Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Coronavirus (COVID-19) SARS-CoV-2
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 136, 137, 138  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: So marec 21, 2020 15:49:59    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal napísal:
A souhlasím i s tezí, že dříve nebo později si téměř každý tou infekcí koronavirem projde. Je třeba se na to připravit.

Áno, aj niektorých z nás to určite čaká.
Dôležité je však to, čo sa píše v časti článku - "Proč je důležité zabránit explozivní epidemii".
Teda, akým množstvom vírusov bude človek nakazený, a ako intenzívne sa u neho nákaza prejaví.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So marec 21, 2020 16:19:13    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:
Pri respirátore s ventilom sú všetky kvapôčky usmernené hladkými stenami respirátora k ventilu, kde sa v zúženom priestore ich rýchlosť zvýši. Ako v díze. Žiadny filter ich nezastaví, ani nespomalí, tak sa všetky usmernené jedným smerom a nabité kinetickou energiou vydávajú s elánom niekoho obšťastniť.

Jo tak - ty máš na mysli polomasky s výměnnými filtry:



Tak u nich by to asi mohlo fungovat tak, jak píšeš. Kolik promile lidí ale má takovýto typ respirátoru? Já jsem s takovým ještě nikoho nepotkal.


Měl jsem na mysli běžné textilní respirátory z materiálu typu sáček do vysavače:



Zde zásadní rozdíl mezi respirátorem a typickou nepřiléhající rouškou nevidím. Hadr jako hadr a díra jako díra.

A hlavně - když člověk kýchne nebo pořádně zakašle, tak to stejně nepobere ani ventil respirátoru, ani hadr roušky. Vzniklý přetlak oddálí jakoukoli "škrabošku" od obličeje, takže vzduch s bacily se rozletí na všechny strany nezávisle na typu pseudoochrany.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2967
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So marec 21, 2020 16:27:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Meditujete tu ako Maríkovci nad <->
Akákoľvek ochrana je lepšia, než žiadna!

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: So marec 21, 2020 16:42:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ľudia sa už nudia, tak riešia kraviny a každý je odborník na epidemiológiu. Si si už mohol zvyknúť, že hifisti vedia vždy všetko najlepšie Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2967
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So marec 21, 2020 16:44:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Na to som zabudol, sakra Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1406

PríspevokZaslal: So marec 21, 2020 16:58:50    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG:
Průběh onemocnění (klinický obraz) bude u každého jiný v závislosti na věku a zdrav. stavu. Ty roušky mají jediný účel. Zpomalit (rel.) infekčnost toho viru tak, aby morbidita obyvatelstva byla postupná a více rozložena v čase. Jinými slovy, aby stát byl schopen to zvládnout. Věřím, že u nás se to (snad) povede a u sousedů na Slovensku taky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: So marec 21, 2020 17:01:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
Měl jsem na mysli běžné textilní respirátory z materiálu typu sáček do vysavače...

Ja tiež.

Takto je to podľa mňa správne:


Keby mal podozrivý "pacient" respirátor a zdravotník rúško, bol by to, podľa mňa, problém. Cez ventil respirátora vyfukuje (možno nakazená) osoba nefiltrovaný vzduch priamo pred seba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: So marec 21, 2020 17:07:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Re: sekal
Mám na to rovnaký názor.

Ešte by som odcitoval z toho článku:
Dosavadní zkušenosti s koronavirovou infekcí ukazují, že závažnost onemocnění závisí mimo jiné na množství viru, které se dostalo do organismu postiženého člověka. Při explozivním průběhu lze očekávat, že koncentrace viru v místech, kde se nahromadí větší množství infikovaných lidí, bude velmi vysoká. Osoby, které se do tohoto prostředí dostanou, budou vystaveny mnohem většímu riziku nejen nákazy samotné, ale i těžkého průběhu.
Preto vidím zmysel v súčasných opatreniach aj v nosení rúška na verejnosti. Môže to ovplyvniť priebeh ochorenia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: So marec 21, 2020 17:15:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
Ľudia sa už nudia, tak riešia kraviny a každý je odborník na epidemiológiu. Si si už mohol zvyknúť, že hifisti vedia vždy všetko najlepšie Wink

Nie sú to len hifisti, tí majú ešte čo doháňať.
Dnes ma celkom pobavil tento rozhovor:
https://www.hlavnespravy.sk/cesky-profesor-vazne-aj-vtipne-situacii-cr-disciplinovany-uvedomely-obcan-kupil-niekolko-flias-palenky-vobec-nevychadzam-domu/2092346

Citujem:
Čo si myslíte o víruse vy?

To naozaj neviem. Som zrejme v Česku jediný človek, ktorý nedokáže odborne posúdiť, akým spôsobom mutujú vírusy. Musím sa spoliehať na to, že mi to prezradia naši politici, umelci, divadelníci, proste ľudia, ktorí vedia zaručene všetko.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: So marec 21, 2020 19:51:40    Predmet: Odpovedať s citátom

To si tiež trafil presne Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aretax
Hifista - pokročilec


Založený: 18 máj 2010
Príspevky: 429
Bydlisko: slovakia

PríspevokZaslal: So marec 21, 2020 20:21:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Chcem dať do pozornosti úvahu, ktorá ma napadla už pri vypuknití virusu v Číne a teraz sa mi potvrdzuje. Neberte to, prosím, ako moje tvrdenie, je to iba úvaha:
Nenapadlo vás, že je to umelý vírus, ktorý bol naočkovaný najprv do Číny a potom do Talianska. Účinok všetkých doteraz známych vírusov časom slabne, až zmizne. Prečo to v Taliansku vypuklo vo väčšej sile, ako v Číne? Že by na karnevale? Mne sa to zdá nepravdepodobné. V takej sile? To je blbosť. Ďalšia otázka: Nevšimli ste si, že Rusko nehlási žiadne prípady a už 2 mesiace vyvíjajú vakcínu? Na čo by im bola? Mongolsko podobne. Pritom majú s Čínou tak dlhú hranicu, že sa nedá ustrážiť. Rusi sú pritom rozlezení po celom svete. A čo Severná Kórea? Vírus žiaden, pokojne si púšťajú svoje rakety a svet na to nemá čas, ani chuť veľmi reagovať. Predpokladám, že účinok tohoto vírusu nie je priamo zameraný iba na zdravie obyvateľstva, ale skôr na kolaps ekonomiky. Že je to umele vytvorený vírus už potvrdili aj niektorí odborníci. Že by "náhodne" unikol z laboratórií? V takom množstve a na viacerých miestach? To je viac, ako nepravdepodobné. Aj šírenie je mimoriadne "zaujímavé". Najprv jedna z najsilnejších ekonomík na svete -Čína, potom Európa a USA - nie je to divné, že sankcie proti Rusku zaviedli práve tieto štáty a v Rusku, Bielorusku nie je nič a na Ukrajine - skoro nič?

_________________
112233
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1406

PríspevokZaslal: So marec 21, 2020 20:49:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Aretaxi, tvé informace nejsou aktuální. V Rusku už je to také.
https://ria.ru/20200321/1568953125.html
https://www.bbc.com/russian/features-51979104
https://www.kommersant.ru/doc/4299070
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So marec 21, 2020 21:50:57    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:
...Keby...

Přesně tak: Kdyby. Stačí vyrazit mezi "obyčejné lidi" a podívat se, co a jak většině z nich plandá před obličeji. Z toho je naprosto jasné, že rozebírat nějaké teoretické vlastnosti správně nasazených a ideálně zkombinovaných respirátorů a roušek nemá naprosto žádný smysl. Sad

MaG napísal:
Cez ventil respirátora vyfukuje (možno nakazená) osoba nefiltrovaný vzduch priamo pred seba.

Přímo před sebe rozhodně ne. Spíš hodně šikmo dopředu - viz umístění otvoru na výdechovém ventilu. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: So marec 21, 2020 23:19:16    Predmet: Odpovedať s citátom

aretax - - > Ekonomická kríza je na "spadnutie" už snáď 2 roky. Nie podľa nepodložených teórii, ale na základe historických dát a dlhodobého vývoja ekonomiky a trhov vo svete. To je fakt. Že vírus ten domček z kariet rýchlejšie zbúra? Áno, to je tiež fakt. Panika je silný hráč. Neznamená to ale, že sú za tým mimozemšťania. Je to nekonečný cyklus rastu a následnej recesie. Nič nové pod Slnkom. Čo šlo n rokov hore, musí ísť raz dole a naopak. Tak celá naša spoločnosť žije a funguje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne marec 22, 2020 00:31:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Ukrajina sice zatím udává relativně nízký počet nakažených (kolem 50), ale čtyři lidé tam na koronavirus údajně zemřeli, vyskytlo se násilí vůči Asiatům a zavedla se velmi rozsáhlá omezení - v Kyjevě např. od neděle nejezdí MHD. Gruzie a Kyrgyzstán vyhlásily stav nouze. V zemích bývalého východního bloku ta nákaza možná začala s určitým zpožděním nebo to nemají dostatečně statisticky podchycené, popř. skutečnost mediálně upravují, aby nestrašili veřejnost. Nehledal bych v tom nějakou konspiraci.

Když se podívám na čísla z ČR, přijde mi celkem optimistické, že se v čase výrazně nezvyšuje poměr mezi počtem nakažených a počtem otestovaných. Když jsem tento ukazatel začal sledovat (to bylo teprve něco kolem stovky oficiálně nakažených), činil tento poměr zhruba 5 procent. Dnes činí velice slušných 7,3 procent (995 případů na 13 704 otestovaných). To znamená jednak, že i mezi lidmi, kteří podstoupí test (což není náhodný výběr z populace, ale zejména ti, kteří mají k testování pádný důvod - vážné příznaky, přítomnost v rizikových zemích nebo kontakt s nakaženými), je stabilně více než 90 procent, kteří nakaženi nejsou. A za druhé lze říct, že výrazné nárusty počtu oficiálně nakažených v posledních dnech jdou na vrub zejména zvýšenému počtu testů, neukazují nutně na skutečné rozšiřování choroby (jak na nás někdy křičí titulky novinářů). Se zvýšeným počtem otestovaných se spíše zjišťuje a upřesňuje skutečný rozsah epidemie, její geografické rozložení apod. Výše uvedené možná nezní moc optimisticky, ale budu rád, jestli se tento trend udrží. A nebude-li výrazněji přibývat vážných případů. Pak by to nemuselo nakonec u nás dopadnout tak blbě jako v Itálii nebo ve Španělsku.

_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aretax
Hifista - pokročilec


Založený: 18 máj 2010
Príspevky: 429
Bydlisko: slovakia

PríspevokZaslal: Ne marec 22, 2020 06:10:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
aretax - - > Ekonomická kríza je na "spadnutie" už snáď 2 roky. Nie podľa nepodložených teórii, ale na základe historických dát a dlhodobého vývoja ekonomiky a trhov vo svete. To je fakt. Že vírus ten domček z kariet rýchlejšie zbúra? Áno, to je tiež fakt. Panika je silný hráč. Neznamená to ale, že sú za tým mimozemšťania. Je to nekonečný cyklus rastu a následnej recesie. Nič nové pod Slnkom. Čo šlo n rokov hore, musí ísť raz dole a naopak. Tak celá naša spoločnosť žije a funguje.

Oslovil si mňa, ale čo to má spoločné s mojim príspevkom a s koronavírom? Kto sú tí mimozemšťania?

_________________
112233
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne marec 22, 2020 07:09:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar podle mě reagoval na tvou úvahu, že virus byl vytvořen uměle a cílem je kolaps ekonomiky:

aretax napísal:
...Nenapadlo vás, že je to umelý vírus...
...Predpokladám, že účinok tohoto vírusu nie je priamo zameraný iba na zdravie obyvateľstva, ale skôr na kolaps ekonomiky...

Což teoreticky možné samozřejmě je.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne marec 22, 2020 08:21:21    Predmet: Odpovedať s citátom

"Problém" jediných skutečně účinných respirátorů třídy FFP3 je zdá se "vyřešen". "Obyčejní lidé" nemají nárok:

https://www.mzcr.cz/dokumenty/mimoradne-oop-prodej-osobnich-ochrannych-prostredku-tridy-ffp3_18660_1.html

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/podnikatel-ze-zlina-obchodnici-darujte-lidem-kvalitni-respiratory-40317155
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ne marec 22, 2020 09:47:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Prepac, aretax. Ja som myslel, ze je zjavne, na ktoru cast tvojho prispevku reagujem - mohol som odcitovat.

BTW FFP3 som objednaval z Amazon.de. Som zvedavy, ci pridu a co vlastne vobec pride. Ohladom rusok a respiratorov je to dost komedia. Ludia ich maju nosit, ale kupit si ich nemaju kde.

Snad to najhorsie prehrmi a nebude to mat tak zle nasledky, ako mozeme vidiet v Taliansku. Tam je to brutus Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Ne marec 22, 2020 09:50:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Další za mě hodnotný rozhovor

https://video.aktualne.cz/dvtv/sedlacek-jde-o-kejhak-padneme-hluboko-ale-prezijeme-to-jako/r~c19f59bc6bb811ea9c800cc47ab5f122/?utm_source=volnyHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=default&utm_term=position-0&utm_campaign=Aktualne

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne marec 22, 2020 09:55:17    Predmet: Odpovedať s citátom

manipulatori.cz: Zhoršuje Brufen a Ibuprofen následky nákazy koronavirem?

1) Nezhoršuje

2) Pravděpodobně ano

https://www.eurabia.cz/Articles/43915-dalsi-pripad-manipulaci-a-lzi-webu-manipulatori-cz-tady-jiz-konci-sranda-manipulatori-cz-ohrozili-zivoty-mnoha-lidi.aspx

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne marec 22, 2020 10:37:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Téměř 2 roky stará zpráva o tom, jak by mohl vypadat patogen úspěšné globální pandemie:

http://www.osel.cz/9919-globalni-nakaza-jak-by-mohl-vypadat-patogen-uspesne-pandemie.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ne marec 22, 2020 13:32:53    Predmet: Odpovedať s citátom

https://stefan4exocet.blog.pravda.sk/2020/03/20/velka-prestavka-v-hyperkonzume/

Veľká prestávka v hyperkonzume
20. marca 2020 14:23, Prečítané 1 788x, stefan4exocet, Antropocénna extinkcia
Ani sme sa nestačili spamätať zo šoku spôsobeného drakonickými opatreniami na zastavenie „tlsťocha“ (prezývka vírusu SARS-CoV2, ktorú vyfasoval kvôli značnej veľkosti viriónu) a máme na svete prvé následky izolácie, ktorú ako opatrenie proti šíreniu zaviedla väčšina krajín sveta s výnimkou Greatest Britain, kde politici rozhodli, že hromadné spaľovanie mŕtvych je lacnejšie, ako ekonomický kolaps.

Zatiaľ čo taká Gretchen Thunbergovie vyzýva na zníženie spotreby, ako nástroja na zníženie emisií skleníkových plynov, dovalí sa matka príroda, ktorú prestal jeden premnožený živočíšny druh baviť, dostaneme od nej päsťou medzi oči a zrazu máme internety zaplavené fotografiami benátskych delfínov, modrej oblohy nad Čínou a však skúste vyjsť von ( v dostatočnej vzdialenosti od potenciálne nakazených) a zhlboka sa nadýchnuť, zbytok toho, čo chcem napísať pochopíte ľahšie, ako keby som vypisoval siahodlhé traktáty na tému – zastav priemysel, vyliečiš planétu.

Jednoducho sme sa na pár týždňov zavreli v obývačkách a svet okolo sa hneď začal podobať na ten, ktorý si dnešní štyridsiatnici pamätajú zo svojho detstva. Expresne rýchlo sme prešli z túžby „mať“ na túžbu zostať zdraví, prípadne prežiť a začíname pociťovať to, od čoho nás systém hyperkonzumného kapitalizmu pekne dlho držal v úctivej vzdialenosti, teda samotné jadro ľudskej existencie.

Predstavte si, ako si vyjdete s priateľmi, ktorých poznáte naživo do prírody a rozprávate si príhody zo života namiesto sedenia v kaviarni s random kolegom z práce v tichu prerušovanom vyťukávaním prázdnych fráz do messengera. Namiesto monitora praskajúce drevo v ohnisku, namiesto sushi a pizze opekané jablká napichnuté na lieskových paliciach a okolo vietor v korunách stromov, cez ktoré po západe slnka presvitajú hviezdy. Žiadny nový ajfón, žiadne šérovanie memes, žiadne ponáhľanie sa. Takto nejako vyzeral život vašich otcov a dedov, keď práve netrávili čas v práci, kde nemuseli rýchlosťou konkurovať strojom. Bol to svet v ktorom sa neoplatilo študovať psychiatriu, lebo by ste mali príliš málo klientov na to, aby vás to uživilo.

Jeden známy používa pomerne často frázu: „Nepri**beš, nevysvetlíš“ a práve teraz si prežívame bolesť, ktorú také „pri**banie“ od matky prírody prináša. Možno sa po zahojení rany necháme naviesť späť na kultúru „chcenia“, lebo inak trhová ekonomika, ktorá je „tým najlepším systémom, aký sme ešte pár týždňov dozadu mohli mať“ utrpí také škody, že všetci prídeme o svoje pokreslené papieriky a budeme strašne chudobní, alebo zistíme, že bohatstvo nie je to číslo, ktoré poniektorým svieti na výpisoch z účtov, ale niečo celkom iné. Nazvime to napríklad bohatstvom reálneho žitia svojich životov, alebo bohatstvom ducha.

Kedysi dávno som bol moderátorom slovenskej odnože hnutia Zeitgeist, ktoré sa pokúšalo rozšíriť do všeobecného povedomia ideu zdrojovej ekonomiky, čo je navrhnutý socio-ekonomický systém, v ktorom je ekonomický konštrukt substrátom pre rozvoj samotného ľudstva vo všetkých aspektoch a zároveň ochraňuje prírodné zdroje pred vyčerpaním. Hnutie som opustil a onedlho prestalo byť aktívne, pretože tak nejako nebola idea zdrojovej ekonomiky zaujímavá pre štandardné médiá, ktorých majitelia by nemali problém skôr rozšíriť „zaručenú informáciu“, že sme banda satanistov a nie že by to niektoré aj neurobili a tiež nebola zaujímavá pre novú ekonomicky aktívnu generáciu, ktorá bola už v rámci základného „vzdelania“ indoktrinovaná k chceniu. Dnes si znova dokážem predstaviť, že by som sa dožil aspoň postavenia základov takéhoto systému. Nie preto, že je výhodný, ale preto, že som presvedčený o tom, že je lepší, ako ten, ktorý sa dnes zvíja v bolestiach.

Po každej búrke vyjde slnko, ale každá poriadna búrka po sebe zanechá následky, ktoré slúžia ako pripomienka ťažkých časov, ktoré sme ako druh prekonali. A možno je to aj pripomienka toho, že ak sa vydáme nesprávnym smerom, skôr či neskôr príde ďalšia búrka, pred ktorou sa niektorí z nás nebudú mať kam schovať. Tak si užite pohľad na modrú oblohu bez dymiacich komínov a namiesto živenia ponorkovej choroby z prítomnosti svojich rodín okolo premýšľajte. Väčšina z nás má na premýšľanie vyčlenenú kopu času a možno pri tom aj niečo nové vymyslíme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ne marec 22, 2020 13:52:25    Predmet: Odpovedať s citátom

https://gabo126.blog.pravda.sk/2020/03/22/na-slovenskej-poste-je-vedenie-totalne-mesuge-ako-dalej-ekonomika-a-corona-v-dobe-postu/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_rightbox


Na Slovenskej Pošte je vedenie totálne mešuge? Ako ďalej ekonomika a corona v dobe pôstu
22. marca 2020 11:36, Prečítané 999x, gabo126, Nezaradené
To čo predvádza Slovenská Pošta je už menšia panika. Namiesto toho, aby naďalej doručovali doporučené zásielky budú vytvárať rady ľudí pred poštou. Ešte aj ten ich geniálny elektronický systém, ktorý viac spomaľuje ako urýchľuje, je totálnou katastrofou. Čiže namiesto toho, aby dôchodcom či ľuďom pošta v karanténe pomáhala, ich ide sústrediť k sebe. Veď nie je problém dezinfikovať zásielky a vírus sa až tak dobre nedrží na papieri či kartóne. No a čo dôchodcovia? To ich budeme teraz vyháňať na poštu pre doporučené zásielky, za ktoré pošta vybrala financie, že ich doručí. Mestá a obce, ale aj štát budú mať sťaženú úlohu. Akurát pred dvoma dňami som dostal voľajakú blbosť zo štatistického úradu. To naozaj nemajú čo riešiť na štatistickom úrade? Predstavte si, že kvôli takému niečomu sa budeme musieť trepať na poštu. Nie je lepšie vybaviť poštárov rúškami a okuliarmi, ako aj dezinfekciou a ochranným odevom a nech radšej poštu roznášajú, ako by ohrozovali pracovníkov za pultmi ako aj samotných zákazníkov.
Som za dodržiavanie pravidiel, ale nezmyselné nariadenia, ktoré idú cez a sú proti logike sa mi priečia. Podobne je to s cestovaním zadarmo pre študentov. Zrušte to jednoducho počas doby, kedy sme vo vojnovom stave s vírusom. Je pravdou aj to, že do súčasnej doby nie je nakazených viac ako 1% populácie a to vrátane Talianska. Nosme rúška, spomaľme ochorenie, dodržujme vzdialenosti a pripravme sa na najhoršie, ale nepanikárme.
Obchody nestíhajú, ale výrobcovia postupne prerušujú výrobu. Momentálne len v odvetviach, bez ktorých ľudia dokážu prežiť. Čo sa však stane, ak Taliani či Nemci prestanú dodávať potraviny do svojich reťazcov v cudzích krajinách a nechajú si ich doma ako rúška! Potravinová sebestačnosť je v súčasnosti prioritou ktorejkoľvek vlády. Nechali sme si zlikvidovať živnostníkov a malé firmy, ktoré najrýchlejšie reagujú na trh a potreby a ktoré sú hlavne doma! Teraz sa nám to vypomstilo!
Zdravotníctvo a personál je poddimenzovaný. Pritom pri tomto type vírusu ani tak nejde o miesta v nemocnici, to môžu nahradiť ubytovne či školy ako alternatívy, ale skôr o personál a samozrejme dýchacie zariadenia. V rámci Slovenska a celej EÚ zlyhal určitý typ prípravy na katastrofický scenár. Pritom, kto si pozrel Planétu opíc – novú verziu, bolo krásne poukázané, ako sa v súčasnom svete veľmi ľahko vírus môže šíriť. Je to však naozaj zdvihnutý prst matky prírody.
Prečo prišiel corona vírus do Európy v dobe pôstu? Teraz len taká úvaha o pachtení a uponáhľanej dobe. Strata viery a určitého nadhľadu v niečo, čo je nad nami je viac ako očividná. Prílišná dekadencia a doslova strata akýchkoľvek morálnych hodnôt je priam ukážková. Je to ako istý typ morovej rany, podobne ako klimatické zmeny. Nádherne nám to ukázala corona a nie Grétka! Corona dosiahla za tri mesiace viac ako preferovaná Greta v médiách. Temer čisté ovzdušie a nebo zníženie produkcie, hľadanie hodnôt, spolupráca a istá forma dodržiavania pravidiel. Taliani, ale aj Španieli tak trošku trpia na svoju žoviálnosť, večerné stretnutia, objímanie, bozkávanie atď.. Odjakživa som bol proti prehnaným bozkávačkám pri stretnutiach či objímaniu ako zmyslov zbavený, ostalo mi len to podávanie ruky.
Iste by sme mali prehodnotiť to svoje pachtenie za niečím, čo má len materiálnu cenu a aj tú stratí po čase. Taký Diogenes vedel, o čom píšem. Samozrejme, nemôžeme ísť v jeho šľapajach, ale môžeme obmedziť spotrebu a radšej sa vrátiť k podpore miestnych výrobcov, podotýkam výrobcov a nie priekupníkov a začať si vážiť vlastnú hrudu hliny, pretože aj tak v nej raz všetci skončíme a bez viery, humoru a dobrej nálady, s ktorou sa zdolá množstvo problémov to jednoducho nepôjde. Sme tu len krátky čas. Dá sa povedať, že z pohľadu vesmíru sme len taký zanedbateľný prach.
Postupne si na to zvykneme, aj na coronu aj na život s ňou či bez nej. Zázračne sa objaví očkovanie. Možno tu bola corona aj skôr len sa dalo za vinu chrípke, ktorá ja podstatne väčší zabijak a sme tu a už sa vôbec nerozčuľujeme nad chrípkou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ne marec 22, 2020 16:19:12    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
. . . podotýkam výrobcov a nie priekupníkov . .
Dusanko, o sebe pises? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne marec 22, 2020 18:30:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Třeba se chystá ty "směrové" pojistky vyrábět. I když podle tohoto:

BlackBerry napísal:
...a svet okolo sa hneď začal podobať na ten, ktorý si dnešní štyridsiatnici pamätajú zo svojho detstva. Expresne rýchlo sme prešli z túžby „mať“ na túžbu zostať zdraví, prípadne prežiť a začíname pociťovať to, od čoho nás systém hyperkonzumného kapitalizmu pekne dlho držal v úctivej vzdialenosti, teda samotné jadro ľudskej existencie.

by měl všechny ty svoje "tuzexové" přístroje vyměnit za sovětský tranzistorák.


P.S.: web pravda.sk je obdoba webu ksm.cz nebo zaniklého komsomol.cz?

https://web.archive.org/web/20190118154735/http://www.komsomol.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne marec 22, 2020 18:32:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte jeden zaujímavý úkaz som zaregistroval v súvislosti s koronavírusom. Policajti nezastavujú autá a nedávajú vodičom fúkať!

Mňa zastavili naposledy koncom minulého roka a policajt machroval s novým "bezkontaktným" prístrojom. Fúkal som na neho z diaľky a on prístroj držal v ruke. Dnes by si na niečo také trúfal asi iba v skafandri Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2967
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne marec 22, 2020 19:52:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Takto?
Very Happy



koronavirus.jpg
 Description:
 Filesize:  28.66 KB
 Viewed:  31 Time(s)

koronavirus.jpg



_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne marec 22, 2020 20:36:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Ceduľku nepotrebuješ, stačí sa rozkašľať Very Happy

Polícia už nezastavuje ani pri priestupkoch, zneužíva neobjektívnu zodpovednosť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2967
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne marec 22, 2020 20:51:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Hej - alebo ako jeden napísal:
Prišiel som ku pokladni do dlhého radu, slušne som sa pozdravil bongiorno - kua, teraz ani nemám komu zaplatiť Very Happy

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 136, 137, 138  Ďalšia
Strana 9 z 138

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist