Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Audiostreamer Volumio
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zdroje signálu
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: So november 02, 2019 22:17:13    Predmet: Audiostreamer Volumio Odpovedať s citátom

Přátelé,

mám asi půl roku hotový audiostreamer s Volumio (https://volumio.org/). Obsahuje základovou desku s CPU Intel, lineární napájecí zdroj, nízkošumový zdroj pro oddělené napájení připojeného zařízení do USB (XMOS, ...), dálkové zapínání. Ovládání klasika přes web či aplikace pro Android/iOS. Připojení do sítě LAN či WiFi. Přehrává to skoro vše z flešky či z NASu. Umí to i Spotify či v placené verzi i Tidal.
Zvuk nebudu popisovat, ale hraje to podstatně lépe jak obdoba na platformě Raspberry Pi3/4 či PC se zvukovkou s čipem Envy24 a Foobar2000 přes ASIO, což jsem sám srovnával.
Poslech možný u mě či přijedu v okolí UH-UB-Veselí-Kyjov, velmi rád bych to porovnal s nějakou komercí, pokud někdo má a měl by chuť poslechu. Mám to v krabici Modushop Galaxy 2U, ale šlo by nainstalovat i do jiné. Je možná i výroba, kdyby se to někomu líbilo.
Díky.

Petr
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: So november 02, 2019 22:36:54    Predmet: Re: Audiostreamer Volumio Odpovedať s citátom

Nejaké fotky by neboli?
karfik napísal:
... Zvuk nebudu popisovat, ale hraje to podstatně lépe jak obdoba na platformě Raspberry Pi3/4 či PC se zvukovkou s čipem Envy24 a Foobar2000 přes ASIO, což jsem sám srovnával...

Very Happy

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: So november 02, 2019 22:37:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě foto toho mého minimalistického stroje - https://www.zonerama.com/karafiat/Photo/5738743/207166315
Vlevo streamer, vpravo integrovaný zesilovač vlastní výroby, kdo by chtěl můžeme také poslechnout.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2019 08:07:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Je ten zesík izolační třída I nebo II? Pokud I, pak mohl být rozdíl vysvětlený zemními smyčkami, které jsou u PC normální, zatímco RPi/malá deska mívá zdroj třídy II.

PC a RPi do stejné USB zvukovky s odděleným napájením, navíc XMOS je asynchronní - proč by měly znít jinak?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2019 09:59:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Streamer i zesik jsou třída II. Ano, dle mě je také problém v rušení vznikajícím jak ze zemních smyček, tak z rušení ze spínaných zdrojů. PC je galvanicky odděleno přes trafo v SPDIF, tam by teoreticky smyčka vznikat neměla. Stejně tak i ten XMOS je galvanicky oddělen.
Raspberry Pi 3 má nějak USB sdíleno s Ethernetem, u Raspberry 4 už to má samostatný řadič pro USB3, ale stejně to zase bylo horší.
Ano, XMOS je asynchronní, proč to hraje jinak, to netuším, popravdě jsem tomu taky nevěřil, dokud jsem to sám neslyšel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2019 10:42:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud máš obojí class II, tak se zemní smyčky moc neuplatní, teoreticky jen odrušovací kondenzátory v adaptérech na vyšších frekvencích. XMOS sám o sobě galvanické oddělení nemá, některé DACy mají galvanicky oddělené datové sběrnice za XMOS.

Na poslech nedám. Na netu lidi přísahají, že RPi3 zní přes USB -> XMOS lépe než RPi4, ty říkáš opak, osobně si myslím, že slepý poslech či měření spektra by ukázalo, že ve skutečnosti neplatí ani jedno. Ale hádat se nebudu, nemá to smysl.

Užívej si radost z vlastního výtvoru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2019 12:14:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Pěkně to vypadá. Z čeho je ten DO a jak máš vyřešeno jeho implementování do pc ? Nějaká fotka vnitřností by nebyla ? To zlepšení zvuku, spočívá v tom že to není na malině ale na PC platformě, nebo v čem ?
Ještě tam vidím hezký nožičky místo těch gumovejch, ty jsou odkud ? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2019 12:50:21    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Pokud máš obojí class II, tak se zemní smyčky moc neuplatní, teoreticky jen odrušovací kondenzátory v adaptérech na vyšších frekvencích. XMOS sám o sobě galvanické oddělení nemá, některé DACy mají galvanicky oddělené datové sběrnice za XMOS.

Na poslech nedám. Na netu lidi přísahají, že RPi3 zní přes USB -> XMOS lépe než RPi4, ty říkáš opak, osobně si myslím, že slepý poslech či měření spektra by ukázalo, že ve skutečnosti neplatí ani jedno. Ale hádat se nebudu, nemá to smysl.

Užívej si radost z vlastního výtvoru.

Na to som narážal vo svojom príspevku. Osobne si myslím, že bude počuteľný rozdiel 0. Kedysi som laboroval s rôznymi nezmyselnými audiophile OS. Vraj znejú lepšie, ako klasický OS. Môžete hádať, k čomu som dospel...

PS: Inak chválim prevedenie. Jednoduché a krásne.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2019 14:07:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Dustin - já začal s Raspberry Pi 3B, přišlo mi to ideální vzhledem k ceně, rozměrům a spotřebě, pak jsem se dostal k té desce ASUS a rozdíl byl slyšitelný ihned, proto šlo RPi z domu a kdyby deska nebyla jasně lepší, jak rád bych u RPi zůstal. Já to nikomu nevnucuji, to je mé osobní hodnocení, protože pro sebe chci to lepší, když to jde a je to finančně dostupné. Komerčně by tam bylo RPi, protože v komerci jde primárně o co nejmenší náklady a pak možná o zvuk.
Já tvrdím, že deska s CPU Intel hraje lépe jak RPi3/4. Popravdě mě to RPi4 zklamalo, hned jsem ho kupoval jak vyšlo, když psali, že bude mít pro USB řadič. Bohužel je tam problém ještě jinde.
Mě osobně měření na prvním místě nezajímá, mě zajímá, jak to hraje a co se mi více líbí. Když vyměním kondík před výškáčem a měřím to mikrofonem, tak frekvenčně je to bezezměny, ale zvuk je jiný. Prostě vše nejde (neumíme) měřit, ale ucho to vnímá.
Ale toto je osobní zkušenost, to není vyčteno z fór, to je prostě potřeba zažít a pak člověk uvěří.
Uzavřel bych to ještě tím, že ta změna je malá a je možné, že v některých řetězcích nebude slyšitelná, proto to asi ani většina lidí neřeší.
djrix - DO je na bázi Arduina a s PC nemá nic společného, Volumio se ovládá přes web či appkou.
Ano, deska s CPU Intel hraje o kousek lépe než RPi či klasické PC s Windows.
https://www.aliexpress.com/item/32813296993.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.21872e0e3nuRGG
Soaron - Mně to Volumio z těch všech příjde uživatelsky nejlepší, se zvukem problém nemám, instalace triviální i bez znalostí Linuxu, co víc si přát. Já vždy sázel na Windows a ASIO, ale asi díky zabordelenému napájení i při použité výborné zvukovky je ten zvuk horší.
Děkuji za pochvalu, ono doma toho moc vymyslet s designem nejde. Pro co nejminimalističtější vzhled a provedení není vyvedeno ani ovládání hlasitosti a vstupů u zesilovače, navolený vstup indikuje barvami první RGB dioda a hlasitost zase druhá RGB dioda. Potenciometr je vevnitř motorový. Šak dalo mi to zabrat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2019 16:09:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepochopil som, aký máš teda DAC?
A s akým DAC si tie platformy porovnával?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2019 16:35:40    Predmet: Odpovedať s citátom

karfik: Díky, ten ovladač k do je nějaký koupený, nebo tvoje vlastní výroba ? Díky za odkaz na nožky, z fotky mi to jako 40mm nepřišlo. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2019 17:15:15    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG - DAC mám vlastní, na vstupu je USB XMOS a porovnávám to stále s tím jedním, tedy mění se jen streamer s USB. Popřípadě v PC mám ještě velmi slušnou zvukovku ASUS Xonar Essence ST s čipem ENVY24, takže tam lze srovnat i SPDIF výstup.
djrix - opět čína, to by jsi výrobu z toho kusu duralu nezaplatil https://www.aliexpress.com/item/2021821923.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.563a2e0e3kJHpC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2019 19:19:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Děkuji za link !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jeremysk
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2010
Príspevky: 415

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2019 19:44:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj,

Vieš napísať o ktorý MB a CPU ide. Ten diaľkač je NEC, RC5, ....?

_________________
Vo výstavbe: KT88 SE, Jensen Troels, SPX A40
Meditujem pri:pasiv HTPC, Primare CD31, Gustard x22, DAC1794 NOS 8xPCM1794, SPX2010, 2xDPA380MK2, Hypa17,SPX A40, Ekta Grande
Sluchadlá: Hifiman HE6, Grado SR325, SPX DHA1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2019 20:17:46    Predmet: Re: Audiostreamer Volumio Odpovedať s citátom

Karfik, lenže potom to Tvoje porovnanie zvuku nie je korektné:
karfik napísal:
Zvuk nebudu popisovat, ale hraje to podstatně lépe jak obdoba na platformě Raspberry Pi3/4...

Ty si porovnával len zarušenie USB výstupu, nie kvalitu zvuku "platformy".
Áno, RPi má kompromisne riešené USB výstupy a aj "hodiny". Preto sa pri Hi-Fi využíva len ako minimalistický "počítač" s minimálnou spotrebou a s dostatočným výkonom pre Volumio, či ďalšie obslužné programy.
Pre audio riešenia má táto platforma množstvo DAC vo veľmi širokej kvalite. A pre externý DAC množstvo kariet s digitálnym výstupom. Napr.:
https://www.allo.com/sparky-eu/digione.html
Takéto porovnanie s externým DAC by bolo korektné.

Pre USB DAC má táto platforma tiež riešenie - napr.:
https://www.allo.com/sparky-eu/usbridge-signature-pcb.html
Možno by stačilo aj jednoduché odrušenie:
https://ifi-audio.com/products/ipurifier3/

Takto je to, ako keby niekto napísal, porovnával som 2 počítače, jeden s procesorom Intel, druhý s AMD, a zistil som, že platforma AMD je zvukovo podstatne lepšia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2019 21:42:48    Predmet: Odpovedať s citátom

jeremysk - ASUS N3050T, na dálkáč je odkaz výše, kódování nevím, já si ho vyčetl skrz Arduino a tak ho používám.
MaG - Moc ti nerozumím o čem píšeš, asi jsi si to celé nějak popletl, já porovnáván zvuk streamerů s USB výstupem, ne zvuk DACu a zesiku, ten je v mém případě stále stejný. Věřím, že dobrých řešení je více, já prezentuji jen to své, někdo má zase dobrou zkušenost s jiným. Osobně je mi to jedno, ať si každý poslouchá na čem chce, jen jsem chtěl některé odradit od cest, které jsem již prošlápl a jsou slepé. Popřípadě některé nakopnout ke změně, tak jako jsem to udělal já z windows s Foobarem, o kterém jsem měl dlouhou dobu pevné rozhodnutí, že lepší řešení neexistuje, mýlil jsem se. A kdo tomu nevěří, nabízím poslech a srovnání Smile.
PS: V žádném případě netvrdím, že to mé řešení je nějaké nejlepší, ale vzhledem k ceně je určitě super a věřím, že uspokojí většinu z nás.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2019 22:07:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Spoustu lidí má opačný názor, tudíž bych slepost cest viděl spíše jako osobní doporučení. Je to vše jen názor, měření ani slepé testy jsem neviděl žádné ani v jednom případě.

RPi má špatné hodiny na I2S, protože defaultně nenabízí externí hodinový vstup. USB má úplně normální, minimálně jsem neviděl žádná měření, že by byly nekvalitní. Navíc async DACu jsou hodiny USB celkem fuk, má hodiny vlastní a z USB si bere jenom data.

Jen pro upřesnění - Xonary používají jako audio řadič CMI8788, ne ICE1724/1712 (aka Envy24). Narozdíl od Envy24 mají xonary jen jeden krystal pro 48kHz, násobky 44.1kHz si vyrábí přes PLL. Ne že by to mělo vliv na zvuk, bývají to vynikající zvukovky, což je dané dobře udělanou analogovou částí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2019 23:06:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Dustin - Jakou s tím máš ty praktickou zkušenost? Nedej na názory "spousty lidí", ale na své vlastní. Já praktické mám a proto mohu dělat, jak píšeš, "osobní doporučení".
RPi 3B nemá normální USB řadič, RPi 4B ano a stejně to nepomohlo Smile.
Omlouvám se za můj omyl, ten můj ASUS má opravdu CMI8787 což není VIA ENVY24, a já žiju celou dobu v omylu. Popravdě kdybych to věděl, tak si ji nekoupím, pak se není čemu divit, že zvukově to není špatné, ale pecka taky ne. Ale aspoň na měření to má dobrý odstup a slušný sluchátkový zesik. Ale kde jsem teda k tomu došel, to nevím, to mi teď bude vrtat hlavou Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jeremysk
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2010
Príspevky: 415

PríspevokZaslal: Po november 04, 2019 07:35:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi ho skúsim, ale ked to neprehrá SACD ISO tak sa radsej vrátim k foobaru. Inak PC na prehrávanie hudby pod Win sa da vyladiť sú na to postupy a latency Checker a množstvo iných utilít. Tiež je dobre mať tzv. košér verziu Foobaru a pluginov.
_________________
Vo výstavbe: KT88 SE, Jensen Troels, SPX A40
Meditujem pri:pasiv HTPC, Primare CD31, Gustard x22, DAC1794 NOS 8xPCM1794, SPX2010, 2xDPA380MK2, Hypa17,SPX A40, Ekta Grande
Sluchadlá: Hifiman HE6, Grado SR325, SPX DHA1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Po november 04, 2019 07:45:28    Predmet: Odpovedať s citátom

jeremysk - Když to DSD umí, tak to chce jen zjistit, jak má ten soubor vypadat, určitě to přehrát půjde. Já ale nemám nic v DSD, tak jsem se o to nezajímal. Popřípadě jsou jiné přehrávače jako Daphile a třeba to umí, jen to pozjišťovat.
Ve Windows mám vše OK, tam to mám dobře prošlápnuto.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Po november 04, 2019 11:15:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Volumio DSD vie. Je tam na to aj nastavenie. Asi však nechápem o čo Vám presne ide. OS sa nemusí nijak štelovať, cez USB totiž lezú stále dobré dáta. Takže ak to nepraská a zvuk nevypadáva, tak žiadne latency sa nerieši. USB je asynchrónne. Žiaden audiofilný OS nie je potrebný.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po november 04, 2019 11:56:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Přesně tak. Přes USB do zvukovky neleze žádný plynulý datový stream jako I2S nebo SPDIF. Je to paketový přenos, data přicházejí v blocích, spolu se spoustou řídících informací. Mimochodem správné PLL pro adaptivní režim je docela velká věda, daleko složitější, než implementovat feedback pro async režim (viz zde nedávno odkazovaný parádní příběh http://www.thewelltemperedcomputer.com/Lib/Hitoshi%20Kondoh%20story.pdf )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po november 04, 2019 12:15:56    Predmet: Odpovedať s citátom

karfik napísal:

RPi 3B nemá normální USB řadič, RPi 4B ano a stejně to nepomohlo Smile.


"Nepomohlo to" - to máš nějak objektivně zjištěné (oproti USB na intelu), nebo jen pocit?

citácia:
Popravdě kdybych to věděl, tak si ji nekoupím, pak se není čemu divit, že zvukově to není špatné, ale pecka taky ne.


Xonary mají parádní parametry, velice pochybuju, že bys naměřil (či poznal ve slepém testu) rozdíl v SPDIF mezi dvěma krystaly (Envy24) a PLL v xonaru. Navíc to PLL se využije jen pro násobky 44.1kHz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Po november 04, 2019 12:34:11    Predmet: Odpovedať s citátom

soaron - Můžeš poradit, jak to DSD pustit? Jak má být formát dat/souborů? Jít určitě jde, je to v podporovaných formátech na webu Volumio. Problém je, že nevíme jak to přehrát. Díky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jeremysk
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2010
Príspevky: 415

PríspevokZaslal: Po november 04, 2019 13:08:35    Predmet: Odpovedať s citátom

DSD a SACD-ISO image formát sú dve odlišné veci z pohľadu podpory formátov v prehrávačoch.
_________________
Vo výstavbe: KT88 SE, Jensen Troels, SPX A40
Meditujem pri:pasiv HTPC, Primare CD31, Gustard x22, DAC1794 NOS 8xPCM1794, SPX2010, 2xDPA380MK2, Hypa17,SPX A40, Ekta Grande
Sluchadlá: Hifiman HE6, Grado SR325, SPX DHA1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Po november 04, 2019 14:24:34    Predmet: Odpovedať s citátom

jeremysk - Jasné, DSD je typ kódování, jak PCM a SACD-ISO je obraz SACD vrstvy do PC. Ale když jsem si to ISO namapoval v PC, tak jsou tam složky a soubory, obdobně jako na DVD, jsou tam nějaké soubory 2CH, což je asi stereo a MCH, což bude multichannel. Ale Volumio nevidí ani ISO, ani ty 2CH soubory. Nebo to DSD musí být v nějakém flacu? Pro PCM je wav, pro DSD je??? Nidko si nepouští DSD soubory? Teda krom Foobaru ve Windows, kde to asi přehraje to ISO. Díky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po november 04, 2019 14:59:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Volumio používá jako přehrávač MPD. Ten defaultně podporu SACD-ISO nemá https://forum.volumio.org/volumio-build-with-sacd-iso-support-spotted-t10746.html . Existuje MPD s podporou SACD-ISO https://sourceforge.net/projects/mpd.sacddecoder.p/ , ale to by sis musel do svého volumia zkompilovat https://www.musicpd.org/doc/html/user.html , což není zrovna jednoduché https://forum.volumio.org/update-compile-mpd-problem-t2460.html .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Po november 04, 2019 19:58:12    Predmet: Odpovedať s citátom

karfik napísal:
MaG - Moc ti nerozumím o čem píšeš, asi jsi si to celé nějak popletl, já porovnáván zvuk streamerů s USB výstupem, ne zvuk DACu a zesiku, ten je v mém případě stále stejný.

Samotný streamer žiadny zvuk nemá, zvuk vytvára DAC. Pri streameri si mohol porovnávať len rozhranie a prenos dát. Ale o to nejde.
Ty si porovnával svoju (konkrétnu) kombináciu, a urobil si z toho záver pre (celú) PLATFORMU! A to je nezmysel.
A ešte to označíš za "slepú cestu"? RPi s kvalitnejším DAC bude hrať lepšie, ako Tvoja kombinácia. Pre zvuk prehrávača je rozhodujúci DAC.

Keď už si sa chcel podeliť o svoje skúsenosti, mohol si uviesť použité komponenty, skúsenosti s inštaláciou Volumio (neboli problémy s ovládačmi?) a odfotiť vnútro skrinky, nie len "krabicu". To by malo prínos.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
trinec
Hifi obsluha


Založený: 28 december 2011
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2020 21:19:06    Predmet: Odpovedať s citátom

karfik napísal:
jeremysk - Jasné, DSD je typ kódování, jak PCM a SACD-ISO je obraz SACD vrstvy do PC. Ale když jsem si to ISO namapoval v PC, tak jsou tam složky a soubory, obdobně jako na DVD, jsou tam nějaké soubory 2CH, což je asi stereo a MCH, což bude multichannel. Ale Volumio nevidí ani ISO, ani ty 2CH soubory. Nebo to DSD musí být v nějakém flacu? Pro PCM je wav, pro DSD je??? Nidko si nepouští DSD soubory? Teda krom Foobaru ve Windows, kde to asi přehraje to ISO. Díky


Možná už máš vyřešeno, ale přesto přihodím. Volumio neumí (nebo těžce) přehrát ISO SACD, je třeba ISO rozebrat pomocí ISO2DSD na jednotlivé DSF soubory. Ty Volumio již přehraje. Jedna placka je hotová do chviličky.
A pokud můžu ještě k tématu, já jsem také nedal na Foobar dopustit, ale přešel jsem na JRiver, kde i to ISO šlo hned načíst bez rozebrání. Teď po dlouhé době jsem připojil nový DAC, použil Rpi 3 a Volumio a rozdíl je tedy slyšet. Pro mě je RPi lepší transport než z NUCu a JRiver. Ale chápu, porovnávám něco jiného než ty.

_________________
Stereo: Raspberry P3 Volumio, Pre Box S2 Digital, HYPA P1, HYPA 400, VMAI, Sennheiser HD 800
NAS - Synology 1010 + DX510
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2020 22:05:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Volumio chysta vlastny HW prehravac, zial cenovo vysoko nad masovymi vyrobkami z Ciny:
- https://volumio.org/product/volumio-primo/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zdroje signálu Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist