Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

NC450 oprava zdviháčk

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Lexxus
Hifi obsluha


Založený: 07 september 2019
Príspevky: 3
Bydlisko: SLC

PríspevokZaslal: Po september 09, 2019 19:19:40    Predmet: NC450 oprava zdviháčk Odpovedať s citátom

Potrebujem poradiť. Neviem nastaviť tlmenie/klesanie ramienka gramofónu. Na obdobných vláknach som nenašiel potrebnú informáciu. Všetko som rozobral (nebolo funkčné). Pretože zdviháčik NC450 som pred tým nevidel, tak neviem či tyčinka v ňom sa má hýbať alebo nie. Vychádza mi že by sa mala hýbať a plniť úlohu piestu. Ináč to nemôže fungovať lebo na vrchu je pri zložení pružina ktorá automaticky celý zdviháčik po presunutí páky spustenia ramena stlačí dole a tlmiť nemá čo. Či je môj záver správny neviem. Nechcem poškodiť zdviháčik pri pokuse rozhýbať tyčinku/piestik ak neviem s istotou ako to má fungovať. Poradte.

masomlyn@centrum.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mako
Nádejný hifista


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 76
Bydlisko: Vysoké nad Jizerou

PríspevokZaslal: St september 11, 2019 09:38:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Bude zatuhlá vazelína co tlumí pohyb pístu. Je nutné to rozebrat, vyčistit např. benzínem a znovu namazat. K mazaní se používá vazelína Lukosan M20, ale co vím, tak menší balení než 1kg asi nedělají. Takže zkusit poptat jestli to někdo nemá už koupené a nebo koupit tu kilovku. http://eshop.okplast.sk/product-cz/lukosan-silikonove-vazeliny/lukosan-m20-1kg/41
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jasnap
Hifista


Založený: 13 jún 2011
Príspevky: 225
Bydlisko: Česká Třebová

PríspevokZaslal: St september 11, 2019 18:52:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Pěkně tuhou silikonovou vazelínu prodávají v rybářských potřebách na mazání muškařských šňůr v malém balení.
Na tohle se bude hodit.

_________________
NAD 5120+Sumiko BP2+OpenAmp 1, Marantz CD 65 DX, NTB-USB-CA DacMagic Plus, Hypa 1, Hypa 17, VMA III, Sub.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Št september 12, 2019 17:33:26    Predmet: Odpovedať s citátom

aaa, to se hodí i k mazání styčných ploch výkonového trandu na chladič
_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št september 12, 2019 23:02:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud máš jemný práškový kysličník zinečnatý, který do té silikonové vazelíny vmícháš, tak možná něco ušetříš. V opačném případě je nejlepší koupit to hotový..
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lexxus
Hifi obsluha


Založený: 07 september 2019
Príspevky: 3
Bydlisko: SLC

PríspevokZaslal: St november 20, 2019 09:13:18    Predmet: Re: NC450 oprava zdviháčk Odpovedať s citátom

[quote="Lexxus"]Potrebujem poradiť. Neviem nastaviť tlmenie/klesanie ramienka zdviháčik - pohyb - vyriešené
Lukosan M20 - nepomohol - riedka vazelína LGI 3, Mogul A4 - vazelína LGI 4 - už to tlmí. Podľa toho kto má akú vôľu medzi telom piestika a "dierou" zdviháčika tak treba voliť tuhosť vazelíny. Čím väčšia vôľa/medzera tým treba hustejšiu/lepivejšiu vazelínu. Lukosan M20 neodporúčam. Väčšinou asi nepomôže a najmenšie balenie je 1 kg - skoro 30€. Mogul A4 má vyššie LGI a dá sa zohnať za 3€ v balení ktoré nespotrebujete za celý život (ak ho ptrebujete len pre gramo).
Poznatky/skúsenosti:
Piestik zdviháčika sa dá namazať/premazať len ak demontujete ramienko, alebo plošný spoj. Odporúčam demontovať len ramienko (odspájkovať od plošného spoja len potrebné vodiče vedúce z ramienka). Nedemontovať/nepovoľovať žiadne skrutky na zadnej časti ramienka - nastavenie svetlej výšky ramienka/vyosenie ramienka a tela zdviháčika voči ramienku. Ušetríte si kopu času potrebného pre nastavenie výšky ramienka voči tanieru/ vyosenia ramienka a výšky zdviháčika. V žiadnom prípade nikdy netlačte silou na piestik ak je ramienko namontované aj s plošným spojom. Budete tlačiť proti elektromagnetu ktorý ovláda automatické klesanie/zdvíhanie ramienka. Ak nemáte pustený gramofón zdá sa že to nefunguje. Ono to funguje ale elektromagnet umožní spustenie ramienka len ak nie je aktivovaný svetelný senzor ovládajúci zdvih/elektromagnet a je roztočený tanier. Rovnako ak zdemontujete plošný spoj je potrebné znovu nastaviť svetlú "výšku" plošného spoja/elektromagnetu voči telu zdviháčika (maticami/skrutkami pod ktorými su pružiny udržujúce nastavenú svetlú výšku. Tieto informácie sú len pre tých ktorý sa budú trápiť prvý krát. Tí ostatní vedia o čom to je.
Klesanie ramienka je samozrejme závislé aj na nastavenom prítlaku prenosky. Mne sa osvedčil Mogul A4 - nepoužívam prenosky s prítlakom vyšším ako 2g. Ako by sa to správalo pri vyššom prítlaku som neskúšal. Do 2g je Mogul A4 OK - pekne tlmí.
Posledné:
Kto potrebuje nový kryt - ja som kúpil kryt pre Reloop 7000/8000 (s bublinou nad osovým uchytením/mechanizmom otáčania ramienka). Rozmer pasuje akurát. Zdemontoval som päticu telefónnej žiarovky. Zaslepil dieru. Namontoval nové úchyty. Úchyty sú lepšie ako pôvodné - kryt by nemal byť tak namáhaný v mieste pántov pri otváraní - väčšia plocha. Žiarovku som nahradil žltou LED (pozor na svietivosť malá/veľká - zle, zlatá stredná cesta) - zodpovedá vlnovej dĺžke senzora WK. Ale asi by to fungovalo aj s bielou LED.
masomlyn@centrum.sk[/quote][list][/list]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lexxus
Hifi obsluha


Založený: 07 september 2019
Príspevky: 3
Bydlisko: SLC

PríspevokZaslal: St december 02, 2020 15:37:27    Predmet: NC 450 tlmenie ramienka Odpovedať s citátom

Takže finálne skúsenosti. žiadna vazelína sa časom neosvedčila. Lukosan M20, Mogul atď vyhodené peniaze. Kúpil som cez Ebay silikónový olej 1 000 000. Lepí ako med a konečne to naozaj tlmí. Na Ebay zoženiete oleje s hustotou od 300 000 do 2 000 000. Asi je najlepšie kúpiť 2 000 000 a eventuálne zriediť. Naozaj neskúšajte niečo ine - vyhodené peniaze. Zadajte tonearm damping oil a vyberte si. Ku napätiu. Mne začal blbnúť gramec a zistil som že v sieti mám niekedy až 250V. Pôvodné trafo je na 220V a sekundár 2x 12,5V. Filtračné kondenzátory 1mF/16V - tie takéto zvýšenie napätia na primáre neznesú. Musel som prerobiť zdroj - nové trafo a zdroj s LM317 (stačil by aj zdroj s 7815).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist