Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Martin Vitvar (check, VMA) - skusenost
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Osobnosti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St jún 26, 2019 12:50:22    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
... tak to doufám neznamená, že by si někdo myslel, že je taková svině, aby falšoval měření.

Jenom je trochu přikrášluje.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St jún 26, 2019 13:52:58    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal napísal:
Pan Vitvar má, zdá se, štěstí na vysloveně submisivní typy zákazníků. Kure (a řekl bych i Krecek) jsou toho dokonalým příkladem.Smile

Ono ani tak nejde o submisivitu, ale o nedostatek konkurence. Pokud člověk ví, že srovnatelně kvalitní komerční bedna tzv. "na jistotu" stojí dvakrát tolik, tak spolkne leccos. Za sebe ale říkám, že do hranatých Evo bych nešel. To je jiná bedna. Kure měl chtít minimálně pětku dolů z ceny. Tipuji, že by ji nakonec i dostal. Líná huba, holé neštěstí.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: St jún 26, 2019 14:13:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Kryton
Naprosto souhlasím a podepisuji v plném rozsahu.

PS: Ale lidé jsou různí, někteří si radši za podobnou cenu koupí komerční, o třídu horší bedny a budou mít dobrý pocit, jak s nimi prodejce jednal uctivě. Proti gustu... Smile

Sekal
Fakt nevidím, co je na mých příspěvcích submisivní. Jasně píšu, že Checkovo jednání je těžce za hranou. Ale to neznamená, že proto budu hanět výrobek, který je IMHO výborný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St jún 26, 2019 14:26:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty zepředu zaoblené ozvučnice původně vyráběl pro Martina Vitvara pan Aleš Bílý, který je sám zkušeným konstruktérem. Měl jsem přímo od něj designově podobné ale menší bedny osazené hliníkovými Seasy (které ale stály jen zhruba čtvrtinu ceny VMA I). Před nějakou dobou se objevila informace, že se pan Bílý bohužel léčí ze zranění po autonehodě, z čehož lze dovodit možné příčiny problémů se subdodávkami pro Martina. Nedostatečnou komunikaci vůči koncovému zákazníkovi ale tímto samozřejmě omlouvat nelze.
_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St jún 26, 2019 16:13:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Xavian tiez aktalne hlada stolara:
- https://m.facebook.com/job_opening/358523531493154/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St jún 26, 2019 16:20:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Jeste zbyva Kany, kdyz Ales je zraneny a Petr Quis to leta nedela.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St jún 26, 2019 16:32:37    Predmet: Odpovedať s citátom

kanny tiež moc času asi nemá a ten ich robí materialovo tenšie (na moj vkus boli aj slabo vypriečované ale to záležalo aj od zákaznika ako to chce ) a oblé ale inak dyhovanie a vypracovanie na obrázku čo som viackrát videl a počul Thumbs up

Ale to sme v tomto vlákne už doosť Off topic !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tomáš
Hifista


Založený: 15 december 2006
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi júl 05, 2019 19:56:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Našel jsem trochu původní fasádní barvy,kterou jsem kdysi vymaloval obyvák,byla ještě použitelná,tak jsem Martinovy vinotéky trochu "vylepšil".Alespoň jsou teď skutečně matné.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Alexej
Nádejný hifista


Založený: 06 október 2008
Príspevky: 93
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Ut júl 09, 2019 13:25:50    Predmet: Výroba VMA Odpovedať s citátom

Vážení pánové,
poměrně důkladně jsem si pročetl celé téma, obzvláště jsem se pak pozastavil u několika příspěvků uživatele OPA ohledně výroby korpusů, ale k tomu se dostanu až později.
Primárně je třeba si uvědomit, že se jedná o zakázkovou výrobu. Byť se můžeme dohadovat o definici sériové a malosériové výroby, v tomto případě pokud zvážíme množství modelů a variant provedení v dýhách a lesklých barvách nelze mít skladem ani zlomek z nabízených možností. Toto už je na Martinovi, ale podle mne zmenšení sortimentu i variant nebude pro zákazníka moc optimální.
Já jako subdodavatel mohu říci, že výroba korpusů pro VMA u mne zabírá zlomek celkové truhlářské činnosti. Tím pádem se samozřejmě často stává, že když dojde k objednávce ozvučnic, tak požadovaný termín dodání již koliduje s termínem jiné mé zakázky, která byla dohodnuta předem. V ten moment se dostávám jak já tak Martin do prekérní situace, kdy jeden z nás prostě bude za blbce. Já se snažím upřednostnit výrobu VMA, ale ne vždy je to možné. Rozumné řešení je z jeho strany při objednávce avizovat delší termín dodání a u zákazníků skutečně zdůraznit, že se jedná o zakázkovou výrobu na základě konkrétních specifikací provedení. Co bych asi trochu Martinovi vytknul, že objednává obvykle až když to hoří, anebo se mu sejde více věcí dohromady, aby se mu vyplatilo ke mně vůbec přijet - toto je na jeho zvážení, zda tento postup nepřehodnotit.
K hranatým VMA - kdo mně zná osobně, tak asi potvrdí, že nejsem žádné ořezávátko a i přes svůj menší vzrůst mám abnormální sílu. Během několika posledních let jsem si kombinací výroby korpusů VMA, cvičením, pracemi okolo domu a dalšími okolnostmi vytvořil problémy v pohybovém aparátu, které se mi primárně projevují při ručním dýhování, manipulaci s velkými a těžkými předměty (jako jsou například VMA I SL, Evo a XL, které je nutno v průběhu výroby několikrát již slepené a bez otvorů zvedat na různě vysoké stoly a otáčet tak, aby se nepoškodily a ještě ideálně sundavat jednou rukou z lakovacího stojanu a přitom se nedotknout čerstvého laku) a dále zhoršením respiračních obtíží při frézování velkého množství MDF. Podnikl jsem jisté kroky v pracovních postupech, nicméně jsem vzhledem k problematické a náročné výrobě modelu VMA I EVO rozhodl v ní dále nepokračovat s tím, že se tento model bude muset designově upravit tak, aby to bylo dlouhodobě pro mne snesitelné. Proto má zde přítomný uživatel Kuře nakonec hranaté VMA, neboť na konstrukční a výrobní úpravu stávajícího modelu VMA I EVO nebyl dostatek času a dle slov Martina Vitvara by více vyhovovala tomuto konkrétnímu zákazníkovi hranatá verze. Z mně mohu říci, že vizuelně se mi líbí víc a pokud by Martin nebyl trubka a normálně by komunikoval, tak je Kuře mohl mít doma MNOHEM dříve.

To OPA: člověče, když něčemu nerozumíš, tak se k tomu radši nevyjadřuj... Levnější hranaté verze nebyly proto, že ve finále zabraly stejně času (protože se musela změnit konstrukce bedny), je na nich stejně dýhy, stejně laku a stejný počet frézovaných otvorů. Akorát jsem si ušetřil záda a rameno z ořezávání hran na pile před frézováním radiusovou frézou 38mm, plíce z toho menšího množství odfrézovaného materiálu radiusovou frézou a lokty z absence ručního dýhovaní kulatých hran a na to rozhodně nebudu dávat cenovku...
Co se týče modikace výhybky reprosoustav, tak Kuře dostal úplně to samé jako každý jiný zákazník s VMA I EVO, změna hran na ozvučnici vzhledem k dělícím kmitočtům a rozměrům čela způsobila maximálně velmi mírné zvlnění kmitočtové charakteristky, kterém je uchem nepostřehnutelné a vzhledem k běžným poslechovým podmínkám zcela irelevantní.

Takže abych to shrnul, pokud některý ze zákazníků musel dlouho čekat, tak i když to třeba nebyla moje vina, tak se omlouvám. Martin se bude muset trochu zamyslet na komunikací se zákazníkem a nad slibovanými termíny. Pokud se z toho poučí, tak by neměl být do budoucna problém.

Děkuji za pochopení. Aleš Bílý
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
KAYKO
Hifi obsluha


Založený: 06 február 2010
Príspevky: 30
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Ut júl 09, 2019 22:49:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Alexej, perfektny prispevok a aj vysvetlenie Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut júl 09, 2019 23:02:11    Predmet: Re: Výroba VMA Odpovedať s citátom

Alexej napísal:
... Martin se bude muset trochu zamyslet nad komunikací se zákazníkem a nad slibovanými termíny...

Řekl bych, že jsi dost přesně vystihl, v čem je jádro pudla.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kure
Nádejný hifista


Založený: 20 január 2009
Príspevky: 51
Bydlisko: ČR - Liberec

PríspevokZaslal: Pi august 02, 2019 12:20:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Repro jsem objednal 13.3.2019 a bylo mě řečeno že za 2 měsíce budou hotový. 12.5.2019 jsem Martinoj psal email s dotazem jak to vypadá. Bohužel bez odpovědi. Uháněl jsem ho snad týden telefonem a emailem a bez výsledku. Jeden večer se mě podařilo dovolat a bylo mě řečeno, že mě chtěl volat a domluvit se, že bedny nemůžou bejt se zakulacenejma rohama, ale že budou hranatý. Zeptal jsem se na termín a bylo mě myslím řečeno, že konec června. Na to jsem řekl, že ani náhodou. Takže Martin řekl, že se s truhlářem domluví a dá mě vědět, ale že ozvučnice budou do 14ti dnů. Ve výsledku se to stejnak natáhlo a bedny jsem si vyzvedl 22.6.2019. Celý to byla strašná komedie. Kdyby fungovala aspoň ta komunikace, tak mám pochopení. Ale když mu pošlu 30 000Kč zálohu a pak nekomunikuje a přitom vím, že na netu normálně funguje. To je prostě neomluvitelný, ať si říká kdo chce co chce . . .
_________________
LUTA DAC | HYPA 17
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kure
Nádejný hifista


Založený: 20 január 2009
Príspevky: 51
Bydlisko: ČR - Liberec

PríspevokZaslal: Pi august 02, 2019 12:41:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale co se týče kvality ozvučnic, tak to vypadá opravdu perfektně Wink Trošku jsem se toho bál, ale dýha s lakem jsou perfektně udělaný. Váha beden je šílená. Do 4 patra jsme to táhli snad 20 minut. Zde je aspoň nějaká fotka. Je to vyfocený hned po vytáhnutí do bytu . . .
_________________
LUTA DAC | HYPA 17
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi august 02, 2019 13:08:15    Predmet: Odpovedať s citátom

A v porovnani s tymi Tannoy Fusion 3 co si mal predtym hraju ako?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kure
Nádejný hifista


Založený: 20 január 2009
Príspevky: 51
Bydlisko: ČR - Liberec

PríspevokZaslal: Pi august 02, 2019 13:36:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Úplně jinak. Ty Tanoye jsou celkově posunutý do vejšek a chyběj tomu středy. Na těch VMA je to frekvenčně vyrovnaný a hlavně basy jsou úplně jinde Laughing Nyní je pěkně v písničkách poznat, kterej nástroj je dobře nebo blbě nazvučenej.
_________________
LUTA DAC | HYPA 17
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi august 02, 2019 13:46:40    Predmet: Odpovedať s citátom

To nie je dobra vizitka pre tie Tannoy :-))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kure
Nádejný hifista


Založený: 20 január 2009
Príspevky: 51
Bydlisko: ČR - Liberec

PríspevokZaslal: Pi august 02, 2019 13:57:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to byla jedna z nejnižších řad, co se v ty době dělaly. V pořizovací ceně kolem 10k.
_________________
LUTA DAC | HYPA 17
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
freeface
Hifista


Založený: 21 marec 2007
Príspevky: 117

PríspevokZaslal: Pi august 02, 2019 17:15:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Kure napísal:
Ale co se týče kvality ozvučnic, tak to vypadá opravdu perfektně Wink Trošku jsem se toho bál, ale dýha s lakem jsou perfektně udělaný. Váha beden je šílená. Do 4 patra jsme to táhli snad 20 minut. Zde je aspoň nějaká fotka. Je to vyfocený hned po vytáhnutí do bytu . . .


Super, gratulujem! Ako som Ti už písal, oplatilo sa čakať, aj keď cesta k nim bola strastiplná, ale určite neobanuješ Very Happy reprobedne s takými parametrami a za takú cenu, tažko zoženieš. Užívaj si Drums Guitar 2 thumbs up

_________________
/// Andrej Šeban : 1. „Hudba tu bola stovky rokov aj bez hitparád.” 2. „Hudba sa vždy počúva srdcom, ušami sa len dostáva do tela, a ten stav, v ktorom sa telo ocitne, by som nazval hudbou.” ///
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dufi1978
Hifi obsluha


Založený: 26 máj 2010
Príspevky: 42

PríspevokZaslal: Po september 16, 2019 13:26:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapi vie niekdo co sa deje s Vitvarom?Dodavka repro meska uz 9ty mesiac a uz mi pomaly ale isto dochadza trpezlivost.Komunikacia samozrejme nulova,totalna ingoracia volani,sms,mailov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Po september 16, 2019 23:44:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Dúfam, že ste mu dopredu nič neplatili...
Ak áno, byť Vami, tak za ten čas by som už určite nasadol na vlak do Prahy a osobne ho navštívil. Hammer

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
freeface
Hifista


Založený: 21 marec 2007
Príspevky: 117

PríspevokZaslal: Ut september 17, 2019 20:10:55    Predmet: Odpovedať s citátom

dufi1978: Veľmi ma to mrzí, aj za Vitvara, že sa takto správa. Sad

Mne bedne dodal do mesiaca - vôbec nechápem, čo týmto Vitvar sleduje - zbytočne si narobí len zlé meno. Ako sa hovorí: Zlé meno sa dá spraviť rýchlo, ale náprava trvá veľmi dlho.

_________________
/// Andrej Šeban : 1. „Hudba tu bola stovky rokov aj bez hitparád.” 2. „Hudba sa vždy počúva srdcom, ušami sa len dostáva do tela, a ten stav, v ktorom sa telo ocitne, by som nazval hudbou.” ///
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Osobnosti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strana 8 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist