Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

"Nelegalni" stahovani = odpojeni od internetu

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Roman114
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 144
Bydlisko: Jihlava

PríspevokZaslal: Ut január 29, 2008 03:27:14    Predmet: "Nelegalni" stahovani = odpojeni od internetu Odpovedať s citátom

http://technet.idnes.cz/kdo-bude-stahovat-nelegalni-obsah-bude-mozna-odpojen-od-internetu-py9-/sw_internet.asp?c=A080128_143544_sw_internet_vse

citácia:
Hudební vydavatelství tlačí na Evropskou unii, aby nařídila poskytovatelům internetového připojení odpojení klientů, kteří nelegálně stahují hudbu.


Ja jsem myslel, ze stahovat muzu co chci a ze nelegalni je takovyto obsah poskytovat ke stazeni. Jestli se pletu, opravte me.

citácia:
..... Ten by také měl zpřísnit ochranu autorských práv na internetu. "Musíme si v Evropě vybrat: chceme silnější hudební, filmový a herní průmysl? Pak bychom měli dát tomuto průmyslu zákonnou jistotu, autorům obsahu spravedlivou odměnu a zákazníkům široký přístup k obrovské rozmanitosti on-line obsahu," uvedla před časem komisařka pro informační společnost Viviane Redingová.


Autorum bych neodeprel ani cent ..... ale kolik pak jich asi dostanou s CDcka, ktere stoji treba 700,- Question A kolik pak svini si na nich pakuje kapsy .... slavna OSA a jim podobni Question To nemluvim o "obchodnicich".
Zajimalo by me jestli by potom zrusili zvrhle poplatky pro OSU a podobne zrudne organizace.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Ut január 29, 2008 06:25:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Já bych nezačínal další flejm. Ten článek z idnesu je jen další novinářský senzacechtivý blábol plácající bez sebemenší znalosti věci dohromady páté přes deváté. Rolling Eyes

Jinak je samozřejmě pravdou, že takový rapidshare je bezprecedentním výsměchem autorskému právu a změna je naprosto nezbytná. Ale změna systémová, jejíž podstatou musí být naprostá změna autorského práva, které je mimo realitu 21. století. Ale rozhodně to nemá být změna v tom smyslu, že bude všechno zadarmo nebo za pár korun. To snad musí každý soudný člověk uznat. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dokken
Hifista - pokročilec


Založený: 24 máj 2007
Príspevky: 325
Bydlisko: Louny

PríspevokZaslal: Ut január 29, 2008 06:53:35    Predmet: Odpovedať s citátom

rapidshare je pouze prostředník-technologie a ty to dobře víš....co pak google?a vůbec...celej internet postavit mimo zákon Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Ut január 29, 2008 06:58:35    Predmet: Odpovedať s citátom

dokken napísal:
rapidshare je pouze prostředník-technologie a ty to dobře víš....co pak google?a vůbec...celej internet postavit mimo zákon Smile


ale no táááák.... Wink Stavět do jedné roviny rapidshare s googlem je primitivní demagogie, to se na mě nezlob. Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dokken
Hifista - pokročilec


Založený: 24 máj 2007
Príspevky: 325
Bydlisko: Louny

PríspevokZaslal: Ut január 29, 2008 07:05:39    Predmet: Odpovedať s citátom

není to v rovině,je to jako celek provázaný,data budou týct pořád...nevím proč vypichuješ zrovna rapid..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Ut január 29, 2008 07:27:33    Predmet: Odpovedať s citátom

dokken napísal:
není to v rovině,je to jako celek provázaný,data budou týct pořád...nevím proč vypichuješ zrovna rapid..


Proč? Protože na rapidu ta data jsou fyzicky uložená (na rozdíl od googlu, který "jen" hledá a internetu obecně, který "jen" přenáší). A jediný smysl existence rapidu je v tom, že jsou na něm uložená data porušující autorské právo (co jsem tak slyšel Wink ) a všichni se jen tváří, že o tom nevědí. Totéž platí samozřejmě o většině dalších obdobných služeb, ale rapid beru jako nejrozšířenější.

Hele, já chápu, že jsou z toho uživatelé happy. Ale takhle to dlouhodobě prostě nejde. Není možný, aby aby bylo ke stažení (skoro)všechno zadarmo, navíc tak strašně jednoduše. Byly doby, kdy sehnat nějakou konkrétní mp3 nebo divx byl docela problém, jeden musel hledat jako blázen a pak to přes p2p stahoval měsíc (co jsem tak slyšel Wink ). Teď si za 5 minut najde odkaz a za 2 minuty stáhne z rapidu (co jsem tak slyšel Wink ). Tohle je začátek konce a nemá-li konec nastat, musí přijít radikální řez. S tím, že radikální řez není zákaz rapidu a spol. resp. zákaz stahování tohoto typu. Takový zákaz je reálně nevymahatelný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ut január 29, 2008 08:00:41    Predmet: Odpovedať s citátom

"Musíme si v Evropě vybrat: chceme silnější hudební, filmový a herní průmysl?"

Děkuji, nechci... Puke

Ale čím by se pak bavil lid? Pořád stejný chléb a hry nestačí... Wink

Problémem není podle mně samotné autorské právo, ale spíš poměr výkon/cena a cenová politika toho co se nabízí...

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Ut január 29, 2008 08:22:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Víte někdo něco víc o tomhle?

http://technet.idnes.cz/stahujte-muziku-zdarma-a-legalne-jiz-od-dnesni-pulnoci-p10-/tec_audio.asp?c=A080128_232452_tec_audio_NYV
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
suK
Hifista - pokročilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 259
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut január 29, 2008 11:11:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnešní článek k dnešnímu rozhovoru s ředitelkou české IFPI:

http://www.cdr.cz/a/23458
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Roman114
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 144
Bydlisko: Jihlava

PríspevokZaslal: St január 30, 2008 03:19:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk

Cekal jsem, ze se tu objevis Smile
Nikdo myslim nechce nic zadarmo. Tady jde o nenazranost vydavatelstvi a obchodniku. Jak Je mozne, ze tady (USA) se za nove CD dostanu do 15 dolaru (coz je bratru 260,- Kc) a v Cechach chcou za stejne CD minimalne dvakrat tolik?

Vim ze se na to divas jako pravnik, ja se zase na to divam jako clovek, kterej plati autorske pravo pri kazdem nakupu medii, hardisku, pameti atd.

To, ze ze me takovy "zakon" dela zlodeje s mi nelibi a nejsem sam.

Kdyby CD stalo do dvou stovek, myslim, ze by spousta lidi prestala stahovat.

Tot muj nazor
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
suK
Hifista - pokročilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 259
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St január 30, 2008 09:04:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Omlouvám se za opětovnou propagaci serveru cdr.cz, ale pro ty, kteří by měli dotazy na ředitelku české IFPI, je zde možnost takové dotazy naklást:

http://www.cdr.cz/a/23466
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: St január 30, 2008 10:10:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Roman114 napísal:
Merk
Cekal jsem, ze se tu objevis Smile
Nikdo myslim nechce nic zadarmo. Tady jde o nenazranost vydavatelstvi a obchodniku. Jak Je mozne, ze tady (USA) se za nove CD dostanu do 15 dolaru (coz je bratru 260,- Kc) a v Cechach chcou za stejne CD minimalne dvakrat tolik?


Nepochybně sám dobře víš, že v USA je obecně všechno levnější než v Evropě a to výrazně. Proč tomu tak je, je na dlouhé povídání, ale je to fakt. Trh s CD není v tomto směru vůbec v ničem výjimečný. S nějakou nenažraností vydavatelství nemá ten rozdíl opravdu moc společného. Nebo v USA nenažraný nejsou a muzika se tam tedy nestahuje? Proč tedy rapidně padají prodeje CD i v USA?

Férové je srovnávat ceny v rámci EU. Tam je ten rozdíl v ceně nosičů menší a dá se hodně odůvodnit rozdílem v kupní ceně. Takhle to funguje v mnoha branžích - prostě je rozdíl, pokud si jeden Angličan koupí za rok 20 CD a jeden Čech 0,5 CD. A tento rozdíl se projeví i v tom, že CD jsou v ČR dražší. Pokud se Ti cena v ČR nelíbí, nikdo ti nebrání koupit si CD třeba v UK. V čem je problém? V ničem. Dělám to tak já a dělá to tak spousta lidí kolem mě. Paradoxně tím přispívají k tomu, že se CD v ČR prodá ještě míň a začarovaný kruh se vesele točí.

Problém skutečně není v ceně CD. Problém je v nedostupnosti oficiální online hudby s cenovou politikou odpovídající realitě. A v tom, že oficiální online hudba totálně prováhala nástup neoficiální (nelegální) online hudby. Na co si lidi jednou zvyknou, to se je špatně odnaučuje.

Jinak CD za 520 Kč jsem u nás fakt už hodně dlouho neviděl. Wink Možná nějaká 2CD nebo spešl edice. Ale normální CD fakt ne. Ani v Bontonlandu v Praze na Václaváku Wink Možná se od dob Tvého odjezdu do USA leccos změnilo....

Roman114 napísal:

Vim ze se na to divas jako pravnik, ja se zase na to divam jako clovek, kterej plati autorske pravo pri kazdem nakupu medii, hardisku, pameti atd.


V USA platíš při nákupu prázdných nosičů nějaké autorské právo? To jsem netušil. V ČR je tento poplatek 0,40 Kč za jedno CD. A za tuto cenu máš možnost si na něj legálně udělat kopii CD třeba za 300 Kč. Opravdu to považuješ za adekvátní? A to i za situace, kdy tu kopii uděláš třeba jen na každé desáté CD? Já teda moc ne. Chápu emocionální sílu tohoto argumentu. Ale tím se pro mě jeho síla vyčerpává Wink

Roman114 napísal:

To, ze ze me takovy "zakon" dela zlodeje s mi nelibi a nejsem sam.


Žádný zákon z tebe zloděje nedělá. Přijde mi tragikomické, že tuhle formulku používají zpravidla lidi, kteří dělají strašný bugr, když někdo označí jejich stahování z netu za kradení... Tohle prostě logicky vůbec nesedí. Buď ze mě zákon dělá zloděje, pak jsem zloděj a kradu. Nebo ze mě zákon zloděje nedělá (protože mi mou činnost za malý poplatek dovoluje), pak zlodějem nejsem a nekradu. Cokoliv mezi je nesmysl.

Roman114 napísal:
Kdyby CD stalo do dvou stovek, myslim, ze by spousta lidi prestala stahovat.


Častý argument, bohužel zcela mimo realitu. CD se až na výjimky dá do 200 Kč (+- 6 GBP) koupit. Na míru stahování to přesto nemá žádný pozorovatelný vliv. Proč? No protože 200 je (a vždy bude) víc než nula. A vvvvvvvooooooo tom to je Exclamation
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: St január 30, 2008 12:29:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepamatuji se, že bych v poslední době kupoval CD do 200Kč. Spíše se cena (těch CD, která poslouchám) pohybuje mezi 300 a 450Kč, hybrid SACD 400-550. Ale jde to dolu, aspoň mám pocit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: St január 30, 2008 13:04:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ruby napísal:
Nepamatuji se, že bych v poslední době kupoval CD do 200Kč. Spíše se cena (těch CD, která poslouchám) pohybuje mezi 300 a 450Kč, hybrid SACD 400-550. Ale jde to dolu, aspoň mám pocit.


Moje chyba, nenapsla jsem to dost jasně - těch 200 Kč beru jako cenu, za kterou se skoro každé CD dá koupit. Na mysli jsem ale neměl koupi v ČR (takový optimista nejsem....), ale v e-shopu v rámci EU.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Roman114
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 144
Bydlisko: Jihlava

PríspevokZaslal: St január 30, 2008 15:19:23    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:

Roman114 napísal:

Vim ze se na to divas jako pravnik, ja se zase na to divam jako clovek, kterej plati autorske pravo pri kazdem nakupu medii, hardisku, pameti atd.


V USA platíš při nákupu prázdných nosičů nějaké autorské právo? To jsem netušil. V ČR je tento poplatek 0,40 Kč za jedno CD. A za tuto cenu máš možnost si na něj legálně udělat kopii CD třeba za 300 Kč. Opravdu to považuješ za adekvátní? A to i za situace, kdy tu kopii uděláš třeba jen na každé desáté CD? Já teda moc ne. Chápu emocionální sílu tohoto argumentu. Ale tím se pro mě jeho síla vyčerpává Wink


Samozrejme ze tady nic takovyho neni. Psal jsem o Cechach. Nejde jenom o CDcka. To je v podstate "pakatel". U dalsich polozek to jsou ale sumy trosku vetsi, nemyslis? Treba za hardisk nebo za tiskarnu. Predpoklada snad OSA, ze si na moji tiskarne budu tisknou nejaka umelecka dila??? Komu tyto penize OSA dava???
BTW posila OSA penize i zahranicnim umelcum??? Jestli ne, tak jsou vsechny poplatky nesmysl, protoze neni moc veci, ktere by vyprodukovali cesti "umelci" a ktere by stalo za tu namahu je stahnout a vypalit na CD.

PS: Chapu, ze se na to divas, tak jak se divas, protoze jsi pravnik.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: St január 30, 2008 16:19:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Roman114 napísal:

Samozrejme ze tady nic takovyho neni. Psal jsem o Cechach. Nejde jenom o CDcka. To je v podstate "pakatel". U dalsich polozek to jsou ale sumy trosku vetsi, nemyslis? Treba za hardisk nebo za tiskarnu. Predpoklada snad OSA, ze si na moji tiskarne budu tisknou nejaka umelecka dila??? Komu tyto penize OSA dava???


Myslím. Taky jsou ty nosiče větší. Jen tak pro orientaci, kolik CD uložíš na HDD? Kolik DVD? Wink

Zbytek je demagogie resp. nedostatek informací. Za tiskárnu nedostane samotná OSA ani korunu (proč by taky měla). Pokud za tiskárnu OSA něco dostane, jsou to peníze, které pouze inkasuje pro jiné svazy, kterým je vyplácí. Rozdělení poplatků mezi jednotlivé subjekty (ano, OSA je jenom jedním, kdo peníze dostává) je detailně popsáno v autorském zákoně. A toto rozdělení mi přijde poměrně logické. Je-li zájem, můžu ho sem okopírovat. Wink


Roman114 napísal:

BTW posila OSA penize i zahranicnim umelcum???


AFAIK ano. OSA a spol. mají smlouvy se svými zahraničními obdobami, na jejichž základě dochází k nějakým finančním transferům. Ano, světe div se, systém poplatků není specialitou ČR (resp. výsledkem lobování a/nebo korupce), jak se lze často dočíst v diskusích od "spravedlivě rozhořčených" lidí, ale je alespoň v Evropě naprosto běžný. Dokonce i v ČR funguje už od roku 1991 (!).


Roman114 napísal:
Jestli ne, tak jsou vsechny poplatky nesmysl, protoze neni moc veci, ktere by vyprodukovali cesti "umelci" a ktere by stalo za tu namahu je stahnout a vypalit na CD.


Tohle je dle mého názoru hloupý blábol Rolling Eyes Možná se ale mýlím. Každopádně to ale není věcný argument.


Roman114 napísal:

PS: Chapu, ze se na to divas, tak jak se divas, protoze jsi pravnik.


Tohle nemá s právničinou přímo nic společného. Spíš s logickým uvažováním a chápáním problému jako celku. Cool Ano, je dobré mít pro tyto úvahy vstupní informace. A k tomu se hodí právnické vzdělání. Nebo alespoň prostá schopnost číst Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kecinot
Hifista


Založený: 14 apríl 2007
Príspevky: 118
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 30, 2008 17:27:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk: V zásadě máš asi pravdu. Stahování z rapidshare nebo přes torrenty není správné. Dle mého názoru vydavatelské společnosti podcenily internet i to že doba se mění. I když to že v minulosti byl zábávní průmysl zlatý důl nemusí platit napořád.
Co ale považuji za katastrofální jsou právě poplatky za prázdná média, tiskárny atd... I kdybych měl platit za prázdné CD 1 halíř, je to hanba!!! U nás na firmě se nakoupí cca 100 až 150CD za rok, která jsou používána výhradně pro potřeby datových záloh. To samé platí o tiskárnách..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: St január 30, 2008 17:50:49    Predmet: Odpovedať s citátom

kecinot napísal:
Merk: V zásadě máš asi pravdu. Stahování z rapidshare nebo přes torrenty není správné. Dle mého názoru vydavatelské společnosti podcenily internet i to že doba se mění. I když to že v minulosti byl zábávní průmysl zlatý důl nemusí platit napořád.
Co ale považuji za katastrofální jsou právě poplatky za prázdná média, tiskárny atd... I kdybych měl platit za prázdné CD 1 halíř, je to hanba!!! U nás na firmě se nakoupí cca 100 až 150CD za rok, která jsou používána výhradně pro potřeby datových záloh. To samé platí o tiskárnách..


Souhlasím s tím podceněním. To byla tragická chyba. Klasická distribuce zejména hudby (u videa to s ohledem na nástup HD a tím výrazný nárůst objemu dat ZATÍM není tak žhavé), tedy CD, je prostě mrtvá a půjde už jen dolů. Nahrávací společnosti musí nabídnout jako alternativu pořádnou online distribuci s cenovou politikou odpovídající realitě. Tedy asi nějaké paušály...

Léta bez problémů fungující volné užití díla ("kopie pro osobní potřebu") je kvůli technickému pokroku masivně zneužíváno. Nikdy dříve nebylo možné udělat identickou kopii originálu, navíc tak levně a jednoduše. Reakce je možná dvojí - buď volné užití díla zcela zrušit (reálně ale v současnosti už nevymahatelné) a nebo zavést nějaké náhrady (poplatky za prázdná média a rozmnožovací zařízení).

Jediný reálný systém je výběr malých poplatků za všechno. Tento systém ale funguje na principu velkých čísel - v malých číslech je strašně nespravedlivý. S tím souhlasím. Ale je nespravedlivý na všechny strany! Nespravedlivý je pro ty, co kupují nosiče jen třeba na zálohy vlastních dat. Ti platí za něco, co neužívají. Nespravedlivý je ale stejně tak v případě, kdy se na CD s poplatkem 0,40 Kč může legálně nahrát CD, které si jiní kupují za několik set Kč.

Byť tenhle příměr lidi dráždí, je to velice podobné daním. I z tvých daní se platí kvanta věcí, které nikdy nevyužiješ. Bude se mimopražákům vracet jejich podíl na metru, které nikdy nepoužijí? Budou se lidem, co nikdy nejeli vlakem, vracet peníze, za které se postavila železnice? Budou se nefeťákům vracet peníze na péči o feťáky? Nebudou.

Představme si alternativu - zrušíme poplatky a stát (který si volné užití díla vymyslel a do autorského zákona dal) bude platit autorským svazům náhradu ze "svých" prostředků. Tedy z daní nás všech. Vlastně to bude úplně totéž, jen na faktuře nebude to dráždivá kolonka "autorský poplatek". Je tohle řešení?! Mimochodem, u příspěvku na likvidaci historického elektroodpadu je to némlich totéž Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
petrmel
Nádejný hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: St január 30, 2008 18:28:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Musím MERKu přiznat, že se tvé příspěvky fajn čtou a je vidět, že to máš v hlavě docela srovnané. Já patřím k těm nemnoha bláznům, kteří nestahují a když už NĚCO chci, tak to musí být z 95% originál. Napsal jsi, že NORMÁLNÍ CD za 520.- jsi u nás fakt už dlouho neviděl...no vidíš to, já teď zrovna moc chci GREEN CARNATION-"A Blessing In Disguise" a tak nějak to vidím "pouze" za 549.- + poštovné z ostravského Curepinku. A co se týče poplatků za prázdná média...zaobírám se teplofikací apod. a měsíčně až 100 ks potřebuji pro "klienty"(veškerá dokumentace,fotodokumentace, plány, výpočty...), takže i já svým malým dílem sponzoruji ty "vypalovače". Spravedlnost nikdy nebyla a ani nebude.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: St január 30, 2008 18:53:34    Predmet: Odpovedať s citátom

petrmel

Green Carnation - A Blessing In Disguise

audio3.cz - 290 Kč
RockExtremum.eu (český e-shop) - 290 Kč

Dotaz na googlu "GREEN CARNATION" "Blessing in Disguise" Kč, první dva odkazy, dvě minuty času. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
petrmel
Nádejný hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: St január 30, 2008 19:14:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak mi to mohlo uniknout...
Díky, máš u mě panáka Cheers
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: St január 30, 2008 19:18:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Wink Stejně je to sranda, v USA tohle CD běžně mají za 5 USD.... Rolling Eyes Ale s poštovným do ČR se to vyplatí koupit jen pokud by si člověk objednal víc kousků. A tam by zase mohl narazit na DPH případně clo...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
petrmel
Nádejný hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: St január 30, 2008 19:28:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Spíš než sranda to zavání trapností. Mě se ale podařilo na AUKRU koupit CD "Alice In Chains" či "Second Coming" po 90.-Kč (stav nového kusu)s předáním v Praze(takže bez poštovného) Laughing . Ale to jsme již OT.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: St január 30, 2008 19:36:07    Predmet: Odpovedať s citátom

petrmel napísal:
Spíš než sranda to zavání trapností. Mě se ale podařilo na AUKRU koupit CD "Alice In Chains" či "Second Coming" po 90.-Kč (stav nového kusu)s předáním v Praze(takže bez poštovného) Laughing . Ale to jsme již OT.


I já kupuju CD na dražbách. Včetně poštovného se dá na e-bay koupit spousta starších věcí ve stavu nového kusu kolem 100 Kč (cena samotného CD kolem 50 Kč). A ještě má člověk zadarmo ten dražební adrenalin Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
petrmel
Nádejný hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: St január 30, 2008 19:47:11    Predmet: Odpovedať s citátom

To mi povidej...dnes mě to čeká. Ve 22:55 končí jedna nejmenovaná aukce(již 3 příhozy), tak jen doufám, že to stihnu domů... Zajímalo by mě, jestli při stahování z netu cítí ti "účastníci" ten adrenalin Frightened
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: St január 30, 2008 21:46:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdanit ucho a oko a je to. Říkám to po soudech už 10 let Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
suK
Hifista - pokročilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 259
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po február 11, 2008 08:56:54    Predmet: Odpovedať s citátom

suK napísal:
Omlouvám se za opětovnou propagaci serveru cdr.cz, ale pro ty, kteří by měli dotazy na ředitelku české IFPI, je zde možnost takové dotazy naklást:

http://www.cdr.cz/a/23466


Odpovědi jsou zde:

http://www.cdr.cz/a/23496

a druhá část zde:

http://www.cdr.cz/a/23496/2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Po február 11, 2008 16:19:59    Predmet: Odpovedať s citátom

"Vývoj ženského mozku je jiný a daleko méně prozkoumaný."

F.Koukolík
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Po február 11, 2008 18:06:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Skipy napísal:
"Vývoj ženského mozku je jiný a daleko méně prozkoumaný."

F.Koukolík



V daném případě mi přijde mozek dané paní/slečny daleko více a lépe vyvinutý, než mozek autorů některých dotazů Wink Ledaže by i dotazy pokládaly ženy.... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: Po február 11, 2008 20:56:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk

Podle úvodu článku,tam muselo být pěkné hafo "inteligentních" otázek. Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist