ready2Die
Ready2Die


Založený: 02 jún 2022
Príspevky: 74
Bydlisko: FJFJFC

PríspevokZaslal: Po jún 06, 2022 09:17:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Yeezys
Air Max 98
Air Jordan Shoes
Nike Basketball Shoes
Nike Clearance
Louboutin Shoes
Nike Outlet Store Online Shopping
Nike Factory Store
Nike Free Rn 2019
Nike Sneakers For Men
Yeezy Boost
Nike Air Zoom Pegasus
Pandora Ring
Yeezy 700
Nike Air Max 95
Jordan 11 Blue
Nike Store
Nike Air Max 270 Womens
Adidas Sneakers For Women
Christian Louboutin
Nike Free Run
Pandora Official Website
Nike Sneakers
Pandora
Nike
Christian Louboutin
Nike Air Max 720
Pandora Earrings
Nike Zoom Fly
Lebron James Shoes
Valentino Sandals
Nike Lebron 17
Kyrie Basketball Shoes
Lebron James Shoes
Pandora Charms
Pandora Charms
Nike 720 Air Max
Yeezy 500
New Shoes 2019
Adidas Yeezy
Salvatore Ferragamo
Pandora
Nike Huarache
Nike Outlet Store Online Shopping
Nike Air Max 95
Pandora
Lebron 16
Nike Clearance
NMD
Christian Louboutin Shoes
Nike Running Shoes
Louboutin shoes
Red Bottom Shoes
Nike Cortez
Nike Shoes
Christian Louboutin
Nike Cortez Women
Christian Louboutin Shoes
Pandora Necklace For Women
Nike Shoes For Kids
Kyrie Shoes
Nike Outlet Store
Air Force 1
Nike Running Shoes For Men
Cheap Nike
Christian Louboutin Outlet
Louboutin Outlet
Red Bottom
Moncler Outlet
Jordans Retro
Nike Black Friday Sale
Fjallraven Backpack
Nike Outlet Online
Nike KD
Pandora Jewelry Store
Nike Clearance
Nike Hyperadap
Ferragamo
Nike Factory
New Nike
Adidas Ultra Boost Women
Nike Factory
Yeezy Sneakers
Nike Outlet Store
Christian Louboutin Shoes
Nike Outlet Store Online Shopping
Pandora Bracelets
Nike Air Max 2019
Nike Outlet Store
Pandora Charms
Air Jordan 13 Retro
Fjallraven Backpack
Nike Air Force One
Christian Louboutin Outlet
Christian Louboutin Outlet
Adidas NMD
Nike Basketball Shoes
New Nike Shoes
Nike Air More Uptempo
Nike Sneakers For Women
Adidas Yeezy Shoes
Jordan 11
Red Bottom Heels
Yeezy Boost 350
Jordan Shoes For Kids
Air Jordan Sneakers
Pandora Bracelet
Ferragamo Belt
Pandora
Air Jordan Shoes
Nike Clearance
Nike Sneakers For Men
Golden Goose
Nike Outlet
Nike Running Shoes For Men
Nike Shoes For Men
Nike Store Online
Nike Clearance Store
Pandora Charms
Pandora Jewelry
Mens Nike Shoes
Vans Shoes Outlet
Asics Shoes
Adidas Ultra Boost
Nike Factory Store
Air Force Ones Nike
Yeezy
Adidas Yeezys
Nike Air Force 1
Nike Outlet Store Online
Nike Presto
Nike Factory Store
Air Jordans Sneakers
Nike Air Max 98
Stan Smith Adidas Sneakers
Red Bottoms
Womens Nike Shoes
Jordans Sneakers
Nike Shoes
Pandora
Nike Lebron 16
Nike Air Max 2019

_________________
uiovbged332
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist